Jak poderwać dziewczynę?

Gdzie najlepiej poderwać dziewczynę?

Wiara kluczem do sukcesu – Miłość to jedna z największych potrzeb odczuwanych przez człowieka. Każdy mniej albo bardziej pragnie poznać kogoś, z kim będzie mógł dzielić codzienność. Jeśli jesteś mężczyzną, który szuka miłości musisz uwierzyć w to, że jej odnalezienie jest możliwe.

Czy łatwo poderwać dziewczynę?

1. Jak poderwać dziewczynę? – Wbrew pozorom uwodzenie dziewczyny to nie jest to łatwa sprawa, szczególnie jeśli mężczyzna jest nieśmiały i nie ma zbyt dużego doświadczenia w kontaktach damsko-męskich. Co więcej, nie ma uniwersalnej metody na poderwanie kobiety, ponieważ każda z nich ma inne upodobania, zainteresowania czy wykształcenie. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozostają niezmienne, jeśli chodzi o uwodzenie płci przeciwnej. Oto kilka z nich: Zobacz film: „Patryk Pniewski: Jaki ma patent na uwodzenie? Jak skraść jego serce?”

pamiętaj, by nie mówić za dużo o sobie i pozwolić partnerce pokierować konwersacją, uważnie słuchaj tego, co dziewczyna do ciebie mówi – kobiety z rezerwą odnoszą się do mężczyzn, którzy lekceważą ich słowa, utrzymaj kontakt wzrokowy z partnerką, szczególnie kiedy ona mówi – nie patrz zbyt długo na jej piersi i ciało – może to spowodować, że kobieta poczuje się zawstydzona, dyskretnie podglądaj jej ruchy i zachowania – jeśli kobieta podczas rozmowy sięgnie po filiżankę, ty powinieneś zrobić to samo, zachowaj odpowiednią sylwetkę i nie wykonuj zbyt wielu ruchów – twoja postawa w tym czasie rozmowy czy spotkania powinna udowadniać, że jesteś stonowanym, ale i stanowczym mężczyzną, zachowaj odpowiednią odległość.

Co zrobić gdy dziewczyna ma chłopaka?

Jak odbić dziewczynę, która ma chłopaka? – Kwestia „jak odbić dziewczynę” wcale nie jest taka skomplikowana. Kobiety uwielbiają czuć, że są wysłuchane i zrozumiane. Ważne więc, by w rozmowach z wymarzoną partnerką, pozostawać bierniejszą stroną. Trzeba pozwalać, by to ona przede wszystkim mówiła.

Zadawać pytania o jej dzień, samopoczucie, zainteresowania i codziennie sytuacje. Wiedzieć, jak z kobietą flirtować. Jeśli już mówi się o sobie, to najlepiej przedstawiać swoje pozytywne strony i ciekawe zainteresowania. Dobrze jest mimochodem pokazać atuty, których może brakować jej chłopakowi. Jeśli wiadomo, że konkurent nie uprawia żadnego sportu, można wspomnieć o swoim treningu.

Jeśli on nie potrafi gotować, warto przesłać zdjęcie ostatniego wyczynu kulinarnego. Nie wolno jednak wprost krytykować jej obecnego partnera! To od razu sprawi, że kobieta odsunie się i zamknie na potencjalną relację. Panowie grający w ten sposób, są natychmiast postrzegani jako manipulatorzy.

Od czego zacząć rozmowę z dziewczyną?

1. Jak poderwać dziewczynę – tematy do rozmowy – Nie ma jednej i prostej odpowiedzi na pytanie: jak poderwać dziewczynę? Każda kobieta jest inna i lubi co innego. Wszystko też zależy od tego w jakim miejscu się znajdujecie. Jest jednak prosta i sprawdzona metoda jak poderwać dziewczynę. Postaw się w sytuacji kobiety, która jest „zasypywana” nieustannymi pytaniami. Warto poruszać tematy do rozmowy, które lubi się samemu. Rozmawiaj z dziewczyną o swoich zainteresowaniach z pasją i skupieniem. Kiedy ona wyczuje przekonanie i ekscytację w twoim głosie, z pewnością stwierdzi, że mówisz o czymś, co rzeczywiście cię interesuje.

podróże, zwierzęta, zainteresowania, hobby, dzieciństwo, relacje damsko-męskie, muzyka, film, szokujące wydarzenia, moda, jedzenie, motoryzacja ciekawe zjawiska.

Są to po prostu ciekawe tematy do rozmowy, z których mogą wyniknąć dalsze rozwinięcia dialogu. Dodatkowo, dowiadujesz się więcej o dziewczynie, a w przyszłości możesz nawiązać do pewnych kwestii. Najważniejsze jest, aby konwersacja była interesująca i żebyś zaangażował dziewczynę w nią emocjonalnie. Warto unikać następujących tematów rozmów z dziewczyną:

byli partnerzy, rodzina, praca, szkoła, dom, sport (chyba że lubi), seks, polityka.

Jeśli widzisz, że uniwersalne tematy do rozmowy ją nudzą, nie rozmawiaj na takie tematy. Obserwuj jej reakcje na rozmowę. Jeżeli zauważysz, że jest to spokojna kobieta, która lubi i spokojny tryb życia, to nie rozmawiaj z nią o imprezach. Kobiety nie lubią, kiedy mężczyzna narzuca swój temat do rozmowy, przechwala się czy zadaje ciągle te same pytania.

Czy 10 latek może mieć dziewczynę?

Ślub osoby niepełnoletniej – co na to prawo? Według danych opublikowanych przez GUS w roczniku demograficznym statystycznie Polacy biorą ślub w wieku 24-29 lat. Tak właśnie najczęściej wyobrażamy sobie nowożeńców. W kontekście powyższego, zaskakujący może być fakt, że polskie dopuszcza możliwość zawarcia związku małżeńskiego przez dziewczynę, która nie ukończyła jeszcze 18 lat i to nawet bez zgody rodziców.

Jak najszybciej poderwać dziewczynę?

1. Jak poderwać dziewczynę – złote zasady – Należy pamiętać, że każda z kobiet jest inna i na podryw może wpłynąć wiele elementów. To nie tylko wygląd, ale również wykształcenie i zainteresowania. Podrywając dziewczynę należy kierować się kilkoma złotymi zasadami. Z pewnością, istotną rolę odgrywa wygląd zewnętrzny, pierwsze tematy rozmów oraz, Przede wszystkim poświęć swojej wybrance uwagę. Pozwól jej mówić i słuchaj. Okazuj zainteresowanie tym co ją interesuje. Natomiast jeżeli partnerka jest musisz przejąć inicjatywę i w umiejętny sposób zadawaj pytania, aby nawiązać relację. Zobacz film: „Podryw krok po kroku” Postaraj się być jak najbardziej naturalny.

O czym można pisać z dziewczyną?

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce i przez telefon? – o zainteresowaniach, pasjach, codziennych obowiązkach, podróżach, doświadczeniach. Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli chce się zrobić dobre pierwsze wrażenie, warto przed pierwszym wirtualnym/ osobistym spotkaniem przemyśleć dokładnie listę potencjalnych tematów.

Jak można mówić na dziewczynę?

Zdaniem autorów, najczęstsze w polszczyźnie czułe słówka to: kochanie, misiu (misiaczku, misiaku, miśku itp.), kotku (koteczku, koteczko), skarbie (skarbeczku, skarbiku), słoneczko, myszko, dziubku (dziubeczku, dziubeńku), żabko (żabciu), serduszko, tygrysku.

Jak zagadać do dziewczyny której się nie zna?

Wykorzystaj internet do nawiązania znajomości – Jeżeli masz problem z nieśmiałością, świetnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z mediów społecznościowych oraz portali randkowych. Twoja luba ma konto na Facebooku? Warto więc pomyśleć nad tym, jak zagadać do dziewczyny na FB.

Sprawdź również, czy posiada ona profil w jednym z popularnych serwisów randkowych – na przykład Badoo. Nie wysyłaj na powitanie samych emotek czy gifów typu machanie ręką. To zostanie odebrane jako dziecinne i będziesz na starcie potraktowany mało poważnie. Lepiej będzie, jeśli na początku się przedstawisz i napiszesz kilka zdań o sobie.

Daj nieznajomej do zrozumienia, że jesteś zainteresowany tym, aby ją poznać. Możesz ją również delikatnie skomplementować, tylko bądź z tym ostrożny. Zasypanie dziewczyny już na starcie długą listą komplementów zostanie odebrane jako próba zmanipulowania.

Iedy już zaczniecie rozmawiać, nie skupiaj się tylko na sobie. Zorientuj się, jakie tematy interesują Twoją rozmówczynię; spróbuj poznać jej świat. Bądź empatyczny i często dopytuj. Dzięki temu sprawisz wrażenie osoby, która potrafi wyjść poza wyłącznie swoje potrzeby. Nie musisz więc zbytnio przejmować się tym, o czym zagadać do dziewczyny.

Ciekawe tematy będą się Wam nasuwały same w trakcie rozmowy.

Jak dziewczyna mówi że ma chłopaka?

Jak sobie radzić z „mam chłopaka” i „nie jestem gotowa do związku” oraz co to tak NAPRAWDĘ oznacza? To częsty dylemat osób początkujących. Co to oznacza jak dziewczyna Ci mówi, że ma chłopaka? To zależy. Najczęściej oznacza to brak jej zainteresowania.

 1. Czasami, na oko w 5-10% sytuacji oznacza, że ma chłopaka, ale to już koniec ich związku i ona szuka nowego.
 2. W kolejnych 5-10% ona nie ma chłopaka, ale reaguje autopilotem na podryw.
 3. Część kobiet ma „chłopaka” lecz wcale nie wyklucza jego zmiany lub jej zainteresowania innymi facetami.
 4. Ponieważ wiele zależy od tego jakim tonem to kobieta mówi, jaką ma mowę ciała, jaki jest kontekst sytuacyjny, czy mówi to specjalnie czy mimochodem itd.

Jest wiele różnych aspektów stwierdzenia „mam chłopaka”. Wiele atrakcyjnych kobiet powie Ci „mam chłopaka” mimo, tego że może go w ogóle nie mieć, to taki rodzaj testu odsiewającego tych, którzy są niedoświadczeni i na pierwszej przeszkodzie się poddają. Jeżeli kobieta mówi „mam chłopaka” na samym początku znajomości, rozmowy zaraz po pokazaniu jej, że jesteś nią zainteresowany i widać, że raczej ona NIE CHCE dalej kontynuować znajomości – to niezależnie czy ma lub nie ma chłopaka – nie jest Tobą zainteresowana w seksualny sposób,

Najprawdopodobniej pokazałeś ZBYT DUŻO zainteresowania nią, a być może za wcześnie. Lecz jeżeli ona wspomina tylko o swoim chłopaku między wierszami, a jej ciało i słowa mówią, że ona jest zainteresowana – to najczęściej oznacza to: „mam chłopaka, ale on jest nieistotny, kontynuuj naszą relację w bezpieczny dla mnie sposób i tak, żebym nie poczuła się jak szmata zdradzająca faceta”.

Albo czasem „Możemy pójść do łóżka na raz, ale mam chłopaka, więc niczego więcej się nie spodziewaj – czyli nie wydzwaniaj do mnie codziennie, bo mam chłopaka”, To wyraźny sygnał, żebyś obszedł jej logiczne „opory”, wybadał jej logistyczne i czasowe ograniczenia (kiedy jest z chłopakiem, kiedy może komfortowo odebrać telefon lub sms), przestał drążyć temat jej chłopaka (zignorował ten temat) i szedł do przodu.

To raczej nie dla nowicjuszy. Gdy dziewczyna mówi „Mam chłopaka”/”chodzę z kimś” to zamiast wymyślać jakiś zabawny, bystry tekst, to najlepiej po prostu to zignorować, jak gdyby nigdy nic. Jeśli jesteś początkujący to może Ci być trudniej i lepsze będą dla Ciebie sposoby z mojego poradnika: Inną sprawą jest to, że kobieta może wspomnieć Ci, że ma faceta, podczas gdy tak naprawdę nie ma, a nie chce wyjść w Twoich oczach na desperatkę.

Są i takie przypadki kobiet. Jak sądzisz po czym poznać taką kobietę, że mówi Ci o facecie, żeby Ci niejako „zaimponować”? Inny przypadek jest wtedy kiedy kobieta flirtuje z Tobą, jest już dotyk nawet seksualny między wami, a ona wspomina mimo chodem, że ma faceta. W mojej opinii ona chce wtedy Ci uzmysłowić, że możesz z nią liczyć tylko na przygodę, żeby broń boże nie wpadła Ci do głowy myśl o jakimś stałym związku między wami.

See also:  Jak wygląda wierzba zdjęcia?

Jedyne co wtedy powinieneś powiedzieć to „OK., rozumiem, będziemy dyskretni” Czasem kobieta będzie na Ciebie nakręcona, jej ciało będzie przy Tobie płonąć, a słowami powie „ja mam chłopaka, nie powinniśmy”, wtedy jedyne co mówisz to „ok, rozumiem jestem dyskretny/będziemy dyskretni” i eskalujesz dotyk dalej.

To resztki jej logiki, gdyby naprawdę tego nie chciała to by nie siedziała z Tobą trzymając się za ręce i całując. Troszkę inaczej jest, gdyby ona powiedziała, że ma męża. Lepiej zastanów się czy ona flirtuje na kompletnym luzie, jest skłonna go zdradzić niczym sie nie przejmując? Czy raczej jest tylko w tej chwili nakręcona, a potem będzie miała silne wyrzuty sumienia i powie o wszystkim mężowi.

I jej związek przez jej niedojrzałość się rozpadnie. Unieszczęśliwisz kilka osób, w tym może nawet małe dzieci. Warto? Warto wtedy popracować nad ustaleniem ramy dyskretnej i wyjątkowej przygody. Romantycznej i zmysłowej fantazji, krótkiego urlopu od rutyny życia, która będzie miło wspominać do końca życia.

Zamiast cierpieć w duchu od toksycznych wyrzutów sumienia. Żeby odkryć w jakiej sytuacji kobieta obecnie jest możesz bezpośrednio ją spytać „jaki jest Twój status związkowy?” lub „Jest teraz ktoś wyjątkowy w Twoim życiu?”. Bez żadnego skrępowania. Lub subtelniej powiedzieć „Nie wiem jak Twój facet z Tobą wytrzymuje zołzo ja bym sobie powyrywał wszystkie włosy z głowy”. I czekasz na jej reakcję. Jeśli kobieta sama Ci mówi, że nie ma faceta to jest to wielki sygnał zainteresowania z jej strony. Czasami kobieta mówi, że pragnie Cię zdobyć lub pragnie żebyś był jej (mówiąc to szczerym głosem, nie ironicznym) – wtedy j.w.

Czasem kobieta powie, że ma chłopaka, lecz ulega Tobie we wszystkim, idzie za Tobą, kwalifikuje się, pozwala na niemal każdy rodzaj dotyku, wtedy temat chłopaka jest nieistotny. Czasem kobieta mówi Ci specjalnie że nie ma chłopaka, ale są sygnały ze jest ktoś w jej życiu, ciągle do niej dzwoni ten sam osobnik, a ona odrzuca połączenia i ciągle się tłumaczy, że to jakiś jej natarczywy znajomy albo „tylko kolega”.

Ale wszystko wskazuje, że to ktoś więcej :). To też komunikuje, że ona jest Tobą bardzo zainteresowana. I to raczej seksem niż związkiem Zazwyczaj jeżeli facet próbuje wejść w jakąś trwałą relację z kobietą i słyszy coś takiego (a są sygnały jej zainteresowania) oznacza to, że albo ona spotyka się teraz z kimś na stałe lub przelotnie i nie jest zainteresowana MONOGAMICZNĄ relacją z Tobą.

Natomiast może być zainteresowana przelotnym romansem. Co dalej oznacza, że idąc dalej w zaparte i poruszając kwestię was razem, możesz nie tylko zniszczyć perspektywę was razem, ale też i nawet opcję romansu. Pokażesz też jej ZBYT DUŻO zainteresowania nią. Jeśli słyszysz taki tekst z jej strony, któremu nie towarzyszą sygnały zainteresowania to prawdopodobnie nie jest w ogóle Tobą zainteresowana i/lub ponieważ macie wspólnych znajomych to nie chce Ci powiedzieć wprost, że jej nie interesujesz.

Najlepiej jest wtedy, nie wracać w ogóle do tego tematu dopóki ona sama nie wspomni, a robić swoje czyli wrócić do etapu tworzenia atrakcyjności, dobrze jak zobaczy Ciebie w towarzystwie innych kobiet zainteresowanych Tobą. Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak słowami nakręcać kobietę i obejść jej przeróżne opory, to zapoznaj się z moim poradnikiem:

Jak nie być nachalnym dla kobiety?

Chcesz jej zaimponować? Na pierwszą randkę przygotuj coś specjalnego – Sukces! Umówiliście się na pierwszą randkę. Niezależnie, czy poderwałeś ją w barze, poznaliście się przez Internet, czy w końcu wykonałeś ten pierwszy krok w stosunku do znajomej, o której nie mogłeś przestać myśleć, do pierwszej randki warto się przygotować. Co możecie robić na pierwszej randce ? Długie, letnie, ciepłe wieczory z pewności sprzyjają aktywnością na zewnątrz. Spacer po mieście, piknik w parku czy czas spędzony w lunaparku to tylko kilka pomysłów, jak zaaranżować pierwsze spotkanie. Klasyką gatunku jest już spotkanie na drinka w ulubionej knajpce czy smaczna kolacja.

Przygotowanie dla niej posiłku – to z kolei wejście na zupełnie inny poziom, które z pewnością zaprocentuje. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, abyście na pierwszej randce obydwoje czuli się swobodnie. Nie naciskaj na kontakt fizyczny zbyt szybko, rozczytuj jej sygnały. Staraj się też nie stwarzać sytuacji, w których ona może czuć się skrępowana.

Zaproszenie jej do siebie na pierwszej randce czy wpraszanie się do niej na siłę zostanie odebrane jako wielkie faux-pas. Chyba że to ona wychodzi z inicjatywą. Sprawdź również: Co zabrać do Turcji? Niezbędne rzeczy w męskiej walizce

Jak zaimponować dziewczynie zapytaj?

Chociaż niektórym mężczyznom wydaje się, że potrafią zrobić dobre wrażenie na kobiecie, która im się podoba, doświadczenie pokazuje, że nie do końca tak jest. W czym tkwi problem? Podpowiadamy – w myleniu pojęć. Wszystkich panów, których dręczy pytanie, jak zaimponować dziewczynie, zapraszamy do lektury. Zaimponowanie to zupełnie coś innego od popisywania się. Szkoda tylko, że wielu mężczyzn w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Jeśli więc chcesz zaimponować dziewczynie, dowiedz się, jakiego zachowania powinieneś unikać – szczególnie podczas pierwszej randki. Oczywiście nie do przesady! Trzeba znać swoją wartość, ale należy chwalić się z umiarem. Masz świetną brykę, duże mieszkanie, ładną sumkę pieniędzy ulokowaną na koncie? Gratulacje! Na początek zostaw jednak te informacje dla siebie. W przeciwnym wypadku dziewczyna, z którą się umówiłeś, pomyśli, że chcesz ją w pewien sposób przekupić. Może zdarzyć się też inaczej – będziesz przyciągał do siebie mnóstwo dziewczyn, ale nie miej do nikogo pretensji, jeśli po jakimś czasie okaże się, że zależało im tylko na twoich pieniądzach. Zachowuj się jak dżentelmen Wydaje ci się, że przepuszczanie dziewczyny w drzwiach, kupowanie kwiatów, zapraszanie na kolację do restauracji już dawno poszło do lamusa? Jesteś w błędzie. Kobiety lubią, kiedy mężczyźni zachowują się wobec nich kulturalnie. Dlatego pamiętaj – kobieta ma się czuć przy tobie jak dama. Jeżeli wprowadzisz to w życie, możesz być pewny, takie zachowanie na pewno jej zaimponuje. Opiekuj się nią Kobiety szukają mężczyzn, przy których będą się czuć bezpiecznie. Jeśli chcesz zaimponować dziewczynie, pokazuj jej przy każdej nadarzającej się okazji, że ci na niej zależy. Kiedy nie możecie się zobaczyć, zadzwoń i zapytaj, czy wszystko w porządku, kiedy ma gorsze dni, bądź przy niej. Ciebie to naprawdę niewiele kosztuje, a dla niej odgrywa bardzo duże znaczenie. Dbaj o siebie Prawdziwy mężczyzna to zadbany mężczyzna. I wcale nie chodzi o to, abyś spędzał kilka godzin przed lustrem. Kiedy wybierasz się na randkę z dziewczyną, nie zapomnij odświeżyć się przed wyjściem, a wytarte dżinsy i rozciągniętą koszulkę zostaw w szafie. To być może wygodny strój na spotkanie z kumplami, ale nie z kobietą, na której ci zależy. Nie bądź nachalny Nic tak bardzo nie zniechęca jak nachalność. Jeżeli ci na niej zależy, uważaj, żeby nie przestraszyć jej swoimi odważnymi wyznaniami. Kobiety lubią, kiedy czują, że mężczyzna jest nimi zainteresowany, ale zbyt duże naciskanie i osaczanie na pewno przyniesie zupełnie odwrotny efekt, niż byś chciał. Chcesz poznać dziewczynę? Zarejestruj się w Sympatia.pl >> Teraz możesz korzystać z Sympatii na swoim telefonie. Nie czekaj i już teraz zainstaluj najnowszą aplikację Sympatia.pl! Źródło: Jak poderwać dziewczynę

Co napisać zamiast co tam u ciebie?

Młodzieżowe odpowiedzi na „co tam” – Pytanie „co tam” często pojawia się w internetowych rozmowach między młodymi ludźmi. Odpowiedzi mogą być różne – młodzież często stosuje się do wyżej opisanych zasad, a więc krótko streszcza ostatnie dni ze swojego życia albo dzieli się planami. W przypadku krótkich odpowiedzi na „co tam” lub „co tam, jak tam” widzi się:

 • w sumie nic, a tam?
 • dobrze, a u ciebie?
 • spoko, a tam?
 • nic tam, a tam?
 • spoko, dzisiaj idę do.
 • ok (czasem w formie „kk”),
 • nawet okej,
 • nic ciekawego.

Określenie „a tam” jest bardzo popularnym sposobem na „odbicie piłeczki” i przekazanie pytania drugiej osobie. Zamiast „co tam” często pojawia się też pytanie „co porabiasz”, Wówczas odpowiedzi „dobrze” czy „okej” nie będą pasować. W takiej sytuacji odpisz zgodnie z prawdą, co robisz:

 • oglądam serial,
 • a nic, siedzę w internecie,
 • gram w.
 • zbieram się do.

Krótkie, zbywające odpowiedzi najczęściej oznaczają, że druga osoba nie ma szczególnej ochoty lub czasu na rozmowę. Jak poderwać dziewczynę fot. Co odpisać na co tam/Adobe Stock, baranq Czytaj także: Co odpisać na „miłego dnia” Mądre życzenia urodzinowe Jesienne pozdrowienia

Jak długo nie pisać do dziewczyny?

Byliście na fantastycznej randce, każde z Was chce się spotkać jeszcze raz, ale czujecie się ciągle niepewnie. Żadne nie chce wyjść na osobę, która jest zdesperowana lub nachalna, ostrożnie planujecie więc kolejny ruch. Oboje postanawiacie zastosować się do powszechnie znanych zasad – ona decyduje się poczekać na jego gest, w myśl zasady, że to mężczyzna powinien zdobywać kobietę, on postanawia odczekać kilka dni, zanim się z nią skontaktuje – bo tak mówi słynna zasada trzech dni.

See also:  Jak usunąć stronę na FB?

W jakim wieku chłopak może zapłodnić?

Stary człowiek możezostać ojcem? Niekoniecznie – Powszechnie wiadomo, że płodność kobiet zmienia się wraz z wiekiem. W przypadku pań za najlepszy do posiadania dzieci uznaje się wiek między 20. a 25. rokiem życia, choć generalnie i 30-latki nie powinny mieć większych problemów z zajściem w ciążę.

Jednak już po 35. roku życia ich zdolności rozrodcze są coraz mniejsze. Przykładowo, młoda, zdrowa kobieta w najbardziej płodne dni cyklu ma ok.25-30% szans na zajście w ciążę. Po 35. roku życia ta szansa zmniejsza się nawet o 15-20%. Z wiekiem kobieta ma też coraz więcej cykli bezowulacyjnych, ponadto rośnie ryzyko wad płodu.

Dzieje się tak, ponieważ kobiecy organizm nie produkuje komórek jajowych na bieżąco. Kobieta jest wyposażona w komplet jajeczek już od momentu narodzin i starzeją się one razem z nią. W końcu wchodzi w okres menopauzy i bezpowrotnie traci płodność. W przypadku mężczyzn jest inaczej.

W jakim wieku pierwszy raz chłopaka?

Inicjacja seksualna zostawia ślad w psychice i w seksualności człowieka na całe życie. O różnych aspektach pierwszych kontaktów i życiu płciowym młodzieży mówi seksuolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, dr Andrzej Depko. Fot.K. Zborowski/PAP Czy inicjacja seksualna to najczęściej przyjemne przeżycie czy raczej rozczarowanie? To ciekawa kwestia. Gdy pyta się o to młodzież, to najczęściej słyszy się deklaracje o zadowoleniu płynącym z inicjacji. Ale gdy pytamy o to samo osoby w wieku dojrzałym, przychodzące do seksuologa, to często przyznają, zwłaszcza kobiety, że były nią rozczarowane lub wręcz, że żałują okoliczności, w jakich do niej doszło.

Najczęściej żałują tego, że odbyły nią nie z tym, z kim trzeba, nie tam, gdzie trzeba i nie wtedy, kiedy trzeba. Niestety, znaczna część problemów w życiu seksualnym dorosłych osób szukających pomocy u seksuologa, np. awersja do współżycia lub brak satysfakcji z seksu, wynika właśnie z nieudanej inicjacji seksualnej w młodości.

Dla zdrowia seksualnego człowieka i jakości jego życia seksualnego w dorosłym życiu udana inicjacja seksualna jest niezwykle ważna. Pierwszy kontakt seksualny jest bardzo silnym przeżyciem pod względem emocjonalnym. Towarzyszące mu emocje i przeżycia mogą się silnie utrwalić i rzutować na całą późniejszą seksualność – in plus lub in minus.

W efekcie, późniejsze życie seksualne może rozkwitnąć lub też praktycznie nie istnieć. Po nieudanej inicjacji można na długo stracić zdolność do przeżywania orgazmu i budowania relacji z płcią przeciwną. A młodzi ludzie są świadomi, jaki wpływ ma ten „pierwszy raz” na ich przyszłe współżycie seksualne? Niestety, moim zdaniem poziom edukacji seksualnej w naszym kraju jest niezadowalający, anachroniczny i nieprzystający do aktualnych trendów.

Urzędnicy zdają się nie zauważać postępującej liberalizacji w sferze obyczajów i łatwej dostępności pornografii, która jest na wyciągnięcie ręki – poprzez internet i smartfony. W efekcie już w wieku 12-15 lat u wielu osób dochodzi do przedwczesnej erotyzacji psychiki i niewłaściwego, wypaczonego podejścia do seksualności.

Jest ona traktowana często infantylnie, jako element, który trzeba przeskoczyć i zaliczyć w drodze do dorosłości. Związana z tym presja, jak i chęć zyskania akceptacji rówieśników, prowadzą często do tego, że młodzi ludzie przybierają pozy i przejawiają zachowania seksualne manifestujące pseudo-dorosłość.

Przykładem takich działań są podejmowane coraz częściej przez młodzież gimnazjalną czy licealną różnego rodzaju grupowe gry i zabawy erotyczne, takie jak np. gra w króla. Wygrywa ją chłopak, który na swoim prąciu zbierze najwięcej śladów szminek różnego koloru od biorących udział w zabawie dziewczyn.

Widać w tym postawę nadmiernego, niezdrowego luzu albo wręcz deprecjonowania seksualności jako czegoś, co powinno być nierozerwalnie związane z emocjami i uczuciami. Instrumentalne traktowanie seksu jako zabawy prowadzi do odseparowania, odcięcia seksualności od uczuć. To bardzo zły kierunek. Wychodzi na to, że to internet najbardziej niszczy życie seksualne młodzieży Internet uważam za największe zagrożenie, bo tam młodzież znajduje wzorce, które bezkrytycznie może próbować wcielać w życie.

Kiedyś młodzież dowiadywała się o seksie głównie z książek, potem – z filmów i prasy erotycznej. Teraz młody człowiek może w każdej chwili uzyskać dostęp do pornografii, prezentującej dowolne formy współżycia, na podstawie których może wyrobić sobie fałszywy pogląd na temat seksualności, jak i uzyskać fałszywy wizerunek kobiet.

Ten wizerunek kobiety to chodzący przedmiot pożądania, chętny do intensywnego i wyrafinowanego seksu oraz gotowy do nie wiadomo jakich orgazmów na zawołanie. A ponieważ po pornografię sięga coraz więcej dziewcząt, to również one są narażone na różne niepożądane jej wpływy. Może to u nich np. wywoływać niezdrową, mimowolną rywalizację o względy płci przeciwnej.

Tak samo może zadziałać chęć zdobycia popularności czy większej liczby lajków w mediach społecznościowych. Czy to prawda, że lato – czas odpoczynku, luzu i zabawy – to szczytowy okres pod względem inicjacji seksualnej? Z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że szczyt inicjacji seksualnej u polskiej młodzieży przypada na dwa okresy w roku: ferie zimowe oraz wakacje letnie.

Młodzież ma wtedy dużo wolnego czasu, często również ma „wolną chatę” lub też wyjeżdża z domu. A to wszystko sprzyja nawiązywaniu kontaktów towarzyskich i pogłębianiu relacji uczuciowych oraz – w efekcie – inicjacji seksualnej. Co wiemy na temat innych okoliczności związanych z tzw. pierwszym razem? Wiek inicjacji seksualnej w Polsce powoli, lecz systematycznie się obniża, co ma związek ze zmianami obyczajowymi, a także przyspieszonym dojrzewaniem fizycznym.

Obecnie najczęściej dochodzi do niej w wieku 16-18 lat, zazwyczaj we własnym domu lub też w domu partnera. Nierzadko jednak dzieje się to w plenerze, np. w samochodzie, namiocie lub jakimś innym ustronnym miejscu na łonie natury. Jeśli zaś chodzi o motyw inicjacji, to najczęściej jest nim uczucie.

Taki powód deklaruje 60 proc. ankietowanych osób. Oczywiście są też inne motywy, takie jak ciekawość, potrzeba akceptacji, presja otoczenia czy potrzeba bycia dorosłym. Zdarza się też oczywiście, że do zbliżenia prowadzi chwilowy impuls, zawierający w sobie większy lub mniejszy element przypadkowości (np.

pochopne decyzje po spożyciu alkoholu lub narkotyków czy jakieś wyjątkowe zdarzenie lub specjalna okazja). Najczęściej jednak pierwszy raz nie jest czymś spontanicznym i przypadkowym, lecz w jakimś stopniu zaplanowanym. I to jest sytuacja pożądana. Czy dorośli potrafią przygotować swoje dzieci do życia seksualnego? Rodzice powinni być pierwszym i najważniejszym źródłem wiedzy młodzieży na temat seksualności, ale popełniają tu wiele błędów.

 1. Niepotrzebnie tworzą różnego rodzaju tabu, najpierw związane z nagością, która dla małych dzieci jest całkowicie aseksualna, a potem tabu językowe, związane z unikaniem słów odnoszących się do organów płciowych lub seksu.
 2. Rodzice nie powinni unikać tych tematów, lecz dostarczać dzieciom i młodzieży adekwatne informacje i odpowiedzi na pytania – oczywiście dostosowane do wieku i dojrzałości dzieci.

Dziecko potrzebuje sensownych, prawdziwych informacji, które zaspokoją jego ciekawość. Warto wspomnieć, że istnieją opracowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) modele kształcenia seksualnego dzieci i młodzieży począwszy już od 3 roku życia, dopasowane do wieku.

 • Nie każdy miły, przystojny i imponujący poetycką wrażliwością chłopak jest wolny od chorób wenerycznych”.
 • Szkoła zaś nie uczy, niestety, że zdrowie seksualne zależy od stanu zdrowia somatycznego i psychicznego i vice versa.
 • Nie uczy też asertywności seksualnej, która polega nie tylko na tym, żeby powiedzieć „nie” potencjalnemu partnerowi, ale także na tym, aby bronić swoich racji i wartości w relacji w rówieśnikami (np.

odnośnie swoich zasad i decyzji o wstrzemięźliwości seksualnej). W czasach zalewu pornografii warto też przekonywać młodzież, że seks to wcale nie takie fajerwerki i miód, jak często pokazują na filmach. I trzeba uczulać na pozory. Przecież nie każdy miły, przystojny i imponujący poetycką wrażliwością chłopak jest wolny od chorób wenerycznych.

Przede wszystkim jednak trzeba uczyć młodych ludzi, aby łączyli seksualność z uczuciami, wnosili do niej swoją wrażliwość i delikatność. Seks to używanie cudzego ciała, najlepiej więc, aby odbywało się to w ramach relacji z drugim człowiekiem, opartej na miłości i szacunku. Przejdźmy od teorii do praktyki.

Jak przygotować się do pierwszego razu? Najlepiej, aby inicjacja odbyła się z osobą, którą darzymy pozytywnym uczuciem. Także miejsce i czas powinny być nieprzypadkowo wybrane. Miejsce winno być bezpieczne, przytulne i sprzyjać intymności. Zły dobór miejsca i czasu może skutkować napięciem, które mogą wręcz uniemożliwić stosunek (np.

spowodować brak wzwodu czy suchość pochwy). Nie warto robić tego byle gdzie, na łapu-capu. Trzeba też pamiętać o tym, że ludzie są multi-zmysłowi. Warto więc zadbać o zapach (np. zapach kadzidełka, świec aromatyzowanych czy perfum) i odpowiednią muzykę. Ona rozluźnia i wprawia w miły nastrój. Wiele dziewcząt może wstydzić się swojej nagości, warto więc zadbać też o stosowny intymny półmrok.

Oczywiście ważna jest też higiena ciała, jak również odpowiednie, towarzyszące zbliżeniu, czułe słowa. Pierwszy stosunek nie jest właściwą okazją do wypróbowywania wyrafinowanych pozycji np. proponowanych w Kamasutrze. A jeśli mimo wszystko coś idzie nie tak? Jeżeli nie pojawił się wzwód lub wystąpił problem z suchością pochwy można na przykład przełożyć pierwszy raz.

 1. Co w praktyce oznacza „bezpieczny seks”? Jeśli ktoś czuje się na tyle dojrzały, aby rozpocząć życie seksualne, to musi pomyśleć również o chorobach przenoszonych drogą płciową, a po drugie – o antykoncepcji.
 2. Wbrew pozorom to nie jest problem głównie dla dziewczyny.
 3. Życie seksualne to odpowiedzialność i potencjalne ważne konsekwencje dla obojga partnerów.

„Najważniejsza jest zasada: nic na siłę” Nazwijmy te konsekwencje po imieniu. Najpierw fizjologiczne. – Po pierwsze: ryzyko niepożądanej ciąży. Po drugie: ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zagrożeń jest naprawdę wiele: kiła, rzeżączka, chlamydia (bakteria odpowiedzialna za stany zapalne, a nawet niepłodność), wirus HPV, HIV, wirusowe zapalenie wątroby.

 • Inne biologiczne konsekwencje, jak np.
 • Urazy (uszkodzenia) ciała są rzadsze.
 • Wbrew pozorom inicjacja to naprawdę „skuteczna” okazja, aby zajść w ciążę.
 • Trzeba więc koniecznie pomyśleć o antykoncepcji.
 • Sprawę może załatwić prezerwatywa, która jest w Polsce najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym, a przy okazji chroni nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
See also:  Jak zawijać krokiety?

Rzecz jasna, prezerwatywa nie uchroni jednak przed tymi chorobami podczas seksu oralnego. Aby uchronić się przed niepożądaną ciążą można też ustalić sobie dzień inicjacji na 2-3 dni przed planowaną miesiączką (jeśli kobieta regularnie miesiączkuje). Dodatkowym zabezpieczeniem może być globulka dopochwowa, gdyż działa plemnikobójczo, a także nawilża srom, co ułatwia penetrację członkiem.

Można też udać się do ginekologa i poprosić o tabletki antykoncepcyjne. Są jeszcze ważne konsekwencje psychologiczne inicjacji seksualnej Najczęściej jest to głębokie rozczarowanie wynikające z tego, że było inaczej niż to sobie ktoś wyobrażał. Taki uraz może później skutecznie zniechęcać do seksu. Może też pozbawić kogoś przyjemności z późniejszego współżycia.

To zrozumiałe, że po nieudanej inicjacji seks nie kojarzy się pozytywnie, a kolejne kontakty seksualne mogą być z tego powodu mało przyjemne. W dłuższym okresie czasu, gdy nie ma do seksu ochoty, ani nie daje on partnerom radości, konsekwencją mogą być nie tylko kłótnie, a także różne zaburzenia seksualne i psychiczne, jak na przykład pochwica (dysfunkcja seksualna, polegająca na mimowolnym silnym skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy, co w praktyce często uniemożliwia współżycie – przyp.

red.), spadek popędu, kompleksy, zaburzenia wzwodu, nerwica, problemy z nawiązaniem więzi. Na negatywne skutki narażone są najbardziej osoby decydujące się na zbyt wczesną inicjację seksualną. Co to znaczy zbyt wczesna inicjacja? Czy jest optymalny wiek na przeżycie „pierwszego razu”? Jest ona zbyt wczesna wtedy, kiedy fizyczna dojrzałość seksualna nie idzie w parze z dojrzałością psychiczną, czyli np.

w wieku 15 lat. Nie ma optymalnego wieku dla rozpoczęcia życia seksualnego. Dla osoby niedojrzałej psychicznie każdy wiek jest nieodpowiedni. Ale z reguły osoby w wieku 18-21 lat są już na tyle dojrzałe, świadome i rozsądne, aby z powodzeniem i bezpiecznie tę inicjację podjąć.

 1. Warto przy tym pamiętać, że do 18.-19.
 2. Roku życia nasz organizm ciągle jeszcze dojrzewa.
 3. Czy istnieje coś takiego jak zbyt późna inicjacja seksualna? Każdy powinien podejmować współżycie wtedy, kiedy uważa to za stosowne, i zgodnie z tym, jakimi zasadami się kieruje: np.
 4. Po ślubie lub gdy trafi na odpowiedniego partnera.

Nawet po 30-tce można mieć udaną inicjację seksualną, jeśli nie wynika ona z problemów z nawiązywaniem kontaktów, lecz z przyjętych wartości i zasad. Oczywiście lepsza jest późniejsza, lecz udana inicjacja, niż wcześniejsza i nieudana. Jakie korzyści zdrowotne daje udany seks? Rzeczywiście, warto mówić jak najwięcej o zdrowiu seksualnym.

Przyczynia się ono bowiem do poprawy naszego ogólnego dobrostanu i kondycji w zakresie emocjonalnym i fizycznym. Generalnie można powiedzieć, że ludzie zdrowi seksualnie, a więc mający aktywne i udane życie seksualne, są bardziej otwarci na świat, mają dobry „napęd” życiowy i osiągają lepsze wyniki w pracy.

Z czego to wynika? Spójrzmy na seks jako na rodzaj wysiłku fizycznego. Podnosi ciśnienie, przyspiesza akcję serca i zwiększa przepływ krwi w organizmie (aktywacja układu krążenia), przyspiesza oddech, zwiększa natlenienie organizmu i mózgu (aktywacja układu oddechowego), podnosi poziom korzystnych neuroprzekaźników w mózgu (odpowiedzialnych za przyjemne odczucia).

 • Dzięki temu seks obniża napięcie i stres, poprawia sen oraz poprawia pamięć i koncentrację.
 • Zwiększa też przepływ krwi przez nerki i wątrobę, co poprawia metabolizm oraz przyspiesza usuwanie z organizmu niepożądanych produktów przemiany materii.
 • Pozytywnie wpływa też na stan cery.
 • Do tego chroni mężczyzn przed rakiem gruczołu krokowego.

Oczywiście, w ramach aktywności fizycznej można pójść na półgodzinny spacer czy popływać, ale korzyści płynące z udanego seksu są chyba jednak szersze. Brzmi zachęcająco, ale seks ma też swoje minusy i przeciwwskazania. Przede wszystkim trzeba pamiętać o chorobach przenoszonych drogą płciową i ryzyku niepożądanej ciąży.

Poza tym osoby mające problem z układem krążenia (niewydolność), co wyraża się choćby problemami z wejściem na pierwsze piętro (zadyszka), mogą przy seksie doznać zaburzenia rytmu serca, a nawet zawału. No, i nie zawsze ma się też ochotę na seks. Potrzeby seksualne są regulowane przez wiele czynników, przede wszystkim hormonalnych.

Najważniejsza zasada: nic na siłę. Jeśli kochamy się wtedy, kiedy naprawdę mamy na to ochotę, gdy w sposób naturalny pojawi się napięcie seksualne, róbmy to jak najczęściej i bez obaw, np. przed seksoholizmem. Dopóki seks nie staje się dla nas uzależnieniem wynikającym z wewnętrznego przymusu, destrukcyjnie wpływającym na nasze życie osobiste i zawodowe, lecz daje nam spełnienie i pozytywną energię, to wszystko jest OK.

Przy dobrej diecie i zdrowym stylu życia nawet częste współżycie nie obciąża nadmiernie organizmu. Gdzie można szukać rzetelnych i zrozumiałych informacji o inicjacji seksualnej i życiu seksualnym? – Ciągle aktualnym i godnym polecenia źródłem wiedzy jest książka pt. „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej.

Poza tym polecam strony internetowe i materiały Fundacji Nowoczesnej Edukacji Spunk oraz Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Rzetelnych informacji może dostarczyć też kontakt z psychologiem, seksuologiem lub ginekologiem. Rozmawiał: Wiktor Szczepaniak (www.zdrowie.pap.pl) Dr Andrzej Depko, seksuolog Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej. Uzyskał specjalizację z neurologii i seksuologii. Jego praca doktorska dotyczyła oceny rozwoju psychoseksualnego sprawców przestępstw motywowanych seksualnie. Dr Depko jest znany z popularyzacji zdrowia seksualnego. Przez szereg lat był m.in. współprowadzącym audycję w TOK FM pt. „Kochaj się długo i zdrowo”.

Ile trzeba mieć lat żeby mieć dziewczynę?

W Polsce małżeństwo mogą zawrzeć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Ustawodawca stwierdził, że 18 lat to odpowiednia granica emocjonalna na zawarcie małżeństwa.

Jak najszybciej poderwać dziewczynę?

1. Jak poderwać dziewczynę – złote zasady – Należy pamiętać, że każda z kobiet jest inna i na podryw może wpłynąć wiele elementów. To nie tylko wygląd, ale również wykształcenie i zainteresowania. Podrywając dziewczynę należy kierować się kilkoma złotymi zasadami. Z pewnością, istotną rolę odgrywa wygląd zewnętrzny, pierwsze tematy rozmów oraz, Przede wszystkim poświęć swojej wybrance uwagę. Pozwól jej mówić i słuchaj. Okazuj zainteresowanie tym co ją interesuje. Natomiast jeżeli partnerka jest musisz przejąć inicjatywę i w umiejętny sposób zadawaj pytania, aby nawiązać relację. Zobacz film: „Podryw krok po kroku” Postaraj się być jak najbardziej naturalny.

Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba?

Jak prawić komplementy? Oto najważniejsze zasady – Przede wszystkim postaw na szczerość. Wyuczone formułki będą brzmiały sztucznie lub zostaną odebrane jak ironia. Uważaj na banały i odpowiednio dobieraj słowa do sytuacji. Możesz mówić najlepsze komplementy, ale jeśli zupełnie nie będą pokrywały się z rzeczywistością, nie będą miały sensu, Jak poderwać dziewczynę Koszula Biała Belavia Kiedy mówić miłe komplementy dla dziewczyny? Możliwości masz naprawdę dużo. Czułe słówka mów jej na dzień dobry, na koniec dnia lub gdy spędzacie razem czas. Komplementuj partnerkę, kiedy chcesz ją docenić, pochwalić, poprawić jej humor czy też powiedzieć o swoich uczuciach.

Jak poderwać dziewczynę której się nie podobam?

Jak z klasą poderwać dziewczynę – te zasady powinien znać każdy facet! Jak zagadać do dziewczyny, która przyciągnęła twoją uwagę? Jeżeli jesteś singlem i chciałbyś poznać kogoś interesującego, ale nie wiesz, jak zacząć rozmowę i rozbudzić w obiekcie westchnień pozytywne uczucia na swój temat, poznaj kilka zasad, które okażą się pomocne.

Być może już od dawna podoba Ci się dziewczyna lub kobieta, którą mijasz w drodze do pracy albo widujesz w ulubionej kawiarni? A może wybrałeś się z kolegami na kręgle i przy stanowisku obok dobrej zabawie oddaje się grupka dziewczyn, spośród których jedna szczególnie zwraca twoją uwagę? Nie czekaj, działaj! Poniższe rady pomogą ci nawiązać sympatyczny kontakt i jednocześnie nie spłoszyć jej po kilku minutach.

Jak zagadać do dziewczyny i poprowadzić tę pierwszą rozmowę? 1. Zacznij od kontaktu wzrokowego – w ten sposób „wybadasz” sytuację. Jeżeli odpowie na spojrzenie, a tym bardziej – uśmiechnie się, możesz do niej zagadać.2. Jeśli jest z koleżankami, nie okazuj zainteresowania innej oprócz niej – gdy chcesz poderwać dziewczynę, skup uwagę tylko na niej.

 • Nie musisz oczywiście odwracać się do innych plecami i być nieuprzejmy, ale nie flirtuj ani nie przedłużaj rozmowy z drugą dziewczyną, nawet jeżeli też jest atrakcyjna.
 • Zdecyduj się na jedną! 3.
 • Spraw, żeby czuła się zupełnie wyjątkowa – bo tego właśnie pragnie najbardziej! Obdarz ją subtelnym komplementem, słuchaj jej, zadawaj pytania, bądź szarmancki.

Jeżeli poczuje się przy tobie pewna siebie, zechce spotkać się z tobą po raz drugi.4. Unikaj frazesów – większość dziewczyn ma na nie alergię. „Masz piękne oczy”, „Całe życie czekałem na to, żeby cię spotkać” (możesz to powiedzieć, jeśli już razem będziecie, ale nie przy pierwszym spotkaniu!) i tak dalej.

 1. Jeżeli chcesz powiedzieć jej coś miłego, bądź oryginalny.5.
 2. Nie bądź namolny – kiedy już się poznacie i przeprowadzicie miłą konwersację, powiedz grzecznie, że nie chcesz już przeszkadzać, poproś o numer i zapytaj, kiedy możesz zadzwonić.
 3. I udaj się do domu lub swojego towarzystwa.
 4. W ten sposób pokażesz, że nie jesteś jednym z tych uciążliwych typów z klubów, od których trudno się uwolnić.

Ponadto, pozostawisz u niej uczucie niedosytu i zapragnie spotkać się z tobą jak najszybciej.

Zobacz także:Autor artykułu: Ewa S

Źródło:

: Jak z klasą poderwać dziewczynę – te zasady powinien znać każdy facet!