Wirek Dla Kota KtóRy MożNa Wyrzucać Do Toalety?

Jaki żwirek dla kota można wyrzucać do toalety?

Żwirki silikonowe – Żwirki silikonowe – Właściwie silikatowe, produkowane są w postaci przezroczystych kryształków, przypominających sól himalajską. Materiał ma właściwości silnie absorbujące wodę. Działa podobnie jak pieluszka dla niemowlaków, wchłaniając koci mocz.

Który żwirek można spuszczać w toalecie?

Żwirek kukurydziany żwirek, który można spuszczać w toalecie Choć tak naprawdę wybór żwirków w sklepie zoologicznym jest dużo większy. Można wybrać żwirki zapachowe, ekologiczne, zbrylające, tanie i te droższe! Dzięki tak szerokiej ofercie każdy właściciel mruczącego towarzysza jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

– nie wolno ich utylizować w toalecie, mocno się zbrylają – niektóre można spuszczać, inne nie – lepiej doczytać na opakowaniu – żwirki dla kotów naturalne, zazwyczaj do wyrzucanie w toaleciekukurydziane – żwirki dla kotów naturalne, można utylizować w toalecie

Czy żwirek silikonowy dla kota można wyrzucać do toalety?

Żwirek silikonowy zbrylający – Żwirki silikonowe, tak jak już powiedzieliśmy, co do zasady nie zbrylają się, co ma swoje wady, ale też zalety – można bowiem każdy żwirek silikonowy wyrzucić do toalety bez ryzyka zapchania ubikacji. W sprzedaży można jednak spotkać produkt reklamowany jako żwirek silikonowy zbrylający,

 • W bardziej szczegółowym opisie przeczytać możemy, że jest to „żwirek krzemionkowy” wyprodukowany z syntetycznej, amorficznej krzemionki o stopniu czystości 98 procent.
 • Producent zachwala, że żel krzemionkowy łączy w sobie zalety żwirku silikonowego i bentonitowego.
 • Pochłania wilgoć i nieprzyjemne zapachy, jednocześnie ulegając zbryleniu.

Do tego nie ma zapachu, jest bardzo lekki. Minus – nie można go wyrzucać do ubikacji.

Gdzie wyrzucać brudny żwirek dla kota?

Gdzie wyrzucać zużyty żwirek? – Każdy zużyty żwirek ma trafiać do odpadów zmieszanych. Niezależnie od tego, czy ściółka jest roślinna, mineralna czy silikonowa. Do tego samego kosza wyrzucamy kocie odchody. Niektóre żwirki mają na opakowaniu informację, że można je spłukiwać w toalecie.

 1. Tak jest na przykład w przypadku żwirków kukurydzianych.
 2. Jednak miejmy na uwadze to, co mówią przepisy i jakie mogą być konsekwencje tego, że ściółka pod wpływem wody zacznie się zbrylać.
 3. Nawet jeśli uważamy, że jest to wygodniejsza opcja, to lepiej z tego zrezygnujmy.
 4. Znacznie łatwiej częściej wyrzucać śmieci, niż później walczyć z niedrożnymi rurami.

Poza tym zaznaczmy jeszcze raz – spłukiwanie żwirku w toalecie jest naruszeniem polskich przepisów prawa. Najlepszy wybór karmy dla kotów i psów Polska karma dla psów i kotów Wataha to wyłącznie wysokiej jakości składniki od lokalnych dostawców. Sprawdź nasze produkty.

Czy żwirek silikonowy można spuszczać w toalecie?

Gdzie wyrzucać zużyty żwirek silikonowy? – Przyjmuje się, że kot zużywa średnio 10 litrów żwirku miesięcznie.10 litrów odpadów, które następnie musimy zutylizować. Nie dziwi więc fakt, że przed wyborem wypełnienia do kuwet zadajemy sobie pytanie: gdzie wyrzucić żwirek? Silikonowy żwirek nie wymaga codziennego opróżniania z kuwety.

Wystarczy wybrać odchody stałe. Żwirek silikonowy wyrzuca się całościowo, gdy granulki zaczynają przybierać kolor żółty. Im bardziej żółtawy, tym gorzej chłonie mocz oraz nieprzyjemny zapach. Czy żwirek silikonowy można spuszczać w toalecie? W przeciwieństwie do żwirków organicznych, pod wpływem wody nie rozpadnie się on na mniejsze kawałki.

Co ważne jednak, nie zachowuje się tak jak żwirek bentonitowy, który po zetknięciu z wodą pęcznieje. Dużo zależy więc od przepustowości sieci kanalizacyjnej. Warto też zapoznać się z lokalnymi przepisami dotyczącymi utylizacji odpadów w toalecie.

Gdzie wyrzucać odchody kota?

Jak POPRAWNIE utylizować żwirek dla kota i kocie odchody? – Wszyscy urzędnicy i przedstawiciele przedsiębiorstw, z którymi rozmawiałam, są zgodni, że istnieje tylko jeden właściwy sposób na utylizację zużytego kociego żwirku: Czarny pojemnik na odpady zmieszane Wirek Dla Kota KtóRy MożNa Wyrzucać Do Toalety Do pojemnika na odpady zmieszane możemy wyrzucać wszystkie rodzaje żwirków oraz zwierzęce odchody, „ Odchody zwierząt domowych powinno wrzucać się do czarnego pojemnika, () Jeżeli mamy do czynienia z odpowiedzialną i ekologiczną opieką nad kotami, nie szukajmy „obejść” obowiązujących przepisów.

Żwirek drewniany dla kota brudny – wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane Żwirek kukurydziany dla kota brudny – wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane Żwirek bentonitowy dla kota brudny – wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane Żwirek silikonowy dla kota brudny – wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane Żwirek dla kota brudny – wyrzuć do pojemnika na odpady zmieszane

Jaki żwirek najlepiej pochłania wilgoć?

Zalety żwirku sylikonowego: –

Silikonowy koci żwirek uważa się za najbardziej wydajny. Dodatkowo doskonale wchłania i zamyka w sobie wilgoć, a przy tym się nie pyli. W porównaniu do innych rodzajów, żwirek sylikonowy niewiele waży. Występuje w wielu wariantach zapachowych i kolorystycznych. Całkowicie chłonie mocz, zostawiając suchą kuwetę.

Czy żwirek drewniany jest dobry?

Żwirek drewniany Te najmniejsze najbardziej się pylą i roznoszą po mieszkaniu, ponieważ są bardzo lekkie – z łatwością przyklejają się do kocich opuszek. Żwirek drewniany dobrze się zbryla, jest wydajny i umiarkowanie pochłania zapachy. Jego duży atut to możliwość spłukania go w toalecie.

Czy żwirek ceramiczny trzeba płukać?

Opis – ŻWIREK CERAMICZNY Wysoka jakość wykonania, dzięki procesowi wielokrotnego płukania oraz termicznej dezynfekcji. Nie wykazuje szkodliwego wpływu na środowisko wodne. Produkt gotowy do zastosowania w akwarium, nie trzeba płukać. Cechy:

nie wpływa na parametry wody świetny do akwariów roślinnych owalny kształt nie kaleczy ryb i krewetek kolor: czarny

Szczegółowe dane:

waga: 1.8 kg granulacja: 0,1-0,5 mm

Co ile wymieniać kotu żwirek silikonowy?

Jak często wymieniać żwirek dla kota? – Koty słyną z zamiłowania do czystości. Nic więc dziwnego, że brudny żwirek i nieprzyjemne zapachy unoszące się wokół mogą skutecznie zniechęcić je do korzystania ze swojej toalety. Nigdy nie zaniedbuj zatem regularnego sprzątania kuwety futrzaka.

 • Jak często warto przeprowadzać w niej porządki? Raz lub dwa razy dziennie z kuwety należy usunąć nieczystości i granulki zużytego żwirku.
 • Do wybierania bryłek warto użyć łopatki do żwirku.
 • Pomaga ona bezpiecznie i łatwo wybrać grudki.
 • Warto mieć przy sobie worek foliowy, do którego można od razu wrzucić ściółkę.

Brudny żwirek należy uzupełnić świeżym, by warstwa ściółki miała nadal odpowiedni poziom. Częstotliwość wymiany żwirku uzależniona jest od jego rodzaju, stopnia zanieczyszczenia oraz liczby kuwet w domu. Żwirek niezbrylający należy wymieniać co najmniej raz w tygodniu.

Całkowita wymiana żwirku bentonitowego (zbrylającego) konieczna jest z reguły przynajmniej raz w miesiącu. Z kolei żwirek silikonowy zaleca się wymieniać średnio co 2-3 tygodnie. Pamiętaj – żwirek zapachowy powinieneś wymieniać równie często co bezzapachowy. Czasami futrzak sam sygnalizuje, że kuweta dla kota jest zbyt brudna.

Jeśli kot załatwia się tuż obok toalety, podczas wydalania stoi na jej brzegu lub nie zakopuje odchodów, może to wskazywać, że warunki higieniczne mu nie odpowiadają. W takiej sytuacji warto pomyśleć o częstszych porządkach lub wypróbować wsad higieniczny do kuwet, który wydłuży czas stosowania żwirku.

Czy kocię odchody nadają się na kompost?

1. Wyrzucanie odpadów pochodzenia zwierzęcego – Posiadacze wyjątkowo chętnie wrzucają do nich resztki mięsa i ryb. Wszelkie kości, skóry, całe jajka i ości trafiają tam na porządku dziennym. Kategorycznie nie powinny one się tam znaleźć. Rozkładające się pozostałości powodują namnażanie szkodliwych drobnoustrojów, które wydzielają nieprzyjemny zapach.

Co ile wymieniać żwirek dla kota?

Częstotliwość wymiany żwirku – Po pierwsze musimy wyjaśnić, jak często kot korzysta z kuwety. Mruczki wypróżniają się raz lub dwa razy w ciągu doby, do tego kilkukrotnie oddają mocz. Powinniśmy raz dziennie łopatką sprawdzić zawartość kuwety i usunąć grudki (w przypadku żwirku zbrylającego) i kał.

 • Przy założeniu, że w naszym domu mieszka więcej niż jeden kot, to najlepiej zrobić to dwa razy dziennie.
 • Jeżeli obserwujemy, że kot korzysta z kuwety częściej niż zazwyczaj, bo na przykład ma problemy z układem trawienia, to kuwetę trzeba czyścić częściej.
 • W miejsce usuniętych nieczystości powinniśmy dosypać świeżego żwirku.
See also:  PiCiarz KtóRy Zagrał W Sztosie?

Mając żwirek dla kota zbrylający, jego całkowita wymiana powinna być przynajmniej dwa razy na miesiąc. Jeśli natomiast mamy żwirek niezbrylający, to każdego dnia usuwamy kał, a całą zawartość kuwety wymieniamy raz w tygodniu.

Czy żwirek dla kota pochłania wilgoć?

Z czego zrobić domowy pochłaniacz wilgoci – Istnieje wiele skutecznych, domowych sposobów na skuteczne pozbycie się wilgoci. Podpowiadamy, z czego możesz przygotować domowe woreczki zapachowe pochłaniające nieprzyjemne zapachy oraz wilgoć:

Żel krzemionkowy – silica gel

Znakomitą bazę domowego pochłaniacza wilgoci będzie stanowił żel krzemionkowy. Można go znaleźć w papierowych saszetkach z napisem silica gel dołączanych zwykle do torebek i butów. Ten minerał posiada zaskakująco wysoką zdolność absorbowania wilgoci. Znajdziesz go także w tzw. Silica gel to idealne rozwiązanie, gdy chcesz pozbyć się wilgoci z butów! Susz z torebek z herbatą skutecznie wyciąga wilgoć i pochłania brzydkie zapachy. Soda jest ceniona przez wiele pań domu – nie tylko w kuchni. Warto ją wykorzystać również podczas domowych porządków. Soda skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy. Posiadając przy tym także silne właściwości bakteriobójcze.

Jak Odetkac toalete po zwirku dla kota?

Metoda #2 Płyn do mycia naczyń i gorąca woda – Powyższa metoda zakłada wykorzystanie dwóch składników dostępnych w każdym domu: wody oraz płynu do mycia naczyń, (który może zostać zastąpiony także szklanką soli lub wybielacza). Ma ona zastosowanie zwłaszcza w przypadku, gdy w zatkanej toalecie jest niski poziom wody oraz została zatkana papierem toaletowym lub ręcznikiem papierowym, będącymi najczęstszymi przyczynami zatkania toalety (w innych przypadkach może nie być w 100% skuteczna).

Ile razy dziennie załatwia się kot?

JAK KOT SIĘ ZAŁATWIA – FIZJOLOGIA – Kot oddaje mocz kilka razy na dobę, zazwyczaj od 1 do nawet 5 razy. Porcje moczu nie powinny być małe, najczęściej są one dość spore. Bywa, że zdrowy kot oddaje mocz tylko raz dziennie i to również jest jak najbardziej prawidłowe,

Gdy kot woli załatwiać się rzadziej, porcje moczu są większej objętości. Stolec kot oddaje od 1 do 3 razy na dobę. Kupa kocia powinna mieć kształt przypominający małą kiełbaskę, nierzadko jest podzielona jest na 2-3 fragmenty. Ma strukturę mniej więcej twardej plasteliny (nie zbyt miękka, ale nie twarda jak kamień), kolor brązowy (od jasnego do ciemnego).

Rodzaj stolca, jego ilość, a także ilość wydalanego moczu na dzień w dużej mierze zależą od diety oraz od ilości wody, jaką kot przyjmuje w ciągu dnia. Zależnie od tego mogą występować pewne odstępstwa od podanych powyżej przeze mnie norm. Na przykład koty żywione dietą BARF będą mieć stolce twardsze i wydalać je raz dziennie lub nawet co kilka dni. Wirek Dla Kota KtóRy MożNa Wyrzucać Do Toalety

Ile żwirku zużywa kot?

Utrzymanie kota – podstawowa wyprawka – Przyjrzyjmy się podstawowym elementom każdej kociej „wyprawki”.

Kuweta i łopatka

Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Zwykła, odpowiedniej wielkości plastikowa kuweta w kształcie tacki to wydatek rzędu 15-50 złotych. Zamykane, wyposażone w drzwiczki i filtr węglowy kuwety to koszt około 150 złotych. Wraz z kuwetą należy od razu kupić łopatkę do sprzątania nieczystości – jej cena to ok.10 złotych.

Żwirek

To stały, comiesięczny wydatek, który ponosi każdy opiekun kota. Jedno zwierzę zużywa średnio 10 litrów żwirku w cztery tygodnie. Najtańsze granulki bentonitowe zbrylające kosztują ok.18-25 złotych za 10 litrów. Najdroższym wypełnieniem kuwety są żwirki silikonowe – miesięcznie jest to wydatek w granicach 40-50 złotych.

Miski

Najtańsze miski dla kotów kosztują kilka złotych, jednak w perspektywie rocznej może się to okazać mało opłacalne rozwiązanie. Tanie, plastikowe miski często się rysują i są trudne w utrzymaniu higieny, dlatego należy je wymieniać. Najlepiej sprawdzają się miski porcelanowe – ich koszt to 20-30 złotych.

Wyżywienie kota

W zależności od masy ciała kota, jego wieku i rasy, zalecenia dotyczące składu karmy pełnoporcjowej i objętości posiłków będą się różnić. Jednak na potrzeby generalnego podsumowania dotyczącego tego, ile kosztuje utrzymanie kota, można przyjąć, że kot spożywa około 1,5 kg karmy suchej miesięcznie.

 • Jeśli jesteśmy opiekunami jednego zwierzęcia, najlepiej kupować opakowania, które zużyjemy w ciągu 4 tygodni.
 • Dobrej jakości sucha karma pełnoporcjowa to koszt około 10-20 złotych za kilogram.
 • Cena może się różnić w zależności od marży sklepu, a także od ewentualnych promocji na dany produkt.
 • Specjaliści od żywienia zwierząt rekomendują karmienie kotów nie tylko suchym, ale również mokrym pożywieniem wysokiej jakości.

Zaleca się stosowanie diety mieszanej w proporcjach 9:1 pod względem masy produktów na korzyść pokarmów wilgotnych. Koszt pojedynczego opakowania pełnoporcjowego mięsistego posiłku wynosi od 2 do 5 złotych.

Transporter

Transporter kosztuje od około 50 do kilkuset złotych. Wygodniejsze do noszenia, choć niekoniecznie komfortowe dla zwierzęcia torby na kota mogą kosztować nawet 150-200 złotych. Wybierając transporter, pamiętajmy, że zwierzę powinno móc się w nim swobodnie obrócić. Bardzo istotna jest również odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Szelki, smycz, obroża

Jeśli planujemy z naszym kotem wychodzić na spacery, powinniśmy zaopatrzyć się w dobrze dopasowaną do jego potrzeb obrożę lub szelki i smycz. Za pełny komplet zapłacimy od 20 do 50 złotych.

Drapak

Koty potrzebują na bieżąco złuszczać swoje pazury – jest to element ich higieny. Jeśli nie zapewnimy im drapaka, będą swoją uwagę kierować na tapicerkę mebli. Najmniejszy, podstawowy drapak to wydatek rzędu 20 złotych. Wielostopniowe konstrukcje pełniące jednocześnie funkcję „placu zabaw” dla kota to koszt nawet 300 złotych.

Środki pielęgnacyjne

Każdy kot wymaga cyklicznego wyczesywania futerka – przedstawiciele odmian długowłosych nawet codziennie. Zwykła szczotka to wydatek ok.10 złotych, a tzw. furminator (nieodzowny przy kotach długowłosych) – 100 złotych. Zwierzęta ras wymagających mogą potrzebować również takich kosmetyków jak puder do sierści czy specjalistyczny płyn do czyszczenia uszu.

Zabawki

Koty doskonale bawią się zabawkami „domowej roboty”, jak kawałek papieru, warto jednak mieć na względzie bezpieczeństwo i uważać na to, co przyciągnęło uwagę naszego podopiecznego. Wybór zabawek dla kotów jest ogromny – od piłek za kilka złotych do grających i przemieszczających się „myszy” na baterie za kilkadziesiąt złotych.

Jak usunąć Żwirek z toalety?

Miau.PL • Zobacz wątek – Kocia kuweta/żwirek w toalecie/może być problem Kocie pogawędki Moderatorzy:, » Wto cze 06, 2006 17:24 Cały czas robiłam tak: Gdy zobaczyłam, że kotek zrobił kupę do kuwety to brałam kuwetę, zanosiłam do łazienki i papierem wyciągałam kupę (i trochę żwirku) i wrzucałam do toalety.

 • Ojciec wczoraj powiedział, żebym nie wrzucała więcej bo mogę zapchać toaletę i rury.
 • Według niego, ze żwirka którego wsypie się do toalety, robi się taka breja/klucha w rurach i mogę ją zapchać.
 • Nie bardzo widzi mi się rozkopywanie podwórka.
 • Co mam zrobić? Posty: 263 Od: Sob cze 03, 2006 18:27 » Wto cze 06, 2006 17:26 szczęściara pisze: Cały czas robiłam tak:Gdy zobaczyłam, że kotek zrobił kupę do kuwety to brałam kuwetę, zanosiłam do łazienki i papierem wyciągałam kupę (i trochę żwirku) i wrzucałam do toalety.Ojciec wczoraj powiedział, żebym nie wrzucała więcej bo mogę zapchać toaletę i rury.

Według niego, ze żwirka którego wsypie się do toalety, robi się taka breja/klucha w rurach i mogę ją zapchać. Nie bardzo widzi mi się rozkopywanie podwórka. Co mam zrobić? myślę, że ojciec po niekąd ma racje, bo taki żwirek bentonitowy rzeczywiście zapycha rury i później może być duży problem. GG: 1563773 Posty: 3577 Od: Sob wrz 10, 2005 22:43 Lokalizacja: Bytom » Wto cze 06, 2006 17:26 Do woreczka, szczelnie zawiązać i do kosza na śmieci. Chociaż wiem, że do kibelka wygodniej – sama czasem tak robię. Ale to z lenistwa i nikomu nie polecam. Chyba że ktoś ma hiperspłuczkę.

Posty: 148 Od: Pt mar 31, 2006 11:41 Lokalizacja: Gdańsk » Wto cze 06, 2006 17:42 A jaki żwirek? Posty: 2865 Od: Pt lip 22, 2005 19:45 Lokalizacja: Łódź » Wto cze 06, 2006 17:43 Polecam kupić w hipermarkecie duuuuużo woreczków takie małe szczelnie zamykane z folii albo jak nie to Janka Niezbędnego chyba są dostępne takie coś.

No i nie wrzucać do kibelka bo się może faktycznie zapudłować na amen. Ostatnio edytowano Wto cze 06, 2006 17:44 przez, łącznie edytowano 1 raz Posty: 7599 Od: Pon lut 07, 2005 16:11 Lokalizacja: Toruń » Wto cze 06, 2006 17:43 Używam: Benka, Topsy, i jeszcze kilku innych (ale to już żadziej). Ostatnio kupiłam Pigwę drzewną. Czy ona też może zapchać rury? Posty: 263 Od: Sob cze 03, 2006 18:27 » Wto cze 06, 2006 17:51 Ja kupuje takie zwykłe, najtańsze worki na śmieci i do nich wrzucam cały urobek. Posty: 1004 Od: Pon mar 27, 2006 20:00 Lokalizacja: Tarnów » Wto cze 06, 2006 17:59 Ja jak narazie też w woreczkach wyrzucam do kosza, ale nie długo zmieniamy żwirek na CBE+, więc nie będzie problemu. Posty: 2865 Od: Pt lip 22, 2005 19:45 Lokalizacja: Łódź » Wto cze 06, 2006 19:31 szczęściara pisze: Używam: Benka, Topsy, i jeszcze kilku innych (ale to już żadziej).Ostatnio kupiłam Pigwę drzewną. Czy ona też może zapchać rury? Drzewna nie powinna. Ja używam drewnianego „Super PINIO” – trocinowe granulki zmoczone rozpadają się na drobiny.

Duży „urobek” wyrzucam tak jak ty – zawinięty w papier toaletowy, a dwa razy dziennie całą zawartość kuwet zalewam wodą i wylewam do kibla. Jak na razie kłopotów z rurami nie było, choć drewnianego granulatu używam od ponad dwu lat. Czasem tylko, jak za dużo nawrzucam na raz, pęczniejące granulki przytykają miskę – nic czego nie da się w chwilę usunąć.

Profilaktycznie przelewam też toaletę dużą ilością wody. Inna sprawa, że z Benkiem bałabym się tak postąpić – bentonit rzeczywiście pęcznieje w kluchę. Bis, Ami i Księżniczka Posty: 4867 Od: Pon paź 25, 2004 21:11 Lokalizacja: Wrocław » Czw cze 15, 2006 10:46 szczęściara pisze: Cały czas robiłam tak:Gdy zobaczyłam, że kotek zrobił kupę do kuwety to brałam kuwetę, zanosiłam do łazienki i papierem wyciągałam kupę (i trochę żwirku) i wrzucałam do toalety.Ojciec wczoraj powiedział, żebym nie wrzucała więcej bo mogę zapchać toaletę i rury.

 • Według niego, ze żwirka którego wsypie się do toalety, robi się taka breja/klucha w rurach i mogę ją zapchać.
 • Nie bardzo widzi mi się rozkopywanie podwórka.
 • Co mam zrobić? Witamy serdecznie, W takiej sytuacji polecamy wypróbowanie naszego żwirku Toa-Latt, który wykonany jest z papieru.A jak wiadomo ryzyko zapchania kanalizacji papierem jest naprawde znikome.
See also:  Czy Ojciec KtRy Nie Mieszka Z Dzieckiem Odliczy Ulgę?

Już teraz możesz zakupić żwirek TOA-LATT w cenie promocyjnej 16,90 zł za 10 litrowy worek Jeśli robisz zakupy przez internet to zapraszamy np. do Posty: 18 Od: Śro maja 10, 2006 18:23 Lokalizacja: Rybnik » Czw cze 15, 2006 11:02 Używam silikonowego Hiltona i nie dość, że się prawie wcale nie roznosi (no chyba, że na wyraźne życzenie samego kota ) to właśnie można qpkę razem z przyklejonym żwirkiem wrzucać do kibelka i nie ma problemu.

 • Posty: 406 Od: Wto maja 09, 2006 8:00 Lokalizacja: Warszawa » Czw cze 15, 2006 11:52 Jeśli masz żwirek bentonitowy i otrzepiesz, że tak powiem qoopę na łopatce z resztek żwirku, to nie powinno się nic dziać, po wyrzuceniu do toalety, zbrylone sioo wyrzucaj do kosza.
 • Ja zdecydowanie polecam CBE+, może się roznosi, ale dla mnie to jest najlepszy żwirek i już Próbowałam bentonitów, silikonów, etc.

CBE+ jest jedynym żwirkiem, który mi nie śmierdzi i jest mega wydajny. Pigwę, Pinio i takie drzewne podściółki raczej można wyrzucić to toalety, oczywiście nie w ilościach hutrowych A co do Toa – latta, to ja się zastanawiam nad jedną rzeczą, bo tam jest w instruktarzu bardzo fajnie pokazane, że kotek robi sioo, potem my delikatnie odgarniamy te niezabrudzone papierki i wyjmujemy zabrudzone.

fajnie, tylko czy widzieliście Państwo kota w kuwecie? Moje to są istne tarany i podejrzewam, że po ich działalności kopalniczej zabrudzone papierki musiałabym wybierać jak Kopciuszek ziarnka z popiołu poza tym kuwety nie sprzątam ilekroć kot z niej wyjdzie, bo nie ma mnie w domu czasem i tak sobie myślę, jak to tak w praktyce wygląda, bo coś mi się zdaje, że po dwukrotnym przekopaniu kuwety zapłakałabym się na śmierć próbując oddzielić papierki Posty: 2832 Od: Nie kwi 03, 2005 13:25 Lokalizacja: Poznań » Czw cze 15, 2006 17:23 a ja sie niezmiennie zastanawiam po przeczytaniu takich postów: skąd pomysł wyrzucania żwirku do kibelka? sama kupa, to i owszem, ale żwirek?! przeciez każdy cywilizowany czlowiek wie, do CZEGO służy kibelek Świnie NIE siedzą w kinieŚwinie siedzą przy korycie.

Państwowym. Posty: 53045 Od: Pt gru 13, 2002 16:16 Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Jak utylizować odchody ludzkie?

Proces kompostowania i jego produkty – Procentowy zanik objętości kompostu w czasie rozkładu w skali 5 lat Proces przemiany ludzkich odchodów w kompost jest osiągany poprzez dodanie materiałów umożliwiających ich napowietrzanie. Mogą to być: słoma, kora drzewna, odpady kuchenne (takie jak mięso, kości, obierki z warzyw i owoców, skorupki jaj itp.) czy pozostałe z ogrodu liście i odpady, takie jak skoszona trawa.

Jak wyczyścić odbyt kota?

Brudny odbyt u kota – to może Ci się przydać! – Jeśli higiena kota pozostawia w danej chwili sporo do życzenia, warto działać przynajmniej trzytorowo. Na początek dobrze jest zadbać o samego kota. Do czyszczenia okolic odbytu na co dzień używaj po prostu miękkiego wacika kosmetycznego lub gazy – zależnie od przyczyny problemu – nasączonych letnią, przegotowaną wodą.

To wystarczy, aby usunąć resztki kału. Od czasu do czasu możesz też użyć takiego produktu jak Over Zoo Wet Wipes Chusteczki pielęgnacyjne dla psa i kota 30szt, Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, a wcześniej sprawdzić, czy kot nie ma uczulenia na żaden ze składników chusteczek. Przy problemach zdrowotnych koty bardzo często przeżywają spory stres.

Aby wyeliminować przynajmniej ten czynnik, często utrudniający powrót zwierzęcia do zdrowia, wybierz Dr Seidel Ewaporyzator adapcyjny dla kota 37ml, Produkt ten pomaga zredukować stres, a także działa relaksująco. Zawiera kocie feromony, dlatego jest dla zwierząt zupełnie naturalny.

 • Do czyszczenia kuwety w czasie, gdy kot cierpi na biegunki, warto używać odpowiednich preparatów.
 • Świetnie sprawdzi się Vitopar Fresh Neutralizator przykrych zapachów kota 200ml,
 • Możesz użyć go również na legowiska czy inne powierzchnie zabrudzone przez kota, które po praniu nadal mają nieprzyjemny zapach.

Pamiętaj też, aby – gdy u kota stwierdzono jakiekolwiek bakterie – zadbać o regularne odkażanie kuwet.

Jak wyrzucić kota z domu?

Jaki sposób będzie najlepszy na naszego własnego zwierzaka? – W przypadku naszego własnego kota w warunkach domowych, warto zacząć od naturalnych zapachów, które działają na kota odstraszająco, ale w sposób delikatnie zniechęcający. W pierwszej kolejności można przygotować skoncentrowany płyn na bazie cytrusów (wystarczające mogą być już nawet same cytryny), którym spryskamy kanapy oraz miejsca, w których kot często niszczy meble czy inne przedmioty.

 1. Oprócz cytrusów, koty nie przepadają także za zapachem ruty oraz lawendy.
 2. Wszystkie te zapachy są przyjemne dla człowieka, a działają odstraszająco na kota.
 3. Inaczej jest z octem, który ma bardzo drażniący zapach, który zniechęci zwierzaka, ale jest bardzo inwazyjny także dla ludzkiego węchu.
 4. W momencie, kiedy te naturalne sposoby okażą się nieskuteczne, można zdecydować się na specjalny produkt, który jest dedykowany do użytku wewnątrz pomieszczeń, którym spryskuje się miejsca, z których chcielibyśmy wypędzić kota.
See also:  Ile Lat Ma Najstarszy CzOwiek śWiata KtóRy Jeszcze żYje?

Płyny tego rodzaju bardzo często mają przedłużone działanie i nawet wtedy, kiedy my już ich nie czujemy to kot bardzo mocno je wyczuwa, ze względu na mocniejszy węch. To bardzo skuteczne rozwiązanie, trzeba jednak uważać w momencie, jeśli w pomieszczeniach przebywają bardzo małe dzieci.

Wówczas lepiej w pierwszej kolejności zdecydować się na naturalne opryski lub też rozpylanie czystych olejków eterycznych o zapachach, które naturalnie zniechęcają zwierzęta do przebywania w danym miejscu. Dzięki tym patentom możemy cieszyć się zarówno obecnością zwierzaka w mieszkaniu, jak i estetyką zadbanych i idealnie wyglądających mebli oraz kanap.

: Sposoby na koty – jak je odstraszyć?

Jak pozbyć się zapachu kupy kota?

Używanie sody oczyszczonej – Soda oczyszczona to kolejny naturalny produkt, który skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Wystarczy, że posypiesz nią miejsca, w których pojawia się nieprzyjemny zapach, a następnie odkurzysz. Soda oczyszczona jest bezpieczna dla kota, więc możesz jej śmiało używać.

Czy można wsypac sode do kuwety?

Soda niejedno ma imię Wirek Dla Kota KtóRy MożNa Wyrzucać Do Toalety Soda oczyszczona kojarzy się wielu z nas wyłącznie z pieczeniem. Czy wiesz, że z jej pomocą zrobisz znacznie więcej? Na przykład wysprzątasz cały dom, jednocześnie chroniąc środowisko i oszczędzając pieniądze. Przed nami 20 zastosowań sody oczyszczonej:

Pasta do czyszczenia – mieszamy sodę oczyszczoną ( gruboziarnistą) z płynem do naczyń, aż powstanie masa o gęstej konsystencji. Tak przygotowaną pastą pocieramy, przy pomocy gąbki, miejsca wymagające czyszczenia np.: zlew, umywalkę, wannę, brodzik. Zaschnięty piekarnik – sodę wysypujemy na dno piekarnika, po czym spryskujemy lekko wodą i zostawiamy na noc. Rano wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną gąbką i spłukać. Usuwanie tłuszczu i spalenizny – mieszamy 2 łyżki sody z płynem do mycia naczyń i wlewamy do garnków z zaschniętym tłuszczem lub brudem. Następnie dolewamy wody i zostawiamy na 15 minut. Po tym czasie szorujemy zabrudzone naczynie. Innym sposobem jest wsypanie do garnka kilku łyżek sody, łyżki octu, zagotowaniu całości i odstawienie na 20 minut. Po tym czasie należy umyć garnek. Jako płyn do naczyń – wystarczy dodać 1/2 łyżeczki sody do 500 ml wody i wymieszać. Taki płyn najlepiej przelać do butelki ze spryskiwaczem. Jeśli jego działanie będzie zbyt słabe, należy dosypać więcej sody. Czyszczenie biżuterii – srebrną biżuterię wyczyścimy za pomocą pasty z sody wymieszanej z odrobiną delikatnego środka myjącego np. szamponu czy płynu do mycia naczyń. Tak uzyskany preparat nakładamy na biżuterię, a następnie szmatką lub miękką szczoteczką pocieramy, aż zabrudzenie zniknie. Odrdzewianie – zardzewiałe miejsca posypujemy sodą, a następnie polewamy octem. Kiedy mieszanka przestanie bulgotać, szorujemy szczoteczką czyszczoną powierzchnię. Do wybielania – wystarczy dodać opakowanie sody do białego prania. Dosypujemy ją do pojemniczka na proszek lub prosto do bębna pralki. Zapach z dywanów – wykładziny i dywany lubią pochłaniać wszelkie zapachy. Aby się ich pozbyć, wystarczy posypać dywan lub wykładzinę dużą ilością sody i pozostawić na kilka godzin. Następnie zbieramy sodę odkurzaczem lub dokładnie wytrzepujemy dywan. Odświeżanie obuwia – wsypujemy sodę do wnętrza butów na całą noc a rano po prostu ją wysypujemy i czyścimy buty z pozostałości proszku. Pochłaniacz zapachu z kuwety – na dno wyczyszczonej kuwety wysypujemy sporą ilość sody, po czym zasypujemy ją żwirkiem. Zapach z posłania psa lub kota – aby pozbyć się charakterystycznego zapachu, posypujemy sodą miejsce, w którym sypia zwierzę i po 15 minutach odkurzamy. Zapachy z lodówki – unikniemy powstawania nieprzyjemnego zapachu w lodówce, wstawiając do niej szklankę sody oczyszczonej. Proszek wymieniamy maksymalnie co dwa tygodnie. Zużytą sodę możemy wykorzystać do neutralizacji woni kanalizacji. Woń z kanalizacji – aby pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu wystarczy wsypać do odpływu 1/2 szklanki sody, po czym szybko zalać dużą ilością ciepłej wody. Czyszczenie kabiny prysznicowej – spryskujemy drzwi kabiny octem, a po kilku minutach szorujemy gąbką z sodą i spłukujemy. Usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej – do plastikowej torebki, wsypujemy ćwierć szklanki sody oczyszczonej i wlewamy szklankę octu. Do środka wkładamy słuchawkę i zawiązujemy torebkę. Po godzinie słuchawkę wyjmujemy i płuczemy wodą. Na pocenie się stóp – stopy moczymy wieczorem w misce z ciepłą wodą z dodatkiem 1-2 łyżek sody oczyszczonej. Odświeżacz oddechu – jamę ustną należy płukać kilka razy dziennie roztworem w proporcjach: 1 łyżeczka sody na 1 szklankę wody. Usuwanie swędzenia po ukąszeniach owadów – swędzącą skórę smarujemy pastą z sody i pozostawiamy do wyschnięcia. Leczenie aft – zmienione miejsca smarujemy, co najmniej cztery razy dziennie, wodą z odrobiną sody. Za każdym razem należy używać czystego wacika. Płyn do kąpieli – do wody dodajemy 4 łyżki sody oczyszczonej i wchodzimy do mieszanki na około 10min. Taka kąpiel łagodzi podrażnienia i wysypki alergiczne.

: Soda niejedno ma imię

Co zrobić żeby nie śmierdziało kotem w domu?

Jak się pozbyć zapachu kota? – Substancja którą koty znaczą teren jest mieszaniną moczu i kocich feromonów. Wydzielina kocich gruczołów jest tłusta przez co dłużej utrzymuje się na powierzchniach. Jej zapach, jest niezwykle intensywny i trwały, jak w przypadku większości feromonów zwierzęcych.

Ta cecha wykorzystywana jest na przykład przy produkcji perfum, do utrwalania ich zapachu. Jak w takim razie pozbyć się tak sprytnie wymyślonego przez naturę zapachu kota? Przede wszystkim „miejsce przestępstwa” należy dokładnie umyć letnią wodą z dobrym detergentem (płynem do mycia naczyń, mydłem lub proszkiem) by zmyć warstwę tłuszczu.

Woda powinna być letnia, bo ciepła powoduje ulatnianie się substancji zapachowych. Niestety takie wstępne mycie raczej nie rozwiąże problemu. W przypadku kocich zapachów trzeba sięgnąć po środki dużo silniejsze: • wśród domowych i tanich sposobów walki z kocim zapachem wymienia się sodę, ocet, sok z cytryny czy zmieloną kawę.

 1. Skuteczniejsze, ale też i droższe sposoby to preparaty do czyszczenia tapicerki i dywanów z aktywnym tlenem w składzie.
 2. Takie środki nie maskują zapachu a neutralizują go.
 3. W ostateczności można pokusić się o ozonowanie.
 4. Dostępne są też preparaty, które wykorzystując technologię bioenzymatyczną, czyszczą i jednocześnie eliminują nieprzyjemny zapach.

Środki te dzięki zawartości blokera feromonów zniechęcają koty do ponownego znakowania tego miejsca.

Jaki żwirek najlepiej pochłania zapachy?

Zalety żwirku drewnianego: –

Żwirek drewniany jest bardzo wydajny. Doskonale pochłania zapachy. Dzięki temu, że wykonany jest z naturalnego tworzywa, stanowi on produkt w pełni ekologiczny. Najczęściej nie posiada sztucznych zapachów, więc pachnie naturalnie (choć zdarzają się wersje zapachowe).

Czy żwirek silikonowy jest biodegradowalny?

Bezpieczeństwo dla środowiska – Coraz większa świadomość ekologiczna w społeczeństwie sprawia, że każdy zakup analizowany jest również pod tym kątem. Niektóre osoby mogą obawiać się, że jedynie żwirek drewniany to opcja wystarczająco bezpieczna dla środowiska.

 1. Uspokajamy – żwirek silikonowy również może być w pełni biodegradowalny i nadający się do spuszczania w toalecie.
 2. Najlepiej zwracać w tej kwestii uwagę na deklaracje producenta.
 3. Przykładem takiego bezpiecznego żwirku jest np.
 4. Dobry żwirek ułatwia codzienne sprzątanie, zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii oraz innych niepożądanych objawów u kota lub jego opiekunów.

Warto zdecydować się na żwirek silikonowy, który ma wszystkie te cechy, które powinien posiadać tego typu produkt. Jeśli poświęcisz chwile uwagi i zdecydujesz się na sprawdzony, dobry jakościowo żwirek silikonowy, z pewnością sprzątanie kuwety przestanie być uciążliwym i przykrym obowiązkiem! : 5 powodów, dla których warto wybrać żwirek silikonowy dla kota