Tarot Online KtRy Się Sprawdza?

Tarot Online KtRy Się Sprawdza

Czy tarot przez internet dziala?

Czy tarot online pozwoli poznać, co przyniesie los? – wprowadzenie Strony oferujące usługi kartomancji (czyli wróżenia z kart) dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym są witryny, na których za pomocą wideołącza, komunikatora lub własnego telefonu porozumiewamy się ze stawiającym tarota wróżbitą w czasie rzeczywistym.

 • Rodzajem drugim są te strony, na których wróżymy sobie sami.
 • Arty tasuje specjalna aplikacja.
 • Użytkownik widzi odwrócone grzbietami do góry karty na ekranie i może sobie wybrać jedną lub kilka z nich, albo od razu wygenerować cały rozkład.
 • Wcześniej należy oczywiście zadać kartom pytanie.
 • Wiarygodność i sprawdzalność tarota online Czy wirtualne karty w ogóle nadają się do wróżenia? Czy uzyskany za ich pomocą wgląd w przyszłość jest choćby w najmniejszym stopniu wiarygodny i sprawdzalny? Odpowiedź na to pytanie jest dwojaka i zależy od tego, o którym rodzaju wirtualnego tarota mówimy.

Tarot, który przez Internet prowadzi dla nas na żywo wykwalifikowana wróżka, nie różni się za bardzo od wizyty w salonie wróżbiarskim. Jeśli ktoś wierzy, że wróżenie z kart naprawdę działa (my pozostawiamy tę kwestię otwartą, stoimy bowiem na stanowisku, że należy ona do sfery wiary, a nie wiedzy) powinien więc być w pełni usatysfakcjonowany tarotem postawionym przez Internet.

Z kolei tarot, w którym rozkład generuje maszyna, to zupełnie inna kwestia. Wielu ezoteryków wysuwa poważne wątpliwości, czy seans, w którym rolę pełni aplikacja, to prawdziwy seans, choć są też obrońcy miarodajności takich wróżb. My ponownie nie zajmujemy w tej kwestii żadnego stanowiska, pozostawiając osąd wyłącznie Tobie.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tarotowej aplikacji, powinieneś dobrze poznać znaczenie poszczególnych kart. Nie wszystkie programy potrafią bowiem zinterpretować wygenerowane przez siebie rozkłady. Nie wierzę we wróżby! Dlaczego miałbym płacić za wirtualnego tarota lub sesję jakichkolwiek innych wróżb online? Może Cię to zaskoczy, ale z usług wróżek korzystają też czasem sceptycy! Co daje im udział w seansie? Wróżka to z reguły osoba doświadczona i o wysokich umiejętnościach interpersonalnych.

Czym grozi tarot?

Tarot – narzędzie szatana? W obrazach umieszczonych na kartach tarota znaleźć można odniesienia do kultury chrześcijańskiej, jednak opinia Kościoła na ich temat jest taka sama od wieków. Jakie zło drzemie w kartach Tarota? Karty tarota od wieków fascynują, zachwycają i przerażają.

 1. Bywają nazywane narzędziem szatana, a za ich używanie dawniej trafić można było na stos.
 2. Historia powstania tarota owiana jest tajemnicą.
 3. Podobno karty mają szatańskie korzenie – podejrzenia te zostały oficjalnie ogłoszone przez papieża Sykstusa IV.
 4. Inna wersja powstania tajemniczych kart mówi, że tarot to symboliczny zapis wiedzy przekazanej Adamowi przez Boga.

Najbardziej prawdopodobna jest jednak teoria, według której tarot wywodzi się z XIV-wiecznej włoskiej gry karcianej – tarok. W obrazach umieszczonych na kartach tarota znaleźć można odniesienia do kultury chrześcijańskiej, jednak opinia Kościoła na temat tych kart jest taka sama od wieków, zgodna z Biblią – „Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa.

 • Nie będziecie uprawiać czarów. (Ks.
 • Apłańska 19:26).
 • Osoby, które zajmują się tarotem dzielą się na dwie grupy – oszustów i osoby z prawdziwymi wizjami.
 • Jednak te wizje są niewiadomego pochodzenia.
 • Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku rozmów z tzw.
 • Opiekunami czy przewodnikami duchowym.
 • Są to nieznane byty, które mogą być demonami używającymi wróżek do pozyskania jak największej ilości dusz.

Często spotyka się tarocistów modlących się przed wróżbą czy korzystających z pomocy aniołów stróżów. Najpewniej mają oni do czynienia z bytami niebezpiecznymi. Jeśli nie demonami, to pasożytami astralnymi, żerującymi na energii zarówno samej wróżki, jak i jej klienta.

 • Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób w depresji, kobiet w ciąży czy dzieci.
 • Pewna bioenergoterapeutka ostrzegła adeptów tarota: „To wąski korytarz, którym można iść tylko w jednym kierunku.
 • Z czasem możesz być zmęczony i się zatrzymać, ale wtedy ci, którzy są za tobą będą cię pchać i deptać.
 • Do tego nigdy nie wiesz dokąd idziesz, i kto jest za tobą.”.

Te słowa oddają to, co w tarocie jest najbardziej przerażające. Same karty nie są niebezpieczne – to tylko kawałki papieru, narzędzie. Jednak podczas seansu tarocista może wejść w kontakt z istotami demonicznymi czy bytami astralnymi. Nigdy nie wiadomo, jakie mają one wobec nas intencje.

Tarocista wchodzi w kontakt z okultyzmem, a to może mieć dla niego (i jego klienta) straszne konsekwencje. Osoby słabe przez seans tarota mogą otworzyć demonom furtkę do niszczycielskich działań we wszystkich obszarach ich życia. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do obłędu, czy samobójstwa. Dobry tarocista powinien wiedzieć, kiedy pod jego „opiekuna duchowego” podszywa się jakiś byt demoniczny czy astralny.

Powinien to wiedzieć już z formy przekazu, z używanych zwrotów (np. negatywnych, czy nakazujących). Dlatego tak ważne jest, by korzystać z pomocy tylko profesjonalnych tarocistów, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą, jak wykorzystać karty w dobrych celach, bez szkody dla kogokolwiek.

Innym niebezpieczeństwem związanym z tarotem jest uzależnienie. Osoby, które uzależniły się od wróżb nie są w stanie samodzielnie podjąć żadnej decyzji – i nie mówimy tu tylko o ważnych, życiowych kwestiach, a o najdrobniejszych wyborach dnia powszedniego. Zdając się zupełnie na to, co mówią karty, możemy stać się bezwolną marionetką w rękach nieznanych nam istot, które mają wobec nas nieznane plany.

Dodatkowo ucieczka od realności w świat mistycyzmu skończyć się może utratą kontaktu z rzeczywistością. Im dalej się w ten „las” zaszło, tym trudniej się z niego wydostać. Demony nie odpuszczają tak łatwo. Dość istotne w korzystaniu z kart tarota jest „bhp”.

 • Łaść karty powinno się z zachowaniem wszelkiej ostrożności, w pełnym skupieniu.
 • Dobrze jest palić przy tym białą świecę, która będzie „oczyszczała” atmosferę.
 • Przed użyciem warto karty oczyścić nad świecą, bądź „strząsnąć” z nich energię, stukając nimi o stół.
 • Przed seansem dobrze jest również poprosić o ochronę i pomoc.

W skupieniu wizualizować sobie chroniącą nas kulę jasnego światła. Pytania zadawać należy z czystymi intencjami. Nie powinno się pytać o osoby trzecie bez ich zgody (podglądanie jest nieeleganckie). Po każdym kliencie należy karty oczyścić. Dobrze jest też spłukać dłonie zimną wodą.

Czym może grozić nie zastosowanie „tarotowego bhp”? Pewna wróżka, a prywatnie matka małego dziecka przyjmowała klientów w swoim domu. Po kilku dniach jej dziecko zaczęło rozpaczliwie płakać, wpatrując się przy tym w przedpokój. Początkowo nie wzbudziło to podejrzeń matki. Jednak po kilku dniach, widząc ciągły strach dziecka, domyśliła się, co może być problemem.

Wykonała odpowiednie czynności oczyszczające i ochronne. Problem zniknął natychmiast. Tarot ma też pozytywne strony. Jest świetnym zwierciadłem dla naszej podświadomości i doskonałym narzędziem psychologicznym (sam Freud był tarocistą). Te 78 obrazków pozwala nam przeanalizować siebie, pomaga dotrzeć do źródeł naszych problemów.

Tarot nasycony jest symboliką przedchrześcijańską, chrześcijańską, filozoficzną czy mistyczną. Wielkie Arkana mają swoje odniesienia do kabały, run, numerologii, do etapów życia człowieka i jego życiowej drogi. Dzięki temu Tarot jest uniwersalny dla każdego człowieka – niezależnie od jego światopoglądu.

Tarot nie jest wyrocznią, a drogowskazem. Jeśli umiemy z rozsądkiem korzystać z jego porad, nie stanie nam się nic złego. Jedynym zagrożeniem są tu intencje osoby wróżącej. Rozsądnie wybierajmy osobę, do której wybierzemy się z naszymi problemami. Tarot jest niebezpiecznym narzędziem, a nie zabawką.

Czy to on tarot online za darmo?

Wróżba tarota online – jak sobie powróżyć? – Jak działa tarot online? Jest to darmowa wróżba, która pozwala nam się przekonać, czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości. Aby postawić taką wróżbę tarota, powinniśmy zastanowić się nad ważną dla nas sprawą i sformułować pytanie, na które chcemy poznać odpowiedź.

Wróżba tarota online umożliwia nam sprawdzenie tego, co warto wiedzieć na ten temat w danej chwili. Ponieważ zawsze możemy z niej skorzystać, mamy szansę poprosić o kolejne wskazówki nawet tego samego dnia – wróżba tarot online jest całkowicie darmowa i możemy z niej korzystać bez limitów, Karty tarota zawierają w sobie podpowiedzi dotyczące tego, jak należy myśleć o danej sytuacji.

Dzięki ich pomocy możemy odkryć, jaki stosunek mają do nas inni ludzie i jaka przyszłość czeka daną relację albo sprawdzić, czy nie spotkają nas żadne przykre niespodzianki w sprawach związanych z karierą. Wróżba tarot online pokazuje nam, które sfery życia domagają się naszej uwagi, co powinniśmy wiedzieć o swoim życiu i jakich osób bądź problemów musimy unikać.

Czy kazdy może uzywac kart tarota?

Jednak karty tarota są dostępne dla każdego i nie ma przeszkód, by zacząć je stawiać.

Czy Tarot przepowiada przyszłość?

Przepowiadanie przyszłości (Shutterstock) Karty tarota są narzędziem przepowiadania przyszłości i odkrywania tajników przeznaczenia. Dla niektórych są sposobem rozwiązywania niektórych życiowych problemów. Obecne, znane karty pochodzą z XV wieku. Wróżenie z kart zwane jest kartomancją lub stawianiem kabały.

Komu nie można stawiac tarota?

Nie stawiam kart, no właśnie konto usunięte W ramach rozmowy o tym kto może a kto nie powinien zajmować się kartami został zasygnalizowany wątek, który moim zdaniem zasługuje na szersze omówienie. Dotyczy on odmowy postawienia komuś kart. Czy w Waszej karierze, zdarzyło się, że odmówiliście w sposób zdecydowany 'usług’ mantycznych? Jeśli tak, to czy moglibyście napisać w jakich okolicznościach do tego doszło i co przekonało Was do podjęcia takiej decyzji.

Ps. Aby nie było gołosłownie napiszę, że w moim osobistym doświadczeniu z kartami nie stawiam kart: 1. Samemu sobie – w sytuacjach, w których uznam, że chętnie bym to zrobił zdaję się na pomoc przyjaciół. Moja praktyka własna nauczyła mnie, że w moim przypadku to po prostu nie działa, a karty zwyczajnie 'milczą’.2.

Członkom najbliższej rodziny. Doświadczenie w tym względzie sugeruje, iż zbyt często osoby bliskie interpretację rozkładu kart utożsamiają z moimi opiniami. Zdarzyło się także, że interpretacja rozkładu uznawana była za niepełną (argument: Dlaczego nie chcesz powiedzieć mi wszystkiego?) lub noszącą znamiona manipulacji (argument: Dlaczego mi to mówisz przy kartach a nie w zwyczajnej rozmowie?).

 • Właściciel, ABC Dusza Ciało Umysł
 • Beata Nowak

konto usunięte Artur M.: W ramach rozmowy o tym kto może a kto nie powinien zajmować się kartami został zasygnalizowany wątek, który moim zdaniem zasługuje na szersze omówienie. Dotyczy on odmowy postawienia komuś kart. Czy w Waszej karierze, zdarzyło się, że odmówiliście w sposób zdecydowany 'usług’ mantycznych? Jeśli tak, to czy moglibyście napisać w jakich okolicznościach do tego doszło i co przekonało Was do podjęcia takiej decyzji.

Ps. Aby nie było gołosłownie napiszę, że w moim osobistym doświadczeniu z kartami nie stawiam kart: 1. Samemu sobie – w sytuacjach, w których uznam, że chętnie bym to zrobił zdaję się na pomoc przyjaciół. Moja praktyka własna nauczyła mnie, że w moim przypadku to po prostu nie działa, a karty zwyczajnie 'milczą’.2.

Członkom najbliższej rodziny. Doświadczenie w tym względzie sugeruje, iż zbyt często osoby bliskie interpretację rozkładu kart utożsamiają z moimi opiniami. Zdarzyło się także, że interpretacja rozkładu uznawana była za niepełną (argument: Dlaczego nie chcesz powiedzieć mi wszystkiego?) lub noszącą znamiona manipulacji (argument: Dlaczego mi to mówisz przy kartach a nie w zwyczajnej rozmowie?).

 • O odmowie decydują więc względy praktyczne.
 • Osobom bliskim doradzam 'bez kart’.3.
 • Osobom niezrównoważonym emocjonalnie/psychicznie – z wiadomych względów.
 • Jako punkt nr 4 dodałabym: osobom, które mnie blokują lub odczuwam negatywnie właścicielka Oczywiście, że mi się zdarzało nie wróżyć.
 • Z zasady, nie wróżę kobietom w ciąży, osobom z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi (to już pisałam w innym wątku), ale o tym równie dobrze, można poczytać na mojej stronie WWW.

Wielokrotnie niestety zdarzało mi się odmawiać wróżenia. Najczęściej osobom: nachalnym, terroryzującym mnie, od początku rozmowy krzyczącym (tak, tak), osobom, które podchodziły do mnie wręcz „podśmiewczo”. konto usunięte Główna Księgowa/Team Leader Artur M.: 1. Samemu sobie – w sytuacjach, w których uznam, że chętnie bym to zrobił zdaję się na pomoc przyjaciół. Moja praktyka własna nauczyła mnie, że w moim przypadku to po prostu nie działa, a karty zwyczajnie 'milczą’.

 1. Właściciel, ABC Dusza Ciało Umysł
 2. Beata Nowak

Główna Księgowa/Team Leader konto usunięte

 • Właściciel, ABC Dusza Ciało Umysł
 • Beata Nowak

karty zawsze 'coś mówią” :-). Jednym ze sposobów nauki interpretacji kart są rozkłady dla siebie, ich analiza, obserwacje w swoim życiu. Natomiast to o czym piszesz Arturze, może nas 'dopadać” ( i mnie się to przydarzyło:-) ) gdy idziemy do kogoś po wróżbę i z pozycji klienta nie jesteśmy w stanie dokonać analizy.

 1. Właściciel, ABC Dusza Ciało Umysł
 2. Beata Nowak

właścicielka konto usunięte Artur M.: Czy w Waszej karierze, zdarzyło się, że odmówiliście w sposób zdecydowany 'usług’ mantycznych? Jeśli tak, to czy moglibyście napisać w jakich okolicznościach do tego doszło i co przekonało Was do podjęcia takiej decyzji.

Za krótko pracuję z kartami, żeby mówić o karierze 😉 za kilka lat może. może. Jednakże odpowiadając na pytanie i dzieląc się moim wątłym doświadczeniem, wiem, że nie postawię kart rodzicom. Coś mnie przed tym blokuje i nie zamierzam tego lekceważyć. Myślę, że nie postawiłbym kart komuś kto przyszedłby do mnie jako jeden wielki kłąb nerwów, żądając odpowiedzi na jakieś pytanie ( w takiej sytuacji chyba bardziej pomaga kubek herbaty i rozmowa niż karty).

Raz postawiłem karty na wielką, wielką prośbę pewnej bardzo bliskiej mi osoby o to jak potoczy się jej walka z chorobą. Drugi raz tego nie zrobię. Nieciekawe doświadczenie, którego nie zamierzam ponawiać. Poza tym chyba nie mam jakiś szczególnych uprzedzeń przed stawianiem kart.

 1. Zaznaczam zawsze komuś, komu stawiam karty, że dopiero się uczę, ale staram się robić to jak najlepiej według moich możliwości i że wróżba to raczej porada a nie twarda wytyczna na przyszłość.
 2. Mimo, że zajmuję się Tarotem niezbyt długo, zauważyłem jedną rzecz.
 3. Ludzie, którzy chcą wróżby na konkretny temat, czasami tak naprawdę przychodzą porozmawiać i poradzić się.

To jest ważne moim zdaniem, umieć doradzić czasem komuś i bez pomocy kart. poeta słów i myśli nie wypowiedzianych Artur M.: 3. Osobom niezrównoważonym emocjonalnie/psychicznie – z wiadomych względów. Tak się zastanawiam – w jaki sposób stawiasz diagnozę o niezrównoważeniu emocjonalnym, albo psychicznym.

 1. Wahadełko? Różdżka, a może żądasz zaświadczenia od psychiatry? 🙂 właścicielka Zbyszek Stell: Artur M.: 3.
 2. Osobom niezrównoważonym emocjonalnie/psychicznie – z wiadomych względów.
 3. Tak się zastanawiam – w jaki sposób stawiasz diagnozę o niezrównoważeniu emocjonalnym, albo psychicznym.
 4. Wahadełko? Różdżka, a może żądasz zaświadczenia od psychiatry? 🙂 Ja tam nie potrafię, zatem „stawiam” na uczciwość Klienta, co jest zresztą okropną naiwnością z mojej strony, zatem przynajmniej jest: mimo wszystko, ostrzegałam.

🙂 konto usunięte poeta słów i myśli nie wypowiedzianych Artur M.: W jaki sposób stwierdzasz, że komuś doskwiera katar? 🙂 Różdżką czy wahadełkiem? 😉 Arturze 🙂 Z pierwszym i drugim punktem zgadzam się jak najbardziej, natomiast z trzecim wydaje się, że brniesz w ślepy zaułek.

No, chyba, że przychodzą do Ciebie ludzie z liśćmi kapusty na głowie, albo dłubiący sobie w uszach makaronem 🙂 Problem z trzecim punktem polega na tym, że nie jesteś w stanie wydać uczciwej i rzetelnej diagnozy, skoro nawet specjaliści potrzebują do tego wielu testów, wywiadów i dłuższej obserwacji.

Schizofrenia – najpoważniejsza choroba psychiczna poza okresami reemisji jest zupełnie niezauważalna dla otoczenia. Podobnie, nikt nie ma na czole napisane, że ma depresję, dwubiegunową osobowość, czy choćby nerwicę. Jednakże wydaje mi się, że jest jedna kategoria ludzi którym nie powinno się stawiać kart, są to psychopaci, ponieważ oni nie posiadają empatii, i idą po trupach do celu nie licząc się z normami i prawem – z tym, że psychopatii także nie rozpoznasz w zwykłej rozmowie, bo są to ludzie którzy do perfekcji opanowali sztukę mimikry, elokwentni, dobrze ubrani, o nienagannych manierach, często osiągający sukcesy finansowe i towarzyskie.

Bez wątpienia takim osobom nie powinno się stawiać kart, i takie osoby nie powinny także zajmować się Tarotem. konto usunięte Zbyszku, nie jestem ani psychologiem ani psychiatrą, więc nie mam zawodowego obowiązku wydawania uczciwej i rzetelnej diagnozy przypadku potwierdzonej w toku badań, obserwacji czy terapii.

Nawet nie próbuję się za nie zabierać 🙂 Jestem 'tarociarzem’, a od mojej subiektywnej, nierzetelnej, być nawet krzywdzącej, oceny cudzej dojrzałości, gdy mówię 'nie’ z tego właśnie powodu, nie zależą ani zdrowie, ani życie 'pacjenta’. Nie poczuwam się bowiem także do obowiązku informowania takiej osoby o powodach odmowy.

Po prostu mówię 'nie’. Bez bzu, liści na głowie i makaronu w nozdrzach 😉 poeta słów i myśli nie wypowiedzianych Artur M.: Nie poczuwam się bowiem także do obowiązku informowania takiej osoby o powodach odmowy. Po prostu mówię 'nie’. Bez bzu, liści na głowie i makaronu w nozdrzach 😉 Trzeba było od razu zapodać, że kierujesz się zwykłą intuicją, bądź jak kto woli widzimisię! Z punktu wiedzenia ezoterycznego, argument równie dobry jak każdy inny! Skoro napisałeś o niezrównoważeniu emocjonalnym, albo psychicznym to zaciekawiło mnie jak je rozpoznajesz.

See also:  Polsat Sport Extra Nc KtóRy Kanał?

Uczciwie jednak mówiąc – wydaje mi się, że kobieta zostawiona z dwójką dzieci przez męża motyla, ma prawo emocjonalnie się nieco nie zrównoważyć, podobnie jak facet którego partnerka od lat kombinuje na boku. Tacy ludzie także chodzą do tarocistów.

O co nie pytać kart tarota?

O co nie pytać tarocisty? Karty tarota to świetne narzędzie, które może pomóc nam w określeniu swojej sytuacji życiowej, rozważeniu możliwości, jakie daje nam los, wskazaniu rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Najpopularniejszą rolą tarota jest przepowiadanie przyszłości.

Wiele osób, które przychodzą do wróżki, oczekuje jasnych odpowiedzi czy gotowych recept. Jednak przecież dysponujemy instrumentem silniejszym niż wróżby i przepowiednie – wolną wolą. Wierząc, że nasz los jest zapisany w gwiazdach i nie mamy na niego wpływu, rezygnujemy z odpowiedzialności za nasze życie, oddajemy ster i stajemy się bezwolni.

Czy przeznaczenie istnieje? Jasne! Jednak nie polega ono na tym, że tajemniczy lalkarz pociąga za kierujące nami sznurki. Każdy z nas ma w życiu lekcje do przerobienia, a „przeznaczenie” – wydarzenia i ludzie, którzy stają na naszej drodze są zazwyczaj drogowskazami, które mają nam coś pokazać czy czegoś nas nauczyć.

 • Jeśli karty ostrzegają nas przed wypadkiem, to prawdopodobnie coś nam się przytrafi, jednak to od nas samych zależy, jak wpłynie to na nasze życie.
 • Czy wylądujemy w szpitalu czy nieszczęście minie nas o włos.
 • Czy nie przejmiemy się tym czy wypadek zmieni nasz sposób myślenia i nastawienie do życia.
 • Dobrze wykorzystywany tarot może być wspaniałym, niezastąpionym przewodnikiem w naszej życiowej drodze.

Warto z niego mądrze korzystać. Może udzielić odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i zawsze jest to rada dla nas najlepsza. Nieścisłości czy pozorny brak sensu lub przełożenia na stan rzeczywisty wynikają najczęściej z błędów w interpretacji. Oczywiście, są wróżki-oszustki, które zadając pytania wyciągają od klienta informacje i na ich podstawie udzielają odpowiedzi.

Jednak dobry tarocista też może zadawać pytania – tyle że jego motywacja będzie zupełnie inna. Ludzkie losy bywają bardzo zagmatwane i czasem nawet drobna informacja może ułatwić interpretację rozkładu. Karty odpowiedzą niemal na każde nasze pytanie. Tylko w szczególnych sytuacjach odmawiają odpowiedzi.

Jednak bardziej istotny jest fakt, że nie o wszystko powinniśmy pytać. Z mocą tarota jest jak ze wszystkim – można używać jej z dobrymi lub ze złymi intencjami. Tu także obowiązuje etyka. Pytania, które zadajemy, powinny dotyczyć nas. Nie powinniśmy pytać o inne osoby, o ile sytuacja, o którą pytamy, nie dotyczy nas bezpośrednio.

Większość klientów wróżek pyta o sprawy sercowe. Wiadomo, w pytaniach stawianych kartom pojawia się ta wyjątkowa dla nas osoba. Jednak pytać o nią karty powinniśmy tylko w zakresie nas dotyczącym. Z pewnością będziemy chcieli wiedzieć, jakie żywi do nas uczucia, jak ułożą się nasze relacje w najbliższej przyszłości lub czy jest nam wierna.

Jeśli jednak okaże się, że partner nie jest nam wierny, to pytanie o jego relacje z kochanką jest już ingerowaniem w jego prywatność. Spójrzmy na to z innej strony – czy chcielibyśmy, żeby ktoś miał wgląd do naszych najintymniejszych spraw bez naszej wiedzy i zgody? Mało tego, karty dla kogoś powinno się rozkładać tylko na jego prośbę.

 1. W tym wypadku raczej można wykluczyć, że partner wyraziłby zgodę na taki rozkład.
 2. Olejną sprawą, o którą nie powinniśmy pytać, jest data śmierci.
 3. Zadając to pytanie zakładamy, że nie posiadamy wolnej woli.
 4. Wszystkie wydarzenia, które są nam „pisane”, przychodzą w odpowiednim dla nas momencie.
 5. Swoimi decyzjami wpływamy na to, kiedy i w jakim stopniu coś nam się przytrafi.

Jeśli wróżka powie nam, że czeka nas wypadek, to zależnie od tego, jak przepracowaliśmy swoje lekcje w tym życiu, może to być mała stłuczka, ale może być to też wypadek śmiertelny. Wiedza o dacie naszej śmierci ma ogromny wpływ na podejmowane przez nas decyzje.

Jeśli więc odwiedzony przez was tarocista odpowie na to pytanie, to nie tylko łamie zasady etyki zawodowej, ale również jest niekompetentny. Bowiem data naszej śmierci jest uzależniona od naszych życiowych decyzji, wyborów i przerobionych lekcji karmicznych. Wyznaczając konkretną datę, tarocista może nam tylko zaszkodzić.

Jako, że tylko dobrze sformułowane pytanie da nam precyzyjną odpowiedź, dlatego zastanówmy się, o co pytamy. Jeśli interesuje nas, czy nasz związek przetrwa, nie pytajmy: „czy w moim życiu uczuciowym będzie dobrze?”. Często tkwimy w relacjach, które nie są dla nas dobre.

Może my wypieramy ten fakt ze świadomości, ale tarot o tym wie. Dlatego może się zdarzyć, że odpowie, że czeka nas wielkie szczęście, a za miesiąc rzuci nas partner. Mimo, iż jest to wydarzenie niewątpliwie przykre, to może otworzyć nam furtkę do prawdziwego szczęścia. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani losem konkretnego związku, pamiętajmy o zadawaniu precyzyjnych pytań.

Poza tym unikajmy interpretacji życzeniowej. Karty odpowiedzą na nasze pytania w sposób szczery i prawdziwy. Nawet jeśli to, co usłyszymy od tarocisty, nie jest zgodne z tym, czego oczekiwaliśmy, to nie powinniśmy pytać o to samo, czekając na satysfakcjonującą nas odpowiedź.

Arty mogą z nas zakpić. Zamiast próbować oszukać karty, lepiej skupmy się na tym, co chcą nam przekazać i przed czym nas ostrzegają. Kolejnym pytaniem, jakiego lepiej unikać jest: „czy zajdę w ciążę?”. Wiele młodych kobiet je zadaje – są zainteresowane tym, czy zostaną matkami. Jednak lepiej sformułowane pytanie brzmi: „czy zostanę matką?”.

Macierzyństwo to temat bardzo delikatny. Dobrze byłoby, gdyby wszystkie ciąże kończyły się szczęśliwym rozwiązaniem. Niestety czasem tak się nie dzieje. Utrata ciąży to trudne przeżycie. Często zdarzają się również poronienia samoistne. Bywa, że kobieta nawet nie wie, że była w ciąży.

 • Dlatego powinno się unikać pytań o ciążę, a skupić się na jej efekcie – dziecku.
 • Niektóre kobiety matkami zostają w inny sposób – przez adopcję.
 • Ażda droga do bycia matką jest tak samo ważna i dobra, dlatego jeśli chcemy pytać karty o nasze macierzyństwo, to lepiej skupić się na jego owocach – dzieciach.

Zadając pytania tarotowi mamy szansę na określenie naszych możliwości, szans i zatrzymujących nas barier. Warto wykorzystać to narzędzie jak najlepiej. Dlatego formułowane przez nas pytania powinny nas motywować, a nie kodować negatywnie. Unikajmy pytania: „czy jest szansa?” – zawsze jest, „czy możliwe jest?” – jasne! To zależy tylko od nas.

Co złego mnie spotka?” – tyle złego, na ile pozwolimy. Tego typu pytania nie dają kartom możliwości wskazania nam najlepszej drogi. Odpowiedź na nie zawsze będzie taka sama i dość ogólnikowa. Innym problemem jest oczekiwanie od kart prostej odpowiedzi tam, gdzie zależy ona od wielu czynników i wymaga głębszych wyjaśnień.

Dlatego zamiast pytania: „czy mnie kocha?” proponuję zapytać: „co do mnie czuje?”. Wtedy otrzymamy szerszy obraz sytuacji. Karty mogą nam pomóc przejść przez zawirowania w naszym życiu, mogą stanowić wielkie wsparcie, kiedy chcemy pracować nad sobą i swoim losem.

Źle wykorzystywane nie tylko nie pomogą nam, a wręcz mogą zaszkodzić. Często zdarza się, że ktoś zachwycony przenikliwością kart zapada na „chorobę tarotową” – nie umie lub nie chce podejmować samodzielnych decyzji, o wszystko pyta tarocisty. Zdarzają się przypadki, że osoba taka potrafi dzwonić do tarocisty codziennie, a nawet w środku nocy.

Uwierzmy w siebie. Cała wiedza jest w nas. Karty pomagają nam dostrzec i uporządkować fakty i emocje, jednak poradzilibyśmy sobie i bez nich. Uważam, że dobra wizyta u wróżki to taka, kiedy wychodząc od niej po seansie uświadamiamy sobie, że wszystko to wiedzieliśmy.

Czy Tarot to narzedzie szatana?

Przepowiadanie przyszłości przy użyciu kart tarota czy innych przedmiotów jest zawsze poważnym złamaniem pierwszego przykazania i przejawem braku zaufania Bogu. Grzech ten otwiera człowieka na działanie sił demonicznych. Wróżenie z kart tarota rozpowszechniło się w XVIII wieku między innymi w bractwach masońskich.

Według wolnomularzy tarot pochodzi z wierzeń staroegipskich, ale jest on również łączony z żydowską kabałą. Stanowi syntezę wielu tradycji okultystycznych i ezoterycznych. Do jego rozwoju przyczynili się znani masoni, okultyści i sataniści. Tarot jest nazywany Biblią szatana. Ksiądz Aleksander Posacki stwierdza: „W strukturze tarota nieprzypadkowo występują niechrześcijańskie czy nawet antychrześcijańskie tradycje.

Zostały one utrwalone i są przekazywane w symbolicznych systemach. Ta kumulacja złych symboli wytwarza pewną moc, którą wiele osób wyczuwa. Symbol w działaniach tych tradycji duchowych ma charakter realistyczny. Oddziałuje bowiem i zmienia świadomość, a właściwie otwiera ją na siły nieznanego pochodzenia.

Czy karty tarota mogą się mylić?

Karty się nie mylą. Ale mylić może się osoba, która je interpretuje. Dobra interpretacja wymaga wyczucia i obeznania, ponieważ rzeczywistość jest zawsze złożona.

Ile kosztuje czytanie tarota?

Wróżki mogą zarobić nawet do 300 zł na godzinę Podstawowym narzędziem pracy wróżbitów nie jest szklana kula tylko. telefon, Internet, e-mail i internetowe komunikatory. Za godzinę pracy w zależności od rodzaju oferowanej usługi, lokalizacji i renomy mogą zarobić od 10 do nawet 300 zł – twierdzi portal wynagrodzenia.pl.

Ceny za polskich wróżek są dosyć zróżnicowane, gdy bierzemy pod uwagę minimalne stawki. Najbardziej popularny sposób na poznanie przyszłości to wróżenie z kart. Można znaleźć wróżki, które za przepowiednię na podstawie rozkładu kart tarota inkasują 10 – 30 zł. W niektórych profesjonalnych salonach wróżbiarskich cena za rozbudowany i zawiły rozkład kabalarski sięga nawet 300 zł za godzinną sesję.

Odpłatność zależy przede wszystkim od renomy wróżbiarki, wielkości miasta, a nawet dzielnicy, w której przyjmuje. Najwięcej zarabiają wróżki pracujące w województwie mazowieckim, a zwłaszcza w stolicy. Średnio za seans tarota zapłacimy tam ok.150 zł. Na kolejnym miejscu plasują się województwa opolskie i lubelskie, gdzie wizyta u wróżbitki kosztuje średnio nieco ponad 100 zł.

Najmniej zapłacimy u wróżek z łódzkiego, podkarpackiego oraz wielkopolskiego – średnio 41 – 50 zł. Najwyższe stawki sięgają tam do 100 zł za godzinny seans tarota. W lubuskim oraz dolnośląskim średnia cena u tarocistek jest niewiele wyższa i wynosi ok.60 – 65 zł. W pozostałej części Polski średnie stawki wróżek oscylują wokół 75 zł w zachodniopomorskim i świętokrzyskim do ok.100 zł w Małopolsce i na Śląsku.

Zarobki wróżek zależą przede wszystkim od lokalizacji i wyposażenia salonu. Duży wpływ ma także fakt, czy stawianie tarota jest głównym źródłem dochodu czy tylko przynoszącym dodatkowe hobby. „Koleżanka naszej babci” mieszkająca w domku za rogiem z pewnością odczyta naszą przyszłość dużo taniej niż wróżbitka z dyplomem i profesjonalnym salonem astrologicznym w centrum miasta.

Coraz popularniejsze są konsultacje na odległość Obecnie możliwe są konsultacje z renomowaną wróżką, która przyjmuje na drugim krańcu Polski. Osobista wizyta w salonie nie jest konieczna – z pomocą przychodzi Internet, w którym można znaleźć setki ogłoszeń wróżbitów udzielających porad na odległość. Komputer i łącze internetowe – to obecnie standardowe wyposażenie „magicznego” miejsca pracy.

Ceny godzinnych konsultacji przez Gadu – Gadu wahają się od 50 do 80 zł. Stawki za przepowiednię przez Skype wynoszą od 50 zł do 160 zł. Kolejnym sposobem na konsultację z wróżką bez wychodzenia z domu jest poczta elektroniczna. Wystarczy w e-mailu opisać intrygujące nas zagadnienia, podać datę urodzenia i przelać na konto bankowe.

Wróżbici udzielając porad w ten sposób zarabiają średnio ok.70 zł za jednorazową wróżbę. Najniższa stawka za elektroniczną wróżbę wynosi już 10 zł, ale w zależności od doświadczenia i renomy wróżki oraz szybkości uzyskania odpowiedzi zwrotnej, trzeba się liczyć z wydatkami rzędu nawet 200 zł. Osoby ciekawe poznania swej przyszłości mogą skorzystać także z konsultacji telefonicznej.

Za rozstawienie kart tarota „na żywo” wróżbiarka otrzymuje średnio ok.100 zł za godzinną rozmowę. Najniższe kwoty za wróżbę telefoniczną wynoszą od 50 zł za godzinę. Rekordzistki zarabiają nawet 300 zł. : Wróżki mogą zarobić nawet do 300 zł na godzinę

Dlaczego tarot działa?

Synchroniczność to pozornie przypadkowe zdarzenia, które mają wyraźne znaczenie dla osoby, która jest odbiorcą tych zdarzeń. Ta teoria opiera się na tym, że wszystko ze sobą jest połączone. – Kolektywnie jesteśmy ze sobą połączeni nieświadomością zbiorową (to również pojęcie stworzone przez Junga).

Ażdy człowiek ma w strukturze swojej psychiki pewien aspekt nieświadomości zbiorowej. Korzystając z Tarota, wchodząc w stan zbliżony do medytacyjnego, osoba stawiająca karty łączy się z nieświadomością zbiorową oraz swoją intuicją, dzięki czemu ciało tasując karty może wylosować odpowiednie karty dla danej osoby/sytuacji.

Wszystkie słowa, informacje, obrazy i pojęcia, które wynikają z takiego wglądu, mają bardzo indywidualne, konkretne, specyficzne i adekwatne znaczenia dla osoby, dla której wykonywane jest czytanie. Bardzo ważnym elementem, który kieruje całym zjawiskiem jest INTENCJA.

Ile kosztuje tarot?

Page 6 – Zbliżają się, wieczór, kiedy często nawet najbardziej sceptyczne osoby dają się namówić na odrobinę magii. Andrzejkowe zabawy mają jednak niewiele wspólnego z tym, z czym na co dzień zajmują się wróżki. Kto korzysta z ich usług i czego można dowiedzieć się na takim spotkaniu? tak, przepowiednie się sprawdziły 17% tak, jednak wróżby się nie spełniły 9% myślę o tym, żeby się wybrać 8% nie, bo nie wierzę w takie rzeczy 57% „Byliście kiedyś u wróżki?”.

 1. Iedy zadaję to pytanie znajomym, odpowiada mi nerwowy śmiech.
 2. Po chwili okazuje się, że choć wszyscy zarzekają się, że „nie wierzą w takie rzeczy”, to opowieści o wróżbach sypią się jak z rękawa.
 3. Dawno temu, gdy byłam nastolatką, dwukrotnie pozwoliłam przypadkowym Romkom przepowiedzieć mi przyszłość – po prostu zagadały mnie na ulicy, a ja nie byłam jeszcze wtedy zbyt asertywna.

Jedna wróżba się nie sprawdziła, aczkolwiek była dopasowana do tamtej chwili, bo spotykałam się z chłopakiem z zagranicy, a ona mi powiedziała – nie widząc go – że ukochany zabierze mnie z Polski – wspomina Kasia, – Drugiej się udało. Miałam dylemat co do mężczyzn, a ona dobrze mi podpowiedziała, również nie znając mojej sytuacji.

 • To dziwne, bo jestem osobą, która raczej w takie rzeczy nie wierzy i wydaje mi się, że to była tylko siła autosugestii i odpowiedniego dopasowania sobie wróżby.
 • W mojej opinii wróżki mówią tak ogólnie, że zawsze uda się to odnieść do rzeczywistości.
 • Skoro większość moich rozmówców twierdzi, że u wróżki była dla żartu lub przez przypadek, to kto regularnie korzysta z ich usług? – Najczęściej kobiety.

W różnym wieku. Praktycznie wszystkie aktywne zawodowo, zarządzające firmami, specjalistki. Świadome swojego życia i mające dużo oczekiwań od siebie i świata. Wszystkie moje klientki dobrze wiedziały, w jakim celu przyszły do Salonu Tarota. Rozkład kart traktowały jako dodatkowe źródło informacji, wsparcia.

Zadawały pytania, które nie miały nic wspólnego ze ślepą wiarą w magię – mówi Artur z, – Chciałbym jednak wyjaśnić, że stawianie kart tarota to nie „wróżenie”. Także osoba, która stawia karty tarota, nie jest „wróżką”. W powszechnym przekonaniu wróżka to ktoś, kto sprzedaje złudzenia. Tarot nie jest usprawiedliwieniem dla bierności, ale wskazuje możliwe wybory i określa miejsce człowieka w życiu.

W pewnym sensie za pomocą tarota można uzyskać informację, co warto zmienić lub skorygować w swoim życiu, żeby stało się bardziej świadome i po prostu lepsze dla nas. Z tym, że wiedzę o przyszłości częściej chcą zdobyć kobiety, nie zgadza się, – Nie ma reguły co do płci osób odwiedzających mój gabinet.

 • Być może niegdyś staroświecko można było przyjąć, że to kobiety częściej odwiedzają miejsca związane z ezoteryką – teraz nie ma takiej zasady, podobnie jak nie ma zasady co do wieku osób przychodzących.
 • Mogłabym przyjąć, iż najbardziej powszechny wiek oscyluje pomiędzy 20 a 55 rokiem życia, lecz często przychodzą zarówno osoby młodsze, jak i dużo starsze – mówi wróżka Magdalena,

– Bałabym się skorzystać z usług wróżki, ponieważ nie chciałabym dowiedzieć się, że spotka mnie coś złego. Pewnie cały czas bym się tym denerwowała i tylko czekała, aż się to stanie – deklaruje Aleksandra, Czy rzeczywiście od wróżki możemy dowiedzieć się, że spotka nas coś złego? – Każda wróżka w inny sposób udziela pomocy swoim klientom.

 1. Ja jestem wróżką, posiadam umiejętność jasnowidzenia, przekazuję energię reiki, lecz trudnię się także numerologią.
 2. Rozpoczynam więc od analizy daty urodzenia klienta, następnie przechodzę do tego, co widzę w energii ogólnej danej osoby, którą rozpoznaję w kartach i w intuicji.
 3. Pytania zostawiam na koniec – całe spotkanie opowiadam przede wszystkim o tym, co dostrzegam przy osobie, która mnie odwiedziła, i na co należy zwrócić uwagę w każdej sferze życia,
See also:  KtRy Energetyk Ma NajwięCej Kofeiny?

Każda dziedzina życia weryfikowana jest dokładnie krok po kroku. Oczywiście, jeśli dana osoba dopytuje o konkretny problem, to na nim skupiam się najbardziej – uważam jednak, że etyka wróżki powinna być jak najbardziej rozwinięta w jej pracy, z tego powodu nie narzucam konkretnych rozwiązań, a jedynie sugeruję, co w opinii mojej intuicji i kart byłoby najlepsze,

W ogólnym rozrachunku jednak pamiętać należy, że każdy człowiek ma wolną wolę i postąpi tak, jak w jego opinii będzie słusznie i najlepiej. Karty pokazują sieć rozwiązań, lecz do osoby pytającej należy dokonanie ostatecznego wyboru. Wróżka ma być przewodnikiem, ale nie może być wyrocznią – tłumaczy wróżka Magdalena,

– Doświadczona wróżka nie mówi o tym, czego klient nie chce lub nie jest gotowy słyszeć, chociaż może przestrzec przed niebezpieczeństwem – dodaje wróżka Joanna,, Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kart tarota. – Nie wiem, jakich informacji udziela wróżka.

 1. Ja przekazuję interpretację symboliki kart tarota w odniesieniu do konkretnego etapu życia klienta.
 2. Ta symbolika, którą zajmował się wnikliwie między innymi Jung, ojciec nowoczesnej psychologii analitycznej, za każdym razem szczegółowo określa mapę indywidualnego życia tej konkretnej osoby oraz wskazuje na możliwe sytuacje w przyszłości, zagrożenia albo możliwości,

Tarot niczego nie sugeruje, raczej tworzy mapę wyboru ludzkiego działania. Nie jest wyrocznią, ponieważ każde działanie zmienia tę mapę – mówi Artur, Salon Tarota. Aleksander, wróżbita, który pracuje przy telewizyjnych wróżbach, również zachęca, by przepowiednie traktować przede wszystkim jako punkt wyjścia do własnych przemyśleń.

 1. Wierzę, że tarot, kabała, numerologia to narzędzia, które opisują w jakiś sposób rzeczywistość i pozwalają nam spojrzeć na problemy, sprawy i nadzieje z innej strony, by przeanalizować to, co myślimy, czujemy, robimy, by świadomie być tu i teraz i by odpowiedzialnie stanowić o swoim życiu.
 2. Iedy dzielę się tym z innymi, to nigdy nie mówię o ostatecznościach, a raczej rozmawiam o możliwościach.

To dla mnie bardziej psychologiczne, terapeutyczne niż dogmatyczne i właśnie ostateczne – mówi Aleksander, W większości osoby zajmujące się przepowiadaniem przyszłości zgadzają się z tym, że wizyta powinna być raczej zbiorem wskazówek, a nie konkretnych rozwiązań,

 • Zdarzają się jednak wróżki, które działają według innych zasad.
 • Poprosiłam wróżkę, żeby nie mówiła mi o złych rzeczach, które mnie czekają, ale oznajmiła mi, że albo powie wszystko, co widzi, albo nic – wspomina Marta,
 • Wizyta trwała prawie trzy godziny, w trakcie których bardzo dokładnie opowiedziała mi, co mnie czeka.

Zrobiłam wtedy siedem stron notatek i kiedy ostatnio do nich zajrzałam, okazało się, że miała rację. Przepowiedziała mi związek i rozstanie, nie myliła się z informacjami dotyczącymi brata i planów moich rodziców. Powiedziała też o kilku przykrych rzeczach, w tym jednej śmierci, jednak to jeszcze nie nadeszło.

 1. Popularnym sposobem korzystania z usług wróżek są specjalne infolinie, często połączone z transmisją w telewizji.
 2. Pamiętajmy jednak, że takie połączenia są zazwyczaj drogie, a czas na linii dłuższy niż to, co widzimy na ekranie,
 3. Iedyś po imprezie postanowiłem dla żartu zadzwonić do słynnego telewizyjnego wróżbity – wspomina Łukasz,

– Okazało się, że to nie takie proste, ponieważ telefon odebrała zupełnie inna wróżka, która niezadowolona z faktu, że domagam się połączenia z ezoterycznym celebrytą, przepowiedziała, że spotkają mnie w życiu same nieszczęścia. Alternatywą dla telefonicznych przepowiedni jest osobiste spotkanie z wróżką.

 1. Jak znaleźć odpowiednią osobę? – Polecam kierować się do wróżki intuicyjnie lub za poleceniem.
 2. Intuicyjnie czujemy, że ta osoba może pomóc nam w rozwiązaniu naszego problemu, udzielić podpowiedzi.
 3. Ierując się podpowiedzią innych, możemy przeczytać opinie na temat wróżki bądź sugerować się podpowiedzią kogoś bliskiego, kto korzystał z porady i oczywiście jest zadowolony – wróżka Joanna z Tenet,

Jak przygotować się do takiej wizyty? – Wyciszyć się, spisać pytania na kartce. Można mieć ze sobą zdjęcia osób, o które się pyta – mogą być przydatne. Nie można być pod wpływem alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Nie należy się bać, pytamy tylko o to, co nas interesuje – mówi wróżka Joanna,

Warto dodać, że konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł, Wizyta z postawieniem kart tarota to ok.150-300 zł. Najwięcej zapłacimy za konsultacje biznesowe.Opowieści o sprawdzających się przepowiedniach jest tak samo dużo, jak o tych kompletnie nietrafionych. Moi rozmówcy często twierdzili, że z tego, co usłyszeli, sprawdziła się „większość” lub „część”.

– Myślę, że warto być ostrożnym – mówi Karolina, która kiedyś sama skorzystała z takiej usługi. – Znam osoby, które zbyt mocno sugerują się tym, co mówi im wróżka, i wybierają się do niej przy każdym życiowym zakręcie. To, że obca osoba twierdzi, że jesteśmy w „złym związku”, nie musi być przecież prawdą, ale jeśli w ten fakt uwierzymy, łatwo będzie nam znaleźć dowody, że tak jest.

Czy odwracać karty tarota?

Karty odwrócone w tarocie W czasie tasowania talii, niektóre karty mogą wylądować w stosie odwrócone, do góry nogami. Co to oznacza? Życie jest energią – prądami sił, które mieszają się razem, tworząc wzorce naszego życia. Każda z kart tarota symbolizuje konkretną energię, a ustawienie kart pokazuje wspólną energię, która kształtuje daną sytuację.

 • Gdy stawiasz karty, twoje działania oraz intencje zrównują energię danej sytuacji z kartami, tworząc jednolity obraz w rozkładzie.
 • Im dłużej tasujesz karty, tym więcej energii gromadzą.
 • W dowolnym momencie, energie te mogą mieć różny poziom.
 • Niektóre będą silne, inne słabe.
 • Niektóre będą wnikać w twoje życie, inne będą z niego się wycofywać.

To, jak korzystasz z tych energii zależy od wszystkich czynników, które mają wpływ na daną sytuację. Gdy karta jest w pozycji prostej, energia przepływa swobodnie. Jej cechy i właściwości są dla nas dostępne. Gdy karta jest w pozycji odwróconej, do góry nogami, jej energie nie działają w pełni.

 1. Mogą znajdować się w swojej wczesnej fazie lub mogą się wytracać.
 2. Mogą być niekompletne lub niezrozumiałe dla nas.
 3. Właściwości kart są obecne lub przynajmniej ich potencjał jest dostępny, ale nie mogą się w pełni wyrazić.
 4. Energia Słońca jest tym, z czym może ci się kojarzyć – ekspansywna, oświecająca.
 5. Słońce w pozycji prostej wskazuje na energię witalności, która jest w pełni dostępna.

Czujesz się pewnie, osiągasz sukces. Nadeszła chwila, by błyszczeć. Zaś Słońce w pozycji odwróconej pokazuje, że sama energia jest obecna, ale na niższym poziomie. Witalność jest zredukowana lub ograniczona w jakiś sposób. Możesz czuć się mniej wartościowy, może brakować ci entuzjazmu.

Być może pragniesz wielkości, której nie możesz wyrazić. Pragniesz sukcesu, ale coś cię przed nim powstrzymuje. Odwrócona Cesarzowa pojawiła się raz w czasie mojej sesji tarota dla mężczyzny, który chciał wiedzieć, czy on i jego żona mogą mieć dziecko. Zgadłam, że starali się o dziecko już od jakiegoś czasu.

Cesarzowa pokazała, że energia macierzyństwa i narodzin jest obecna, ale w jakiś sposób powstrzymywana. Ciąża była zablokowana. Powiedziałam mężczyźnie, że gdy blokada zostanie zlikwidowana, szansa na poczęcie dziecka będzie duża. Coś musiało potem odblokować tę energię, ponieważ para ma dziś piękną córkę! Łatwo jest postrzegać odwróconą kartę jako niechcianą.

 1. Mężczyzna pragnął dziecka, więc odwrócona Cesarzowa go trochę zniechęciła.
 2. Toś inny mógłby spojrzeć na tę kartę zupełnie inaczej.
 3. Odwrócone karty nie mają charakteru negatywnego.
 4. Wszystko zależy bowiem od tego, czego pragniesz.
 5. Trójka Mieczy reprezentuje energie złamanego serca i zdrady.
 6. Jeśli karta ta jest prosta, wtedy bolesne emocje są przyszłością sytuacji.

Jeśli karta jest odwrócona, to bolesne emocje wciąż są obecne, ale są redukowane. Może to znaczyć, że trudny okres zmierza ku końcowi lub że czujesz się samotnie, ale tylko odrobinę. Odwrócona Trójka Mieczy jest „sympatyczniejsza” niż wtedy, gdy jest w pozycji prostej, ale wciąż jest znakiem ostrzegawczym.

Sam fakt, że nieprzyjemna karta przejawia się w sesji oznacza, że energia tej karty jest obecna w danym momencie. Czasem karta bywa odwrócona nawet wtedy, kiedy doświadczasz jej dużej siły. W tym wypadku, odwrócenie karty sugeruje, że możesz poprawić swoją sytuację poprzez osłabienie energii reprezentowanej przez tę kartę.

Wyciągnąłeś Siódemkę Buław, w pozycji odwróconej, w czasie sesji dotyczącej zmuszania do zrobienia czegoś, czego robić nie chcesz. Karta ta symbolizuje opór. Ponieważ jesteś naciskany wbrew swojej woli i w związku z tym czujesz opór, odwrócona Siódemka Buław sugeruje, byś spróbował ukoić swoje silne emocje.

 1. Osłab swój opór i znajdź inną drogę na poradzenie sobie z problemem (oczywiście istnieje możliwość, że energie są niskie, ponieważ twój opór jest miażdżony – tylko ty możesz określić, która interpretacja jest prawidłowa w danym momencie).
 2. Znaczenie odwróconej karty można czasem odkryć w małych zwrotach przyjętej interpretacji.

Na przykład odwrócony Cesarz może symbolizować potężny autorytet, który jest zrzucany ze swojego tronu. Dziesiątka Buław, również odwrócona, może sugerować wydostanie się spod przytłaczającej odpowiedzialności. To ciekawe, jak tego typu znaczenia pojawiają się w kartach, a jednak nie możesz tego wymusić.

Po prostu się zdarzają, gdy tego potrzeba. Możesz tworzyć pary kart odwróconych. Oto kilka przykładów. Słońce i Księżyc to przeciwności – Słońce oznacza oświecenie, a Księżyc sugeruje pomieszanie. W czasie sesji, odwrócone Słońce przy prostym Księżycu może sugerować, iż pewność sytuacji osłabła (Słońce), a niepewność jest silna (Księżyc) lub że możesz doświadczać pomieszania (Księżyc), ale zrozumienie wciąż jest możliwe (Słońce).

Przydatne jest przyjrzenie się proporcjom odwróconych i prostych kart w czasie sesji. Gdy wiele kart jest prostych, Twoje energie manifestują się swobodnie i z dużą siłą. Sytuacja jest dobrze rozwinięta, a jej cel jasny. Gdy zaś wiele kart jest odwróconych, znaczy to, że energie są słabe, a sytuacja nie jest zbyt jasna.

 1. Być może brakuje kierunku działań lub emocje są zablokowane, pojawia się zniechęcenie lub ograniczenia.
 2. Może w twoim życiu panuje zamęt.
 3. Ponieważ energie nie są dobrze rozwinięte, można je w dowolną stronę nakierować.
 4. Zachęcam cię do przetestowania odwróconych kart.
 5. Gdy czujesz się na to gotowy, wypowiedz na głos swoją intencję ich użycia.

Możesz powiedzieć: „Postanowiłem interpretować odwrócone karty w moich sesjach tarota”. W ten sposób wzmocnisz swoje postanowienie. Po pewnym czasie, gdy stwierdzisz, że stosowanie odwróconych kart ci odpowiada, możesz włączyć je do swoich regularnych sesji.

Jeśli jednak ci to nie odpowiada, możesz zaprzestać stosowania odwróconych kart, po prostu to postanów. Najlepiej jest jednak zdecydować się albo na jedno, albo na drugie, niż czasem stosować odwrócone karty, a czasem nie. Życie to ciągły przepływ energii – cudowny taniec prowadzony przez duszę. Gdy już zrozumiemy ten przepływ i ruszymy wraz z nim, wtedy wszystko stanie się możliwe.

Możemy kierować energie świadomie, w dowolnym kierunku lub pozwolić im, by zabrały nas tam, gdzie powinny. W obydwu przypadkach, odwrócone karty dodają nowego wymiaru do stawiania kart, który to wymiar pozwoli ci bardziej docenić rolę energii w twoim życiu. Praktyczny kurs tarota – okładka : Karty odwrócone w tarocie

Czy karty tarota trzeba oczyszczać?

Pracując z kartami Tarota, Wyroczniami, warto je oczyszczać energetycznie. Oczyszczenie pozwala na uwolnienie osoby wróżącej od energii osób, które zdawały pytania, jak i daje bezpieczeństwo w pracy z energiami. Przedstawię Wam dwa możliwe sposoby oczyszczania – jest ich więcej. Tarot Online KtRy Się Sprawdza Oczyszczanie kart nad płomieniem świecy – białej. Ta metoda jest prosta ale bardzo skuteczna. Po zakupie kart, warto każdą kartę z przodu i z tyłu „przeciągnąć” nad płomieniem świecy w intencji oczyszczenia z każdej energii która je „dotykała”. Po takim zabiegu, kolejne oczyszczenie tali może śmiało być realizowane jak widzicie na zdjęciu – cała talia nad płomieniem (przód i tył) świecy.

 1. Ażdy, kto pracuje z kartami białą świece winien posiadać.
 2. Pozwala ona oczyścić pomieszczenie w którym pali się świeca.
 3. Pomocna może okazać się, gdy potrzebujemy oczyścić pomieszczenie na przykład „pomiędzy klientami”.
 4. Zapalenie świecy 15 minut przed kolejną sesją oczyści przestrzeń – rozwiązanie doraźne.

Kolejny sposób na oczyszczenie to: okadzanie kart dymem z białej Szałwii. Tarot Online KtRy Się Sprawdza Szałwię odpalamy najlepiej od zapałki lub białej świecy która była odpalana od zapałki. Gdy zacznie szałwia dymić – przeciągamy karty nad dymem w intencji oczyszczenia kart. Ten proces jest również skuteczny, wymagający dodatkowej inwestycji – z czasem uznacie że ta inwestycja jest warta uwagi.

Wróć

Jaki Tarot na początek?

Pytanie które stawia przed sobą niemal każdy na początku nauki: Jaka talia jest najlepsza na początek? Postaram się wskazać talie, które mogą okazać się najlepszym wyborem dla wielu z Was. Zaprezentuję kilka talii kart Tarota. Podpowiem które talie kart niosą w obrazie przekazy, są czytelne dla osób początkujących, co sprawi płynną i przyjemną pracę w procesie rozwoju i przyswajaniu znaczeń kart. Tarot Online KtRy Się Sprawdza Warto zapoznać się również z artykułem który jest TUTAJ Zawarte w artykule informacje, pozwolą nam poszerzyć wiedzę, na co zwrócić uwagę przy wyborze kart. Na początku warto skupić się na talii, która dla nas będzie „łatwym” w odczycie nośnikiem znaczeń kart.

 • Obrazy na które patrzymy powinny dawać nam zarys, podpowiedź znaczenia w interpretacji kart.
 • Patrząc na ARKANA WIELKIE możemy poprzez pierwsze wrażenie wyrobić sobie zdanie, czy talia do nas przemawia.
 • Jeśli sprawia nam trudność w interpretacji tego co widzimy – ta talia nie będzie w tym momencie dla nas dobrym wyborem.

Możemy zrobić mały test: patrzymy na obraz z Arkan Wielkich i jeśli rozumiemy przekaz, potrafimy odczytać w słowach kluczach znaczenie – to pierwszy sygnał dla nas, abyśmy tą talie wzięli do głębszej analizy. Czas na Arkana Mniejsze, tutaj jak już wiemy z artykułu; „Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kart” wybieramy talię na której mamy wizerunek sytuacji, obraz przedstawiający to, co przekazać chce nam karta. Tarot Online KtRy Się Sprawdza Tarot Online KtRy Się Sprawdza Tarot Online KtRy Się Sprawdza Tarot Online KtRy Się Sprawdza Pierwsza karta z talii: Tarot Chrysalis jest talią z „niestandardowych” nieoczywistych. Warto zwrócić uwagę czy nauka będzie przyjemna gdyż nazewnictwo dworów jest inne niż tradycyjne. Książeczka/przewodnik dołączony określa jaki dwór określa widoczny na zdjęciu – lustra.

 1. Gdy lubimy naukę w sposób nieszablonowy, talia może okazać się dobrym wyborem.
 2. Natomiast jest to w niewielkim procencie talia która sprawdzi się na początku.
 3. Będzie ona świetnym nośnikiem w kolejnych etapach nauki.
 4. Poszerzy znaczenia i pokaże inną perspektywę obrazu.
 5. Olejna karta z talii: Pozłacany Tarot Królewski jest talią, która ma opisane dwory, kolorami naznaczone, co może ułatwić również odczyt pór roku w określaniu czasu.

Obrazy są czytelne i z lekkością będziemy potrafili określić pierwsze słowa klucze. Talia ma dołączoną książeczkę w której opisane są znaczenia kart, a także przedstawione rozkłady na których możemy stawiać pierwsze kroki w nauce. Jest to jedna z talii która jest warta uwagi na początku.

Następna karta z talii: Tarot Światła i Cienia jest talią, która ma bardzo przyjemny odbiór tego, co widzimy. Bogata jest także w symbolikę. Gdy odpowiada nam styl w jakim talia jest utrzymana również będzie dobrym wyborem dla początkujących. Ostatnia karta z talii: Mistyczny Tarot Marzyciela jest również bogata w symbolikę, obrazy dla wielu z nas będą czytelne.

Zwróćmy uwagę na styl w którym talia jest utrzymana. Gdy lubimy na nią patrzeć, będzie także przyjemna dla nas w odczycie i z lekkością przejdziemy proces nauki. Zaprezentowane talie przedstawiają różne style, techniki w których zostały wydane. Chciałabym zwrócić Waszą uwagę również na talie Tarota Snów która ma przedstawione symbole znaków zodiaku na kartach, co ułatwi czytanie czasu w interpretacji.

 • Jest ona w stylu, technice nowoczesnej – może nie odpowiadać tym, którzy lubią styl klasyczny.
 • Jaka talia będzie najlepsza na początek? Ta, która ma bogatą symbolikę, jest przyjemna dla naszego oka i proces nauki będzie sprawiał nam przyjemność.
 • Polecane talie będą często te, na których dobrze pracuje się konkretnej osobie wróżącej.

Sprawdź styl, wybieraj czytelne dla siebie obrazy – to pierwsze wskazówki. Jest jeszcze jedna ważna kwestia w wyborze talii. Może okazać się że będziemy skupiali swoją uwagę na kilku. Dlaczego? W zależności od sfery (praca, uczucia, zdrowie) możemy czuć potrzebę sięgania po inną do każdej sfery.

 • To ważny moment w nauce – nie wszyscy musimy czytać każdą sferę z jednej talii.
 • Jaką talię wybrać na początek? Raz jeszcze powtórzę: taka, którą będzie „łatwa” w odczycie dla Was w pierwszych chwilach – słowa klucze.
 • Talie które polecam na początek to: Tarot Snów Tarot Pozłacany Królewski Tarot Światła i Cienia Tarot Mistyczny Marzyciela Talie które są w ofercie sklepu prezentowane są również na naszym kanale YouTube gdzie widoczna jest zawartość pudełka i pokazana karta, po karcie jak wygląda całość.
See also:  Prezent Dla Taty KtRy Wszystko Ma?

Może to pomóc w decyzji, czy talia która nas interesuje, będzie czytelna, czy rezonuje z nami. Wybierz talię na początku dla siebie idealną. Czyli tą, która do Ciebie mówi.

Wróć

Czy tarot pokazuje czas?

Jak wyznaczyć czas w tarocie? – Czas w tarocie wyrażany jest w standardowych je dnostkach czasu, czyli według dni, tygodni, miesięcy i lat. Są również niestandardowe jednostki czasu, tzw. dynamiczne, czyli informujące o tym, czy coś wydarzy się nagle, błyskawicznie lub za jakiś czas.

Jakie karty wskazują czas w tarocie? Tak naprawdę wszystkie mogą określić czas. Arkana Wielkie wyznaczają czas, opierając się na znakach zodiaku, tzn. jeśli wskazują znak Raka, oznacza to, że opisuje wydarzenia, które wydarzą się w miesiącu tego znaku (czyli przełom lipca i sierpnia). Małe Arkana, w których znajdują się Kielichy, Buławy, Denary, Miecze, Królowe, Królowie wskazują dni, tygodnie i miesiące.

Warto pamiętać, że określenie czasu w tarocie nigdy nie jest precyzyjne. Niektórzy twierdzą, że tarot nie zna określenia czasu, a to, co uznaje się za czas, jest jedynie ludzką interpretacją. Ta teza obala mit, że tarot jest w stanie przewidzieć wydarzenia maksymalnie na pół roku do przodu.

Czy można postawić sobie tarota?

Karty tarota dla początkujących – jak zacząć? – Karty Tarota (zwanego również Tarokiem) podchodzą z XV wieku i na początku były używane do grania w triumphi. Dopiero trzy wieku później zaczęto stosować je w celach wróżbiarskich. Na ezoterykę kart tarota największy wpływ mieli okultyści fransuscy i angielscy, którzy zainteresowali się tą tematyką na przełomie XIX/XX wieku.

 1. Talie opracowane w XX w.
 2. Bazują w dużej mierze na kabale.
 3. Co ciekawe, następcy Junga z powodzeniem stosowali tarota w przeprowadzaniu psychoanalizy.
 4. A czym właściwie jest tarot? To nic innego jak talia 78 kart z ilustracjami.
 5. Ażda z nich przedstawia określony symbol i rodzaj.
 6. Arty dzielą się na Wielkie Arkana (22 sztuki) i Małe Arkana (56 kart) i tworzą swoisty system, który częściowo opiera się na symbolach, astrologii, numerologii, kabale i znaczeniu kolorów.

Do każdej talii kart załączona jest instrukcja, która zawiera zestawy interpretacji poszczególnych symboli. Jednak pamiętaj, że ostateczna interpretacja zależy od Twojego pytania, rozkładu kart i sytuacji, w której stawiany jest tarot. Zanim zaczniesz stawiać karty, zapoznaj się ze wszystkimi figurami.

Czy tarot odpowiada na pytania?

Tarot TAK NIE – jak postawić? – Tarot Tak Nie służy do zadawania konkretnych pytań w jakiejś trudnej, skomplikowanej sytuacji. Oczywiście, karty mogą też odpowiadać na proste pytania, jednak najczęściej zadaje się im pytanie w jakiejś ciężkiej chwili, gdy nie wiadomo jak postąpić i jaka decyzja będzie najlepsza.

 • By uzyskać prawidłową odpowiedź należy najpierw dobrze skupić się na pytaniu – sformułować je tak, by karty mogły odpowiedzieć twierdząco lub przecząco.
 • Oncentrując się na pytaniu wybiera się jedną kartę.
 • Można je wcześniej rozłożyć pojedynczo lub w formie wachlarza.
 • Dozwolone są zresztą różne rozkłady.

Najważniejsze jest mocne skupienie się na pytaniu, a następnie wylosowanie jednej karty. Stawianie tarota Tak czy Nie nie musi się ograniczać do wylosowania jednej karty. Dozwolone są również interpretacje trzech wylosowanych kart, a nawet pięciu. Wróżyć można albo w zaciszu swojego domu, albo u profesjonalnej wróżki, albo korzystając z wróżenia online, gdzie również można zadać kartom pytanie Tak lub Nie.

Tarot Tak Nie pozwala poznać odpowiedzi na pytania dość szybko. Można przystąpić do wróżenia z jednym, szczególnym pytaniem, które nas nurtuje. Można jednak również ułożyć całą listę pytań i zadawać je kartom kolejno. Może to być szybki rozkład na miłość, który pozwoli na odpowiedzenie na takie pytania jak: czy mnie kocha? Czy ożeni się ze mną? Czy zostanie ze mną na zawsze? Czy mnie zdradza? czy jest mi wierny? itd.

Im krótsze i zwięźlejsze pytanie, tym lepsza odpowiedź, łatwiejsza w interpretacji. Dodatkowo warto pamiętać, że tarot stawiany na początku w pierwszych rozkładach może odczytywać nasze intencje oraz myśli, a nie faktyczną postać rzeczy. Ważne, aby móc oczyścić umysł, mieć obok zapaloną świece oraz kamienie szlachetne.

W jakie dni najlepiej wróżyć?

Podstawy i ogólne zasady wróżenia z kart klasycznych Tarot Online KtRy Się Sprawdza Dobrze, gdy jest to stół okrągły, na którym stawiamy świece – najlepiej w kolorze czerwonym, ponieważ jest to kolor ochronny. Dodatkowym rekwizytem może być szklana kula, najlepiej kryształowa, która oddziaływuje na naszą podświadomość niewidzialną energią.

 1. Po każdym zakończonym seansie oczyszczamy kulę w wodzie z solą, co służy pozbyciu się negatywnej energii, którą nabywamy podczas stawiania kabały.
 2. Również przed i po wróżeniu oczyszczamy karty – trzymając talię w ręce 10 cm nad świecą, wykonujemy półkolisty ruch w prawą stronę według ruchu wskazówek zegara nad płomieniem.

Do wróżenia wybieramy dni, w których czujemy się dobrze zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nie mają tutaj znaczenia poszczególne dni tygodnia ani godziny, w których, Dla dobrego samopoczucia możemy włączyć po cichu nastrojową muzykę i chwilę pomedytować.

AS kier, AS trefl, AS pik9 kier, 9 trefl, 9 pik7 kier, 7 karo, 7 trefl, 7 pik

Pozostałe karty odczytujemy w pozycji prostej. Przechodzimy teraz do mieszania kart. Robimy to według ruchu wskazówek zegara, jeżeli pytamy się o czas przyszły. Jeśli pytamy o czas przeszły, to mieszamy karty odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Pamiętajmy o tym, że czynność tę wykonujemy dwoma rękoma.

 • Następnie składamy karty i tasujemy je.
 • Tasujemy powoli, co jakiś czas wkładając mniejszą część kart pomiędzy inne,
 • Sami ustalamy długość tasowania.
 • Zazwyczaj karty same dają nam znak, iż już wystarczy, gdy mniejszej części nie możemy wcisnąć pomiędzy inne karty.
 • Talię kładziemy na stół.
 • Zobacz także: Jeżeli wróżymy sobie, to przekładamy karty na trzy kupki; jeżeli pytamy się o osobę obcą, o której chcemy się czegoś dowiedzieć, czynność tę wykonujemy, przekładając karty od siebie na trzy kupki.

Natomiast jeżeli wróżymy innej osobie, dajemy jej do przełożenia karty na trzy kupki do siebie. Pamiętajmy o tym, że karty zawsze przekładamy i wyciągamy lewą ręką. Ważnym elementem jest, aby nasza pozycja wróżenia (tam, gdzie siedzimy) była zwrócona twarzą w stronę północną.

Czy karty tarota kłamią?

Znawcy tematu twierdzą, że karty tarota nigdy nie kłamią. Jeśli zadamy im nurtujące pytanie, zawsze odpowiedzą zgodnie z prawdą. Poznajcie wszystkie symbole i znaczenia kart tarota, aby prawidłowo je interpretować i móc wejrzeć w swoje życie i przyszłość.

Czy chodzenie do wróżki jest niebezpieczne?

Sugestia wiele może – Czy wróżby mogą wyrządzić krzywdę? Wszystko zależy od osoby, która zajmuje się wróżeniem. Jeżeli wróżka mówi, że posiadła wiedzę tajemną i zna odpowiedzi na wszystkie pytania, to kontakt z nią może być niebezpieczny. Nawet nieświadomie może coś klientowi zasugerować.

 • W desperacji ludzie podejmują różne decyzje, nie zawsze dla nich korzystne! Jeśli wróżka doradzi podjęcie kroku, który wpływa bezpośrednio na jego dalsze losy – a jest to w opozycji do jego osobistych przekonań – może się to obrócić przeciwko niemu.
 • Zbyt często to, co wróżka przepowiada ludziom, oni uznają za pewnik: „bo takie było moje przeznaczenie”.

Jeżeli jeszcze przepowiednia zaczyna się sprawdzać, zdobywają niezbity dowód na to, że wróżka wie wszystko o ich przyszłości. Potem zamiast kierować własnym życiem, szukają u niej porad regularnie i zaczynają się od niej uzależniać. Często też bywa tak, że po pewnym czasie człowiek kupuje talię kart i sam zaczyna je stawiać.

Czy Tarot może się mylić?

Karty się nie mylą. Ale mylić może się osoba, która je interpretuje. Dobra interpretacja wymaga wyczucia i obeznania, ponieważ rzeczywistość jest zawsze złożona.

Czy karty tarota kłamią?

Znawcy tematu twierdzą, że karty tarota nigdy nie kłamią. Jeśli zadamy im nurtujące pytanie, zawsze odpowiedzą zgodnie z prawdą. Poznajcie wszystkie symbole i znaczenia kart tarota, aby prawidłowo je interpretować i móc wejrzeć w swoje życie i przyszłość.

Czy odwracać karty tarota?

Karty odwrócone w tarocie W czasie tasowania talii, niektóre karty mogą wylądować w stosie odwrócone, do góry nogami. Co to oznacza? Życie jest energią – prądami sił, które mieszają się razem, tworząc wzorce naszego życia. Każda z kart tarota symbolizuje konkretną energię, a ustawienie kart pokazuje wspólną energię, która kształtuje daną sytuację.

 • Gdy stawiasz karty, twoje działania oraz intencje zrównują energię danej sytuacji z kartami, tworząc jednolity obraz w rozkładzie.
 • Im dłużej tasujesz karty, tym więcej energii gromadzą.
 • W dowolnym momencie, energie te mogą mieć różny poziom.
 • Niektóre będą silne, inne słabe.
 • Niektóre będą wnikać w twoje życie, inne będą z niego się wycofywać.

To, jak korzystasz z tych energii zależy od wszystkich czynników, które mają wpływ na daną sytuację. Gdy karta jest w pozycji prostej, energia przepływa swobodnie. Jej cechy i właściwości są dla nas dostępne. Gdy karta jest w pozycji odwróconej, do góry nogami, jej energie nie działają w pełni.

 1. Mogą znajdować się w swojej wczesnej fazie lub mogą się wytracać.
 2. Mogą być niekompletne lub niezrozumiałe dla nas.
 3. Właściwości kart są obecne lub przynajmniej ich potencjał jest dostępny, ale nie mogą się w pełni wyrazić.
 4. Energia Słońca jest tym, z czym może ci się kojarzyć – ekspansywna, oświecająca.
 5. Słońce w pozycji prostej wskazuje na energię witalności, która jest w pełni dostępna.

Czujesz się pewnie, osiągasz sukces. Nadeszła chwila, by błyszczeć. Zaś Słońce w pozycji odwróconej pokazuje, że sama energia jest obecna, ale na niższym poziomie. Witalność jest zredukowana lub ograniczona w jakiś sposób. Możesz czuć się mniej wartościowy, może brakować ci entuzjazmu.

Być może pragniesz wielkości, której nie możesz wyrazić. Pragniesz sukcesu, ale coś cię przed nim powstrzymuje. Odwrócona Cesarzowa pojawiła się raz w czasie mojej sesji tarota dla mężczyzny, który chciał wiedzieć, czy on i jego żona mogą mieć dziecko. Zgadłam, że starali się o dziecko już od jakiegoś czasu.

Cesarzowa pokazała, że energia macierzyństwa i narodzin jest obecna, ale w jakiś sposób powstrzymywana. Ciąża była zablokowana. Powiedziałam mężczyźnie, że gdy blokada zostanie zlikwidowana, szansa na poczęcie dziecka będzie duża. Coś musiało potem odblokować tę energię, ponieważ para ma dziś piękną córkę! Łatwo jest postrzegać odwróconą kartę jako niechcianą.

Mężczyzna pragnął dziecka, więc odwrócona Cesarzowa go trochę zniechęciła. Ktoś inny mógłby spojrzeć na tę kartę zupełnie inaczej. Odwrócone karty nie mają charakteru negatywnego. Wszystko zależy bowiem od tego, czego pragniesz. Trójka Mieczy reprezentuje energie złamanego serca i zdrady. Jeśli karta ta jest prosta, wtedy bolesne emocje są przyszłością sytuacji.

Jeśli karta jest odwrócona, to bolesne emocje wciąż są obecne, ale są redukowane. Może to znaczyć, że trudny okres zmierza ku końcowi lub że czujesz się samotnie, ale tylko odrobinę. Odwrócona Trójka Mieczy jest „sympatyczniejsza” niż wtedy, gdy jest w pozycji prostej, ale wciąż jest znakiem ostrzegawczym.

Sam fakt, że nieprzyjemna karta przejawia się w sesji oznacza, że energia tej karty jest obecna w danym momencie. Czasem karta bywa odwrócona nawet wtedy, kiedy doświadczasz jej dużej siły. W tym wypadku, odwrócenie karty sugeruje, że możesz poprawić swoją sytuację poprzez osłabienie energii reprezentowanej przez tę kartę.

Wyciągnąłeś Siódemkę Buław, w pozycji odwróconej, w czasie sesji dotyczącej zmuszania do zrobienia czegoś, czego robić nie chcesz. Karta ta symbolizuje opór. Ponieważ jesteś naciskany wbrew swojej woli i w związku z tym czujesz opór, odwrócona Siódemka Buław sugeruje, byś spróbował ukoić swoje silne emocje.

Osłab swój opór i znajdź inną drogę na poradzenie sobie z problemem (oczywiście istnieje możliwość, że energie są niskie, ponieważ twój opór jest miażdżony – tylko ty możesz określić, która interpretacja jest prawidłowa w danym momencie). Znaczenie odwróconej karty można czasem odkryć w małych zwrotach przyjętej interpretacji.

Na przykład odwrócony Cesarz może symbolizować potężny autorytet, który jest zrzucany ze swojego tronu. Dziesiątka Buław, również odwrócona, może sugerować wydostanie się spod przytłaczającej odpowiedzialności. To ciekawe, jak tego typu znaczenia pojawiają się w kartach, a jednak nie możesz tego wymusić.

Po prostu się zdarzają, gdy tego potrzeba. Możesz tworzyć pary kart odwróconych. Oto kilka przykładów. Słońce i Księżyc to przeciwności – Słońce oznacza oświecenie, a Księżyc sugeruje pomieszanie. W czasie sesji, odwrócone Słońce przy prostym Księżycu może sugerować, iż pewność sytuacji osłabła (Słońce), a niepewność jest silna (Księżyc) lub że możesz doświadczać pomieszania (Księżyc), ale zrozumienie wciąż jest możliwe (Słońce).

Przydatne jest przyjrzenie się proporcjom odwróconych i prostych kart w czasie sesji. Gdy wiele kart jest prostych, Twoje energie manifestują się swobodnie i z dużą siłą. Sytuacja jest dobrze rozwinięta, a jej cel jasny. Gdy zaś wiele kart jest odwróconych, znaczy to, że energie są słabe, a sytuacja nie jest zbyt jasna.

 • Być może brakuje kierunku działań lub emocje są zablokowane, pojawia się zniechęcenie lub ograniczenia.
 • Może w twoim życiu panuje zamęt.
 • Ponieważ energie nie są dobrze rozwinięte, można je w dowolną stronę nakierować.
 • Zachęcam cię do przetestowania odwróconych kart.
 • Gdy czujesz się na to gotowy, wypowiedz na głos swoją intencję ich użycia.

Możesz powiedzieć: „Postanowiłem interpretować odwrócone karty w moich sesjach tarota”. W ten sposób wzmocnisz swoje postanowienie. Po pewnym czasie, gdy stwierdzisz, że stosowanie odwróconych kart ci odpowiada, możesz włączyć je do swoich regularnych sesji.

Jeśli jednak ci to nie odpowiada, możesz zaprzestać stosowania odwróconych kart, po prostu to postanów. Najlepiej jest jednak zdecydować się albo na jedno, albo na drugie, niż czasem stosować odwrócone karty, a czasem nie. Życie to ciągły przepływ energii – cudowny taniec prowadzony przez duszę. Gdy już zrozumiemy ten przepływ i ruszymy wraz z nim, wtedy wszystko stanie się możliwe.

Możemy kierować energie świadomie, w dowolnym kierunku lub pozwolić im, by zabrały nas tam, gdzie powinny. W obydwu przypadkach, odwrócone karty dodają nowego wymiaru do stawiania kart, który to wymiar pozwoli ci bardziej docenić rolę energii w twoim życiu. Praktyczny kurs tarota – okładka : Karty odwrócone w tarocie

Czy Tarot odpowiada na pytania?

Tarot TAK NIE – jak postawić? – Tarot Tak Nie służy do zadawania konkretnych pytań w jakiejś trudnej, skomplikowanej sytuacji. Oczywiście, karty mogą też odpowiadać na proste pytania, jednak najczęściej zadaje się im pytanie w jakiejś ciężkiej chwili, gdy nie wiadomo jak postąpić i jaka decyzja będzie najlepsza.

 1. By uzyskać prawidłową odpowiedź należy najpierw dobrze skupić się na pytaniu – sformułować je tak, by karty mogły odpowiedzieć twierdząco lub przecząco.
 2. Oncentrując się na pytaniu wybiera się jedną kartę.
 3. Można je wcześniej rozłożyć pojedynczo lub w formie wachlarza.
 4. Dozwolone są zresztą różne rozkłady.

Najważniejsze jest mocne skupienie się na pytaniu, a następnie wylosowanie jednej karty. Stawianie tarota Tak czy Nie nie musi się ograniczać do wylosowania jednej karty. Dozwolone są również interpretacje trzech wylosowanych kart, a nawet pięciu. Wróżyć można albo w zaciszu swojego domu, albo u profesjonalnej wróżki, albo korzystając z wróżenia online, gdzie również można zadać kartom pytanie Tak lub Nie.

Tarot Tak Nie pozwala poznać odpowiedzi na pytania dość szybko. Można przystąpić do wróżenia z jednym, szczególnym pytaniem, które nas nurtuje. Można jednak również ułożyć całą listę pytań i zadawać je kartom kolejno. Może to być szybki rozkład na miłość, który pozwoli na odpowiedzenie na takie pytania jak: czy mnie kocha? Czy ożeni się ze mną? Czy zostanie ze mną na zawsze? Czy mnie zdradza? czy jest mi wierny? itd.

Im krótsze i zwięźlejsze pytanie, tym lepsza odpowiedź, łatwiejsza w interpretacji. Dodatkowo warto pamiętać, że tarot stawiany na początku w pierwszych rozkładach może odczytywać nasze intencje oraz myśli, a nie faktyczną postać rzeczy. Ważne, aby móc oczyścić umysł, mieć obok zapaloną świece oraz kamienie szlachetne.