Tarot Online, KtRy Się Sprawdza Tak Nie?

Tarot Online, KtRy Się Sprawdza Tak Nie

Ile kosztuje postawienie kart tarota?

Page 6 – Zbliżają się, wieczór, kiedy często nawet najbardziej sceptyczne osoby dają się namówić na odrobinę magii. Andrzejkowe zabawy mają jednak niewiele wspólnego z tym, z czym na co dzień zajmują się wróżki. Kto korzysta z ich usług i czego można dowiedzieć się na takim spotkaniu? tak, przepowiednie się sprawdziły 17% tak, jednak wróżby się nie spełniły 9% myślę o tym, żeby się wybrać 8% nie, bo nie wierzę w takie rzeczy 57% „Byliście kiedyś u wróżki?”.

 1. Iedy zadaję to pytanie znajomym, odpowiada mi nerwowy śmiech.
 2. Po chwili okazuje się, że choć wszyscy zarzekają się, że „nie wierzą w takie rzeczy”, to opowieści o wróżbach sypią się jak z rękawa.
 3. Dawno temu, gdy byłam nastolatką, dwukrotnie pozwoliłam przypadkowym Romkom przepowiedzieć mi przyszłość – po prostu zagadały mnie na ulicy, a ja nie byłam jeszcze wtedy zbyt asertywna.

Jedna wróżba się nie sprawdziła, aczkolwiek była dopasowana do tamtej chwili, bo spotykałam się z chłopakiem z zagranicy, a ona mi powiedziała – nie widząc go – że ukochany zabierze mnie z Polski – wspomina Kasia, – Drugiej się udało. Miałam dylemat co do mężczyzn, a ona dobrze mi podpowiedziała, również nie znając mojej sytuacji.

 1. To dziwne, bo jestem osobą, która raczej w takie rzeczy nie wierzy i wydaje mi się, że to była tylko siła autosugestii i odpowiedniego dopasowania sobie wróżby.
 2. W mojej opinii wróżki mówią tak ogólnie, że zawsze uda się to odnieść do rzeczywistości.
 3. Skoro większość moich rozmówców twierdzi, że u wróżki była dla żartu lub przez przypadek, to kto regularnie korzysta z ich usług? – Najczęściej kobiety.

W różnym wieku. Praktycznie wszystkie aktywne zawodowo, zarządzające firmami, specjalistki. Świadome swojego życia i mające dużo oczekiwań od siebie i świata. Wszystkie moje klientki dobrze wiedziały, w jakim celu przyszły do Salonu Tarota. Rozkład kart traktowały jako dodatkowe źródło informacji, wsparcia.

 • Zadawały pytania, które nie miały nic wspólnego ze ślepą wiarą w magię – mówi Artur z,
 • Chciałbym jednak wyjaśnić, że stawianie kart tarota to nie „wróżenie”.
 • Także osoba, która stawia karty tarota, nie jest „wróżką”.
 • W powszechnym przekonaniu wróżka to ktoś, kto sprzedaje złudzenia.
 • Tarot nie jest usprawiedliwieniem dla bierności, ale wskazuje możliwe wybory i określa miejsce człowieka w życiu.

W pewnym sensie za pomocą tarota można uzyskać informację, co warto zmienić lub skorygować w swoim życiu, żeby stało się bardziej świadome i po prostu lepsze dla nas. Z tym, że wiedzę o przyszłości częściej chcą zdobyć kobiety, nie zgadza się, – Nie ma reguły co do płci osób odwiedzających mój gabinet.

Być może niegdyś staroświecko można było przyjąć, że to kobiety częściej odwiedzają miejsca związane z ezoteryką – teraz nie ma takiej zasady, podobnie jak nie ma zasady co do wieku osób przychodzących. Mogłabym przyjąć, iż najbardziej powszechny wiek oscyluje pomiędzy 20 a 55 rokiem życia, lecz często przychodzą zarówno osoby młodsze, jak i dużo starsze – mówi wróżka Magdalena,

– Bałabym się skorzystać z usług wróżki, ponieważ nie chciałabym dowiedzieć się, że spotka mnie coś złego. Pewnie cały czas bym się tym denerwowała i tylko czekała, aż się to stanie – deklaruje Aleksandra, Czy rzeczywiście od wróżki możemy dowiedzieć się, że spotka nas coś złego? – Każda wróżka w inny sposób udziela pomocy swoim klientom.

 1. Ja jestem wróżką, posiadam umiejętność jasnowidzenia, przekazuję energię reiki, lecz trudnię się także numerologią.
 2. Rozpoczynam więc od analizy daty urodzenia klienta, następnie przechodzę do tego, co widzę w energii ogólnej danej osoby, którą rozpoznaję w kartach i w intuicji.
 3. Pytania zostawiam na koniec – całe spotkanie opowiadam przede wszystkim o tym, co dostrzegam przy osobie, która mnie odwiedziła, i na co należy zwrócić uwagę w każdej sferze życia,

Każda dziedzina życia weryfikowana jest dokładnie krok po kroku. Oczywiście, jeśli dana osoba dopytuje o konkretny problem, to na nim skupiam się najbardziej – uważam jednak, że etyka wróżki powinna być jak najbardziej rozwinięta w jej pracy, z tego powodu nie narzucam konkretnych rozwiązań, a jedynie sugeruję, co w opinii mojej intuicji i kart byłoby najlepsze,

 • W ogólnym rozrachunku jednak pamiętać należy, że każdy człowiek ma wolną wolę i postąpi tak, jak w jego opinii będzie słusznie i najlepiej.
 • Arty pokazują sieć rozwiązań, lecz do osoby pytającej należy dokonanie ostatecznego wyboru.
 • Wróżka ma być przewodnikiem, ale nie może być wyrocznią – tłumaczy wróżka Magdalena,

– Doświadczona wróżka nie mówi o tym, czego klient nie chce lub nie jest gotowy słyszeć, chociaż może przestrzec przed niebezpieczeństwem – dodaje wróżka Joanna,, Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kart tarota. – Nie wiem, jakich informacji udziela wróżka.

 1. Ja przekazuję interpretację symboliki kart tarota w odniesieniu do konkretnego etapu życia klienta.
 2. Ta symbolika, którą zajmował się wnikliwie między innymi Jung, ojciec nowoczesnej psychologii analitycznej, za każdym razem szczegółowo określa mapę indywidualnego życia tej konkretnej osoby oraz wskazuje na możliwe sytuacje w przyszłości, zagrożenia albo możliwości,

Tarot niczego nie sugeruje, raczej tworzy mapę wyboru ludzkiego działania. Nie jest wyrocznią, ponieważ każde działanie zmienia tę mapę – mówi Artur, Salon Tarota. Aleksander, wróżbita, który pracuje przy telewizyjnych wróżbach, również zachęca, by przepowiednie traktować przede wszystkim jako punkt wyjścia do własnych przemyśleń.

 • Wierzę, że tarot, kabała, numerologia to narzędzia, które opisują w jakiś sposób rzeczywistość i pozwalają nam spojrzeć na problemy, sprawy i nadzieje z innej strony, by przeanalizować to, co myślimy, czujemy, robimy, by świadomie być tu i teraz i by odpowiedzialnie stanowić o swoim życiu.
 • Iedy dzielę się tym z innymi, to nigdy nie mówię o ostatecznościach, a raczej rozmawiam o możliwościach.

To dla mnie bardziej psychologiczne, terapeutyczne niż dogmatyczne i właśnie ostateczne – mówi Aleksander, W większości osoby zajmujące się przepowiadaniem przyszłości zgadzają się z tym, że wizyta powinna być raczej zbiorem wskazówek, a nie konkretnych rozwiązań,

 1. Zdarzają się jednak wróżki, które działają według innych zasad.
 2. Poprosiłam wróżkę, żeby nie mówiła mi o złych rzeczach, które mnie czekają, ale oznajmiła mi, że albo powie wszystko, co widzi, albo nic – wspomina Marta,
 3. Wizyta trwała prawie trzy godziny, w trakcie których bardzo dokładnie opowiedziała mi, co mnie czeka.
See also:  HiszpaSki Konkwistador KtóRy Podbił AztekóW?

Zrobiłam wtedy siedem stron notatek i kiedy ostatnio do nich zajrzałam, okazało się, że miała rację. Przepowiedziała mi związek i rozstanie, nie myliła się z informacjami dotyczącymi brata i planów moich rodziców. Powiedziała też o kilku przykrych rzeczach, w tym jednej śmierci, jednak to jeszcze nie nadeszło.

 • Popularnym sposobem korzystania z usług wróżek są specjalne infolinie, często połączone z transmisją w telewizji.
 • Pamiętajmy jednak, że takie połączenia są zazwyczaj drogie, a czas na linii dłuższy niż to, co widzimy na ekranie,
 • Iedyś po imprezie postanowiłem dla żartu zadzwonić do słynnego telewizyjnego wróżbity – wspomina Łukasz,

– Okazało się, że to nie takie proste, ponieważ telefon odebrała zupełnie inna wróżka, która niezadowolona z faktu, że domagam się połączenia z ezoterycznym celebrytą, przepowiedziała, że spotkają mnie w życiu same nieszczęścia. Alternatywą dla telefonicznych przepowiedni jest osobiste spotkanie z wróżką.

Jak znaleźć odpowiednią osobę? – Polecam kierować się do wróżki intuicyjnie lub za poleceniem. Intuicyjnie czujemy, że ta osoba może pomóc nam w rozwiązaniu naszego problemu, udzielić podpowiedzi. Kierując się podpowiedzią innych, możemy przeczytać opinie na temat wróżki bądź sugerować się podpowiedzią kogoś bliskiego, kto korzystał z porady i oczywiście jest zadowolony – wróżka Joanna z Tenet,

Jak przygotować się do takiej wizyty? – Wyciszyć się, spisać pytania na kartce. Można mieć ze sobą zdjęcia osób, o które się pyta – mogą być przydatne. Nie można być pod wpływem alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Nie należy się bać, pytamy tylko o to, co nas interesuje – mówi wróżka Joanna,

 1. Warto dodać, że konsultacja wróżki to koszt od 50 do nawet 500 zł,
 2. Wizyta z postawieniem kart tarota to ok.150-300 zł.
 3. Najwięcej zapłacimy za konsultacje biznesowe.Opowieści o sprawdzających się przepowiedniach jest tak samo dużo, jak o tych kompletnie nietrafionych.
 4. Moi rozmówcy często twierdzili, że z tego, co usłyszeli, sprawdziła się „większość” lub „część”.

– Myślę, że warto być ostrożnym – mówi Karolina, która kiedyś sama skorzystała z takiej usługi. – Znam osoby, które zbyt mocno sugerują się tym, co mówi im wróżka, i wybierają się do niej przy każdym życiowym zakręcie. To, że obca osoba twierdzi, że jesteśmy w „złym związku”, nie musi być przecież prawdą, ale jeśli w ten fakt uwierzymy, łatwo będzie nam znaleźć dowody, że tak jest.

Czy tarot to okultyzm?

Przepowiadanie przyszłości przy użyciu kart tarota czy innych przedmiotów jest zawsze poważnym złamaniem pierwszego przykazania i przejawem braku zaufania Bogu. Grzech ten otwiera człowieka na działanie sił demonicznych. Wróżenie z kart tarota rozpowszechniło się w XVIII wieku między innymi w bractwach masońskich.

 • Według wolnomularzy tarot pochodzi z wierzeń staroegipskich, ale jest on również łączony z żydowską kabałą.
 • Stanowi syntezę wielu tradycji okultystycznych i ezoterycznych.
 • Do jego rozwoju przyczynili się znani masoni, okultyści i sataniści.
 • Tarot jest nazywany Biblią szatana.
 • Siądz Aleksander Posacki stwierdza: „W strukturze tarota nieprzypadkowo występują niechrześcijańskie czy nawet antychrześcijańskie tradycje.

Zostały one utrwalone i są przekazywane w symbolicznych systemach. Ta kumulacja złych symboli wytwarza pewną moc, którą wiele osób wyczuwa. Symbol w działaniach tych tradycji duchowych ma charakter realistyczny. Oddziałuje bowiem i zmienia świadomość, a właściwie otwiera ją na siły nieznanego pochodzenia.

Czy można pytac tarota dwa razy o to samo?

W dniu dzisiejszym chciałabym poruszyć temat, który często „przewija się” podczas sesji z osobą pytającą. Kiedy można ponownie zadać to samo pytanie? Często pojawia się pytanie i prośba o wyjaśnienie: po jakim czasie lub jak często można zadać to samo pytanie kartom Tarota? Odpowiedz brzmi: to zależy. Tarot Online, KtRy Się Sprawdza Tak Nie Gdy zadajemy pytanie o p oznanie osoby do relacji/związku z aspektem czasu np.: Kiedy poznam mężczyznę/kobietę/osobę do trwałej relacji ? W odpowiedzi mamy wskazówkę na przykład, na drugą wiosnę od momentu wróżby, W tym czasie (czyli trwania czasu w prognozie) nie zadajemy ponownie pytania, aby sprawdzić czy to nadal aktualne.

Jeżeli nie zmieniliśmy schematu działań, ten czas będzie nadal ważnym nośnikiem czasu spotkania/poznania. Ponownie pytanie możemy zadać gdy zmieniamy schemat działań. Kolejny przykład, który daje wskazówkę,że nie czas jest generatorem możliwości zadania pytania to: Kiedy znajdę satysfakcjonującą pracę? W odpowiedzi otrzymamy wskazówkę: do sześciu miesięcy (w obecnych schematach działań).

Gdy nie zmienimy sposobu szukania, zamiarów, które odbiegają od założonej drogi podczas i przed wróżbą, czas prognozy jest aktualny. Natomiast gdy zmienimy schemat, t o samo pytanie możemy zadać kolejny raz w krótkim odstępie czasu. Kiedy możemy zadać pytanie w aspekcie czasu? Gdy czas prognozy minął i mamy wrażenie, że nie zrealizowała się prognoza którą otrzymaliśmy.

Może być tak, że to nasze założenie. Dlaczego? Gdy pytamy o poznanie kogoś – możemy mieć w głowie założenie, że nie poznaliśmy takiej osoby. Z czasem ta historia wraca i ukazuje się całość, której nie widzieliśmy poprzez własną budowę tego jak w.w sytuacja miała według nas wyglądać. Ważne jest jak zadaliśmy pytanie.

Struktura pytania daje zasób informacji, które otrzymaliśmy od kart. Reasumując. Ponownie to samo pytanie możemy zadać, gdy zmienimy schemat działań, wcześniej nie ma ku temu potrzeby. Zadając to samo pytanie wielokrotnie, możemy więcej sobie namieszać niż zyskać.

Wróć

Od jakiego tarota zaczac?

Jak zacząć stawianie tarota? – Po otrzymaniu zestawu kart do tarota przekonasz się, że składa się on z 78 kart. Wśród nich obowiązuje podział na Arkana Wielkie obejmujące 22 sztuki oraz Arkana Małe liczące 56 elementów. Do talii kart dołączona jest książeczka zawierająca zestawy interpretacji kolejnych figur, ale ostateczne odczytanie zależy od rozkładu, pytania i sytuacji towarzyszącej stawianiu tarota.

Zanim zaczniemy rozkładać tarota, powinniśmy karty oczyścić z energii i zapoznać się z nimi. Oczyszczamy, przekładając karty w bezpiecznej odległości nad płomieniem białej świecy lub dymu kadzidła. Następnie staraj się samodzielnie zgłębić znaczenie karty, po czym porównaj własną interpretację z tą z przewodnika.

See also:  Jak Sprawdzi KtóRy ZąB Boli?

Dobrze by było, aby karty leżały na wierzchu, były blisko Ciebie. Jednocześnie rozpoczynając przygodę z kartami, trzeba uzbroić się w cierpliwość i wykazywać pokorą. Umiejętność odczytywania kart jest piękna i przydatna, ale wymaga praktyki. Warto o tym wiedzieć, aby się nie zniechęcić na starcie.

 1. Od momentu zainteresowania się kartami należy też je traktować absolutnie poważnie i całkowicie im wierzyć, w przeciwnym razie nie zrozumiemy ich przekazu.
 2. W doskonaleniu umiejętności stawiania tarota pomaga prowadzenie dziennika, w którym będziemy zapisywać układy, odczytane treści i wszelkie obserwacje oraz wnioski.

Nie trudno się domyślić, że stawianie tarota doradzamy zacząć od najprostszych układów, Do takich należy rozkład 3 kart doskonale sprawdzający się, gdy szukasz odpowiedzi na dane zapytanie. Zatem dokładnie potasuj talię, ale już w tym momencie sformułuj pytanie, z którym zwracasz się do kart.

 • Pamiętaj, że na ułożone i odwrócone karty musisz patrzeć całościowo, to ich układ przekazuje wiadomość.
 • W rozkładzie trzech kart pierwsza karta z lewej może ukazywać pozytywne aspekty zagadnienia albo przedstawiać jego diagnozę, np.
 • Źródło problemu.
 • Arta środkowa wskazuje zagrożenia.
 • Natomiast trzecia karta od lewej – to rada bądź wniosek przedstawiający ewentualny rezultat.

Rozkład tarota na 3 karty sprawdzi się też w poszukiwaniach wskazówek na przyszłość. Wówczas pierwsza karta z lewej mówi, co było, środkowa, co jest, a trzecia, co będzie. Opanowanie podstawowego rozkładu sprawi, że docenisz jego przydatność w różnych sytuacjach.

Wróć

Czy wróżki są wiarygodne?

Ponad połowa Polaków przyznaje się do korzystania z usług wróżek, przynajmniej jednokrotnego. Wróżowie i wróżki to skuteczni praktycy wpływu społecznego. Są dobrzy w tworzeniu sformułowań, które pasują do stu procent populacji – mówi PAP psycholog, prof.

Tomasz Grzyb. Prof. Tomasz Grzyb z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Nauka w Polsce: Co mają wróżby do nauki? Prof. Tomasz Grzyb: Psychologowie i przedstawiciele nauk społecznych zadają sobie pytanie: dlaczego ludzie coś robią? To jest już pytanie naukowe.

W tym przypadku zastanawiamy się nad wyborem dokonanym przez człowieka w sytuacji niepewności, wewnętrznego konfliktu. Jeśli ktoś usiłuje podjąć decyzję w oparciu o radę, jakiej udziela mu wróżka lub wróż – coś zyskuje. Rozwiązuje swój problem. Uznaje za sensowne jakieś wiadomości przekazywane przez wróżkę bądź wróża.

Zwiększa swoją +wiedzę+ na temat danego problemu. Podejmuje decyzje w oparciu o informacje, jakie uzyskał. I kompletnie nie ma znaczenia, czy te informacje są sensowne, czy bezsensowne. NwP: Czy to racjonalne? T.G.: Podejmujemy w życiu czasami kompletnie nieracjonalne decyzje. Ale analiza – dlaczego ludzie te nieracjonalne decyzje podejmują – wcale nie robi się przez to mniej naukowa.

Wręcz przeciwnie, to jest szalenie ciekawe pytanie, właśnie z perspektywy naukowej: dlaczego ludzie wolą podejmować decyzje nieracjonalne, ale w ich rozumieniu korzystne. To pytanie stawiają nie tylko psychologowie. Ekonomista Richard Thaler otrzymując Nagrodę Nobla w 2017 r.

 • Pokazał, że można nas skłonić do podejmowania kompletnie nieracjonalnych decyzji.
 • Naukowiec badał konsekwencje zachowań społecznych i tego, jaki wpływ ma psychologia na indywidualne decyzje, a co za tym idzie na rynki finansowe – PAP) NwP: Czyli podjęcie takiej decyzji, choćby w oparciu o nieracjonalne przesłanki, może kogoś wyzwolić od paraliżu decyzyjnego, od długotrwałych wątpliwości, które tę osobę męczą? T.G.: Wyobraźmy sobie człowieka, który stoi przed dylematem życiowym.

Nie wie, jaką ścieżkę kariery wybrać. Albo nie wie, czy ma się związać z daną kobietą lub danym mężczyzną. I podejmuje rozważania. Myśli: „Z jednej strony – tak, bo on jest bardzo przystojny. Z drugiej – nie, bo zdaje się, że taki przystojny, to będzie zdradzał.

A z trzeciej strony – wydaje się zamożny, więc może jednak tak? Ale chyba jednak nie, bo jego zamożność jest raczej wątpliwa, pracuje w wolnym zawodzie i nie wiadomo, co z tego będzie za pięć lat.”. Jest masa różnych argumentów, które trzeba wziąć pod uwagę. Podjęcie takiej decyzji w kategoriach racjonalnych wydaje się po prostu niebywale trudne.

A jeżeli pani pójdzie do wróżki, to ta rozłoży karty i powie: „tak”. Albo powie: „nie”. Co więcej, zacznie wtedy działać coś, co nazywamy samospełniającym się proroctwem. Powiedzmy, że wróżka odradzi nam związek – ale uznamy, że „serce nie sługa” i nie przyjmuje takich poleceń.

Wówczas każda sytuacja w życiu, która będzie wymagała podjęcia działań w celu uratowania związku, będzie dowodem na to, że wróżka miała rację i trzeba było jej posłuchać. Trzeba było podjąć sugerowaną decyzję i mieć spokój. NwP: Kim są dla naukowca wróżbici? T.G.: Wróżowie i wróżki są bardzo skutecznymi praktykami wpływu społecznego.

Lubię ich tak nazywać, bo wykorzystują pewne prawidłowości dotyczące ludzkiego funkcjonowania i myślenia. W taki sposób przedstawiają swoje wróżby, swoje rady, że one zawsze się będą sprawdzały. NwP: Czy wróżowie i wróżki posługują się wiedzą psychologiczną? T.G.: Powiedzmy, że człowiek chce się dowiedzieć czegoś o sobie.

 • Dowiedzieć się, jakim jest człowiekiem.
 • Często mamy wątpliwości co do tego, jak o sobie myśleć.
 • Więc przychodzimy do wróżki i wróżka mówi: „Jesteś osobą bardzo zdolną, ale mającą czasami problemy z pokazywaniem, ile jesteś wart”.
 • Zwróćmy uwagę, że to jest sformułowanie, które pasuje do stu procent ludzkiej populacji.

Jeżeli ktoś komuś powie: „Masz w sobie potencjał, który nie zamienił się jeszcze w twoje zalety”, albo: „Pomimo tego, że ludzie myślą o tobie, że często dynamicznie i bez zastanowienia podejmujesz decyzje, to w głębi ducha czasami bardzo się zastanawiasz, martwisz się, czy decyzja, jaką podjąłeś, jest słuszna”.

 • Mógłbym generować takie zdania w sposób nieskończony.
 • Dokładnie taką samą zdolność mają wróże i wróżki.
 • Urok tych zdań polega na specyficznym ujmowaniu słów „czasami”, „zdarza się”.
 • Jeśli popatrzymy na ciąg naszego życia – czy mamy 35, 40 czy 50 lat – to możemy z pewnością przypomnieć sobie sytuację, która będzie pasowała do tego „opisu osobowości”, choć oczywiście z opisem osobowości nie ma to większego związku.
See also:  Na KtRy Guzik Zapina Się Marynarkę?

Wróżbici mają dużą praktykę w formułowaniu tego rodzaju diagnoz. W ten sposób zdobywają kolejnych klientów, bo przecież „on dokładnie powiedział, kim jestem”. NwP: A czy istnieje coś takiego, jak zła wróżba? T.G.: Moja tolerancja dla wróżek i wróżów kończy się w momencie, kiedy przychodzą do nich ludzie ciężko chorzy i proszą o jakąś diagnozę albo poradę.

 1. I czasem ci ludzie zamieniają się w domorosłych lekarzy, mówiących: „Powinieneś przerwać terapię i spotkać się z doktorem Żenią, który w dodatku da ci miks ziół tybetańskich uprawianych powyżej 8 tys.
 2. Metrów, które sprawią, że będziesz zdrowy”.
 3. Musimy wyraźnie odróżnić kupowanie pewności i rady od tego, gdy ktoś dokonuje rzeczy nieodwracalnych, czyli namawia na przerwanie terapii, zmianę lekarza.

NwP: Chodzi pan do wróżek w ramach badań naukowych? T.G.: Badanie wróżek jest trudne. Mamy zaprzyjaźnione wróżki, które nam udzielają odpowiedzi. Analizujemy też relacje osób, które do wróżek chodzą. NwP: Czy ten temat badawczy przyniósł wyniki zaskakujące naukowo? T.G.: Fascynujące są sposoby budowania autorytetu, wiarygodności.

 • Człowiek, który przychodzi po taką usługę, ma w sobie wiele wątpliwości.
 • Często patrzy na wróża czy też wróżkę podejrzliwie.
 • Niektórzy z nas, wybrani w sposób dość losowy, słyszą: „Nie będę panu wróżył, nie będę z panem pracowała, bo mam poczucie, że pan mi nie ufa”.
 • O czym to świadczy? No, oczywiście o tym, że to jest dobry człowiek.

Nie ktoś, kto chce nam po prostu wyciągnąć pieniądze z kieszeni, ale ktoś, komu zależy na twoim dobru. Nawet nie wzięła pieniędzy za spotkanie, tylko powiedziała, że jak się zastanowisz, jak będziesz miał zaufanie, to możesz wrócić i porozmawiać. NwP: Jak wielu Polaków korzysta z porad wróżek? T.G.: Skala osób, które chodzą do wróżek i osób świadczących usługi wróżbiarskie, jest w Polsce gigantyczna.

Badania CBOS pokazują, że ponad połowa ludzi przyznaje się do korzystania z usług wróżek, przynajmniej jednokrotnego. Czyli – jakbyśmy się rozejrzeli wokół siebie – widzielibyśmy, że mniej więcej połowa naszych przyjaciół i znajomych uważa, że to dobry pomysł, żeby się do takiej wróżki udać. Nie jest to wąska grupa ludzi, których moglibyśmy posądzać o pożegnanie się z własnym rozumem.

Można sobie z tego oczywiście robić żarty, bo kiedy się analizuje różne telefony do wróżów, to aż jedna trzecia dzwoniących robi to – używając młodzieżowego wyrażenia – „dla beki” i próbują wróża sprowokować. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że jest to faktycznie popularne.

NwP: Czy jest jakaś grupa zawodowa, która ma na ludzi podobny wpływ? T.G.: Wiem, że trochę się narażę części mojego środowiska, ale myślę, ze znaczna część tzw. coachów opiera swoje działanie na podobnych mechanizmach, choć nigdy by się do tego nie przyznali. Ale sformułowania typu: „Musisz wyjść ze swojej strefy komfortu.

Nikt nie może być lepszym specjalistą w byciu tobą niż ty sam” – to są teksty, które spokojnie pasują także do wróżek. I ten wpływ, który ma ta grupa wydaje się z tej perspektywy podobny. PAP – Nauka w Polsce, Karolina Duszczyk

Na czym polega wróżenie z kart?

Jak wróżyć z kart do gry? Najłatwiejszy sposób dla początkujących – Wróżenie z kart opiera się na tworzeniu rozkładów, w których każda karta zapowiada kolejne losy i ma dla nas odpowiedzi na nurtujące pytania. Najprostszą wróżbą dla osób niewtajemniczonych jest losowanie z talii po jednej karcie.

 • Wystarczy, że mocno skupisz się na zagadnieniu, na które chcesz uzyskać odpowiedź, wyciągniesz kartę, położysz ją przed sobą, odczytasz jej znaczenie z poniższego poradnika i samodzielnie przeanalizujesz, jak symbolika tej karty ma się do twoich bieżących spraw.
 • Dla upewnienia się w swojej interpretacji warto wyciągać na stół trzy karty oraz ułożyć je jedna przy drugiej.

Niech pierwsza z nich oznacza przeszłość, druga teraźniejszość, a trzecia przyszłość. Skonfrontuj odczytaną z nich wiadomość z twoim własnym życiem. Pamiętaj, że te predykcje wybiegają najdalej do sześciu miesięcy. Wróżenie z dłoni dla początkujących. Co mówi twoja linia życia?

Czy tarot to karty Diabła?

Piętnastą kartą w wielkich arkanach jest diabeł. Tarot przedstawia go jako istotę budzącą strach i nieopisane przerażenie, ale w niektórych taliach jawi się jako stwór niezwykle pociągający, który może zniewolić człowieka już jednym spojrzeniem. Diabeł w tarocie odzwierciedla wszystkie prymitywne instynkty, które definiują ludzką naturę.

Odnosi się do energii, którą wszyscy nosimy wewnątrz siebie. To jednak ogólne tłumaczenie, które nie do końca oddaje przekaz zawarty w tym symbolu. Jakie jest znaczenie karty diabeł? Diabeł w tarocie najczęściej przedstawiany jest jako rogata bestia, często o nienaturalnych proporcjach, na której ciele można dostrzec niezrozumiałe znaki.

Nie można zapominać, że szatan jest upadłym aniołem, więc jego wizualizacja zwykle prezentuje skrzydlatego potwora. Nie są to jednak anielskie skrzydła – śnieżnobiałe, najeżone miękkimi piórami. Te przytwierdzone do diabelskiego cielska bardziej przypominają skrzydła nietoperza – mają ostre kształty i błonę zamiast piór.

Diabeł w kartach tarota zwykle prezentowany jest w towarzystwie innych czartów, którzy padają do jego stóp niczym wierni poddani, gotowi spełnić każdy rozkaz swojego pana. Właśnie tak większość osób wizualizuje w swojej głowie obraz szatana, będącego ucieleśnieniem zła. Warto jednak wspomnieć, że niektóre talie przedstawiają diabła inaczej.

Na karcie z numerem XV prezentowany jest piękny stwór, który wydaje się być ucieleśnieniem doskonałości, Taki wizerunek odnosi się do gry pozorów, która wodzi na pokuszenie i prowadzi na manowce. W ten sposób diabeł zdobywa kolejne dusze, a że jego apetyt jest niewyczerpany, polowanie trwa przez cały czas.

 1. Diabeł tarot – jak odczytywać kartę?
 2. Diabeł tarot – czas
 3. Diabeł tarot – osoba
 4. Diabeł tarot – uczucia, miłość, związek
 5. Diabeł tarot – finanse, praca
 6. Diabeł tarot – zdrowie
 7. Diabeł tarot – rada, przeznaczenie, wydarzenia
 8. Diabeł tarot – karta dnia