Lamborghini CzOwiek KtóRy Stworzył Legendę?

Gdzie obejrzeć Lamborghini The Man Behind The Legend?

Online, FlixClassic, VOD Warszawa, CHILI, RED GO, Megogo.

Kiedy film o Lamborghini?

Światowa premiera filmu 'Lamborghini: The Man Behind The Legend’ odbędzie się już 18 listopada. Co ciekawe, jednocześnie trwają prace nad filmem o wspomnianym już Enzo Ferrarim. Premiera tej produkcji przewidziana jest na 2023 rok.

Ile jest warte Lamborghini?

Ile kosztuje Lamborghini koncepcyjne?

Najnowsze Lamborghini z salonu (Revuelto) ok.2,5 mln złotych
Lamborghini Aventador ok.1,1 – 3,9 mln złotych
Lamborghini Huracan ok.620 tys. złotych – 2,2 mln złotych
Lamborghini Ursus ok.870 tys. złotych – 1,4 mln złotych
Lamborghini z serii limitowanej ok.1 – 6,5 mln złotych

Ile kosztuje Lambo złote?

Model Lamborghini ze złota za 7,3 mln USD Niemiec Robert Wilhelm Gulpen zbudował model Lamborghini Aventador LP 700-4. Wyceniono go na 7,3 mln USD. Model w skali 1:8 powstał z bryły 500 kilogramów złota, którego zostało w nim 25 kilogramów. Do tego w jego budowie wykorzystano ponad 700 kamieni szlachetnych.

Elementami świateł są diamenty. Łączna wartość szlachetnych materiałów wykorzystanych przy budowie modelu to 2,6 mln USD z czego wartość rynkowa 25 kg złota to ok.1,2 mln USD. Model, który został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako najdroższy na świecie, jest wystawiony obecnie w Dubaju. W listopadzie ma być prezentowany podczas międzynarodowej wystawy motoryzacyjnej w tym kraju.

Robert Wilhelm Gulpen chce sprzedać model na aukcji. Jeśli znajdzie się jednak wcześniej chętny, gotów jest zadowolić się kwotą 7,3 mln USD. Inaczej na licytacji cena wywoławcza wyniesie 7,5 mln USD, z czego 650 tys. zostanie przeznaczone na cele charytatywne.

Co to znaczy Lamborghini?

Bycza brawura, czyli historia marki Lamborghini Lamborghini to włoska marka samochodów oraz pojazdów wodnych. Historia tej marki zaczęła się w 1963 roku, gdy Ferruccio Lamborghini założył firmę Automobili Ferruccio Lamborghini S.A. Nazwa dla firmy pochodzi właśnie od nazwiska Ferruccio Lamborghiniego.

Zanim jednak poznasz historię tej legendarnej marki należy zaznaczyć, jak powinno się poprawnie wymawiać jej nazwę. Otóż w jeżyku włoskim zbitka „gh” oznacza, że głoska „g” zachowuje swoje oryginalne brzmienie. Nazwę ekskluzywnych samochodów należy więc wymawiać „Lamborgini”, a nie „Lambordżini”. Przybliżmy sylwetkę założyciela marki – otóż Ferruccio Lamborghini studiował na Uniwersytecie w Bolonii, gdzie uzyskał tytuł inżyniera mechanika.

Ze względu na swoje wykształcenie w okresie II wojny światowej Ferruccio pracował jako mechanik w warsztacie lotniczym. Po zakończeniu wojny zajął się produkcją maszyn rolniczych (ciągników i traktorów). Początkowo budował je z części otrzymywanych z uszkodzonych pojazdów wojskowych, lecz już w 1948 roku zaczął przygotowywać swoje własne konstrukcje. Lamborghini CzOwiek KtóRy Stworzył Legendę Źródło: Materiały reklamowe firmy Lamborghini.Przykładowy plakat reklamowy marki Lamborghini. W prawym dolnym roku znajduje się napis: „WELCOME TO SANT’AGATA BOLOGNESE. HOME OF LAMBORGHIN”. Biznes rozwijał się bardzo szybko dlatego też wkrótce Ferruccio stał się majętnym biznesmanem.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pierwsze auto Lamborghini powstało wskutek ostrej dyskusji między miłośnikiem wozów sportowych Lamborghinim a Enzo Ferrarim (właściciel marki Ferrari). Wówczas Ferruccio Lamborghini jako dobrze usytuowany producent traktorów mógł sobie pozwolić na tak luksusowe marki aut jak Ferrari czy Maserati.

Otóż niezadowolony ze swojego auta marki Ferrari Ferruccio Lamborghini zasugerował Enzo Ferrariemu konieczność pewnych zmian konstrukcyjnych. Słysząc te uwagi Enzo Ferrari oburzył się i zakwestionował kompetencje konstrukcyjne Lamborghiniego. Ferruccio Lamborghini poczuł się znieważony i postanowił udowodnić Enzo kto jest lepszy.

 1. W 1963 roku powołał firmę Automobili Ferruccio Lamborghini S.A., której siedziba znajduje się w Sant’Agata, między Bolonią a Modeną.
 2. Choć Ferruccio posiadał wykształcenie mechaniczne, talent, pomysł i pieniądze, to miał niewielkie doświadczenie w produkcji aut.
 3. Dlatego też zatrudnił wybitnych inżynierów, w tym Franco Scaglione z pracowni Bertone, który zajął się projektem nadwozia.

Już rok później wyprodukowano pierwszy model marki Lamborghini. to – 350 GT. Jak na owe czasy samochód 350 GT był bardzo lekki, gdyż szkielet jego nadwozia zbudowano z bardzo cienkich rur aluminiowych i cienkich aluminiowych blach.350 GT miał swoją premierę w 1964 roku podczas genewskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego.

 • Ze względu na to, że wyprodukowano jedynie 120 sztuk modelu Lamborghini 350 GT to jego cena wynosi sto tysięcy dolarów.
 • Zaprezentowany model spowodował, że o firmie Lamborghini zaczęli dyskutować bogaci ludzie, którzy poszukiwali nowości na rynku samochodów sportowych.
 • Prawdziwą popularność przyniósł marce jednak model Miura z 1966 roku.

W tym modelu nadwozie samochodu zostało zaprojektowane przez słynnego konstruktora Marcello Gandiniego ze studia Bertone. Oprócz pięknego nadwozia model Miura wyróżniał się także zamontowanym centralnie za przednią osią auta silnikiem V12. Z kolei w 1971 roku na genewskim salonie zaprezentowane kolejny projekt Marcello Gandiniego. Lamborghini CzOwiek KtóRy Stworzył Legendę Logo Lamborghini. Wówczas właśnie podczas jazd testowych model ten, zasłynął jako najszybszy samochód świata, któy mógł uzyskac prędkość 340 km/h. Kolejna zmiana właściciela nastąpiła w 1994 roku, gdy Chrysler sprzedał udziały firmie Megatech. Od 1998 roku Lamborghini pozostaje własnością Audi AG, wchodzącego w skład koncernu Volkswagena.

 • W 2013 roku Lamborghini świętuje swoje pięćdziesięciolecie, dlatego też w związku z tą uroczystością włoska marka ogłosiła, że zaprezentuje specjalny, urodzinowy modelu auta.
 • Omawiając tak znaną markę należy również omówić projekt logo, który jest częścią systemu identyfikacji wizualnej Lamborghini.
 • Jako znak firmowy Ferruccio Lamborghini obrał wizerunek złotego byka znajdującego się na czarnej tarczy.
See also:  Biszkopt Czekoladowy Na Du Blachę KtóRy Zawsze Wychodzi?

Etymologia takiego logo jest związana ze znakiem zodiaku założyciela marki oraz z uwielbieniem jakim Ferruccio darzył walki byków. Oprócz tego byk jako symbol siły, męstwa i brawury odpowiadał swym charakterem produkowanym przez Lamborghini superszybkim samochodom.

Warto zaznaczyć, że związki marki z bykiem nie kończą się tylko na logo. Od 1966 roku marka Lamborghini postanowiła, zamiast oznaczeń liczbowych stosować w namingu kolejnych produkowane przez siebie modeli pełne nazwy. W taki sposób powstały związane ze słynnymi bykami, torreadorami czy ranczem nazwy modeli takie jak np.: Miura, Islero, Gallardo.

Pamiętać należy, że nie wszystkie modele noszą nazwy o takiej etymologii. Przykładem jest tu model Countach, którego nazwa pochodzi od zapisu gwarowego okrzyku zachwytu lub zdziwienia stosowanego w Turynie. W wolnym tłumaczeniu na język polski byłoby to coś w stylu „a niech to”.

Jak mial na imię Lamborghini?

Ferruccio Lamborghini (ur.28 kwietnia 1916 w Renazzo di Cento, zm.20 lutego 1993 w Perugii) – włoski mechanik, konstruktor i przemysłowiec.

Gdzie jest Lambo?

Page 2 – Lamborghini Automobili Lamborghini S.p.A.

 1. 1963
 2. Stephan Winkelmann
 3. 100%

Data założenia Prezes Udziałowcy brak współrzędnych

Lamborghini Lanzador Concept Automobili Lamborghini S.p.A. (wym. lamborˈɡiːni ) – włoski producent supersamochodów, SUV-ów i samochodów terenowych z siedzibą w działający od 1963 roku. Należy do niemieckiego koncernu, Produkcję o tej marce prowadzi inne – grupa Italia S.p.A, Do 1972 Lamborghini z prezesem produkowało oba typy, Firma produkuje ciągniki od 1947 r., a samochody – od 1963 r.

Ile kosztuje Lamborghini na 1 dzień?

Ceny za wynajem Lamborghini Aventador: 1 dzień (24h): 9990 zł 3-6 dni: 8990 zł / za dzień 7-13 dni: 7990 zł / za dzień

Ile w Polsce jest Lamborghini?

Lamborghini z rekordem sprzedaży. Bestsellerem jest oczywiście SUV Włoska marka superaut ponownie poprawiła swój wynik dostaw samochodów do klientów – w 2022 roku Lamborghini po raz pierwszy sprzedało ponad 9 tys. aut w ciągu 12 miesięcy. Dobre wieści z Sant’Agata Bolognese. Lamborghini podało, że w 2022 r. osiągnęło najlepszy wynik sprzedażowy w historii swojej działalności, przebijając barierę 9 tys. samochodów. Między styczniem a grudniem do garaży milionerów i miliarderów tego świata trafiło dokładnie 9233 nowych lamborghini – to aż o 10 proc. Uwagę zwraca rosnąca popularność Huracana. W 2022 roku Lamborghini rozpoczęło dostawy wysoce torowej wersji, ponadto zaprezentowało nowe odmiany: (plasuje się tuż poniżej STO) i uterenowioną (pierwsi klienci dostaną swoje auta w 2023 roku). Wkroczenie na nowe terytoria osiągów i wrażeń z jazdy wyraźnie wzmocniło u klientów pożądanie niemłodego przecież już modelu – Huracan swoją premierę miał w 2014 r., poliftowa wersja Evo pojawiła się w 2019 r. Najważniejszym rynkiem dla Lamborghini pozostają Stany Zjednoczone (2721 szt., +10 proc. względem 2021 r.), Chiny wraz z Hong Kongiem i Makao (1018 sztuk, +9 proc.), Niemcy (808 szt., +14 proc.), Wielka Brytania (650 szt., +15 proc.) i Japonia (546 szt., +22 proc.). Stephan Winkelmann Dyrektor Generalny Automobili Lamborghini W 2023 r. Lamborghini zaprezentuje następcę Aventadora, który zachowa wolnossące V12, ale będzie hybrydą. Elektryfikacja gamy modelowej to część strategicznego planu firmy, popartego inwestycjami rzędu 1,8 mld euro w latach 2021-2025.

Ile trzeba zarabiac żeby kupic Lamborghini?

Ceny Lamborghini w Polsce. Nowe i używane Sprawdziłem, ile trzeba mieć pieniędzy, by kupić sobie, By poczuć się jak „gwiazda rocka”, choćby przez jakiś czas. Czy wystarczy kilkaset tysięcy złotych, czy może potrzebujecie miliona? Zakup takiego auta jak lamborghini wygląda nieco inaczej niż w przypadku tańszych marek. Samochód zamawia się indywidualnie, konfiguruje pod konkretnego klienta, nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Jest masa opcji właśnie po to, by każdy mógł stworzyć swoje, wymarzone auto.

Tyle w oficjalnych salonach. Nieco inaczej wygląda to u importerów, którzy sprowadzają takie auta. Oczywiście można i u nich skonfigurować konkretny model, a potem czekać na realizację zamówienia, ale nierzadko w salonie czekają gotowe pojazdy dla osób, które po prostu chcą mieć supersamochód. Nie zawsze całkowicie nowy, czasami z niedużym przebiegiem.

Sprawdziłem, za ile można kupić lamborghini na naszym rynku. By zostać „gwiazdą rocka” nie trzeba wiele. Za ok.300 tys. zł można kupić ponad dziesięcioletnie z 550-konnym, ryczącym silnikiem. To bez znaczenia, że auto nie jest najnowsze. Na tym polega magia marki Lamborghini, że niezależnie od wieku, ich modele zawsze zrobią sporo szumu na ulicy.

 1. Lamborghini Gallardo Roadster © fot. mat.
 2. Prasowe Ceny nowszych modeli oscylują w okolicy 600-800 tys. zł.
 3. Za takie pieniądze kupicie kilkuletniego ponad 600-konnego huracana, następcę gallardo.
 4. Auta mają po kilkadziesiąt tys.
 5. Km przebiegu.
 6. Jeżeli chcecie celować w egzemplarze roczne lub dwuletnie, musicie mieć kwotę rzędu 1,2-1,4 mln zł.

Tu już ceny zależą bardziej od wersji niż rocznika czy przebiegu. Jednak podane kwoty to nierzadko propozycje, trochę oddalone od rzeczywistych cen sprzedaży. Za podobne pieniądze – od miliona zł w górę – można też kupić, Za 700-konną bestię w wieku 3-5 lat zapłacicie tyle, co za 2-letniego huracana. Pod warunkiem, że samochód ma przebieg, bo zdarzają się 4-letnie auta w stanie nowym. I tu w zasadzie rocznik nie ma dużego znaczenia.

See also:  Co Zrobi Z Nastolatkiem KtóRy Nie Chce Chodzić Do SzkołY?

Trzeba mieć dobrze 1,5 mln zł by kupić ładnego Aventadora © fot. mat. prasowe Przykład – egzemplarz z rocznika 2014 i cena 1,89 mln zł oraz egzemplarz z rocznika 2018 i cena 2 mln zł. Różnica polega na tym, że pierwszy jest w specyfikacji 50 Anniversario, jeden ze 100 wyprodukowanych egzemplarzy. Mocniejsze czy bardziej unikatowe odmiany kosztują nawet 2,5 mln zł, a pochodzą z roczników 2015-2016.

Ile kosztuje ? 650-konny SUV to jeszcze nowość i wiele egzemplarzy w Polsce nie znajdziecie. Pojedyncze sztuki wycenia się na około 1,3-1,5 mln zł. Lamborghini Urus © fot. mat. prasowe Podsumowując, trzeba zarobić ten pierwszy milion, by jeździć ładnym, w miarę nowym lamborghini.

Ile kosztuje najtańsze Ferrari?

Ile kosztują nowe auta Ferrari? – Opakowane w przepiękne nadwozia, auta Ferrari to jeżdżące dzieła sztuki. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na ich posiadanie. Najtańsze nowe Ferrari to model California, który i tak dla większości jest zbyt drogi (ok.950 tys. zł). Zobacz ikonografikę przedstawiającą cenę nowych modeli Ferrari:

Jaki jest najtańszy Lamborghini?

Ile kosztuje Lamborghini Aventador? – Aventador to marzenie wielu fanów motoryzacji. Nic dziwnego, bo mamy do czynienia z prawdziwym majstersztykiem, który łączy w sobie zaawansowaną dynamikę jazdy ze świetnym prowadzeniem. Oprócz tego wygląda tak, że zapiera dech w piersiach.

S (740KM),

SVJ (770 KM).

Co ciekawe, obydwie opcje są dostępne również w wydaniu Roadster. Ok, a teraz najważniejsza kwestia dotycząca Lamborghini Aventador — ile kosztuje ten model? Otóż najtańszą opcję S dostaniesz już za 380 tys. euro, czyli w przeliczeniu na złotówki wychodzi około 1,95 miliona złotych (z akcyzą).

 1. Natomiast wersja SVJ to już wydatek rzędu przynajmniej 2,6 miliona, w porywach do 3,1 miliona złotych (z akcyzą).
 2. No dobra, a jeśli ktoś chciałby pojeździć nie swoim? Oczywiście nie chodzi tu o kradzież, tylko wynajem.
 3. Wtedy pytanie brzmi: ile kosztuje wypożyczenie Lamborghini Aventador? Jak się okazuje, w tym wypadku ceny też nie są małe, bo za tę przyjemność zapłacisz ok.10 tys.

złotych na dobę.

Jakie jest najdroższe Lambo?

Lamborghini Sian FKP 37 – 3,4 mln dolarów.

Jaki jest najdroższy samochód na świecie?

Najdroższe auto świata znalazło właściciela. Rolls-Royce Boat Tail kosztuje ponad 100 mln zł – Moto Argentyński piłkarz Mauro Icardi został właścicielem Rolls-Royce’a Boat Tail – najdroższego samochodu świata, którego cena waha się od 23 do 28 mln dolarów – informuje serwis,

Zawodnik tureckiego klubu Galatasaray Stambuł został właścicielem trzeciego egzemplarza najdroższego auta świata, czym pochwalił się na swoim profilu na Instagramie. Dokładna cena Rolls-Royce’a Boat Tail nie jest znana. Każdy z trzech zbudowanych egzemplarzy zawiera bowiem inne wyposażenie, w którego projektowaniu biorą udział sami przyszli właściciele.

Kwota, jaką trzeba zapłacić za luksusowy samochód, waha się od 23 do 28 mln dolarów, czyli według obecnego kursu – od blisko 100 do nawet 120 mln zł. Lamborghini CzOwiek KtóRy Stworzył Legendę Rolls-Royce Co Rolls-Royce oferuje w zamian? Pod maską dwunastocylindrowy silnik o mocy 563 KM i pojemności 6,75 l, ale nie to w tym aucie jest najważniejsze. Samochód, który stylistyką, wyposażeniem, ale i nazwą ma nawiązywać do pełnomorskich jachtów, wyposażony jest m.in.

w przenośną kuchnię i tylną kanapę przypominającą rufę łodzi. Wnętrze zostało ręcznie wykonane z orzecha włoskiego. Co istotne, auto jest kabrioletem, co jeszcze mocniej ma pozwolić poczuć się w nim jak na jachcie. Jak informuje serwis moto.pl, dotychczas Rolls-Royce’a Boat Tail kupiły trzy osoby. Oprócz argentyńskiego piłkarza właścicielem najdroższego samochodu świata został także amerykańskie gwiazdy muzyki – Jay-Z i Beyonce.

: Najdroższe auto świata znalazło właściciela. Rolls-Royce Boat Tail kosztuje ponad 100 mln zł – Moto

Jaki jest najszybszy samochód na świecie?

FAQ – najczęściej zadawane pytania o najszybsze samochody świata –

 1. Czy Bugatti to najszybszy samochód świata? Biorąc pod uwagę oficjalne wyniki testów – tak. Obecnie za najszybsze auto na świecie uznaje się Bugatti Chirona Super Sport 300+, którym udało się uzyskać prędkość 482,8 km/h. Ten rekord jest jednak mocno zagrożony. Koenigsegg z modelem Jesko Absolut twierdzi, że jego pojazd może jechać z prędkością nawet 498,9 km/h, natomiast inna firma – Hennessey – utrzymuje, że model jego produkcji Venom F5 jest w stanie osiągnąć 311 mil na godzinę, czyli 500,5 km/h. Obie firmy nie przeszły jednak jeszcze pomyślnie jazdy na torze testowym.
 2. Z jaką prędkością jedzie najszybsze BMW? BMW opracowało model limitowany oparty na M4 Competition BMW i przywróciło skrót CSL – Coupe Sport Leichtbau (lekkie, sportowe coupe). Obecnie M4 CSL jest najszybszym seryjnie produkowanym samochodem marki BMW. Jednostka napędowa tego pojazdu posiada moc 405 kW (550 KM). Auto może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy i osiąga maksymalną prędkość ponad 300 km/h.
 3. Jakie auto jedzie 500 km/h? Z udokumentowanych i potwierdzonych oficjalnie danych wynika, że na chwilę obecną żaden najszybszy samochód nie przekroczył prędkości 500 km/h. Wprawdzie w 2020 roku świat obiegła informacja, że Amerykanie pobili rekord Bugatti i na zamkniętej autostradzie model Tuatara osiągnął prędkość 508 km/h, jednak szybko została ona podważona. Jerod Shelby, aby odeprzeć oskarżenia o manipulowanie filmem wideo, postanowił powtórzyć bicie rekordu prędkości w obecności firm specjalizujących się w produkcji urządzeń do pomiaru prędkości oraz przy użyciu sprzętu różnych produkcji. Próba zakończyła się jednak wynikiem o ponad 48 km/h słabszym od zakwestionowanego (460,43 km/h).
 4. Jakie są najszybsze auta – Bugatti, Ferrari czy Lamborghini? W rankingach najszybsze auto świata zdecydowanie wygrywa Bugatti (Chiron Super Sport 300+ z prędkością 482,8 km/h). Ferrari i Lamborghini, choć z pewnością znaczący producenci na rynku motoryzacyjnym, nie mogą pochwalić się takimi osiągami swoich aut. U włoskiego producenta Ferrari najszybsze auto SF90 Stradale osiąga maksymalną prędkość 340 km/h. Z kolei premierowe w 2023 roku Lamborghini Huracan Sterrato może rozpędzić się maksymalnie do 260 km/h. Znacznie lepsze osiągi ma Lamborghini Aventador SVJ (349 km/h), jednak i ten model nie może się na razie mierzyć z Chironem Bugatti.
See also:  Pierwszy CzOwiek KtóRy Stanął Na KsiężYcu?

Kto ma Lamborghini w Polsce?

Celebryci i gwiazdy show-biznesu w Polsce, którzy posiadają Lamborghini – Kto jeździ Lamborghini w Polsce? Lamborghini to marka samochodów, która kojarzy się z luksusem, szybkością i prestiżem. W Polsce, gdzie większość ludzi jeździ zwykłymi samochodami, posiadanie Lamborghini jest symbolem bogactwa i sukcesu.

 • Wśród celebrytów i gwiazd show-biznesu w Polsce, którzy posiadają Lamborghini, znajdują się zarówno młodzi, jak i doświadczeni przedsiębiorcy oraz sportowcy.
 • Jednym z najbardziej znanych polskich celebrytów, który posiada Lamborghini, jest Robert Lewandowski.
 • Piłkarz Bayernu Monachium jest znany z miłości do szybkich samochodów i posiada kilka luksusowych aut, w tym Lamborghini Aventador.

Ten model to jedno z najdroższych i najbardziej pożądanych aut w ofercie Lamborghini. Aventador to samochód o mocy 700 KM, który potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Innym znanym sportowcem, który posiada Lamborghini, jest Kamil Stoch.

 1. Skoczek narciarski jest właścicielem Lamborghini Huracan, który jest nieco mniejszy i lżejszy niż Aventador, ale wciąż bardzo szybki i luksusowy.
 2. Huracan to samochód o mocy 610 KM, który potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 3,2 sekundy.
 3. Wśród polskich przedsiębiorców, którzy posiadają Lamborghini, znajduje się m.in.

Michał Sołowow. Ten miliarder i inwestor jest właścicielem Lamborghini Gallardo, który jest starszym modelem, ale wciąż bardzo szybkim i luksusowym samochodem. Gallardo to samochód o mocy 560 KM, który potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 3,7 sekundy. Innym znanym przedsiębiorcą, który posiada Lamborghini, jest Michał Wiśniewski.

 1. Były członek zespołu Ich Troje jest właścicielem Lamborghini Urus, który jest najnowszym modelem marki Lamborghini.
 2. Urus to luksusowy SUV o mocy 650 KM, który potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 3,6 sekundy.
 3. Wśród polskich celebrytów, którzy posiadają Lamborghini, znajduje się również Kuba Wojewódzki.

Ten popularny prezenter telewizyjny jest właścicielem Lamborghini Diablo, który jest jednym z najstarszych modeli marki Lamborghini. Diablo to samochód o mocy 492 KM, który potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 4,5 sekundy. Oprócz wymienionych wyżej celebrytów i gwiazd show-biznesu, w Polsce jest wiele innych osób, które posiadają Lamborghini.

 1. Marka ta jest symbolem bogactwa i prestiżu, a posiadanie takiego samochodu jest marzeniem wielu ludzi.
 2. Lamborghini to nie tylko szybkie i luksusowe samochody, ale również symbol sukcesu i prestiżu.
 3. Dlatego nie dziwi fakt, że wiele znanych osób w Polsce decyduje się na zakup takiego auta.
 4. Podsumowując, Lamborghini to marka samochodów, która kojarzy się z luksusem, szybkością i prestiżem.

W Polsce wiele znanych osób, w tym celebrytów, gwiazd show-biznesu, sportowców i przedsiębiorców, posiada Lamborghini. To nie tylko szybkie i luksusowe samochody, ale również symbol sukcesu i prestiżu.

Co jest na logo Lambo?

Logo Lamborghini – Logo Lamborghini przedstawia byka, który był znakiem zodiaku założyciela marki, Ferrucio Lamborghini’ego. Rozwścieczone zwierzę przypomina te występujące w korridach. Założyciel włoskiej marki uwielbiał byki i często jeździł do hiszpańskiej Sevilli, by je oglądać.

 • Na znaczku Lamborghini znajduje się złoty byk, na czarnej tarczy.
 • W przeciwieństwie do innych włoskich marek Lambo nie podkreśla swych włoskich korzeni.
 • Co więcej, często nadaje swoim autom hiszpańskie nazwy.
 • Przykładem może tu być Gallardo, które jest nazwą słynnej rasy byków walczących w korridach.
 • W języku hiszpańskim to słowo oznacza „piękny” lub „bohaterski”.

Złote elementy logo Lamborghini oznaczają luksus i bogactwo, natomiast czerń symbolizuje elegancję i integralność marki. Zobacz – jazda Lamborghini Gallardo po torze fot.2Tales / flickr / cc by-sa 2.0

Kto jest właścicielem Lamborghini?

Lamborghini – włoska marka luksusowych samochodów sportowych, a także supersamochodów. Istnieje na rynku od 1963 roku i należy obecnie do grupy Volkswagen. Jej auta kojarzą się z szybkością, pięknym wyglądem i drzwiami otwieranymi do góry.

Kto ma złote Lamborghini?

Moment stłuczki zarejestrowały kamery, a szybko wokół zderzonych pojazdów zgromadził się tłum gapiów, którzy zidentyfikowali też, kto jest właścicielem złotego Lamborghini. Pojazd należy do właściciela sieci klubów Cocomo.