KtRy Operator Ma NajwięKszy ZasięG?

Która sieć ma najlepszy zasięg 2023?

Najniższa wartość ping: Orange (27,3 ms) – Jeżeli chodzi o ping, to doszło do delikatnego przetasowania. Orange uzyskał najlepszy wynik (27,3 ms) i wyprzedził Play (27,9 ms). Na dalszych pozycjach znalazł się T-Mobile (30,2 ms) oraz Plus (37 ms).

Mierzony parametr Orange Play Plus T-Mobile
Szybkość pobierania danych 59,7 Mbps 56,5 Mbps 151,8 Mbps 49,0 Mbps
Szybkość wysyłania danych 36,4 Mbps 35,8 Mbps 25,9 Mbps 32,7 Mbps
Ping 27,3 ms 27,9 ms 37,0 ms 30,2 ms
Liczba pomiarów 10352 19625 9266 9956

Jaki operator sieci ma największy zasięg?

Ponad 99% kraju w zasięgu Orange – W zasięgu naszych nadajników znajduje się ponad 99% populacji Polski, Zasięg w konkretnej lokalizacji, np. w swojej okolicy, możesz sprawdzić na interaktywnej mapie, która pokazuje dostępność zarówno sieci komórkowej (5G na częstotliwości 2100 MHz, 4G LTE, 3G), jak i stacjonarnych usług internetowych, w tym światłowodu.

Która firma ma najlepszy zasięg?

Ranking końcowy wg sumy uzyskanych punktów rankingowych

Lp. Sieć komórkowa Suma punktów
1 T-Mobile 54
2 Play 53
3 Orange 49
4 Plus 43

Kto ma lepszy zasięg Play czy T-Mobile?

Plus wciąż niepokonany w przypadku 5G – Jak co miesiąc RFBenchmark dostarczył najnowsze dane na temat prędkości przesyłu danych i opóźnienia w transmisji danych w sieciach wszystkich operatorów infrastrukturalnych. W styczniu użytkownicy wykonali 512469 pomiarów – najwięcej w zasięgu Play (32,5%), zaś najmniej w T-Mobile (17%). KtRy Operator Ma NajwięKszy ZasięG Bez zaskoczenia w przypadku średniej prędkości pobierania danych przoduje Plus – w styczniu 2023 roku wynosiła ona 151,8 Mbit/s. Operator ten wypadł jednak blado w obszarze średniej prędkości wysyłania danych – znalazł się na ostatnim miejscu z wynikiem zaledwie 25,9 Mbit/s. Tak samo sytuacja wygląda z opóźnieniem – w Plusie wynosiło ono średnio aż 37 ms.

Internet 5G Średnia prędkość pobierania danych Średnia prędkość wysyłania danych Średnie opóźnienie (ping)
Orange 59,7 Mbit/s 36,4 Mbit/s 27,3 ms
Play 56,5 Mbit/s 35,8 Mbit/s 27,9 ms
Plus 151,8 Mbit/s 25,9 Mbit/s 37 ms
T-Mobile 49 Mbit/s 32,7 Mbit/s 30,2 ms

Jaka jest najgorsza sieć w Polsce?

Polscy operatorzy notują duże spadki – Zacznijmy od początku – w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku swój numer do innej sieci przeniosło aż ponad 340 tysięcy użytkowników. Dzięki raportom UKE dotyczącym przenosin jasno widać, którzy operatorzy zyskują, a którzy są w poważnych tarapatach.

 1. Jeśli chodzi o topowych graczy na rynku operatorów komórkowych, straty zanotował zarówno Orange, Polkomtel (Plus) jak i P4, czyli Play,
 2. To porażka zielonego i fioletowego operatora była jednak najboleśniejsza.
 3. Obaj w 1 kwartale zyskali po kilkadziesiąt tysięcy nowych użytkowników, mimo wszystko tracąc ich znacznie więcej.

Poniższy bilans prezentuje ostatecznie stratę w wysokości 22 tysięcy klientów u obu operatorów. To kolejne straty po tym, jak w końcówce 2021 roku sieci opuściło 28 tysięcy (Plus) i 18 tysięcy użytkowników (Play). Starty w szeregach Orange są już znacznie mniejsze – od pomarańczowego operatora w ciągu ostatnich trzech miesięcy odeszło tylko 7 tysięcy użytkowników,

Prawdziwym wygranym jest tu jednak T-Mobile, który mocno zyskuje na tle swoich konkurentów. Z bilansu przenosin numeru do T-Mobile jasno wynika, że na skorzystanie z usług firmy zdecydowało się aż 12 tysięcy nowych klientów, Magentowy operator ma więc powody do świętowania – w czwartym kwartale 2021 roku do T-Mobile również przeszło 15 tysięcy nowych klientów.

Z pełnym raportem dotyczącym przenoszenia numerów w sieciach mobilnych można zapoznać się na tej stronie internetowej,

Kto ma lepszy zasięg Orange czy Plus?

Która sieć ma największy zasięg 2022? – Skoro zapoznaliśmy się z mapkami, wysnucie odpowiedzi na pytanie, które sieci komórkowe mają w Polsce najlepszy zasięg powinna być łatwa, prawda? Okazuje się, że nic z tych rzeczy – rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej.

Jeżeli chodzi o jakikolwiek ranking sieci komórkowych zasięg jest kwestią, którą najtrudniej jest zmierzyć. Możemy badać konkretne części naszego kraju, lecz ustalenie, która sieć posiada najlepszy zasięg w skali ogólnopolskiej, jest niemożliwe. L epiej natomiast jest badać chociażby średnią prędkość Internetu.

W tej kategorii na pierwszym miejscu plasuje się Play ze średnią prędkością pobierania danych na poziomie 43,6 Mb/s. Następnie w klasyfikacji plasuje się Orange (43,4 Mb/s) i T-Mobile (43,2 Mb/s), a stawkę zamyka Plus (41,4 Mb/s). Sprawdź też: Brak dostępu do internetu.

Jaki zasięg ma nadajnik 5G?

Fot. Fotolia W sieci 5G zagęszczenie stacji bazowych będzie dużo większe niż teraz. Stacje jednak będą mniejsze i precyzyjniej niż dziś wyślą sygnał do użytkownika – wyjaśnia w rozmowie z PAP dr Jacek Wszołek z Katedry Telekomunikacji AGH. Jak w uproszczeniu działa telefonia komórkowa? Kiedy do kogoś dzwonimy, aparat komórkowy łączy się – wytwarzając fale radiowe – z najbliższą stacją bazową i przesyła jej zaszyfrowane informacje o wywoływanym odbiorcy.

Stacja przesyła tę informację dalej – tak, by dotarła on do stacji bazowej najbliższej odbiorcy. A tamta stacja bazowa – nadając sygnał radiowy – łączy się z aparatem rozmówcy. Takie stacje bazowe telefonii komórkowej rozsiane są w całym kraju i na świecie. Dzielą obszar na „komórki” (stąd nazwa), w obrębie których jest zasięg i można połączyć się z siecią.

Stacja bazowa obsługuje zwykle trzy takie „komórki”. W Polsce odległości między stacjami bazowymi wynoszą teraz między 2 km (w miastach) a ponad 20 kilometrów (na terenach wiejskich). Obecnie w naszym kraju w użyciu są kolejne generacje sieci komórkowej: 2G, 3G i 4G.

 • Zwykle w sieci 4G do jednej „komórki” może być jednocześnie podłączonych około 1000 aktywnych urządzeń (takich, które w danym momencie transmitują dane).
 • Wydawać się może, że to dużo, ale żyjemy jednak w czasach, kiedy popularność zyskuje Internet Rzeczy: z siecią łączą się nie tylko ludzie, ale i urządzenia rowery, hulajnogi elektryczne, samochody, kamery monitoringu, czy nawet żarówki albo zabawki dla dzieci.

Trzeba się więc liczyć z tym, że za jakiś czas dojdziemy do technicznego limitu urządzeń przypadających na jedną taką „komórkę”. Odpowiedzią na to wyzwanie miałaby być m.in. sieć 5G. „Dzięki niej będzie można połączyć z siecią nawet 1 mln urządzeń na 1 km kwadratowy” – mówi w rozmowie z PAP dr Jacek Wszołek z Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 • A taki limit, nawet przy bardziej wymyślnych rozwiązaniach z zakresu Internetu Rzeczy, powinien nam na razie wystarczyć.
 • Czym sieć 5G różni się od obecnych generacji sieci telefonii komórkowej? Naukowiec zwraca uwagę, że sieci 5G wykorzystywać będą – oprócz obecnie wykorzystywanych przez sieci 2G, 3G i 4G częstotliwości – również inne częstotliwości fal radiowych.

Teraz to np. zakres od 800 MHz do maksymalnie 5 GHz. A sieć 5G ma obsługiwać także jeszcze wyższe częstotliwości – nawet do ok.52 GHz. Dr Wszołek dodaje, że w nowym systemie pojedynczy kanał, którym będzie można przesyłać informacje, będzie o wiele szerszy (nawet do 400 MHz – w porównaniu z 20 MHz w systemach 4G).

See also:  KtRy Dzień Po Chemioterapii Jest Najgorszy?

A to oznacza, że prędkość transmisji będzie znacznie większa niż teraz. Dzięki temu z siecią będzie się mogło łączyć nie tylko więcej urządzeń, ale będą one mogły przesyłać o wiele większe porcje danych. Fale o większych częstotliwościach jednak mają trochę inne właściwości niż te o częstotliwościach obecnie wykorzystywanych w sieciach komórkowych.

A mianowicie fale te są silniej tłumione i łatwiej rozpraszają się w ośrodkach, przez które przechodzą. Powietrze, ściany budynków, ludzkie ciało czy nawet liście na drzewach stanowią więc dla nich trudniejszą do przebycia przeszkodę niż dla fal o niższych częstotliwościach.

 • Dlatego też, aby nie być zmuszonym to transmitowania sygnału z ogromnymi mocami, odległości między stacjami bazowymi muszą się zmniejszyć.
 • W sieciach 5G odległości między stacjami bazowymi pracującymi na wysokich częstotliwościach będą wynosić nie kilometr czy 20 km – jak obecne stacje 2G, 3G i 4G – ale np.200-500 m.

Zagęszczenie stacji bazowych więc znacznie wzrośnie” – mówi naukowiec. „Ludzie czasami się tego boją, bo sobie wyobrażają, że jak będzie więcej stacji, to będą one emitowały większe promieniowanie elektromagnetyczne. A wcale tak być nie musi” – podkreśla dr Wszołek.

Zauważa, że obecnie, kiedy przykładamy telefon do ucha, musi się on połączyć ze stacją bazową odległą nawet o 20 km. Taki aparat musi nadać sygnał z mocą na tyle dużą, by stacja bazowa go usłyszała. „A jeśli będziemy mieć stację bazową odległą tylko o 300 m, sygnał będzie mógł być nadany z mniejszą mocą” – dodaje rozmówca PAP.

Wyjaśnia przy tym, że będzie to działało w obie strony – stacja bazowa też będzie mogła emitować sygnał z mniejszą mocą, bo fala radiowa nie będzie musiała dotrzeć aż na odległość 20 km, tylko na znacznie, znacznie mniejsze odległości. Mija już 25 lat, od kiedy używamy telefonów komórkowych – przypomina naukowiec z AGH – a mimo to ciągle nie ma rzetelnych badań, które dowodzą jednoznacznie, że promieniowanie – czy to z aparatów komórkowych, czy to ze stacji bazowych – szkodzi.

 • Tak samo jednak – dodaje – nie ma wiarygodnych badań pokazujących, że promieniowanie to nie szkodzi.
 • W przypadku częstotliwości w sieciach 5G też nie ma żadnych dowodów naukowych potwierdzających lub obalających szkodliwość, jednak sieć 5G wciąż jest technologiczną nowinką, więc badań na dużą skalę jeszcze na dobre nie rozpoczęto.

Jak opisuje dr Wszołek, obecnie stosowane anteny na stacjach bazowych to skrzynki o wysokości ok.1,5 m wysokości i szerokości i głębokości 20-40 cm. Aby łatwiej było uformować „komórkę” i osiągnąć efekt „świecenia” anteny z góry, urządzenia te umieszczane są na szczytach budynków czy na szczycie wysokich wież, przez co może się wydawać, że urządzenie emitujące fale jest całkiem spore.

 1. W sieci 5G tymczasem stacje bazowe będą mniejsze, bo będą ustawione bliżej siebie i nie będą musiały emitować tak silnego dookolnego sygnału jak dotąd.
 2. Ponadto – jak tłumaczy rozmówca PAP – dzięki technologii kształtowania wiązki (beamforming) sygnał radiowy może być precyzyjnie wysyłany w kierunku użytkownika, a dzięki temu nie będzie on oddziaływał na wszystkich użytkowników znajdujących się w danej komórce, jak to było dotychczas.

„Taka stacja bazowa to będzie coś wielkości pudełka do butów, plus antena” – opowiada dr Wszołek. Dodaje, że takie anteny będą też mniejsze niż dziś. „Im wyższa częstotliwość fal, tym antena może być mniejsza” – tłumaczy. Badacz z AGH wyjaśnia, że stacje 5G pracujące na wysokich częstotliwościach będą umieszczane albo w środku budynków, albo na poziomie ulic – np.

W jakiej sieci jest najlepszy internet?

5G Plusa to po raz kolejny najszybszy internet mobilny w Polsce SpeedTest.pl opublikował czerwcowy ranking polskich dostawców internetu, obejmujący usługi mobilne i stacjonarne. W czerwcu użytkownicy SpeedTest.pl przeprowadzili 3,1 miliona pomiarów, z czego 835 tysięcy wykonano za pomocą aplikacji mobilnych.

W rankingu internetu mobilnego najwyższą prędkość pobierania osiągnął Plus, z wynikiem 51,8 Mb/s. Natomiast Play uzyskał najlepsze wyniki w prędkości wysyłania danych, osiągając 13,0 Mb/s. Warto zaznaczyć, że użytkownicy sieci Play przeprowadzili najwięcej testów. W przypadku internetu stacjonarnego, najwyższą prędkość pobierania osiągnął T-Mobile, z wynikiem 249,7 Mb/s.

Jeśli chodzi o prędkość wysyłania danych, INEA uzyskała najlepsze wyniki, osiągając 214,4 Mb/s. Ranking dostawców światłowodu FTTH praktycznie nie zmienił się, gdzie Orange ponownie zwyciężyło z prędkością 260,7 Mb/s. INEA zajęła drugie miejsce, osiągając prędkość wysyłania danych wynoszącą 257,8 Mb/s.

Co zrobić żeby mieć lepszy zasięg w telefonie?

Włącz i wyłącz tryb samolotowy lub cały telefon Jeśli nagle spadnie ci zasięg, możesz spróbować następującej sztuczki: przełącz telefon na tryb samolotowy i poczekaj około 10 sekund. Następnie wyłącz ten tryb i sprawdź, czy sytuacje się poprawiła. Analogicznie możesz też wyłączyć i włączyć z powrotem całe urządzenie.

Kto ma najlepszy zasięg 5G w Polsce?

Kto ma najlepsze 5G w Polsce? Ranking za listopad 2022 jest niejednoznaczny Kto ma najlepsze 5G w Polsce? Ranking za listopad 2022 jest niejednoznaczny Kto ma najszybsze 5G w Polsce? (Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images) Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto 12.12.2022 22:20, aktualizacja: 13.12.2022 19:04 Plus nazywa sam siebie „liderem technologii 5G w Polsce”. Czy słusznie? To zależy. Zanim więc skorzystamy w Polsce z „prawdziwego 5G”, sprawdźmy, kto radzi sobie najlepiej w wykorzystaniem już posiadanych pasm. Ranking RFBenchmark został podzielony na trzy kategorie, które uwzględniają prędkość pobierania, prędkość wysyłania oraz ping. Najlepsze 5G w Polsce – pobieranie:

Plus – 138,1 Mb/s;Orange – 52,2 Mb/s;Play – 49,8 Mb/s;T-Mobile – 47,2 Mb/s.

Najlepsze 5G w Polsce – wysyłanie:

Orange – 34,2 Mb/s;T-Mobile – 31,2 Mb/s;Play – 28 Mb/s;Plus – 26,8 Mb/s.

Najlepsze 5G w Polsce – ping:

Play – 25,7 ms;Orange – 27,3 ms;T-Mobile – 31,7 ms;Plus – 35,4 ms.

Jeśli chodzi o prędkość pobierania danych, niekwestionowanym liderem jest Plus. Operator wykorzystujący najszersze pasmo 5G ma grubo ponad dwukrotną przewagę nad rywalami. Sprawa komplikuje się, gdy zerkniemy na inne parametry. Oto bowiem lider pobierania wykręcił najniższą średnią prędkość wysyłania oraz najwyższe opóźnienia w transmisji danych. RFBenchmark przygotował także osobne zestawienie obejmujące wyłącznie sieć LTE.

T-Mobile – 41,8 Mb/s;Orange – 38,3 Mb/s;Play – 37,5 Mb/s;Plus – 31,9 Mb/s.

Najlepsze 4G w Polsce – wysyłanie:

Play – 21,7 Mb/s;Orange i T-Mobile – 19,7 Mb/s;Plus – 17,5 Mb/s.

See also:  KtRy Jaka To Część Mowy?

Najlepsze 4G w Polsce – ping:

Play – 28,7 ms;Orange – 29,5 ms;T-Mobile – 33,2 ms;Plus – 37,4 ms.

To zestawienie okazało się pechowe dla Plusa. O ile polski operator wykręcił najwyższą prędkość pobierania w 5G, o tyle w przypadku 4G przegrał we wszystkich kategoriach. Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii : Kto ma najlepsze 5G w Polsce? Ranking za listopad 2022 jest niejednoznaczny

Jaki operator jest najlepszy w Polsce?

Który operator komórkowy jest najlepszy? – Orange, Play, Plus i T-Mobile stanęły ze sobą w szranki w czterech różnych kategoriach. W tej wydawałoby się najważniejszej, czyli „ogólnych doświadczeniach” w trzech z pięciu podkategorii triumfowała firma Orange. Ranking operatorów mobilnych w Polsce. | Źródło: Opensignal Kategorie główne to „ogólne doświadczenia”, „działanie 5G”, „zasięg” oraz „ogólna jakość i niezawodność”. W pierwszej kategorii Orange zwyciężył w podkategoriach związanych z doświadczeniami płynącymi z wideokomunikacji, gamingu oraz jakości przesyłanego dźwięku. Średnia prędkość pobierania danych. | Źródło: Opensignal W kategorii związanej z 5G walka była bardzo zażarta, ale na pierwszy plan wysunął się Plus za sprawą ponadprzeciętnej prędkości pobierania plików. To dość zabawne, bo całościowo w kwestii pobierania danych Plus wypadł przecież najgorzej. Nieco gorzej wypadły Orange i Play, a najsłabiej – T-Mobile. Średnia prędkość pobierania danych w sieci 5G. | Źródło: Opensignal W kwestii zasięgu oraz jego generalnej dostępności pochwalono Orange i Play. W kwestii zasięgu 5G liderem okazał się Plus z dostępnością na poziomie 19,1% czasu korzystania łączności z siecią. Ponownie poniżej średniej wypadł magentowy operator. Procentowy udział dostępności sieci 5G w ogólnej dostępności łączności z siecią. | Źródło: Opensignal T-Mobile zwyciężył w kategorii jakości i niezawodności (ang. consistency ). Dodać tu należy, że pokonał konkurentów tylko nieznacznie.

Niezawodność działania sieci podczas korzystania z popularnych aplikacji. | Źródło: Opensignal Więcej danych znajdziecie na, Jesteście zadowoleni z usług świadczonych Wam przez Waszego operatora? Źródło: Opensignal

: Najlepszy operator komórkowy w Polsce. Nowy raport nie daje złudzeń

Ile nadajników ma Plus?

Plus pochwalił się najnowszymi osiągnięciami w rozbudowie swojej sieci 5G. Dostęp do tej technologii zapewniany jest przez blisko 3,5 tys. stacji bazowych operatora, a zasięgiem 5G objętych jest już ponad 20 milionów mieszkańców Polski i prawie tysiąc miejscowości.

Plus dawno nie raportował postępów w rozbudowie swojego 5G i od kilku miesięcy podawał ogólnie, że zasięgiem objętych jest ponad 19 milionów Polaków. Dziś jednak operator pochwalił się osiągnięciem kolejnego pułapu – 20 milionów mieszkańców Polski w zasięgu 5G, Maksymalna teoretyczna prędkość 5G w Plusie podczas pobierania danych wynosi 600 Mb/s i choć w praktyce często oznacza to 300-400 Mb/s, to i tak jest to więcej niż oferują pozostałe sieci, co regularnie odnotowują rankingi szybkości sieci,

Zobacz: RFBenchmark podał, kto ma najszybszy internet mobilny. Luty 2023 Plus zwiększył w ostatnim czasie liczbę stacji bazowych zapewniających dostęp do 5G – jest ich już prawie 3500, Można je znaleźć we wszystkich rejonach Polski. Operator podkreśla, że zasięgiem 5G pokryte są zarówno duże miasta, jak i mniejsze miejscowości.

Co ma lepszy zasięg Orange czy T-Mobile?

Ranking internetu mobilnego LTE – W lutym na najwyższą średnią prędkość pobierania danych w przypadku internetu LTE mogli liczyć klienci T-Mobile (44,8 Mb/s). Względem stycznia w rankingu nastąpiło przetasowanie. Dotychczasowy lider – Orange – spadł na trzecie miejsce ze średnią prędkością (43,4 Mb/s). Pomiędzy T-Mobile i Orange uplasował się jeszcze Play (43,3 Mb/s).

Średnia prędkość internetu LTE w lutym 2023 r. – ranking operatorów
Sieć Pobieranie danych Przesyłanie danych Ping
T-Mobile 44,8 12,2 30
Play 43,3 12,6 30
Orange 43,1 11,4 28
Plus 42,3 10,2 37
Źródło: Raport Speedtest.pl

Zupełnie inaczej wygląda zestawienie dostawców internetu mobilnego w technologii 5G. Zdecydowanym liderem pozostaje Plus (średnio 137,3 Mb/s). Kolejni operatorzy (Play, Orange, T-Mobile) oferowali średni transfer na poziomie niespełna 70 Mb/s. Prędkość nie szła jednak w parze ze stabilnym łączem.

Średnia prędkość internetu domowego w lutym 2023 r. – ranking operatorów
Sieć Pobieranie danych Przesyłanie danych Ping
T-Mobile 232,4 102,2 16
INEA 216,7 202,3 11
UPC 213,6 42,4 18
Vectra 197,3 44,3 18
Źródło: Raport Speedtest.pl

Lutowy ranking internetu mobilnego speedtest.pl powstał na bazie 878 tys. testów wykonanych za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Co wybrać Plus czy T-Mobile?

Średnia szybkość pobierania danych: Plus (142,7 Mb/s) – Plus utrzymuje swoją dominację w kategorii pobierania danych, osiągając prędkość 142,7 Mb/s w technologii 5G. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się Play oraz T-Mobile, osiągając podobne wyniki, odpowiednio 57 Mb/s i 58,1 Mb/s. Orange zajmuje czwarte miejsce z prędkością pobierania danych wynoszącą 53 Mb/s.

Jaka sieć komórkowa ma największy zasięg 2023?

T-Mobile nie jest już jedynym operatorem, do którego chętnie przechodzą Polacy. W pierwszym kwartale 2023 roku przegonił go Play. Dlaczego użytkownicy zdecydowali się na przenoszenie numerów do fioletowego operatora? Ubiegły rok pod względem przenoszenia numerów między operatorami okazał się udany w zasadzie tylko dla jednego – wielkim zwycięzcą był oczywiście T-Mobile,

 • W 2022 roku magentowy operator zyskał ponad 64 tysiące nowych użytkowników, podczas gdy pozostali stale tracili – od 20 do nawet ponad 100 tysięcy klientów: Niedługo wszyscy Polacy przejdą do tego operatora.
 • Wyniki za 2022 nie zostawiają złudzeń Jak sytuacja ma się w pierwszym kwartale 2023 roku? UKE opublikował właśnie wyniki za pierwszy trzy miesiące roku.

Ponownie zyskuje T-Mobile, ale nie jest jedynym zwycięzcą. Powody tego są jednak nieco bardziej skomplikowane. KtRy Operator Ma NajwięKszy ZasięG fot. UKE

Która sieć komórkowa ma najlepszy zasięg w Polsce?

W Play można najszybciej wysyłać dane do sieci – Najnowszy raport Opensignal na temat jakości sieci komórkowych w Polsce pokazuje, że Play jest najlepszy pod względem szybkości wysyłania danych do sieci. Fioletowi wygrali z wynikiem 9,3 Mb/s, pokonując całą konkurencję. KtRy Operator Ma NajwięKszy ZasięG

Która sieć w Polsce ma najwięcej klientów?

Który operator internetu ma najwięcej klientów? Arcyciekawe wyniki UKE Operatorzy internetu mobilnego w Polsce – a zarazem oczywiście również telefonii komórkowej – to spore zestawienie podmiotów, które jednak w dużej mierze zdominowane jest przez tzw.

Która sieć w Polsce ma najlepszy internet?

Najszybszy internet mobilny w Polsce. Podano dane z kwietnia Wiemy, który dostawca oferuje najszybszy internet mobilny w Polsce. Z opublikowanych danych za kwiecień 2023 r. wynika, że zdecydowanym liderem w technologii 5G jest Plus. W pozostałych kategoriach wyniki są o wiele bardziej zróżnicowane. na temat jakości internetu mobilnego w Polsce w kwietniu 2023 r. Porównano wyniki czterech największych operatorów w kraju, czyli sieci Orange, Play, Plus i T-Mobile. Analizowano trzy technologie internetu mobilnego – 3G, 4G LTE i 5G. Na potrzeby rankingu wzięto pod uwagę trzy kluczowe wskaźniki, czyli szybkość pobierania, szybkość wysyłania oraz opóźnienia (ping).

Ranking powstał na podstawie ponad 486 tys. pomiarów, które przeprowadzono w kwietniu. Jedną z ciekawostek jest fakt, że wzrósł udział pomiarów w technologii 5G w całości pomiarów. Stanowiły one nieco ponad 13 proc. ogółu w porównaniu do 11,48 proc. z marca 2023 r. Dalsza część artykułu pod materiałem wideo W przypadku technologii 5G pod kątem szybkości pobierania liderem pozostaje Plus.

Klienci zielonej sieci mogą cieszyć się średnią prędkością pobierania na poziomie 148,2 Mb/s. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje T-Mobile ze średnią prędkością pobierania rzędu 57,3 Mb/s. Dalej w rankingu wylądowała sieć Play (56,6 Mb/s), a stawkę zamyka, który oferuje 53,4 Mb/s. Jeśli chodzi o wysyłanie danych w sieci 5G, tu najlepszy jest Play, gdzie prędkość wysyłania wynosi 39,3 Mb/s. W T-Mobile parametr ten przyjmuje średnią wartość 36,9 Mb/s, w Orange 34,5 Mb/s, a najgorszy jest plus ze średnią prędkością wysyłania 26,2 Mb/s.

See also:  KtRy To Dzień Roku?
5G
Mierzony parametr Orange Play Plus T-Mobile
Szybkość pobierania danych 53,4 Mbps 56,6 Mbps 148,2 Mbps 57,3 Mbps
Szybkość wysyłania danych 34,5 Mbps 39,3 Mbps 26,2 Mbps 36,9 Mbps
Ping 30,0 ms 27,2 ms 35,5 ms 28,6 ms
Liczba pomiarów 13932 21174 17059 11420

Jeśli chodzi o sieć 4G, rankingi wyglądają zgoła inaczej. Tu najwyższą prędkość pobierania oferuje T-Mobile (42,7 Mb/s). Na drugim miejscu uplasował się Play, oferujący 39,1 Mb/s, a tuż za nim znalazło się miejsce dla Orange ze średnią prędkością pobierania rzędu 39 Mb/s. W przypadku prędkości wysyłania najlepszy jest Play, oferując 23,3 Mb/s. T-Mobile i Orange idą łeb w łeb – pierwsza z sieci oferuje prędkość wysyłania na poziomie 20,1 Mb/s, a druga – 19,9 Mb/s. Plus znów ostatni ze średnią prędkością na poziomie 17,8 Mb/s.

4G LTE
Mierzony parametr Orange Play Plus T-Mobile
Szybkość pobierania danych 39,0 Mbps 39,1 Mbps 33,2 Mbps 42,7 Mbps
Szybkość wysyłania danych 19,9 Mbps 23,3 Mbps 17,8 Mbps 20,1 Mbps
Ping 31,0 ms 30,5 ms 38,9 ms 33,0 ms
Liczba pomiarów 138334 126354 63432 65293

Jeśli chodzi o wyniki w sieci 3G, pod kątem pobierania najlepiej sprawuje się T-Mobile, oferując średnią prędkość na poziomie 15,2 Mb/s. Drugie miejsce przypada Plusowi (12,6 Mb/s), Dalej znalazły się Play (12,4 Mb/s) i Orange (12 Mb/s). Najszybsze wysyłanie danych to także domena T-Mobile (7,1 Mb/s). Drugie i trzecie miejsce to Play (5,8 Mb/s) i Orange (5,5 Mb/s). Stawkę zamyka Plus z prędkością 4,5 Mb/s. Pod kątem opóźnień znów najlepiej wypada Play, gdzie średnia wartość tego parametru wynosi 34,2 ms. Drugie miejsce przypada Orange (35,6 ms). Dalej znalazły się T-Mobile 37,7 ms) i Plus 46 ms).

3G
Mierzony parametr Orange Play Plus T-Mobile
12,0 Mbps 12,4 Mbps 12,6 Mbps 15,2 Mbps
Szybkość wysyłania danych 5,5 Mbps 5,8 Mbps 4,5 Mbps 7,1 Mbps
Ping 35,6 ms 34,2 ms 46,0 ms 37,7 ms
Liczba pomiarów 7346 6030 8179 1044

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl : Najszybszy internet mobilny w Polsce. Podano dane z kwietnia

Dlaczego Plus ma słaby zasięg?

Problem z zasięgiem / kartą SIM Jeśli pomimo poprawnych ustawień telefonu oraz terminowych płatności na koncie nadal nie możesz wykonywać połączeń, aby ustalić przyczynę problemu wykonaj poniższe czynności:

Wyłącz i ponownie włącz telefon. Po jego ponownym uruchomieniu sprawdź, czy masz zasięg na wyświetlaczu oraz czy możesz wykonywać/odbierać połączenia. Upewnij się czy inni użytkownicy sieci Plus w tej lokalizacji mogą realizować połączenia. Jeżeli posiadasz inne urządzenie, do którego możesz przełożyć kartę SIM – zrób to, wykluczysz problem po stronie telefonu. Jeżeli w innym telefonie nadal masz problem z zasięgiem, może to oznaczać uszkodzenie karty SIM. Jeżeli inna karta SIM w twoim telefonie nie działa, spróbuj zresetować telefon do ustawień fabrycznych (wiąże się to z utratą wszystkich danych w pamięci telefonu, zrób wcześniej kopię zapasową). Jeżeli po resecie problem nadal występuje, sprawdź telefon w serwisie producenta.

: Problem z zasięgiem / kartą SIM

Co wybrać Orange czy Plus?

Bez dwóch zdań zwycięzcą jest Orange i jego oferta FLEX. Przede wszystkim widać tutaj, że pomarańczowy operator niemal na każdym etapie oferuje więcej. Zaczynając od pakietu internetowego na minutach kończąc – Plus ma tu wiele do poprawy. Zwycięzca: Orange.

Jaki ma zasięg Play?

Statystyki sieci Play – Według aktualnych danych, w zasięgu LTE Play znajduje się obecnie 3099 miejscowości, z czego 403 to miasta. W przypadku technologii LTE Ultra mówimy o 2799 miejscowościach, w tym 402 miastach.

Jaka sieć komórkowa ma największy zasięg 2023?

T-Mobile nie jest już jedynym operatorem, do którego chętnie przechodzą Polacy. W pierwszym kwartale 2023 roku przegonił go Play. Dlaczego użytkownicy zdecydowali się na przenoszenie numerów do fioletowego operatora? Ubiegły rok pod względem przenoszenia numerów między operatorami okazał się udany w zasadzie tylko dla jednego – wielkim zwycięzcą był oczywiście T-Mobile,

W 2022 roku magentowy operator zyskał ponad 64 tysiące nowych użytkowników, podczas gdy pozostali stale tracili – od 20 do nawet ponad 100 tysięcy klientów: Niedługo wszyscy Polacy przejdą do tego operatora. Wyniki za 2022 nie zostawiają złudzeń Jak sytuacja ma się w pierwszym kwartale 2023 roku? UKE opublikował właśnie wyniki za pierwszy trzy miesiące roku.

Ponownie zyskuje T-Mobile, ale nie jest jedynym zwycięzcą. Powody tego są jednak nieco bardziej skomplikowane. KtRy Operator Ma NajwięKszy ZasięG fot. UKE

Jaka sieć na abonament 2023?

Ranking sierpnień 2023 – porównanie ofert operatorów na najtańszy abonament komórkowy

OPERATOR OFERTA CENA
LAJT MOBILE NO LIMIT M 9,99 zł/3 mies. ZAMÓW Rabat na 29 zł z kodem: FREE
PREMIUM MOBILE FREEDOM1 19,90 zł
VIRGIN MOBILE DLA KAŻDEGO 1.0 20,00 zł
OTVARTA O! NAJLEPSZA 14,99 zł

Jaki operator w 2023?

Najlepsza oferta na kartę w Orange, Play, T-Mobile, Plus i innych sieciach – podsumowanie

Oferta Rozmowy, SMS-y, MMS-y Internet
Plush bez limitu 30 GB (15+15)
Heyah (01, sub.) bez limitu 40 GB
Play (Solo XL) bez limitu bez limitu (do 40 GB max prędkość)
Orange Flex (sub.) bez limitu 45 GB

Jaki abonament bez telefonu 2023?

Plush ABONAMENT 15 GB zajmuje niezagrożony pierwsze miejsce w naszym rankingu abonamentu bez telefonu. Za jedyne 25 zł otrzymasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS, również w ramach roamingu UE (RLAH). Co więcej, bazowy transfer danych 15 GB rośnie do 20 GB dla stałych klientów!