KtRy Bank Ma NajwyżSze Oprocentowanie Lokat?

Który bank ma najwyższe oprocentowanie lokat rocznych?

Najlepsze lokaty roczne na rynku

Najwyższe stawki na lokatach rocznych – wrzesień 2023 r.
1. Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce 6,50%
2. Toyota Bank 6,20%
3. Bank Nowy 6,00%
BFF Banking Group 6,00%

Gdzie najlepsza lokata na 3 miesiace?

W jakim banku jest najwyższe oprocentowanie lokat? – Aktualnie najwyższe oprocentowanie lokat na 3 miesiące oferuje Bank Facto. Stawka wynosi 8% w skali roku. Jednak z uwagi na dynamiczne warunki rynkowe sytuacja ta może szybko się zmienić. Dlatego przed założeniem lokaty warto każdorazowo porównać dostępne na rynku oferty.

W jakim banku są najlepsze lokaty?

Najlepsze lokaty kwartalne

Najwyższe stawki na lokatach kwartalnych – wrzesień 2023 r.
2. Inbank 7,25%
3. Citi Handlowy 7,20%
4. Bank Millennium 7,00%
Bank Pekao 7,00%

Gdzie najlepiej ulokować pieniądze na procent?

Czy można stracić pieniądze na lokacie? – Biorąc pod uwagę poziom inflacji i wysokość stóp procentowych w Polsce, praktycznie na każdej lokacie pieniądze tracą na wartości. Nie mniej tracą na wartości wolnej, gdyby były trzymane w domu lub na nieoprocentowanym koncie bankowym.

 1. Po analizie wszystkich ofert, rozważeniu „za” i „przeciw”, można odpowiedzieć na pytanie w którym banku najlepiej założyć lokatę.1.
 2. Najlepsza lokata bankowa dla osób fizycznych – najkorzystniejsza opcja ulokowania oszczędności to Lokata w inBanku,
 3. InBank jest na polskim rynku jednym z nowszych banków, dlatego oferuje wysokie oprocentowanie.

Warto z tego faktu skorzystać i wybrać jego ofertę. Lokata bankowa w inBanku to zwycięzca rankingu lokat bankowych. Jest póki co najwyżej oprocentowana.2. Najlepsza lokata dla firmy – druga opcja, którą warto rozważyć to Lokata firmowa w Nest Banku. Oprocentowanie jak na lokacie firmowej całkiem wysokie.

 • Aby ulokować pieniądze firmowe na lokacie, musisz posiadać konto w Nest Banku – link do wniosku,
 • Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U.

z 2005 roku, Nr 206, poz.1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Czy warto zakładać lokatę 2023?

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 – ostatni tydzień czerwca. Sprawdź tabelę najlepszych ofert KtRy Bank Ma NajwyżSze Oprocentowanie Lokat Oprocentowanie loka bankowych i kont oszczędnościowych – czerwiec 2023 – Tabela HREIT – Heritage Real Estate Investment Trust Jakie oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych oferują banki pod koniec czerwca 2023 r.? Średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych w czerwcu 2023 roku wyniosło 7,05%. KtRy Bank Ma NajwyżSze Oprocentowanie Lokat HREIT – Heritage Real Estate Investment Trust

Gdzie najlepsza lokata bez konta?

Najlepsze lokaty bez konta – najpopularniejsze okresy – Wśród najlepszych lokat bez konta można wyróżnić dwie grupy. Jedną z nich stanowią promocyjne lokaty na krótki termin. Ich plusem jest szybki zarobek oraz zamrożenie środków na relatywnie niedługi okres.

W tabeli można znaleźć oferty na okres krótszy niż rok, które mogą odpowiadać klientom będącym na bieżąco z ofertami bankowymi. Druga grupa to lokaty na długi termin. Część propozycji z tabeli pociąga za sobą konieczność rozstania się z oszczędnościami na min. kilkanaście miesięcy. Z oczywistych względów tego typu lokaty są mniej elastyczne.

Może się to opłacić, jeśli stopy procentowe zanotują spadki. Publikacja zawiera linki afiliacyjne. Źródło: Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach.

Gdzie lokata na 8 procent?

Najlepsze lokaty bankowe roczne – Pierwsze miejsce należy do konta oszczędnościowego oferowanego przez mBank, Oprocentowanie rachunku wynosi 8% w skali roku, Stawką mogą być objęte środki w wysokości od 1.000 zł do 20.000 zł. Oferta skierowana jest wyłącznie do nowych klientów mBanku i wymaga założenia konta osobistego. Produkt dostępny jest wyłącznie przez Internet. Zakres kwoty 1 000 – 20 000 zł Oprocentowanie: Procent 8 % Drugie miejsce zajęła Lokata Online Nowe Środki z oferty Santander Consumer Bank, Oprocentowanie depozytu wynosi 5% w skali roku, Tą stawką objęte są środki w 1.000 zł do 400.000 zł. Oferta skierowana jest do nowych o obecnych klientów. Zakres kwoty 1 000 – 400 000 zł Oprocentowanie: Procent 5 %

Co z lokatami w 2023 roku?

Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych – koniec września 2023 KtRy Bank Ma NajwyżSze Oprocentowanie Lokat Najlepsze lokaty i konta bankowe pod koniec września 2023 – oprocentowanie HREIT – Heritage Real Estate Investment Trust Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec września 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust tak mocnego i powszechnego cięcia oprocentowania w bankach dawno już nie widzieliśmy, a wszystko za sprawą wrześniowej obniżki stóp procentowych NBP przez Radę Polityki Pieniężnej.

 • Jeszcze latem część instytucji kusiła nas oprocentowaniem na poziomie 10% – dziś trudno znaleźć coś na ponad 7%.6,11% – tyle we wrześniu 2023 roku wyniosło średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych – wynika z danych zebranych przez HREIT.
 • W ciągu miesiąca spadło więc ono bardzo mocno, bo o ponad 0,6 pkt.

proc. Co prawda z cięciem oprocentowania mamy do czynienia od końcówki ubiegłego roku, ale w ostatnich tygodniach zmiany te bardzo wyraźnie przyspieszyły. Wszystko za sprawą cięcia kosztu pieniądza dokonanego przez Radę Polityki Pieniężnej na początku września.

Czy można stracić na lokacie bankowej?

Nawet najwyżej oprocentowane nie dają zarobić – Eksperci z HRE oszacowali, że obecnie na lokatach traci się ponad 15 proc., co wynika z różnicy między oprocentowaniem lokat a inflacją. Co z tą drożyzną? Inflacja tym razem mocno zaskoczyła „Nawet jeśli korzystamy z najlepiej oprocentowanych lokat, to i tak nasz humor psuć może inflacja. HRE Investments / Fakt redakcja Oprocentowanie lokat i depozytów zdecydowanie przegrywa z inflacją. Źródło: HRE Investments Jeśli w październiku 2021 r. klient zaniósł do banku 10 tys. zł, to rok później mógł już kupić za te pieniądze znacznie mniej niż w dniu składania depozytu.

W październiku 2022 roku inflacja wynosiła 17,9 proc. To znaczy, że w okresie trwania takich depozytów ceny w sklepach rosły prawie 75 razy szybciej niż banki dopisywały odsetki do oszczędności. W efekcie, jeśli w październiku 2021 r. powierzono bankowi 10 tysięcy złotych na rok, to po wyjęciu tych pieniędzy z banku klient mógł za nie kupić tylko tyle rzeczy, co za niecałe 8500 złotych w dniu zakładania depozytu.

Realna strata w tym przypadku wynosi około 1500 zł. Jak twierdzą analitycy HRE, tak złego wyniku nie notowano co najmniej od 1996 r. Wskazują, że w 2023 r. może być lepiej, jednak należy liczyć się z tym, że na depozytach można w rzeczywistości stracić.

Zakładając dziś lokatę na 10 tys. zł z oprocentowaniem 6 proc., za rok bank po odliczeniu podatku wypłaci 486 zł więcej. To wciąż za mało, aby pokonać spodziewaną wtedy inflację. NBP zakłada, że inflacja wyniesie 8 proc., więc strata wyniesie wtedy „tylko” 3 proc. oszczędności. Płace Polaków dramatycznie tracą na wartości.

Tak źle nie było od 20 lat Ten artykuł po raz pierwszy ukazał się na stronie Faktu 1.12.2022 r.

Czy można mieć dwie lokaty?

W przypadku rachunku indywidualnego możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną. W przypadku rachunku wspólnego każdy posiadacz rachunku wspólnego może otworzyć jedną Lokatę Mobilną.

Jaka lokata sierpien 2023?

Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych – koniec sierpnia 2023 KtRy Bank Ma NajwyżSze Oprocentowanie Lokat Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych – koniec sierpnia 2023 tabela HREIT – Heritage Real Estate Investment Trust Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec sierpnia 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust oferta depozytowa banków pogarsza się od końca 2022 roku.

Obecnie banki zaczynają się już przygotowywać na obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.6,73% – tyle w sierpniu 2023 roku wyniosło średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych – wynika z danych zebranych przez HREIT. W ciągu miesiąca spadło więc ono kosmetycznie (o 0,03 pkt.

See also:  PiCiokąT KtóRy Ma Dwie Pary BokóW RóWnoległYch?

proc.). Zmiana ta wpisuje się jednak w trend trwający od końcówki ubiegłego roku. Średnie oprocentowanie najlepszych lokat jeszcze w grudniu 2022 roku przekraczało bowiem 7,5%. Dziś jest to o ponad 0,8 pkt. proc. mniej. Takie są namacalne efekty najpierw kresu podwyżek stóp procentowych, a teraz spodziewanych rychłych cięć kosztu pieniądza w Polsce.

W którym banku jest najwyższe oprocentowanie oszczędności?

Najlepsze lokaty półroczne

Najwyższe stawki na lokatach półrocznych – wrzesień 2023 r.
1. BFF Banking Group 10 000 – 12 000 000 zł
2. Nest Bank 1000 – 50 000 zł
3. Toyota Bank 2000 – 40 000 zł
4. Citi Handlowy 20 000 – 400 000 zł

Gdzie ulokować 100 000 zł?

100 tys. zł – Zakładam, że te 100 tys. zł pojawiło się w wyniku pierwszej inwestycji w wysokości 50 tys. zł i jeśli tak się właśnie stało, to oznacza, że zamiast konsumpcji można zainwestować większe pieniądze w szybki rozwój własnej firmy. Bo jeśli mimo kryzysów i zawirowań potrafiłeś zrobić 100 tys.

 • Zł, mając 50 tys.
 • Zł, to znaczy, że idziesz dobrą drogą.
 • Oczywiście decydującą rolę gra tutaj czas.
 • Jeśli zajęło Ci to poniżej roku, to nie jest tak źle.
 • Niemniej, nadal nie rekomenduję inwestycji w obce biznesy.
 • Chyba że jest to sprawdzona franczyza, gdzie próg wejścia jest stosunkowo niski i bezpieczny.

Zawsze można wybrać się chociażby na targi franczyzowe, które co roku odbywają się w Warszawie. A może jest to dobra droga na znalezienie sobie wspólnika, który myśli i działa podobnie? A jeszcze lepiej, gdy działa i myśli podobnie, a jest totalnie z innej bajki, tak jak mój wspólnik Łukasz Łuczyński, z którym ściśle współpracuję.

 1. Ja, człowiek tylko z maturą i dyplomem technika chemii o specjalności przeróbka ropy naftowej, a po drugiej stronie biurka ekonomista po studiach, wieloletni dyrektor bankowych oddziałów.
 2. I to działa.
 3. Zastanawiając się nad zadanym pytaniem, skorzystałem z kilku narzędzi i zadałem kilka precyzyjnych pytań w internecie.

Uzyskane odpowiedzi na moje pytanie „w co zainwestować 100.000 złotych” były dla mnie szokujące. W wielkim skrócie: dostałem takie pomysły Cytuję: 1. Inwestowanie w obligacje. Obligacje są bezpieczną formą inwestowania 2. Inwestowanie w akcje.

3. Inwestowanie w nieruchomości 4. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne 5. Inwestowanie w metale szlachetne 6. Inwestowanie w kryptowaluty 7. Inwestowanie w fundusze emerytalne lub fundusze oszczędnościowe Podsumowując, jeśli masz 100000 złotych do zainwestowania, najlepiej jest skupić się na bezpiecznych i stabilnych opcjach inwestowania, takich jak obligacje, akcje, nieruchomości, fundusze inwestycyjne, metale szlachetne i fundusze emerytalne lub oszczędnościowe.

Nic o wspieraniu własnej myśli, własnego biznesu, własnej przedsiębiorczości. Totalne lenistwo i oddanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy komuś innemu do dyspozycji? Często na stratę? Nie, moi drodzy! Każdy powinien iść swoją drogą, taką, jaka będzie mu dawała fun, dobre zarobki i zadowolenie klientom.

Czy lokaty będą rosnąć 2023?

Oprocentowanie depozytów – jak wygląda teraz? – Z danych podanych przez HREIT wynika, że w sierpniu 2023 r. średnie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych wynosiło 6,73 proc. Analitycy HREIT zauważają, że mimo iż przez miesiąc spadło ono zaledwie o 0,03 proc., to w porównaniu do grudnia 2022 r.

 • Obniżyło się aż o 0,8 proc.
 • Przekraczało wówczas 7,5 proc.).
 • Takie są namacalne efekty najpierw kresu podwyżek stóp procentowych, a teraz spodziewanych rychłych cięć kosztu pieniądza w Polsce – komentuje Bartosz Turek, główny analityk HREIT Investment Trust.
 • Nie znaczy to, że w bankach nie można znaleźć obecnie depozytów, których oprocentowanie nominalne wynosi 8 proc.

rocznie. Trzeba jednak pamiętać, że takie warunki deponowania oszczędności banki proponują klientom, którzy kupią inny produkt. Na przykład jeden z banków oferuje rekordowe (jak na obecne warunki) 9,5 proc. na koncie oszczędnościowym nowym klientom, otworzą konto osobiste i zamówią kartę kredytową. Inny bank z kolei proponuje 7 proc. na rachunku oszczędnościowym klientom, którzy nie tylko wpłacą na niego nowe środki, ale także wykonają co najmniej pięć płatności kartą w każdym miesiącu trwania promocji. Trzeba zauważyć, że promocyjne oferty wymienione w tabeli obowiązują przez określony czas, a oprocentowanie jest naliczane dla konkretnej kwoty, powyżej której odsetki są naliczane na podstawie o wiele mniej atrakcyjnych stóp procentowych.

Kiedy najlepiej założyć lokatę?

Lokaty bankowe – Co do zasady lokaty bankowe są produktem finansowym, który pozwala zarobić więcej niż na kontach oszczędnościowych. Nie jest to jednak reguła bezwzględna. W czasach niskich stóp procentowych oprocentowanie lokat terminowych rzadko przebija oprocentowanie najlepszych kont oszczędnościowych.

 • Plusem lokaty terminowej jest gwarancja niezmienności oprocentowania przez cały okres jej trwania – oczywiście o ile wybierzesz lokatę o stałym oprocentowaniu.
 • W praktyce tylko takie lokaty warto zakładać.
 • Alternatywą są lokaty o zmiennym oprocentowaniu, ale w ich przypadku zawsze trzeba skrupulatnie przeczytać regulamin.

Banki różnie formułują zasady zmiany oprocentowania i wcale nie muszą one wiązać się ze stopami procentowymi ogłaszanymi przez NBP. Najbardziej typowe okresy oszczędzania wynoszą od jednego do 24 miesięcy. Ale w niektórych bankach lokaty można zakładać także na jedną noc (tzw.

 • Overnight – lokata zakładana jest np.
 • Pomiędzy godziną 15.00 a 17.00, od tego momentu nie masz dostępu do pieniędzy i środki, powiększone o odsetki, wracają na konto następnego dnia rano).
 • Banki powoli wycofują możliwość ręcznego zakładania lokat overnight i zastępują ją usługą automatycznej lokaty O/N – zakładanej bez Twojego udziału w każdy dzień roboczy.

Osobiście preferuję lokaty trwające od dwóch do sześciu miesięcy, Taki okres lokowania pieniędzy ma uzasadnienie szczególnie w czasach niskich stóp procentowych, gdy można się spodziewać, że na kolejnych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej (RPP) może zostać podjęta decyzja o podniesieniu stóp.

 • Zmiany takie znajdują odzwierciedlenie w oprocentowaniu lokat: jeśli stopy idą w górę, rośnie także oprocentowanie lokat; jeśli spadają – obniżane jest oprocentowanie lokat.
 • Przekładając to na język korzyści: gdy spodziewasz się spadku stóp procentowych, opłaca się zakładać lokaty na dłuższe okresy, np.12–24 miesiące.

W ten sposób gwarantujesz sobie wyższe odsetki. Z kolei gdy stopy raczej mają rosnąć, lepsze będą krótkie terminy lokat. Tyle teorii. W praktyce bardzo trudno przewidzieć, jak będzie się kształtowało oprocentowanie w bankach w ciągu kolejnych dwóch lat.

Dlatego warto zakładać lokaty o różnej długości. Minusem lokat w porównaniu z kontami oszczędnościowymi jest brak bieżącego dostępu do zdeponowanych środków. Można oczywiście zerwać lokatę przed upływem umownego terminu, ale wiąże się to z utratą odsetek (chociaż są wyjątki). Wrócą do nas tylko wpłacone środki.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest założenie kilku lokat – każdej na mniejszą kwotę. W przypadku konieczności wcześniejszego sięgnięcia po część pieniędzy utracisz odsetki tylko od likwidowanych lokat. Reszta nadal będzie procentować.

Czy opłaca się otwierać lokatę?

Czy oprocentowanie lokat jeszcze wzrośnie? – Trudno jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie, czy oprocentowanie lokat jeszcze wzrośnie. Ostatnia podwyżka miała miejsce w październiku 2022 roku, ale i tak była ona niewielka. W listopadzie, grudniu oraz styczniu 2023 roku nie odnotowano większych zmian,

 • Z pewnością warto mieć na względzie, że choć oprocentowanie lokat rośnie, to i tak nie nadąża ono za szalejącą inflację.
 • Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2022 r.
 • Wzrosły o 16,6%.
 • W praktyce oznacza to, że nawet przy zarobkach na poziomie 8%, oszczędności będą topnieć,
 • Możliwe więc, że doczekamy się jeszcze podwyżki oprocentowania, choć wielu ekspertów finansowych przygląda się temu dość sceptycznie.

To może Cię zainteresować: Lokata czy konto oszczędnościowe? Gdzie zdeponować oszczędności?

Jak działa lokata na nowe środki PKO?

Promocyjne oprocentowanie na nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Plus PKO Banku Polskiego

2 czerwca br. PKO Bank Polski wprowadza promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Plus. Nowo wpłacane środki do kwoty 100 tys. zł będą łącznie dawać odsetki w wysokości 8,5 proc. w stosunku rocznym. Oferta jest przeznaczona dla dotychczasowych jak i nowych klientów, oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje przez 60 dni.

See also:  Biszkopt KtRy Zawsze Się Udaje I Nie Opada?

2 czerwca br. PKO Bank Polski wprowadza promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Plus. Ponad standardowe 2 proc. w stosunku rocznym, nowo wpłacane środki na Konto, do kwoty 100 tys. zł przez 60 dni będą dodatkowo oprocentowane 6,5 proc., co daje łącznie 8,5 proc.

Stosunku rocznym. – Bank od dawna prowadzi aktywną politykę depozytową, co widać chociażby w zmianach w ofercie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Reagujemy w ten sposób na oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Wczoraj do klientów trafiła oferta urodzinowa w IKO, dziś wychodzimy z propozycją atrakcyjnego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Plus.

Zapraszamy, zarówno dotychczasowych klientów, jak i te osoby, które dotąd nie korzystają jeszcze z naszych usług – mówi Maciej Brzozowski, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Bankowości Detalicznej. Promocyjne oprocentowanie obejmuje wpłaty nowych środków do wysokości 100 tys.

 • Zł i będzie oferowane do 29 czerwca br.
 • Szczegółowe informacje o ofercie na stronie Przypominamy, że równie atrakcyjne warunki bank oferuje młodym klientom, oszczędzającym na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym.
 • Do końca czerwca trwa promocja, w ramach której środki zgromadzone na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym do kwoty 10 tys.

zł są oprocentowane łącznie 8 proc. w skali roku ( 6 proc do kwoty 10 tys. zł oraz bonus 2 proc), Młody klient otrzymuje dodatkowy bonus w wysokości 2 proc. za systematyczne wpłaty od 20 zł do 1 000 zł i brak wypłat przez kolejne 3 miesiące. Odsetki podstawowe są kapitalizowane co miesiąc, a odsetki bonusowe w okresach 3-miesięcznych.

PKO Bank Polski, w tegorocznej edycji konkursu Złoty Bankier, w kategorii Konto dla Dziecka zajął drugie miejsce. Bank został wyróżniony za korzystną ofertę oszczędnościową dla młodych klientów. PKO Bank Polski prowadzi konsekwentnie stałe działania, które zgodnie z oczekiwaniami klientów dostosowują produkty do ich wymagań.

Aktywność banku nakierowana na tworzenie jak najlepszych relacji z klientami opiera się nie tylko na modyfikacji oferty, ale także sprawnej obsłudze wykorzystującej możliwości nowych technologii. Dzięki niej bank tworzy i rozwija dodatkowe funkcje i usługi ułatwiające nie tylko obsługę produktów bankowych takich jak, ale także codzienne życie każdego klienta.

 • Dostęp do nich zapewniają, do których jak najszerszego wykorzystania bank stale zachęca.
 • PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 444 mld zł.
 • W I kwartale 2023 r.
 • Bank wypracował blisko 1,5 mld zł zysku netto.
 • Spółka obsługuje 11,7 mln klientów.

Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która została aktywowana przez klientów już ponad 7,4 mln razy, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce.

Co się lepiej opłaca lokata czy konto oszczędnościowe?

Który sposób oszczędzania jest lepszy? – Odpowiedź na to pytanie brzmi: Wszystko zależy od Twojego podejścia do oszczędzania. Każda ze ścieżek ma swoje plusy i minusy. Wybierz opcję, która jest dla Ciebie bardziej korzystna. Jeśli możesz odłożyć większą sumę na określony czas, masz wyznaczony cel i chcesz przewidzieć zarobek, lokata terminowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Jaka lokata w PKO BP?

Nowości i zmiany w ofercie lokat PKO Banku Polskiego

8 proc. na lokacie 3M dla nowych klientów i „Autolokacji III” Dwie nowe lokaty: 3M dla nowych klientów i 12M – walutowa w dolarach amerykańskich dla klientów Bankowości Prywatnej Wyższe oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych, dla firm i przedsiębiorstw Zmiany w ofercie lokat PKO Banku Polskiego od 9 grudnia br

Od 9 grudnia br. PKO Bank Polski oferuje 8 proc. w skali roku na nowej, 3-miesięcznej lokacie dla nowych klientów oraz na lokacie 6-miesięcznej w ramach Programu Inwestycyjnego „Autolokacja III”. Bank wprowadził do oferty nową lokatę walutową dla klientów Bankowości Prywatnej, w dolarach amerykańskich, na 12 miesięcy oprocentowaną 1 proc.

w skali roku. Do oferty banku wróciła 12-miesięczna lokata na nowe środki. Lokata dopasowana została wycofana z oferty. Bank podwyższył oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych oraz dla firm i przedsiębiorstw. – Na bieżąco analizujemy sytuację na rynku, w tym potrzeby klientów – ich skłonność do lokowania oszczędności i preferencje co do rodzajów lokat.

Zgodnie z wynikami analizy modyfikujemy ofertę. Obecne zmiany z pewnością zainteresują klientów banku i te osoby, które właśnie zastanawiają się co wybrać chcąc ulokować swoje oszczędności i po raz pierwszy zechcą skorzystać z naszych usług – mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w PKO Banku Polskim.

Nowości i zmiany w ofercie lokat od 9. grudnia : NOWOŚĆ – lokata 3-miesięczna dla nowych klientów indywidualnych – 8 proc. w skali roku. Lokata jest dostępna w IKO dla klientów, którzy założą konto w PKO, pod warunkiem, że w tym roku nie mieli w banku konta typu ROR lub konta oszczędnościowego albo lokaty.

Lokata jest udostępniana po 5 dniach od założenia konta i można ją założyć tylko raz na kwotę od 10 tys. do 200 tys. zł; NOWOŚĆ – lokata walutowa w dolarach amerykańskich dla klientów Bankowości Prywatnej – 12-miesięczna oprocentowana 1 proc. w skali roku; WRACA – lokata na nowe środki na 12 miesięcy : – 6 proc.

 1. W skali roku dla klientów indywidulanych; – 6,5 proc.
 2. W skali roku dla klientów Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej.
 3. Do 8 proc.
 4. Wzrasta oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej w ramach Wyspecjalizowanego Programu Inwestycyjnego „ Autolokacja III „.
 5. Będąca od końca czerwca br.
 6. W ofercie Autolokacja ma sporą grupę zwolenników, którzy ulokowali w niej w sumie blisko 880 milionów zł.

Minimalna wpłata na program to 10 tys. zł, z czego w momencie uruchomienia programu i cyklicznie co miesiąc, 1/7 jest przenoszona do wybranego przez klienta funduszu inwestycyjnego. Takie rozwiązanie pozwala uśrednić cenę zakupu jednostek funduszy i zmniejszyć ryzyko inwestycji.

 • Po 6 miesiącach cała kwota jest ulokowana w funduszu, a odsetki z lokaty są wpłacane na konto posiadacza „Autolokacji III”.
 • Od 9 grudnia br.
 • Oprocentowanie lokat standardowych dla klientów indywidualnych oraz firm i przedsiębiorstw w skali roku wynosi na lokacie: – miesięcznej – 1,5 proc (lokata dostępna tylko dla firm i przedsiębiorstw), – 3-miesięcznej – 2 proc.

– 6-miesięcznej – 3 proc. – 12-miesięcznej – 4 proc. Przypominamy, że do 3 stycznia 2023 r. można uzyskać dodatkowe 5,5 proc. (łącznie z oprocentowaniem podstawowym rachunku – 7,5 proc.) na nowe środki wpłacane na Konto Oszczędnościowe Plus w PKO. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 57 dni dla nowych środków od dnia ich wpłaty na Konto Oszczędnościowe Plus.

 1. Lienci PKO Bank Polskiego teraz wchodząc w serwisie internetowym iPKO w szczegóły Konta Oszczędnościowego Plus zobaczą też nową sekcję – „Promocja na nowe środki”.
 2. Znajdują się w niej najważniejsze informacje związane z taką promocją, m.in.
 3. Oprocentowanie nowych środków, okres promocyjnego oprocentowania na koncie klienta czy kwota nowych środków objętych promocją.

Szczegółowe informacje dotyczące pełnej oferty depozytowej banku dla klientów indywidualnych są dostępne na stronie w serwisie, PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 439 mld zł. Po 9 miesiącach 2022 r.

 1. Bank wypracował 1,6 mld zł zysku netto.
 2. Spółka obsługuje 11,6 mln klientów.
 3. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.
 4. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, z której aktywnie korzysta 7 mln klientów, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce.

Spółka wzmacnia swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i na Słowacji. Grzegorz Culepa Komunikacja oferty bankowości detalicznej, inwestycyjnej i dla firm : Nowości i zmiany w ofercie lokat PKO Banku Polskiego

Jak obliczyć zysk z lokaty 3-miesięcznej?

Jak obliczyć zysk z lokaty 3-miesięcznej? – Aby obliczyć zysk z lokaty 3-miesięcznej, użyj wzoru: Zysk = Kwota * (Oprocentowanie / 100) * (Czas / 12), gdzie Kwota to suma zainwestowanych środków, Oprocentowanie to roczna stopa procentowa podana przez bank, a Czas to okres trwania lokaty w miesiącach (3). Po obliczeniu uzyskasz wartość zysku z lokaty po 3 miesiącach.

See also:  36 Tydzie CiążY - KtóRy To MiesiąC?

Który bank ma najwyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego?

I miejsce – Konto Oszczędnościowe w ofercie specjalnej „Mocne Trio” (Bank Citi Handlowy) – Pierwsze miejsce zajmuje Bank Citi Handlowy, który ma w swojej ofercie z oprocentowaniem aż 9,5% w skali roku do 100 tys. zł. Jest to specjalna promocja w ramach której należy założyć również CitiKonto, a także wyrobić kartę kredytową Simplicity (RRSO 26,35%). Akcja „Mocne Trio” w Citibanku trwa tylko do 31.07.2023 r. lub do osiągniecia limitu 2000 uczestników, dlatego jeśli chcesz z niej skorzystać, to musisz to zrobić, jak najszybciej, ponieważ zostało już niewiele czasu. Oferta jest skierowana do nowych klientów, czyli takich, którzy po 31 grudnia 2020 r. nie posiadały w tym banku konta osobistego, oszczędnościowego i karty kredytowej. Bank Handlowy w Warszawie S.A. Oferta „Mocne Trio” jest dostępna dla 2000 pierwszych Klientów, którzy do 31.07.2023 r. zawrą z Bankiem Umowę o Kartę Kredytową Citi Simplicity a następnie Umowę Produktów Depozytowych, otworzą na jej podstawie Konto Osobiste CitiKonto wraz z Kartą Debetową oraz Konto Oszczędnościowe i spełnią warunki opisane w regulaminie oferty.

Oprocentowanie promocyjne wynosi 9,5% w skali roku do 100 tys. zł. Przyznanie Karty Kredytowej zależy od zdolności kredytowej Klienta. Regulamin Oferty, Regulamin Kart Kredytowych oraz Tabela Opłat i Prowizji dostępne są na stronie citibank.pl/dokumenty. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 26,35% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8000 zł, całkowita kwota do zapłaty 9059,9 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 20,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1059,90 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 915,90 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 754,99 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 28/06/2023 na reprezentatywnym przykładzie.

Czy można stracić na lokacie bankowej?

Nawet najwyżej oprocentowane nie dają zarobić – Eksperci z HRE oszacowali, że obecnie na lokatach traci się ponad 15 proc., co wynika z różnicy między oprocentowaniem lokat a inflacją. Co z tą drożyzną? Inflacja tym razem mocno zaskoczyła „Nawet jeśli korzystamy z najlepiej oprocentowanych lokat, to i tak nasz humor psuć może inflacja. HRE Investments / Fakt redakcja Oprocentowanie lokat i depozytów zdecydowanie przegrywa z inflacją. Źródło: HRE Investments Jeśli w październiku 2021 r. klient zaniósł do banku 10 tys. zł, to rok później mógł już kupić za te pieniądze znacznie mniej niż w dniu składania depozytu.

 • W październiku 2022 roku inflacja wynosiła 17,9 proc.
 • To znaczy, że w okresie trwania takich depozytów ceny w sklepach rosły prawie 75 razy szybciej niż banki dopisywały odsetki do oszczędności.
 • W efekcie, jeśli w październiku 2021 r.
 • Powierzono bankowi 10 tysięcy złotych na rok, to po wyjęciu tych pieniędzy z banku klient mógł za nie kupić tylko tyle rzeczy, co za niecałe 8500 złotych w dniu zakładania depozytu.

Realna strata w tym przypadku wynosi około 1500 zł. Jak twierdzą analitycy HRE, tak złego wyniku nie notowano co najmniej od 1996 r. Wskazują, że w 2023 r. może być lepiej, jednak należy liczyć się z tym, że na depozytach można w rzeczywistości stracić.

 • Zakładając dziś lokatę na 10 tys.
 • Zł z oprocentowaniem 6 proc., za rok bank po odliczeniu podatku wypłaci 486 zł więcej.
 • To wciąż za mało, aby pokonać spodziewaną wtedy inflację.
 • NBP zakłada, że inflacja wyniesie 8 proc., więc strata wyniesie wtedy „tylko” 3 proc.
 • Oszczędności.
 • Płace Polaków dramatycznie tracą na wartości.

Tak źle nie było od 20 lat Ten artykuł po raz pierwszy ukazał się na stronie Faktu 1.12.2022 r.

Ile można mieć lokat na nowe środki w PKO BP?

KtRy Bank Ma NajwyżSze Oprocentowanie Lokat Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański 3-miesięczna lokata na nowe środki z oprocentowaniem 7 proc. dla klienta indywidualnego w skali roku i 3-miesięczna lokata dla klientów bankowości osobistej i prywatnej z oprocentowaniem 7,5 proc. w skali roku – to kolejne propozycje depozytowe dla klientów PKO Banku Polskiego w ostatnich miesiącach. Od 16 września klienci indywidualni w PKO Banku Polskim mogą założyć lokatę 3-miesięczną na nowe środki, której oprocentowanie wynosi 7 proc. w skali roku. Kwota minimalna to 1 tys. zł. Dla klientów bankowości osobistej i prywatnej oprocentowanie wyniesie 7,5 proc. Dla nich w ofercie pojawiła się również druga lokata, na 3 miesiące, z oprocentowaniem odpowiednio 4,5 proc. oraz 5 proc. w skali roku. To kolejne, atrakcyjne propozycje depozytowe dla klientów PKO Banku Polskiego w ostatnich miesiącach. Czytaj także: PKO BP: 422 mln zł zysku netto w II kwartale; nowa strategia na przełomie roku, wkrótce płatności odroczone >>> – Jako lider sektora bankowego na bieżąco reagujemy na potrzeby klientów, chcemy wspierać ich również w odpowiednim zarządzaniu finansami poprzez właściwe lokowanie kapitału. Uważnie obserwujemy otoczenie gospodarcze i dbamy o atrakcyjność naszej oferty depozytowej, szczególnie w zmieniających się warunkach rynkowych. Odpowiednio, na bieżąco do tych zmian modyfikujemy parametry lokat i poszerzamy ich ofertę. Nasza propozycja jest klarowna i jasno sformułowana, bez ukrytych „gwiazdek”. Najnowsze zmiany w ofercie lokat zaczną obowiązywać od 16 września – mówi Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami Zarządu.

Jakie jest oprocentowanie lokat w banku ING?

Zmiany % produktów oszczędnościowych w ING ING Bank Śląski zmienia oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN i lokat terminowych w PLN. Dodatkowo bank uruchamia kolejne specjalne oferty oszczędnościowe, w tym nową ofertę IKZE Bonus. Zmiany i oferty specjalne dostępne dla klientów indywidualnych od 13 września br.

 • „Bonus na start” – dla nowych klientów, którzy jeszcze z ING nie oszczędzają. Oprocentowanie 7,0% dla kwot poniżej 400 tyś przez 4 miesiące od założenia konta. Po zakończeniu oferty obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe 1,50%
 • „OKO Bonus” – dla klientów, którzy już z ING oszczędzają. Oprocentowanie 7,0% dla Nowych środków dla kwoty do 400 tyś przez 4 miesiące od założenia konta, oferta dla posiadaczy Mojego ING, powyżej 400 tyś oraz w przypadku środków niestanowiących Nowych środków oprocentowanie 1,50%
 • Z ofert będzie można skorzystać do 10 października 2022 r.
 • ING wspiera obecnych i nowych klientów również w odkładaniu na emeryturę dlatego uruchamia ofertę specjalną „IKZE Bonus” z oprocentowaniem 8% na IKZE oszczędnościowym, dla nowych środków, do kwoty 7 106,40 zł, do końca roku!
 • Zapisy trwają od 13 września do 31 grudnia 2022 r.
 • Konta oszczędnościowe
 • ING podnosi oprocentowanie środków na rachunkach Smart Saver oraz Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Oszczędności na rachunku Smart Saver w kwocie do 5 000 zł będą oprocentowane na poziomie 5% (obecnie 4%), a dla kwot powyżej 5 000 zł na poziomie 1,5% (obecnie 1%). Środki zgromadzone na IKZE będą oprocentowane na poziomie 4% (obecnie 3%). Rachunek Smart Saver umożliwia oszczędzanie niewielkich kwot przy okazji wykonywania transakcji płatniczych.

Posiadacz Smart Saver może wybrać jeden z dwóch sposobów wyliczania odkładanej kwoty: zaokrąglenie kwoty transakcji lub procent od kwoty transakcji jaki będzie się odkładał z konta osobistego. Bank podwyższa również standardowe oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w PLN i Otwartym Koncie Oszczędnościowym Premium w PLN,

Będzie wynosić 1,5% bez względu na kwotę oszczędności.

 1. Oprocentowanie jest zmienne, obliczane w skali roku.
 2. Lokaty terminowe
 3. ING podnosi oprocentowanie na Lokatach terminowych w PLN :
 • Lokata terminowa 3M w PLN, oprocentowanie stałe: stawka 1,5 %
 • Lokata terminowa 6M w PLN, oprocentowanie stałe: stawka 2%
 • Lokata terminowa 12M w PLN, oprocentowanie stałe: stawka 2,5%

Oprocentowanie jest stałe, obliczane w skali roku. : Zmiany % produktów oszczędnościowych w ING