Klasy 1 ogólne

Opis placówki

Szkoła Podstawowa nr 303 im. Fryderyka Chopina mieści się na Ursynowie, w pobliżu metra. Co roku tworzymy oddziały ogólnodostępne, sportowe i oddział przedszkolny, a od siódmej klasy oddział dwujęzyczny. Rodzice dokonują wyboru języka obcego (niemieckiego, bądź angielskiego) jako obowiązkowo nauczanego w klasach pierwszych i oddziale przedszkolnym. Nauczanym językiem obcym w danym oddziale przedszkolnym lub klasie pierwszej będzie ten język, który wybierze większość rodziców.

Szkoła jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dziecku. Posiada m.in. certyfikat „SZKOŁY Z KLASĄ”.

Szkoła liczy obecnie 45 oddziałów. Uczniowie uczą się w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach. Zajęcia dla uczniów z klas 1-3 odbywają się w budynku przy ul. Koncertowej 8, zaś dla klas starszych w budynku przy ul. Koncertowej 4.

Szkoła dysponuje nowoczesnym kompleksem dydaktycznym z wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, dwiema salami gimnastycznymi, boiskami sportowymi oraz siłownią. W bibliotekach znajduje się Internetowe Centrum Multimedialne. Uczniowie mają do dyspozycji stołówkę szkolną, w pełni wyposażoną świetlicę, która zapewnia opiekę w godzinach od 7.00 do 17.30. Zarówno budynek, jak i jego otoczenie jest nadzorowane za pomocą kamer monitoringu wizyjnego.

Wysoki poziom pracy dydaktycznej, profesjonalizm nauczycieli, zaangażowanie i sprzyjająca atmosfera przyczyniają się do wielu sukcesów uczniów, którzy zdobywają co roku tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Liczne sukcesy uczniowie odnoszą  w konkursach artystycznych i sportowych o zasięgu miejskim, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Poza konkursową działalnością możemy się pochwalić udziałem młodzieży w wystawach twórczości uczniowskiej.

Szkoła oferuje szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie z trudnościami w nauce korzystają  z zajęć dodatkowych, zajęć reedukacji oraz treningu ortograficznego. Rozwijają swoje zainteresowania, uczestnicząc w kołach przedmiotowych, zainteresowań (historyczno–modelarskim, plastycznym, czytelniczo–medialnym, muzycznym). Dla uczniów organizowane są zajęcia uzupełniające i rozwijające umiejętności z j. polskiego, matematyki i języków obcych. W ramach zajęć pozalekcyjnych organizowane są również zajęcia sportowe i gimnastyka korekcyjna, uczniowie korzystają z bieżni lekkoatletycznych, hali sportowej oraz boisk szkolnych do piłki nożnej, koszykówki oraz piłki plażowej.

Rekrutacja

Rekrutacja do klas pierwszych odbywa się elektronicznie poprzez System Rekrutacji Biura Edukacji m. st. Warszawy.

Do 19 lutego (do godz. 16.00) Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej składają wnioski (zgłoszenia, w przypadku dzieci obwodowych) o kontynuację edukacji w klasie I tej szkoły.

Od 20 lutego (od godz. 13.00) do 7 marca(godz. 20.00) Rodzice rejestrują w systemie rekrutacji wnioski/zgłoszenia o przyjęcie do szkoły.

Od 20 lutego do 8 marca (godz. 16.00) Rodzice składają w szkole pierwszego wyboru podpisany wniosek/zgłoszenie oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów.

UWAGA Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdej szkole wskazanej na liście preferencji, w której wybrano oddziały integracyjne.

10 kwietnia(godz. 13.00) nastąpi opublikowanie list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od 10 kwietnia (od godz. 13.00) do 17 kwietnia (godz. 16.00) Rodzice składają potwierdzenie woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

24 kwietnia (godz. 13.00) Szkoła publikuje listę przyjętych i nieprzyjętych.

Od 24 kwietnia następuje procedura odwoławcza.

Wszystkie ważne daty dostępne są w Harmonogramie Rekrutacji Biura Edukacji m. st. Warszawy.