Gdzie mieszka irena santor?

Gdzie obecnie mieszka pani Irena Santor?

Gdzie teraz mieszka Irena Santor? – W 2019 roku Irena Santor w rozmowie z Plejadą powiedziała, że po śmierci ukochanego wyprowadziła się ze Skolimowa i zamieszkała w Warszawie. Artystka ma bowiem mieszkanie w centrum stolicy. Wówczas bardzo lakonicznie odniosła się do tematu willi w Nadarzynie.

Mąż zmarł w listopadzie. Po pogrzebie, na początku grudnia, przeprowadziłam się z powrotem do Warszawy. To jest moje stałe mieszkanie. Mieszkałam z mężem w Nadarzynie, bo tam miał swój domek. Potem, jak wszystko się zmieniło, bo miał operację i po operacji wymagał opieki, to się znaleźliśmy w Skolimowie, właśnie z tego powodu.

Kiedy odszedł, nie miałam powodu mieszkać w Skolimowie – wyznała. gdzie mieszka irena santor Irena Santor i Zbigniew Korpolewski KAPIF.pl Z kolei magazyn „Życie na gorąco” donosi, że Irena Santor często pomieszkuje też u swojej przyjaciki, w siedlisku pod Warszawą. „Czuję się tam naprawdę dobrze. Spaceruję, odpoczywam. Uwielbiam długie rozmowy z Krystyną” – powiedziała.

Co dzieje się z Irena Santor?

– Irena Santor przeszła zabieg, ale był to zabieg planowany. Nie była to nagła operacja, tylko zabieg usunięcia kamieni. W 2021 roku ogłosiła, że przechodzi na emeryturę, ale mogliśmy ją jeszcze wielokrotnie zobaczyć śpiewającą – powiedział Mateusz Hładki.

Czy Irena Santor ma dzieci?

Irena Santor straciła swoich bliskich Kolejnym bolesnym ciosem od losu była śmierć jej córeczki Sylwii.

Skąd jest Irena Santor?

Urodziła się 9 grudnia 1934 roku w Papowie Biskupim na Pomorzu. W 1935 roku Irena Wiśniewska, jak brzmi jej nazwisko panieńskie, zamieszkała wraz z rodziną w Solcu Kujawskim.

Czy Irena Santor mieszkała w Solcu Kujawskim?

Irena Santor – gdzie mieszka irena santor Irena Santor (1934) – Pierwsza Dama Polskiej Piosenki urodziła się 9 grudnia w Papowie Biskupim, dzieciństwo spędziła w Solcu Kujawskim, skąd wyjechała w 1949 r. Przez cały okres kariery zawodowej, od występów w Mazowszu, do dziś jest wzorem najwyższej kultury muzycznej, czego dowodem są jej czołowe miejsca zajmowane w wielu konkurach i festiwalach krajowych oraz międzynarodowych.

Swoją karierę rozpoczęła w 1951 roku w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”, gdzie zaśpiewała swój pierwszy wielki przebój „Ej, przeleciał ptaszek”. Po opuszczeniu „Mazowsza”, w 1959 roku dokonała pierwszych nagrań i zadebiutowała jako solistka na estradzie. Pierwsze wielkie sukcesy to udział w festiwalu sopockim w 1961 roku i zdobyte tam nagrody dla piosenek „Embarras” i „Walczyk na cztery ręce” oraz nagroda za interpretację tych piosenek.

Potwierdzeniem kunsztu estradowego Ireny Santor było wykonanie w 1966 roku, na festiwalach w Opolu (I nagroda) i w Sopocie (III nagroda) piosenki „Powrócisz tu”. Kolejne lata to nieprzerwane pasmo sukcesów, wiele występów, nagrań radiowych, płytowych i telewizyjnych.

 • W 1991 roku artystka postanowiła zakończyć swoją karierę zawodową związaną z występami na estradzie.
 • Zdecydowała zająć się pracą charytatywną i społeczną, sporadycznie tylko występując w różnych przedsięwzięciach z tym związanych.
 • W 2009 roku, ku radości publiczności, która nigdy nie pogodziła się z odejściem artystki z estrady, Irena Santor wznowiła swoje koncerty, występując od czasu do czasu w różnych miastach Polski.

Rok 2009 zakończyła wielkim urodzinowo- jubileuszowym koncertem, w Sali Kongresowej, wieńczącym 50 lat Jej pracy artystycznej.31 maja 2017 r. została uhonorowana przez władze Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, akademickim tytułem honorowym doktora honoris causa.

 1. Tytuł ten, nadawany jest przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury.
 2. Nadanie tytułu miało miejsce podczas Uroczystego Posiedzenia Senatu Akademii Muzycznej w Łodzi.
 3. Na uroczystości obecne były Burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk, Zastępca burmistrza Barbara Białkowska oraz Skarbnik gminy Alina Kowalska, które w imieniu samorządu złożyły artystce gratulacje i podziękowania za cały dorobek artystyczny.

: Irena Santor | Solec Kujawski

Ile ma emerytury Irena Santor?

Santor dorabia do emerytury 23 tys. miesięcznie! BP Data utworzenia: 4 grudnia 2013, 7:35. Udostępnij Udostępnij artykuł przez: Życie przeciętnego emeryta nie jest usłane różami. Wielu ledwie wiąże koniec z końcem. Ale nie wszyscy nestorzy muszą przejmować się finansami. Irena Santor Foto: Kapif Mimo wielkiego dorobku artystycznego pani Irena nie życzy sobie gwiazdorskich stawek. Podczas gdy o połowę młodsza od niej Edyta Górniak (41 l.) za zaśpiewanie jednego hitu potrafi zgarnąć aż 50 tysięcy złotych, Irena Santor zadowala się mniejszymi pieniędzmi.

Oczywiście o takich wpływach na konto i tak mogą pomarzyć tylko nieliczni. – „Ma stałą stawkę od lat. Nieważne, czy śpiewa cały koncert, czy jedną piosenkę. Zawsze bierze tyle samo, czyli około 10 tysięcy złotych” – mówi nasz informator. W 2013 roku Santor zarobiła na koncertach 280 tysięcy, co w przeliczeniu na jeden miesiąc daje ok.23 tysięcy złotych! Lata mijają, ale pani Irena mimo podeszłego wieku cały czas jest rozchwytywana.

I nic dziwnego. Piosenkarka na swój sukces pracowała latami. Na jej koncertach nie brakuje takich hitów sprzed lat, jak „Już nie ma dzikich plaż” czy „Powrócisz tu”, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Organizatorzy imprez chętnie zapraszają Santor, a ona może zapewnić sobie naprawdę godne życie na emeryturze. Kapif

See also:  Gdzie mieszka beyonce?

Czy Irena Santor jest niewidoma?

Irena Santor traci wzrok? Kłopoty sprzed lat powróciły ze zdwojoną siłą Irena Santor (87 l.) mierzy się z problemami zdrowotnymi. Niezapomniana wokalistka przyznała się do tego w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co się z nią dzieje? Zdjęcie gdzie mieszka irena santor Irena Santor / Agencja FORUM unika rozmawiania o kłopotach ze zdrowiem, które ostatnio znowu jej dokuczają. Ma ważny powód? 87-letnia piosenkarka, która w 2021 roku ogłosiła zakończenie swojej kariery scenicznej, wciąż chętnie odwiedza programy telewizyjne.

Mogliśmy ją już oglądać w „Szansie na sukces” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. To właśnie w drugim, ze wskazanych show, Santor przyznała się, że dawno zapomniane problemy powróciły do niej po latach ze zdwojoną siłą. Muszę się państwu do czegoś przyznać. Mój wzrok to nie jest dobra rzecz, którą mam. Naprawdę.

Słuch mi został, ale wzrok słaby. Dlatego pozwalam sobie pomagać – wyznała speszona. W 2019 roku, zmuszona pogorszającym się wzrokiem, Santor poddała się laserowej korekcie wzroku. Zabieg przyniósł niewielką, jednak dostrzegalną poprawę. Źle widzę, ale zrobiłam sobie operację i mogłabym na dobrą sprawę prowadzić samochód – żartowała Santor.

 1. Super Express postanowił skontaktować się z wokalistką, by dowiedzieć się więcej na temat jej stanu zdrowia.
 2. Piosenkarka jednak zbyła dziennikarza stwierdzeniem, że „jest zdrowa jak rydz”.
 3. Chodź twierdzenie to może mijać się z prawdą, okazuje się, że jest do Ireny podobne.
 4. Pani Irena nie lubi rozmawiać o chorobach.

Woli cieszyć się życiem i tym, że jej głos nie zawodzi – powiedziała Super Expressowi znajoma gwiazdy. Miejmy nadzieję, że z pomocą lekarzy Santor zdoła jeszcze nacieszyć oczy pięknem otaczającego ją świata.87-letnia kobieta zapisała się w historii polskiej muzyki jako wykonawczyni utworów popowych.

 • Wśród najbardziej znanych utworów piosenkarki wymienić można m. in.
 • Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż” czy „Embarras”.
 • Pierwszym mężem piosenkarki był Stanisław Santor, po rozwodzie w jej życiu pojawił się Zbigniew Korpolewski, z którym wokalistka była do jego śmierci w 2018 roku.

Zakończenie swojej kariery muzycznej ogłosiła w 2021 roku.

Zobacz też:

Instagram Post Instagram Post Instagram Post Zdjęcie gdzie mieszka irena santor Irena Santor / Baranowski / AKPA Zdjęcie gdzie mieszka irena santor Zobacz zdjęcia Ireny Santor z programu „Jaka to melodia?” / AKPA Wideo Monika Richardson o Kurskim: niech go piekło pochłonie! pomponik.tv : Irena Santor traci wzrok? Kłopoty sprzed lat powróciły ze zdwojoną siłą

Jak się nazywał mąż Ireny Santor?

Irena Santor miała jednego męża, Stanisława Santora. Artystka doświadczyła wielu osobistych tragedii, a jedna z nich miała przyczynić się do rozpadu jej małżeństwa. Kim był mąż Ireny Santor i co wiadomo o jej dzieciach? Po latach okazało się, że, choć prawie nikt o tym nie wiedział, była ona mamą.

Czy Irena Santor ma męża?

Ze Zbigniewej Korpolewskim, aktorem i reżyserem, Irena Santor związała się po rozwodzie ze swoim pierwszym mężem, Stanisławem Santorem. Jej drugi związek, co prawda, nigdy nie został oficjalnie przypieczętowany, piosenkarka jednak nazywała ukochanego swoim mężem.

Ile jedna Santor ma lat?

Irena Santor – Wikipedia, wolna encyklopedia Irena Santor Irena Santor na Wielkiej Gali Gwiazd Plejady 2021 r. Data i miejsce urodzenia

 • koloraturowy
 • z zespołem „Mazowsze”:, jako artystka solowa:
 • 1951–2022
 • ,,

Typ głosu Zawód Aktywność Powiązania Współpracownicy,,,,,,,,,,, Zespoły Odznaczenia

table>

Irena Santor (ur. w ) – polska wykonująca szeroko pojęty, W latach 1951–1959 solistka, którego twórczość klasyfikowana jest jako i, Od 1959 artystka solowa, wylansowała wiele, m.in. „Maleńki znak” (1960), „” (1960), „” (1966), „” (1970) czy „” (1985).

 1. Stworzyła wiele muzycznych, m.in.
 2. Z,,,,,,,,,,,,, i,
 3. Laureatka międzynarodowych festiwali piosenkarskich.
 4. Pierwsza w Polsce piosenkarka uhonorowana,
 5. Oncertowała w większości krajów, w obu, i,
 6. Dokonała licznych nagrań dla, a jednym z pierwszych była piosenka „Straciłam twe serce”, kompozycja do słów,

W 2021 ogłosiła zakończenie kariery,

Gdzie jest córką Ireny Santor?

Irena Santor jest na polskiej scenie muzycznej od lat. To legendarna wokalistka, której nazwisko w naszym kraju znają niemal wszyscy. O życiu prywatnym Santor nie wiemy jednak tak wiele, jak mogłoby się wydawać. A przez około 60 lat artystce udawało się utrzymywać w tajemnicy nawet wielką tragedię, która niewątpliwie odcisnęła na niej piętno.

 • Chodzi o rodzinny koszmar, który dotknął ją przed laty.
 • Okazuje się bowiem, że Irena Santor w 1959 roku urodziła dziecko – córkę, której nadała imię Sylwia Santor.
 • Dziewczynka jednak zmarła.
 • Super Express” kilka lat temu odnalazł nawet grób, w którym maluszek został pochowany.
 • Córka gwiazdy „Mazowsza” i jej byłego męża, którym był Stanisław Santor, została pochowana w kwaterze dziecięcej na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

W 1999 roku w mogile spoczął również jej ojciec, znany skrzypek i koncertmistrz Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. „SE” donosił w 2021 roku, że grób jest zadbany i często odwiedzany. Nieopodal pochowany jest także Zbigniew Korpolewsk, aktor i reżyser przedstawień rozrywkowych, który był ostatnim partnerem Santor.

See also:  Does sebastian stan have any siblings?

Kiedy powstała piosenka Tych lat nie odda nikt?

Provided to YouTube by WM Poland/WMI Tych lat nie odda nikt · Irena Santor Piosenki Cz.1 ℗ 1968 The Copyright in this sound recording is owned by Polskie Nagrania under exclusive licence to Warner Music Poland, A Warner Music Group Company.

W którym roku powstała piosenka Już nie ma dzikich plaż?

Już nie ma dzikich plaż

Tytuł: Już nie ma dzikich plaż
Autor słów: Logan-Tomaszewski, Krzysztof
Autor muzyki: Szeremeta, Ryszard
Data powstania: 1985

Czy Irena Santor ma syna?

Niewielu wiedziało jednak, że wokalistka miała córkę, która zmarła kilka dni po narodzinach. 'Powrócisz tu’, 'Już nie ma dzikich plaż’ czy 'Tych lat nie odda nikt’ to zaledwie kilka przebojów z obszernego repertuaru Ireny Santor, które wciąż znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków.

Kiedy powstał Solec Kujawski?

Nazwa miasta pochodzi od staropolskiego wyrazu sół, sołek – tzn. spichrz, magazyn zbożowy, gdzie składowano daniny dla księcia z całego księstwa kujawskiego, a w szczególności zboże. W 1325 roku osada otrzymała prawa miejskie z rąk księcia Kujaw – Przemysła.

Prawie przez całe swoje istnienie miasto było znane jako ważny ośrodek przemysłu drzewnego. Od 1772 roku – przez okres 148 lat – miasto znajdowało się pod zaborem pruskim.19 stycznia 1920 roku Solec odzyskał niepodległość. Nazwę Solec Kujawski miasto przyjęło 2 grudnia 1924 roku. Solec Kujawski nie należy do dużych miast, gdyż liczy 16 tys.

mieszkańców. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby był miejscem prężnie działających organizacji, przedsiębiorstw. W gminie jest także szereg atrakcji turystycznych. W Solcu funkcjonuje wiele firm, które czynią z miasta jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków w regionie.

 1. Część z nich mieści się na terenie Parku Przemysłowego, którego budowę sfinansowano z udziałem środków Unii Europejskiej.
 2. Niewielkie odległości oraz dobre powiązania komunikacyjne z największymi miastami województwa, otwierają dostęp do szerokiego rynku pracy.
 3. Poza terenem Parku Przemysłowego, w Solcu i okolicach swoje główne siedziby mają inne przedsiębiorstwa np.

SOLBET, PASACO, DROBEX. Prężnie funkcjonuje Nadleśnictwo Solec Kujawski, prowadzące racjonalną gospodarkę leśnymi zasobami Puszczy Bydgoskiej. To tylko niewielka część z wielu przedsiębiorstw działających w Solcu Kujawskim. W mieście istnieje też wiele budynków użyteczności publicznej, jak np.

Powstała w 2000 roku Hala widowiskowo-sportowa OSiR czy basen wraz z kręgielnią, Atrakcję zapewnia wizyta w Jura Parku, powstałym w Solcu w 2008 roku. Od prawie 30 lat, w Solcu Kujawskim funkcjonuje Soleckie Centrum Kultury, wybudowane niegdyś w czynie społecznym, a gruntownie zmodernizowane w 2015 r.

W 1999 roku, za zgodą mieszkańców Solca podjętą podczas lokalnego referendum w 1997 r., we wsi Kabat, położonej niedaleko miasta, powstało Radiowe Centrum Nadawcze, Dzięki RCN i znajdującym się tam dwom masztom radiowym, możemy odbierać w naszych domach Program Pierwszy Polskiego Radia na falach długich.

Polskie radio słychać też daleko poza granicami kraju. Miasto posiada również bogatą ofertę edukacyjną. Gmina Solec Kujawski jest organem prowadzącym następujące placówki oświatowe: Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Solcu Kujawskim (z oddziałami przedszkolnymi oraz oddziałami gimnazjalnymi), Szkołę Podstawową nr 4 im.

Marii Skłodowskiej-Curie w Solcu Kujawskim (z oddziałem przedszkolnym), Gimnazjum Publiczne nr 2 w Solcu Kujawskim, Przedszkole Publiczne nr 1 „Promyczek” w Solcu Kujawskim oraz Szkołę Muzyczną I stopnia im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim. Na terenie gminy funkcjonuje również przedszkole publiczne prowadzone przez osobę fizyczną – Przedszkole Publiczne Dinuś, a także dwa przedszkola niepubliczne: Przedszkole Niepubliczne „Reksio” oraz Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepubliczne Przedszkole.

Wśród placówek oświatowych działających na terenie Gminy Solec Kujawski, wymienić należy również, prowadzoną przez powiat bydgoski szkołę – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim, w którego skład wchodzą: Liceum Ogólnokształcące, Czteroletnie Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia i Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

Ogółem na terenie gminy działalność prowadzą dwie szkoły podstawowe, jedno gimnazjum, cztery przedszkola (w tym jedno publiczne prowadzone przez osobę fizyczną i dwa niepubliczne), szkoła muzyczna oraz szkoła ponadgimnazjalna. Na terenie miasta działa Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka Publiczna z oddziałem dla dzieci, a także Środowiskowy Dom Samopomocy.

 1. Okolica Solca Kujawskiego i samo miasto sprzyjają spacerom.
 2. Lasy Puszczy Bydgoskiej, a także Wisła i stanica „Salina” zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.
 3. Wszystkich ciekawych historii okolicy w swe progi zaprasza Muzeum Solca im.
 4. Sięcia Przemysła, którego siedziba mieści się w zabytkowej willi w centrum miasteczka.

Zdjęcia na stronie internetowej: Danuta Adamczyk Marek Chełminiak Archiwum Muzeum Solca im. Księcia Przemysła Archiwum Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim

Ile razy w ciągu roku można przeliczyć emeryturę?

1 kwietnia 2022 Główny Urząd Statystyczny ogłosił nowe tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. ZUS będzie z nich korzystał od 1 kwietnia 2022 r. Nie oznacza to jednak, że wszyscy emeryci mogą teraz wystąpić o przeliczenie swoich świadczeń.

Przeliczenie jest możliwe tylko w sytuacjach określonych w przepisach. Z wnioskiem o przeliczenie emerytury może wystąpić np. emeryt, który po przyznaniu świadczenia pracował i odprowadzał składki emerytalne. Wtedy raz na rok lub po ustaniu zatrudnienia ZUS doliczy mu składki emerytalne do świadczenia.

See also:  Czy justyna kowalczyk jest mężatką?

O przeliczenie emerytury nie powinni natomiast występować emeryci, którzy nie prowadzą działalności zarobkowej i nie opłacają składek. Z nowych tablic skorzystają natomiast m.in. osoby, które spełnią warunki do uzyskania emerytury (w szczególności osiągną wiek emerytalny) między kwietniem 2022 r.

a marcem 2023 r. Według nowych tablic średnie dalsze trwanie życia kobiet i mężczyzn jest niższe co ma to wpływ na wysokość tzw. nowej emerytury. „Najnowsze tablice pozwalają obliczyć emeryturę osoby w wieku 60 lat o 3,7 proc. wyższą, a osoby w wieku 65 lat – o 4,1 proc. wyższą niż według poprzednich tablic” – wyjaśnia prof.

Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Czy jest maksymalna kwota emerytury?

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi ponad 43 tys. zł brutto. Otrzymuje ją mieszkaniec województwa śląskiego.

Ile można do emerytury?

Kiedy zawieszenie albo zmniejszenie świadczenia – Aby nie narazić się na zmniejszenie wcześniejszej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy lub renty rodzinnej, przychód nie może przekroczyć 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Od 1 grudnia 2021 r.

 1. Jest to kwota 3960,20 zł brutto.
 2. Jeśli przychód przekroczy 70 proc.
 3. Przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale nie będzie wyższy niż 130 proc.
 4. Tego wynagrodzenia (od 1 grudnia 2021 r.
 5. 7354,50 zł brutto), to świadczenie zostanie zmniejszone o kwotę przekroczenia, ale nie więcej niż o kwotę maksymalnego zmniejszenia.

Kwota maksymalnego zmniejszenia wynosi obecnie 646,67 zł dla emerytur i rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, 485,04 zł – dla rent z tytułu częściowej niezdolności do pracy i 549,71 zł – dla rent rodzinnych, do których uprawniona jest jedna osoba.

Inne zasady dorabiania w grudniu dotyczą renty socjalnej. Zostanie ona zawieszona, jeśli przychód przekroczy 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli od 1 grudnia 2021 r. – 3960,20 zł brutto. Od stycznia 2022 r. zmienią się zasady dorabiania do renty socjalnej. Będą takie jak dla emerytów i osób uprawnionych do rent z tytułu niezdolności do pracy.

Dla wielu osób pobierających rentę socjalną będzie to oznaczało możliwość pobierania renty w pełnej lub zmniejszonej wysokości.

Czy żyje mąż Ireny Santor?

Rozstali się, ale pozostali przyjaciółmi – W życiu solistki zespołu Mazowsze pojawił się Stanisław Santor. Starszy o 12 lat muzyk był koncermistrzem i pierwszym skrzypkiem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. W wywiadzie dla „Vivy!” piosenkarka wspominała: Pobrali się w 1958 r.

 1. Oficjalnie rozwiedli się po 19 latach, ale małżeństwo już wcześniej się rozpadło.
 2. Nie było tajemnicą, że Stanisław Santor cierpiał na depresję.
 3. W styczniu 2021 r.
 4. Fani dowiedzieli się, że w 1959 r.
 5. Piosenkarka urodziła córeczkę Sylwię.
 6. Dziewczynka żyła tylko dwa dni,
 7. Zapytana przez „Dobry tydzień” o tę osobistą tragedię Irena Santor odpowiedziała krótko: Po rozwodzie byli małżonkowie pozostali przyjaciółmi i utrzymywali bliskie kontakty.

Pani Irena opiekowała się byłym mężem, gdy ten walczył z chorobą nowotworową. Stanisław Santor zmarł w styczniu 1999 r. Został pochowany w grobie, w którym 40 lat wcześniej spoczęła jego maleńka córeczka Sylwia. Irena Santor wielokrotnie w wywiadach podkreślała:

Czy Irena Santor ma rodzinę?

Pierwszym mężem Ireny Santor był Stanisław Santor, pierwszy skrzypek i koncertmistrz Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Związek, z pozoru udany, rozpadł się jednak po 19 latach z powodu śmierci dziecka. Córka Santorów, Sylwia, zmarła zaledwie dwa dni po narodzinach w 1959 r.

Jak się nazywał mąż Ireny Santor?

Irena Santor miała jednego męża, Stanisława Santora. Artystka doświadczyła wielu osobistych tragedii, a jedna z nich miała przyczynić się do rozpadu jej małżeństwa. Kim był mąż Ireny Santor i co wiadomo o jej dzieciach? Po latach okazało się, że, choć prawie nikt o tym nie wiedział, była ona mamą.

Gdzie jest córką Ireny Santor?

Irena Santor jest na polskiej scenie muzycznej od lat. To legendarna wokalistka, której nazwisko w naszym kraju znają niemal wszyscy. O życiu prywatnym Santor nie wiemy jednak tak wiele, jak mogłoby się wydawać. A przez około 60 lat artystce udawało się utrzymywać w tajemnicy nawet wielką tragedię, która niewątpliwie odcisnęła na niej piętno.

Chodzi o rodzinny koszmar, który dotknął ją przed laty. Okazuje się bowiem, że Irena Santor w 1959 roku urodziła dziecko – córkę, której nadała imię Sylwia Santor. Dziewczynka jednak zmarła. „Super Express” kilka lat temu odnalazł nawet grób, w którym maluszek został pochowany. Córka gwiazdy „Mazowsza” i jej byłego męża, którym był Stanisław Santor, została pochowana w kwaterze dziecięcej na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

W 1999 roku w mogile spoczął również jej ojciec, znany skrzypek i koncertmistrz Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. „SE” donosił w 2021 roku, że grób jest zadbany i często odwiedzany. Nieopodal pochowany jest także Zbigniew Korpolewsk, aktor i reżyser przedstawień rozrywkowych, który był ostatnim partnerem Santor.