Seriale Podobne Do Dlaczego Ja

Dlaczego ja podobne seriale?

Wśród polskich seriali paradokumentalnych można znaleźć zarówno obyczajowe ( Trudne sprawy, Dlaczego ja?, Ukryta prawda, Pamiętniki z wakacji, Zdrady, Kocham.

Co oglądać po gotowe na wszystko?

Serial podobny do „ Gotowe na wszystko ’ – „Pokojówki z Beverly Hills’ Serial podobny do „ Gotowe na wszystko ’ – „Wielkie kłamstewka’ Serial podobny do „ Gotowe na wszystko ’ – „Seks w wielkim mieście’ Serial podobny do „ Gotowe na wszystko ’ – „Dziewczyny’

Co można rzucać?

Przypominamy Państwu o zakazie palenia odpadów. Odpadami, które można spalać są: papier, tektura, trociny, niezanieczyszczone drewno, odpady z rolnictwa i gospodarki leśnej – odpadowa masa roślinna. Za spalanie niedozwolonych odpadów grozi, zgodnie z art.191 ustawy o odpadach, kara aresztu albo grzywny.

Czy ogladanie seriali rozwija?

Brytyjscy naukowcy: dzięki oglądaniu filmów stajesz się mądrzejszy Jak wynika z badań przeprowadzonych przez University College London i Vue Entertainment oglądanie filmów na wielkim ekranie poprawia naszą pamięć i koncentrację, a także sprawia, że możemy być bardziej kreatywni.

Ponadto wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne. Seans filmowy w kinie działa jak 45-minutowy lekki trening cardio, niezależnie od tego, czy idziesz sam, czy z innymi. · Doświadczenia kulturowe, takie jak kino, mogą poprawić pamięć, koncentrację i utrzymać mózg w dobrej kondycji. · Podczas seansu serca biją zgodnie, co może wpłynąć na więzi społeczne, wydajność zespołu i zmniejszyć samotność.

· Kilka godzin w kinie może sprawić, że uczestnik seansu będzie bardziej kreatywny i produktywny. Badania opublikowane przez Vue i University College London, ujawniają, że kilka godzin przed dużym ekranem może mieć zaskakujące korzyści dla funkcjonowania naszego mózgu, więzi społecznych, produktywności czy kreatywności.

W ramach eksperymentu akademickiego przeprowadzonego przez Wydział Psychologii Eksperymentalnej UCL, grupa ochotników została poddana testom za pomocą czujników biometrycznych, aby zobaczyć, co dzieje się z ich umysłami i ciałami podczas dwugodzinnego pokazu filmu. Badania wykazały zauważalny wzrost tętna widzów podczas filmu, które utrzymywało się na poziomie podwyższonym do 50%-60% tętna maksymalnego przez 45 minut – co odpowiada lekkiej formie treningu cardio.

Fascynujące jest to, że gdy widzowie oglądali film, ich tętno stało się bardziej wyrównane, często bijąc jednocześnie. Testy przewodnictwa skórnego wykazały również, że pewne zdarzenia w filmie wywołały wzrost poziomu pobudzenia emocjonalnego. Doświadczenia kulturowe, takie jak chodzenie do kina, dają naszemu mózgowi możliwość poświęcenia niepodzielnej uwagi przez dłuższy czas.

 1. W szczególności w kinie nie mamy nic innego do zrobienia poza zatraceniem się w filmowej historii.
 2. Wyjaśnia Dr Joseph Devlin, profesor neurologii poznawczej na UCL – Ponadto nasza zdolność do utrzymywania skupienia i uwagi odgrywa kluczową rolę w budowaniu naszej odporności psychicznej, ponieważ rozwiązywanie problemów zazwyczaj wymaga skoncentrowanego wysiłku, aby pokonać przeszkody.

Innymi słowy, nasza zdolność do rozwiązywania problemów bez rozpraszania uwagi sprawia, że jesteśmy w stanie lepiej rozwiązywać problemy i czyni nas bardziej produktywnymi. W świecie, w którym coraz trudniej jest odejść od towarzyszących nam urządzeń, ten poziom ciągłej koncentracji jest dla nas dobry.

 • Obecnie kino jest jednym z ostatnich miejsc, w których naprawdę można się wyłączyć od atakujących nas z każdej strony powiadomień, przypomnieć czy wiadomości z urządzeń mobilnych.
 • Filmowe historie oglądane na wielkim ekranie pozwalają się nam zatracić i ma to na nas korzystny wpływ.
 • Warto zwrócić uwagę na fakt, że dla pełnego odcięcia się filmy powinny być oglądane w określony sposób, aby widz mógł w pełni zanurzyć się w otoczeniu ekranu, dźwięku i fotela.

Multikino oferuje najlepsze i luksusowe rozkładane, skórzane fotele, ekrany o wysokiej rozdzielczości i wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos, ponieważ każdy zasługuje na doświadczenie magii rozrywki na dużym ekranie. W dzisiejszych czasach ludzie są skupieni na smartfonach i coraz częściej wycofują się w samotne doświadczenia wykorzystując do tego swoje urządzenia mobilne.

W efekcie poczucie samotności wzrasta we wszystkich grupach wiekowych. Tymczasem antidotum na to może być wspólne doświadczenie oglądania filmów na dużym ekranie, które ma moc łączenia nas w sposób, w jaki samotny ekran nigdy nie będzie. Wprawdzie dzięki smartfonom jesteśmy połączeni w sieci jak nigdy wcześniej, ale charakter tych relacji jest zapożyczony.

– dodaje dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego – W czasie seansów w kinie jesteśmy w namacalnej wspólnocie z innymi widzami. Słyszymy ich reakcje, „zarażamy się” emocjami, głównie śmiechem, mamy poczucie ponadindywidualnego, kształtującego doświadczenia, bycia z innymi w danej historii w jednym miejscu i czasie.

 • Mniejsze ekrany nam tego nie zapewnią.
 • Oglądanie filmów w kinie pozwala nam na lepszy wgląd w siebie.
 • Jest szansą na znalezienie inspiracji, katalizatorem do działania i zmiany, szansą na uwolnienie uczuć.
 • Nie od dziś w krajach Zachodu bardzo popularna jest kinoterapia, odbywająca się w grupach lub samodzielne, zalecana przez terapeutów, jako element kuracji, w czasie której nierzadko doznajemy oczyszczenia i ulgi.

Dzieje się tak dlatego, że seans w kinie, silnie oddziałując na nasze zmysły, w pewien sposób nas „otula”, przez co zmniejsza poziom naszego stresu i niepokoju poprzez uwalnianie kortyzolu i dopaminy do mózgu. W nadchodzących miesiącach będzie wiele okazji do tego, żeby się zatracić w niezwykłych opowieściach.

 • Już teraz na wielkim ekranie można oglądać najnowsze przygody Jamesa Bonda w filmie „Nie czas umierać”.
 • W październiku na widzów czeka jeszcze między innymi „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, „Diuna” oraz „Furioza” z Mateuszem Banasiukiem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych.
 • Natomiast w kolejnych miesiącach premierę będą miały: „Eternalas”, „Pitbull” Patryka Vegi, „Bo we mnie jest seks”, „Dom Gucci”, „Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz „Matrix Zmartwychwstania”.

Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie, Źródło: Materiał partnera Najlepsze teksty z Newsweeka Trzy razy w tygodniu na Twojej skrzynce Podając adres email wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na ten adres. Newsletter może zawierać treści marketingowe. Dowiedz się więcej. : Brytyjscy naukowcy: dzięki oglądaniu filmów stajesz się mądrzejszy

Jaki jest najpopularniejszy serial?

Netflix – top 10 najpopularniejszych seriali wszech czasów – Aktualny top 10 produkcji znajdujących się na Netfliksie, zarówno dla całego świata, jak i poszczególnych krajów, możecie znaleźć, a aktualizacje rankingu wszech czasów publikowane są też często przez media. Seriale Podobne Do Dlaczego Ja Fot. Netflix Numerem 1 wciąż jest 4. sezon „”, któremu widzowie Netfliksa łącznie poświęcili 1,35 mld godzin swojego czasu w ciągu pierwszych 28 dni od premiery. Niewiele słabsza jest „” z prawie 1,24 mld godzin oglądania. Lepiej od „Nocnego agenta” wypada także miniserial „” (856 mln godzin) i 2.

Sezon „” (656 mln godzin). „Nocnemu agentowi” udało się za to pokonać zarówno 1. sezon „Bridgertonów” (625 mln godzin), jak i 3. sezon „Stranger Things” (582 mln godzin). W dziesiątce jest też nadal 5. sezon „”, 1. sezon „” (ale brakuje dwójki) i miniserial „”. Jak zauważa, jeszcze niedawno w top 10 wszech czasów znajdował się 2.

See also:  Dlaczego Kot Mnie LiE

sezon serialu „” z ponad 500 mln godzin oglądania na koncie. Mimo to nie słychać nic o zamówieniu na 3. sezon. Przyglądając się netfliksowej liście top 10 wszech czasów, warto zauważyć, że jest ona robiona oddzielnie dla seriali anglojęzycznych i nieanglojęzycznych. Seriale Podobne Do Dlaczego Ja Fot. Netflix Pierwsza trójka top 10 anglojęzycznych filmów Netfliksa od dawna pozostaje niezmieniona: „Czerwona nota”, „Nie patrz w górę i „Nie otwieraj oczu”. Z kolei najpopularniejszym nieanglojęzycznym filmem Netfliksa jest norweski „Troll”. Listy top 10 wszech czasów powstają w oparciu o oglądalność, jaką produkcje Netfliksa mają na przestrzeni pierwszych 28 dni.

Kto umiera w Gotowe na wszystko?

„Gotowe na wszystko 8”: tajemnica śmierci głównego bohatera ujawniona! Szczególnie polskim widzom. Dlatego nie czytajcie dalej, jeśli nie chcecie się dowiedzieć który z głównych bohaterów zostanie uśmiercony w najbliższym odcinku emitowanym w USA! W odcinku, którego emisja zaplanowana jest w USA w stacji ABC na 11 marca zginie jedna z głównych postaci. Wiadomość o tym, kto to będzie była najpilniej strzeżoną tajemnicą, ale producentom plany pokrzyżowała Nicollette Sheridan, która do dziś procesuje się ze stacją ABC i twórcą serialu Marciem Cherry. Sheridan oskarża Cherry’ego o molestowanie psychiczne, dyskryminację ze względu na płeć i bezpodstawne zwolnienie z pracy. I tak podczas walki na sali sądowej wykradła się wiadomość o tym, która z postaci zginie 11 marca w najbliższym odcinku „Gotowych na wszystko”. Magazyn Enterteinment Weekly przeprowadził wywiad z aktorem, który został usunięty w serialu na dwa miesiące przed finałem sezonu. UWAGA! Spoilery! SPRAWDŹ NASZ RAPORT SPECJALNY „Gotowe na wszystko”, a w nim niusy, fotogalerie i wideo >> Niestety, James Denton – serialowy Mike Delfino, seksowny hydraulik i mąż Susan zginie tragicznie w najbliższym odcinku. Onet Mike Delfino Jak się domyślacie Delfino spotka się ze swoim przeznaczeniem za sprawą mafii z którą zadarł pomagając Benowi w rozwiązaniu jego problemów. ENTERTAINMENT WEEKLY: Kiedy dowiedziałeś się o tym, że Mike „będzie gryzł piach”? James Denton: W zeszłym roku. Po siedmiu latach zamartwiania się o to, że moja postać zostanie zabita w końcu do tego doszło. Całe szczęście, że udało mi się dotrwać do końca! Do finału zostało 6-7 epizodów. EW: Wiemy, że scena w której umierasz została już nakręcona. Czy pojawisz się w późniejszych odcinkach we wspomnieniach? J.D: Tak, w 17. odcinku będę leżał w trumnie i wtedy będą mnie wspominać. Ale to wszystko. -html – EW: Ty i twoja serialowa żona, Teri Hatcher będziecie mieli bardzo ładną scenę, zanim umrzesz, prawda? J.D.: Tak, to będzie naprawdę piękna scena. Ale wcześniej ktoś spróbuje włamać się do naszego domu. Pójdę na policję i powiem im, że wiem kto to zrobił, że znam tego człowieka. A oni odpowiedzą mi: „Trzeba było nie zadzierać z mafią. To twarde sztuki”. Na początku tego odcinka zostanie powiedziane, że któryś z głównych bohaterów zginie w ciągu 24 godzin. I wszyscy, w tym pani McCluskey, Bree, nowa dziewczyna Toma – Jane, Gaby i Carlos’, ich córka Juanita i moja postać, Mike Delfino – będą teoretycznie balansowali na granicy życia i śmierci, to będzie bardzo zabawne. EW: Myślisz, że sposób w jaki zginie Mike pasuje do jego postaci? Czy z punktu widzenia scenariusza zostało to dobrze rozegrane? J.D.: Tak, uważam, że to idealnie do niego pasuje. Mike od początku miał kryminalną przeszłość i był związany z mafią, stąd jego nazwisko „Delfino”. Mam nadzieję, że po jego śmierci we wspomnieniach zobaczymy trochę wydarzeń z jego bardziej mrocznej przeszłości. EW: To będzie bardzo smutny moment dla Teri, czyli twojej żony – Susan Mayer.J.D.: O tak, to będzie dla niej koszmar. Stanie się znów bardzo smutną postacią. EW: Czy scena, w której umierasz była dla was bardzo trudna do zagrania? J.D.: Pamiętam, jak leżałem na progu domu, cały zakrwawiony i patrzyłem na schody prowadzące do drzwi. Przez osiem lat zagrałem w tym miejscu tyle scen, tam była nasza pierwsza randka z Susan, później wprowadzaliśmy się do tego domu, było rozstanie i powrót. To rzeczywiście było trochę przerażające. Wszystko się tam zaczęło i wszystko w tym samym miejscu się skończyło. EW: Rozglądasz się za nowymi rolami? J.D.: Przede wszystkim chodzi mi o moje dzieci i o styl życia. Robienie filmów jest fajne, ale trzeba im poświęcić więcej czasu. Dlatego dla mnie idealna jest telewizja. Jednak na razie większość propozycji jest w stylu – Delfino jako policjant, Delfino jako strażak, Delfino jako ranger, trzeba się temu opierać. Ale muszę przyznać, że mogłem zostać zaszufladkowany w o wiele gorszej roli. Mike był tajemniczy, całkiem interesujący. Myślę, że miałem wielkie szczęście go zagrać. W Polsce ostatni, ósmy sezon „Gotowych na wszystko” można oglądać na kanale FOX Life. „Gotowe na wszystko 8”: jaki będzie finał kultowego serialu? >>> „Gotowe na wszystko 8”: marnotrawny syn wróci na Wisteria Lane! >> : „Gotowe na wszystko 8”: tajemnica śmierci głównego bohatera ujawniona!

Gdzie wyrzucić śliski papier?

Śliski papier – Papier lakierowany nie powinien być wrzucany do niebieskiego pojemnika. W odróżnieniu od kartek z bloku, czy zeszytów papier śliski jest pokryty dodatkową ilością tworzyw sztucznych, które nie podlegają recyklingowi. Jeżeli nie mamy gdzie oddać gazet pokrytych śliską folią, wyrzućmy je do kosza na zmieszane odpady.

Gdzie wrzucamy obierki z ziemniaków?

biodegradowalne

 • Wrzucamy: – odpadki warzywne i owocowe
 • – resztki żywności pochodzenia roślinnego.
 • Nie wrzucamy: – resztek pochodzenia zwierzęcego- kości i odchodów zwierząt
 • – oleju jadalnego.

SZCZEGÓŁOWE PRZYKŁADY ODPADÓW BIODEGRADOWALNYCH, KTÓRE WYRZUCAMY DO BRĄZOWEGO KONTENERA Z NAPISEM BIO: – obierki od warzyw (ziemniaków, marchewki, pietruszki, ogórków, cebuli, itp.)- obierki i skórki od owoców (jabłka, gruszki, banany, cytryny, pomarańcze, itp.)- zepsute warzywa i owoce- resztki chleba i pieczywa- pestki owoców (np.

 1. DO KONTENERÓW NA ODPADY BIO NIE WYRZUCAMY:
 2. wrzucamy do odpadów ZMIESZANYCH.

– resztek pochodzenia zwierzęcego- kości- ości ryb- odchodów zwierząt – oleju jadalnego- puszek, słoików, butelki z zawartością- kapsułek z kawą do ekspresu- resztek żywności pochodzenia zwierzęcego (mięso, wędliny, sery, resztki jajek, itp.)- resztek żywności wieloskładnikowej (sałatki, zapiekanki, kanapki, itp.)- gumy do żucia- wykałaczek, patyczków drewnianych- kapsułki z kawą do ekspresów – wyrzucamy do odpadów ZMIESZANYCH- słoik z zwartością, butelka z zawartością, konserwa z zawartością roślinno-warzywną (przeterminowane, spleśniałe przetwory owocowo-warzywne – dżemy, warzywa, owoce – : biodegradowalne

See also:  Dlaczego Pies Wymiotuje

Czego nie wolno wyrzucać na śmietnik?

Co zaliczamy do odpadów zmieszanych? – Wśród odpadów znajduje się też grupa śmieci, z której nie odzyska się już surowców wykorzystanych do ich wyprodukowania. Takie odpadki powinny trafić do lub szarych. Wrzuca się zatem do nich takie rzeczy, jak: resztki po sprawieniu mięsa, olej po smażeniu, zawartość worków do odkurzaczy, niedopałki papierosów, paragony, zbite naczynia szklane oraz porcelanowe, zużyte pieluchy, ręczniki oraz chusteczki papierowe, żwirek z kuwety czy odchody zwierząt.

 • Do odpadów zmieszanych zalicza się też plastikowe bądź papierowe opakowania pokryte tłuszczem.
 • W tej kategorii powinny się też znaleźć pojemniki z resztkami niewykorzystanej żywności, np.
 • Jogurtu czy serka.
 • W czarnych koszach należy umieścić mokry papier etykiet, które odkleiły się od słoików czy butelek lub pergamin po pieczeniu.

Uważa się, że, gdy mamy wątpliwość, gdzie dane pozostałości zaklasyfikować, to mniejszą szkodą jest wrzucenie ich do kosza na odpady zmieszane niż do innego. Nie oznacza to jednak, że do tych odpadów mogą trafić wszystkie inne, które sprawiają nam w segregacji kłopot,

Należy z całą stanowczością wystrzegać się wyrzucania tam zużytych baterii i akumulatorów, niewykorzystanych albo przeterminowanych leków oraz odpadów medycznych. Do śmieci zmieszanych nie zaliczają się odpady wielkogabarytowe, stare opony, zużyte świetlówki oraz opakowania po preparatach do ochrony roślin.

Należy pamiętać, że gruz i odpady budowlane powinny być składane w specjalnie zamawianych kontenerach. Z kolei niesprawny sprzęt RTV oraz urządzenia gospodarstwa domowego należy oddawać do wyznaczonych punktów lub korzystać z organizowanych przez gminy zbiórek.

Ile lat ma Dean?

powrót do forum serialu Nie z tego świata 14 lat

ocenił(a) ten serial na: 9 Ktoś wcześniej już zadał to pytanie ale nikt mu nie odpowiedział, dlatego ja powtarzam : wiecie może ile lat mają główni bohaterowie w serialu, np. w 4 sezonie ? moniska0790 Dean ma 29lat a Sam 25 lat wystarczyło w wikipedi sprawdzić 🙂 zielonawariatka Mówią, że wikipedii nie można wierzyć 😉 Goha24 ocenił(a) ten serial na: 10 moniska0790 w 1 sezonie Dean mówi, że ma 26 lat. dokładnie w pierwszym odcinku. czyli wystarczy sobie dodać. zresztą co ma wiki do tego? wszystko można wywnioskować z serialu 🙂 moniska0790 Dokładnie rzecz ujmując Sam urodził się 2 maja 1983 r. a Dean 24 stycznia 1979 r. 🙂

Czy Dean ma syna?

Ostatni rok życia – W trzeciej serii, Dean pragnie korzystać z życia na całego wiedząc, że pozostało mu kilka miesięcy. W tym czasie spotyka się z Lisą – z którą niegdyś spędził niezapomniany weekend. Poznaje również jej syna Bena, którego także pomaga potem uratować.

W międzyczasie Sam próbuje jakoś złamać pakt demona z Deanem. Dean nastawiony jednak sceptycznie, prosi brata by odpuścił. W tym ostatnim czasie Dean chce zając się tym co lubi i robi najlepiej czyli polowaniem na potwory. A jest co robić gdy na ziemię przybyło wiele nowych o wiele gorszych demonów, które wydostały się z piekieł.

Jednocześnie Winchesterowie, którzy stawiają czoło demonom, poznają Ruby -demonicę, która jest przychylna braciom i udowadnia im to nieraz ratując ich z opresji. Dean pozostaje jednak nieufny wobec Ruby, w przeciwieństwie do Sama, który zbliża się do dziewczyny.

Demonica ujawnia tym samym ciekawe informacje na temat Lilith – kobiety demona, która wydostała się z piekieł i pragnie śmierci Sama, gdyż widzi w nim konkurenta do roli swego rodzaju „antychrysta”. W międzyczasie bracia natrafiją również kilkakrotnie na Bellę Talbot, Angielkę handlującą przedmiotami obdarzonymi paranormalnymi mocami.

Bella wkrótce kradnie Deanowi Colta, gdyż okazuje się bowiem że Bella podobnie jak Dean zawarła pakt z demonem, który teraz za unieważnienie ich porozumienia zażądał pistoletu oraz zabicia Sama. Dean przechytrza jednak plany Belii. Kobieta w ostatniej rozmowie informuje go, że jej jak i jego pakt przetrzymuje Lilith.

Zabicie jej unieważni pakt Deana. Dean widząc ostatnią nadzieję, decyduje przystać na prośby Sama i zawalczyć o swoje życie. W ostatnich dniach Dean I Sam bezustannie próbują namierzyć Lilith – która ukrywa się pod postacią małej dziewczynki. W końcu na dwa dni przed wypełnieniem się paktu, Bobby namierza Lilith.

Cała trójka postanawia udać się do Indiany, wiedząc, że zabicie jej unieważni pakt. Ponieważ jednak nie posiadają już legendarnego Colta, postanawiają poprosić Ruby, aby pomogła im dzięki swojemu magicznemu nożowi, który zabija demony. Ruby nie zgadza się jednak na ten plan, co sprawia, że Dean kradnie jej nóż.

 • Następnie Dean, Sam I Bobby udają się do Indiany gdzie przebywa Lilith.
 • Jednak sprawę komplikuje fakt, że połowa miasta została opętana przez demony, które strzegą swojej pani.
 • Wreszcie jednak przybywa Ruby, która pomaga Winchesterom dostać się do domu rodziny, gdzie ma znajdować się Lilith.
 • Tam jednak okazuje się, że demonica opuściła ciało dziewczynki.

Wybija północ i Dean widzi ogary piekielne (znak, że pakt zaczyna się dopełniać). Bracia szybko orientują się także, że Ruby nie jest prawdziwą sobą. Jej ciało przybrała Lilith, która obezwładnia Sama I Deana. Demonica nasyła na Deana ogary piekielne, ale z nieznanego powodu nie może zabić Sama więc ratuje się ucieczką.

Czy będzie 16 sezon Supernatural?

„Supernatural” zakończy się po 15. sezonie. Obsada zareagowała na wiadomość Nadchodzi koniec przygód Deana i Sama Winchesterów. Sezon 15 będzie ostatnim, w którym zobaczymy przygody nieustraszonych braci. Produkcja zadebiutowała w 2005 roku i po 15 latach zniknie z anteny CW.

 1. Telewizja CW poinformowała 22 marca 2019 roku, że dobiega końca.
 2. W informacji prasowej mogliśmy przeczytać, że produkcja serialu zostanie zakończona po 15. sezonie.
 3. Jak nietrudno się domyślić, wiadomość ta nie zachwyciła ani fanów, ani twórców produkcji, dla których saga o Winchesterach mogłaby jeszcze trwać latami.

Niestety, zakończy żywot po 15 latach na antenie.

Czy oglądanie seriali to zainteresowanie?

Hobby banalne to wciąż hobby. Czytanie książek, oglądanie filmów i seriali, podróże i słuchanie muzyki są bardzo popularnymi zainteresowaniami i pisanie o nich w CV wydaje się kompromitujące. Jednak, skoro to właśnie Cię interesuje, dobrze by było o tym napisać.

Czy ogladanie filmow jest nielegalne?

Czy pobieranie filmów z CDA jest legalne? – Powiedzieliśmy już sobie jak przedstawia się legalność oglądania filmów na CDA. W przypadku chęci ich pobrania. Jak mówi art.23 ustawy o prawie autorskim: Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

See also:  Dlaczego Akcje Orlenu Spadaj

Dlaczego warto oglądać seriale?

„Odwilż” przełamuje tematy tabu i może nam pomóc zrobić to samo. – Tematy społeczne, tak jak w „Odwilży”, coraz częściej wkraczają do seriali. Czy przełamywanie pewnych tabu może pozwolić nam przewartościować życie? Może się do tego przyczynić. Nierzadko łatwiej jest spojrzeć na bohatera i zobaczyć w nim siebie niż patrzeć na siebie.

 • Takie seriale, podczas oglądania których identyfikujemy się z postaciami i widzimy coś podobnego do tego, co wydarza lub wydarzyło się w naszym życiu, pozwalają nam czasem zobaczyć prawdę o sobie.
 • Iedy jesteśmy w centrum tego wszystkiego, włączają nam się mechanizmy obronne zniekształcające nam rzeczywistość.

A scena w filmie, odpowiadająca naszym doświadczeniom, potrafi uzmysłowić, w czym tkwimy i że to nie jest dla nas dobre. Zawieja, główna bohaterka serialu „Odwilż”, może wzbudzać w nas mieszane uczucia – z jednej strony podoba nam się, jaką jest policjantką i cenimy ją za to, z drugiej zaś strony trudno nam zaakceptować jej wybory.

Można więc powiedzieć, że twory kultury, w tym przypadku serial, pozwalają nam nabrać dystansu do spojrzenia na własne życie i relacje. Tak, można tak to ująć. „Odwilż” to opowieść o byciu na życiowym zakręcie, główna bohaterka stoi na rozdrożu, próbuje wybrać swoją drogę, jest w kryzysie. I my teraz też, jako społeczeństwo, przeżywamy taki kryzys: przeczołgała nas pandemia, kryzys gospodarczy, teraz wojna.

Czy obcowanie z trudnymi tematami na ekranie pomaga czy raczej odwrotnie? To bardzo indywidualna kwestia. Filmy pokazujące ból, przemoc, np. filmy wojenne w takim czasie mogą nam nie ułatwiać radzenia sobie z tym, co przeżywamy na co dzień. Nierzadko dzieje się tak, że z uwagi na aktualną, obciążającą nas sytuację na świecie, wolimy wybierać lekką rozrywkę, nawet taką poniżej własnych możliwości intelektualnych.

 • Wszystko po to, by móc się oderwać.
 • To, co najbardziej nas przygnębia i bywa szkodliwe, to codziennie oglądanie programów informacyjnych.
 • Śledzenie każdego newsa, oglądanie każdego zdjęcia np.
 • Z Ukrainy obciąża psychicznie i trzeba od tego robić sobie przerwy.
 • Takie wydarzenia jak wojna w Ukrainie to dla nas ogromny ładunek emocjonalny.

Potrzeba nam umiejętności dystansu i rozkładania tego ładunku na części. Jeśli tak się nie stanie, możemy coraz gorzej się czuć, „udepresyjniać się”, nie móc się skupić na pracy, nie móc funkcjonować „tu i teraz” na takim poziomie jak dawniej. Co ciekawe kino gatunkowe, nawet to brutalne, może nam czasem pomagać – niektórzy ludzie chętnie oglądają np.

 1. Horrory gore, żeby się odstresować – jest to dla nich rozrywka a nie oglądanie eskalujące stres.
 2. Warto natomiast siebie monitorować i jeżeli czujemy, że w danym serialu, filmie jest czegoś za dużo, zaczynamy się źle czuć pod jego wpływem, trzeba t przerwać i poczekać na lepszy moment.
 3. Rzeczywiście sama łapałam się na początku wojny w Ukrainie, że pod wpływem przesycenia newsami i tragicznymi informacjami, nie byłam w stanie oglądać nic innego poza komediami romantycznymi, w których wybory bohaterów – porównując je do aktualnej sytuacji – wydają się nieistotne i błahe, nawet jeśli kiedy indziej inaczej byśmy je odbierali.

Z drugiej strony czasem będąc w gorszym nastroju świadomie wybieram produkcje czy muzykę, które podtrzymają mój melancholijny nastrój. Jak to właściwie działa? Bardzo wiele osób w pierwszym okresie wojny decydowało się na takie produkcje po to, żeby „odtajeć”, żeby nie musieć za dużo myśleć, „ponapawać” się ładnymi widokami, ludźmi i uspokoić nerwy.

 1. Należy też pamiętać, że nie ma złych emocji.
 2. Nie ma emocji, które są niewłaściwe, niedobre, mogą być co najwyżej przez nas bardziej lub mniej lubiane.
 3. Smutek jest emocją, która wymaga ukojenia.
 4. Często jest tak, że od dziecka słyszymy taki przekaz, żeby nie płakać, tylko się uśmiechnąć, żeby nie smucić się, tylko zjeść coś słodkiego.

Część dorosłych osób ma takie poczucie, że kiedy pojawia się smutek, trzeba go zagłuszyć. To nie jest właściwa strategia. Żadna emocja, która jest zagłuszona, wyparta, przykryta inną, nie maleje, a wręcz rośnie i robi więcej szkody. Dlatego często nasz organizm próbuje sam się wyregulować i kiedy jesteśmy smutni nie przychodzi z odsieczą i z zastąpieniem tego smutku jakąś inną emocją, aby ten smutek wyprzeć, ale mówi nam: posiedź trochę w swoim smutku.

 1. Smutek jest jak gość.
 2. Nie udawaj, że nie słyszysz pukania, tylko wpuść go do domu, a to pozwoli tej emocji szybciej minąć, bo damy jej, sobie przestrzeń, żeby razem pobyć.
 3. Czasami daniem tej przestrzeni na posmucenie się jest słuchanie smutnej muzyki, oglądanie wzruszających filmów, co pozwoli nam np.

się wypłakać, spowolnić, zanurzyć się w myślach. Smutek też pozwala nam dojrzewać, zainspirować się do poszukania sobie odpowiedzi na pytanie, czego potrzebuję w życiu. Z kolei, co ciekawe, osoby, które lubią horrory to nierzadko są osoby lękowe. Oglądając te horrory, mają lęk pod kontrolą.

Czy oglądanie seriali to zainteresowanie?

Hobby banalne to wciąż hobby. Czytanie książek, oglądanie filmów i seriali, podróże i słuchanie muzyki są bardzo popularnymi zainteresowaniami i pisanie o nich w CV wydaje się kompromitujące. Jednak, skoro to właśnie Cię interesuje, dobrze by było o tym napisać.

Dlaczego lubię oglądać seriale?

– Seriale zaspokajają szereg naszych głębszych potrzeb – mówi psycholog, dr Katarzyna Knopp. – Dzięki nim możemy przeżywać takie emocje, których nie mamy odwagi albo okazji przeżyć w rzeczywistości – wyjaśnia.

Jak seriale wpływają na nasze życie?

Świadomość odbiorców kultury medialnej w XXI wieku kolonizują seriale. Filmowe historie w odcinkach przyciągają, magnetyzują, uzależniają, dostarczają rozrywki i przyjemności, ale także poruszają aktualne oraz ważne społecznie problemy.

Dlaczego oglądanie seriali to dobry wybór?

Zachęta do nauki języków obcych – Internetowe platformy z serialami oferują obecnie produkcje z całego świata. Ich oglądanie stanowi poważną zachętę do nauki języków obcych. Nawet mając wcześniej ograniczony kontakt z danym językiem z czasem wyłapujemy z serialu zwroty i kwestie, które przypadają nam do gustu.

Utożsamiamy z nimi ulubionych bohaterów, a ostatecznie pragniemy lepiej poznać ich język, aby doskonale zrozumieć serial i kulturę kraju, z którego pochodzi. Dobrym tego przykładem może być popularna ostatnio produkcja Dom z papieru, czy kultowy już serial Narcos, które jeszcze mocniej przybliżyły Polakom język hiszpański.

Warszawa to miasto, w którym stosunkowo łatwo znaleźć szkołę, gdzie można się go nauczyć. Zainteresowanych zapraszamy na zajęcia do Lincoln!