Glimbax Wycofany Dlaczego

Co się stanie po wypiciu Glimbax?

Działania niepożądane: – W badaniach klinicznych nie obserwowano działań niepożądanych, które można by przypisać przyjmowaniu preparatu Glimbax. Jednak podczas stosowania leku (zwłaszcza długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej (np.

Pieczenie) i kaszel, może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie preparatu i zastosować odpowiednie leczenie. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania preparatu Glimbax.1 ml roztworu zawiera 0,74 mg Diclofenacum (diklofenak w postaci kwasu).

Substancje pomocnicze: Preparat zawiera: sodu benzoesan, czerwień koszenilową (E124) oraz cholinę roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, wodę oczyszczoną.

Co zamiast Glimbax?

Czym zastąpić Octeangin? – Pastylki do ssania Octeangin nie posiadają zamiennika. Inne, dostępne w aptece produkty lecznicze z oktenidyną wydawane na receptę występują w postaci płynu, żelu na rany lub aerozolu do stosowania na skórę. Do podobnych leków stosowanych w stanach zapalnych błony śluzowej gardła i jamy ustnej, ale zawierających w składzie inną substancję czynną należą np.

Co zrobić gdy lek jest wycofany?

15.02.2019 W związku z opublikowanym dzisiaj Obwieszczeniem, Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje o możliwości zwrotu do apteki produktu leczniczego PecFent, o numerze serii 54304 17 (data ważności 10.2020). Wymieniona seria produktu leczniczego PecFent została wycofana z poziomu Pacjenta po stwierdzeniu nieszczelności opakowania bezpośredniego.

Powyższa decyzja o wycofaniu leku z poziomu Pacjenta jest efektem rekomendacji Europejskiej Agencji Leków. W niewielkiej części produktów wymienionej wyżej serii stwierdzona została wada jakościowa – nieszczelność opakowania bezpośredniego, co może powodować odparowanie roztworu, a tym samym zwiększenie stężenia substancji czynnej i ryzyko podania nieprawidłowej dawki.

Choć w Polsce jak do tej pory nie zgłaszano reklamacji w związku z tą wadą, Główny Inspektor Farmaceutyczny działając prewencyjnie, w trosce o bezpieczeństwo Pacjentów i w zgodzie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków podjął decyzję o wycofaniu leku z poziomu Pacjenta.

Pacjent zażywający ten lek powinien w pierwszej kolejności sprawdzić, czy posiada opakowanie z wycofanej serii. Jeśli nie – kontynuować zażywanie leku. Jeśli Pacjent posiada lek z wycofanej serii powinien jak najszybciej udać się do lekarza z prośbą o wystawienie recepty. Jest to konieczne z uwagi na fakt, iż PecFent jest produktem leczniczym zawierającym Fentanyl – środek odurzający.

Wydanie leku zawierającego środek odurzający jest możliwe tylko na podstawie recepty lekarskiej. Farmaceuta odnotowuje wydanie takiego produktu leczniczego w specjalnej książce kontroli środków odurzających i psychotropowych. Farmaceuta nie może wydać leku zawierającego środki odurzające lub substancje psychotropowe bez recepty, gdyż jest to niezgodne z prawem i obarczone sankcjami.

Czy Glimbax się połyka?

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może różnić się od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta. GLIMBAX to roztwór to płukania jamy ustnej i gardła w celu zwalczenia stanu zapalnego oraz bólu.

Zaleca się stosowanie w przypadku stanów zapalenia dziąseł, jamy ustnej, gardła, objawów podrażnienia oraz w stanach po zabiegach stomatologicznych, Zawarty w składzie diklofenak przeciwdziała rozwojowi stanu zapalnego oraz hamuje jego aktywność, Nie działa przeciwdrobnoustrojowo. GLIMBAX sposób użycia : Płukać jamę ustną oraz gardło 2/3 razy na dobę, płukać około minutę,

Nie połykać, GLIMBAX przeciwwskazania : – Uczulenie na któryś składnik leku – Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia GLIMBAX skład : Diklofenak oraz substancje pomocnicze: choliny roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, czerwień koszenilowa, woda oczyszczona.

Ile dni można stosować Glimbax?

Dawkowanie preparatu Glimbax – roztwór do płukania jamy ustnej i gardła – Preparat ma postać roztworu do płukania jamy ustnej i gardła. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem. Dorośli i dzieci po 14. roku życia. Każdorazowo należy zastosować ok.15 ml (1 miarkę) preparatu nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną oraz gardło przez 30–60 sekund. Stosować 2–3 razy na dobę.

Po wypłukaniu roztwór należy wypluć. Jeżeli po 7 dniach stosowania preparatu objawy nie ustępują lub nasilają się należy skonsultować się z lekarzem. Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u osób w podeszłym wieku. Preparatu nie należy stosować u dzieci do 14.

Jak odbudować błonę śluzową gardła?

Co stosować na suchość w gardle? Jak nawilżać śluzówkę gardła? – W przypadku odczuwania suchości w gardle warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Aby nawilżyć śluzówkę gardła, należy pić dużo płynów najlepiej czystej wody. Warto zastosować również płukanie gardła mieszaniną ciepłej wody i 1/2 łyżeczki soli emskiej kilka razy dziennie,

Dzięki zawartości różnych minerałów (siarczany, chlorki, węglany) sól emska posiada właściwości nawilżające, zmniejszające lepkość wydzieliny w gardle, dzięki czemu łatwiej się jej pozbyć, i dodatkowo wykrztuśne. Można również rozpylić chłodną mgiełkę wodną, przy pomocy atomizera lub nawilżacza, która nawilży powietrze w pomieszczeniu.

W aptece dostępne są preparaty, które nawilżają gardło w postaci: tabletek do ssania, syropów, roztworów, sprayów i aerozoli stosowanych miejscowo na gardło. Zawierają one takie surowce jak: prawoślaz lekarski, porost islandzki, dziewanna wielkokwiatowa, nasienie lnu, rumianek pospolity i lekarski, szałwia lekarska czy macierzanka tymianek.

Co najmocniejsze na gardło?

Najsilniejszy lek na ostry ból gardła Strepsils Intensive to najsilniejszy niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu miejscowym na ostry ból gardła w Polsce.

Co jest najlepsze na silny ból gardła?

Ostry ból gardła – domowe sposoby – Wspomagająco w celu łagodzenia objawów można sięgnąć po domowe sposoby na ostry ból gardła, jednak będą one miały niewielki wpływ na bezpośrednią przyczynę bólu – stan zapalny. Można zastosować płukanie gardła naparami z ziół, takich jak, m.in.

Jak nawilżyć krtań?

Domowe sposoby na nawilżenie gardła – nawilżenie powietrza, gardła i krtani – Domowe sposoby, które możemy wykorzystać to chociażby ziołowe napary i płukanki (np. z szałwii lub rumianku), które można zarówno pić, jak i płukać nimi gardło. Możemy także wykorzystać miętę pieprzową, imbir i porost islandzki, które zwiększają wydzielanie śliny.

cebula, z której można zrobić syrop (posiekaną cebulę należy wymieszać z cukrem i poczekać, aż wytworzy się gęsty syrop), ciepłe mleko z masłem i miodem (szklanka mleka, po jednej łyżce masła i miodu). siemię lniane (należy łyżkę nasion zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić na 10 min – na nasionach pojawi się wtedy śluz, który złagodzi objawy suchości w gardle), woda – należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, herbata z imbirem (do herbaty należy dodać łyżeczkę pokruszonego imbiru).

Możemy także wypić herbatę z miodem. Działanie łagodzące wykazuje także sok malinowy lub herbata z takim sokiem. Warto takie napoje włączyć do codziennych rytuałów i działać profilaktycznie. By nawilżyć gardło, powinniśmy także zadbać o nawilżenie powietrza. Glimbax Wycofany Dlaczego Od 8 lat pracuję zawodowo jako technik farmacji w aptece. Pasjonuję się zdrowym odżywianiem dlatego ukończyłam studia na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego i uzyskałam tytuł licencjata dietetyki. Dodatkowo chcąc poszerzać wiedzę i pomagać innym piszę teksty z zakresu farmacji. Lubię słuchać muzyki, czytać książki, podróżować i eksperymentować w kuchni.

Co grozi za niezrealizowanie recepty?

Czy grozi mi jakaś kara, jeśli nie wykupiłam leków z e-recepty? Nie, za niezrealizowanie recepty nie grozi żadna kara. Niestety wystawionej już recepty nie da się przedłużyć. Jeśli termin jej realizacji minął, a objawy wróciły to musi Pani skontaktować się z lekarzem i zapytać o to czy ma Pani stosować wcześniej zalecone leczenie i poprosić o ponowne wystawienie recepty.

Niestety nie powiem Pani co stanie się dalej, ponieważ osoba, która wystawia receptę na dany lek podejmuje decyzję czy faktycznie obecnie objawy są takie same i czy można wystawić jeszcze raz receptę na dany lek. Być może recepta dotyczyła takiego leku, że dany specjalista musi jeszcze raz ocenić stan pacjenta, być może obecnie wymaga Pani innego leczenia.

Receptę i to czy jest ona nadal ważna może Pani sprawdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta w serwisie gov lub na naszym portalu: : Czy grozi mi jakaś kara, jeśli nie wykupiłam leków z e-recepty?

Co się stanie jak nie wykupię recepty?

FAQ: –

Jak liczyć ważność recepty?

Ważność recepty liczymy jako 30 dni od dnia jej wystawienia lub od dnia realizacji, jeśli lekarz zapisał go na recepcie. Na niektóre leki recepta jest ważna przez 7 dni (antybiotyki) lub 120 dni (preparaty autoimmunologiczne).

Jak sprawdzić ważność e-recepty?

Każdą e-receptę wraz z datą realizacji (lub tylko datą wystawienia) znajdziesz na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl. Jeśli go nie masz, możesz poprosić lekarza o wydruk informacyjny.

Czy realizacja e-recepty po 30 dniach jest możliwa?

Jeśli nie wykupisz pierwszego opakowania leku z recepty 365-dniowej w ciągu 30 dni, to farmaceuta zmniejszy ilość leku proporcjonalnie do dni, które pozostały do końca terminu realizacji e-recepty.

Co zrobić, gdy recepta straciła ważność?

Nie można wykupić recepty po terminie realizacji. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do lekarza po nową receptę. Najszybciej i najprościej zrobisz to za pośrednictwem portalu Recepty24 – wypisanie e-recepty to kwestia kilku minut. : Jak sprawdzić ważność recepty? Jaki jest termin e-recepty?

Jakich leków może brakować?

Lista leków zagrożonych brakiem we wrześniu. W wykazie aż 178 pozycji – W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano nową listę antywywozową, czyli listę leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski.

Na podstawie art.37av ust.14 ustawy z dnia 6 września 2001 roku – Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2021 r.1977 i 2120 oraz z 2022 r. poz.830, 974, 1095 i 1344) ustala się na dzień 1 września 2022 roku wykaz produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiący załącznik do obwieszczenia – podano we wspomnianym obwieszczeniu.

Wykaz obejmuje 178 pozycji. Wśród leków zagrożonych brakiem znalazły się m.in. preparaty stosowane przy leczeniu chorób układu oddechowego, leki przeciwcukrzycowe, antydepresanty, leki na niedobory odporności, leki przeciwzakrzepowe czy leki przeciwpadaczkowe.

See also:  Dlaczego TrzSą Się RęCe

Abasaglar Insulinum glarginum, roztwór do wstrzykiwań, Abilify Maintena Aripiprazolum, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu, Apidra Insulinum glulisinum, roztwór do wstrzykiwań. Clexane Enoxaparinum natricum, roztwór do wstrzykiwań 2000 j.m. (20 mg)/0,2 ml 10 amp.-strzyk.0,2 ml, DuoResp Spiromax Budesonidum + Formoteroli fumaras dihydricus, proszek do inhalacji (160 mcg + 4,5 mcg)/dawkę inh.1 inhalator 120 dawek, Flebogamma DIF Immunoglobulinum humanum normale, roztwór do infuzji. Gabitril Tiagabinum, tabletki powlekane 5 mg 50 tabl., Gensulin M30 (30/70) Insulinum humanum, zawiesina do wstrzykiwań 100 j.m./ml 5 wkładów do wstrzykiwacza 3 ml; 10 wkładów do wstrzykiwaczy 3 ml, Kiovig Immunoglobulinum humanum normale, roztwór do infuzji, Kreon 25 000 Pancreatinum, kapsułki dojelitowe, Neoparin Enoxaparinum natricum, roztwór do wstrzykiwań 20 mg/0,2 ml 10 amp.-strzyk.0,2 ml, Ozempic Semaglutidum, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 0,25 mg 1 wstrzykiwacz 1,5 ml + 4 igły NovoFine Plus, Trulicity Dulaglutidum roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 0,75 mg/0,5 ml 2 wstrzykiwacze 0,5 ml, Zypadhera Olanzapinum, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu 210 mg 1 fiol. proszku + 1 fiol. rozp. + 1 strzykawka + 3 igły.

Poniżej w załączniku cały wykaz leków. Glimbax Wycofany Dlaczego Glimbax Wycofany Dlaczego Glimbax Wycofany Dlaczego Glimbax Wycofany Dlaczego Materiał chroniony prawem autorskim – zasady przedruków określa regulamin, Dowiedz się więcej na temat:

Czy Glimbax jest skuteczny?

1. Skład i działanie Glimbax – Glimbax jest roztworem stosowanym do płukania jamy ustnej i gardła o działaniu miejscowym. Stosowany w leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Substancją czynną jest diklofenak, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jak działa Glimbax? Podczas płukania jamy ustnej substancja czynna przenika przez powierzchnie błon śluzowych i gromadzi się w zmienionych zapalnie tkankach znajdujących się poniżej. Glimbax, po dotarciu do miejsca, które wywołuje ból i dyskomfort, zmniejsza stan zapalny i łagodzi dolegliwości.

Czy warto Plukac żeby plynem?

Wiele osób codziennie używa płynu do płukania jamy ustnej, ale czy w sposób właściwy? Płyn do płukania jamy ustnej ma najczęściej płynną konsystencję, co przekłada się na to, że taka płukanka dentystyczna dociera w miejsca wręcz niedostępne dla zwykłych (manualnych) szczoteczek do zębów.

 1. Warto zadbać o czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za pomocą szczoteczek sonicznych lub właśnie płynów do ust, by zwiększyć efektywność codziennej pielęgnacji jamy ustnej.
 2. Płyny do płukania jamy ustnej to produkty, w których składzie znajdziemy składniki aktywne obecne również w pastach do zębów.
 3. To sprawia, że są one doskonałym dopełnieniem szczotkowania.

Mogą być również świetnym środkiem pielęgnacyjnym między szczotkowaniem zębów. Należy jednak wiedzieć, że płukanie jamy ustnej po umyciu zębów nie jest zbyt dobrym pomysłem. Sprawdź, dlaczego nie warto płukać jamy ustnej od razu po umyciu zębów! Glimbax Wycofany Dlaczego

Czy Glimbax nawilza gardło?

Glimbax – na co, wskazania i działanie: – Roztwór do płukania Glimbax przeznaczony jest do stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła u dzieci powyżej 14. roku życia i u dorosłych. Substancją czynną leku Glimbax jest diklofenak, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

 • Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a podczas płukania jamy ustnej bardzo dobrze przenika przez powierzchnie błon śluzowych i gromadzi się w tkankach zmienionych zapalnie¹.
 • Dzięki temu produkt leczniczy Glimbax precyzyjnie dociera do bolesnego miejsca i szybko zmniejsza stan zapalny i uśmierza towarzyszący mu ból¹.

Lek Glimbax stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, takich jak np.:

stany zapalne jamy ustnej, w tym m.in. afty i pleśniawkizapalenie gardłazapalenie dziąsełzapalenie migdałków podniebiennychstany po zabiegach stomatologicznychobjawy podrażnienia mechanicznego w jamie ustnej przez protezy lub aparaty ortodontyczne.

Roztwór do płukania Glimbax nie zawiera alkoholu¹ i ma przyjemny smak brzoskwini¹.

Po jakim czasie pomaga Glimbax?

Produkt dostępny Szacowany czas wysyłki: 24h Koszt dostawy od 9,99 zł Ten lek wysyłamy wyłącznie kurierem Poltraf i Pocztex na terenie Polski Formy płatności Formy dostawy Glimbax w formie płynu – do płukania jamy ustnej i gardła Glimbax to lek w formie roztworu o smaku brzoskwiniowym, który jest przeznaczony do płukania jamy ustnej i gardła Produkt jest sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed działaniem słońca.

Wyrób jest przeznaczony do stosowania w miejscowym i objawowym leczeniu stanów zapalnych, które występują na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła, np. zapalenia jamy ustnej, podrażnienia mechanicznego lub po zabiegach stomatologicznych. W składzie płynu Glimbax znajdują się: ● diklofenak, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny, który należy do grupy pochodnych kwasu fenylooctowego.

Przeciwdziała bólowi, gorączce i rozwojowi stanów zapalnych. Dodatkowo zapobiega produkcji prostaglandyn, czyli składników, które odpowiadają za pojawianie się stanów zapalnych. Substancja aktywna łagodzi również odpowiedź organizmu na rozwój stanu zapalnego, czyli zmniejsza obrzęk, ból i podwyższoną temperaturę.

Jednocześnie diklofenak nie przeciwdziała drobnoustrojom i w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia, zatem nie działa ogólnoustrojowo. Substancja aktywna przenika przez powierzchnię błon śluzowych i gromadzi się w tkankach, które zostały dotknięte stanem zapalnym. Dzięki temu szybko redukuje ból; ● benzoesan sodu, czerwień koszenilowa, cholina, sorbitol, edetynian sodu, acesulfam potasowy, naturalne aromaty brzoskwiniowy i miętowy oraz woda oczyszczona.

Produktu należy używać dwa-trzy razy dziennie po 15 ml. Jamę ustną i gardło trzeba płukać przez od 30 do 60 sekund. Płyn Glimabax nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 14. roku życia. Nie należy spożywać go także w okresie ciąży czy karmienia piersią. Dodatkowo długotrwałe stosowanie może doprowadzić do rozwoju nadwrażliwości.

Leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).

Skład 1 ml roztworu zawiera 0,74 mg Diclofenacum (diklofenak w postaci kwasu). Substancje pomocnicze: Cholina roztwór 50%, Sorbitol, Sodu benzoesan, Sodu edetynian, Acesulfam potasowy, Naturalny aromat brzoskwiniowy, Naturalny aromat miętowy, Czerwień koszenilowa (E124), Woda oczyszczona.

Dawkowanie Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną i gardło przez około 30-60 sekund. Po użyciu roztwor należy wypluć. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po 7 dniach stosowania preparatu Glimbax, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie ma potrzeby modyfikacji schematu dawkowania leku Glimbax u pacjentów w podeszłym wieku. Przeciwwskazania Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 14 lat. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w jego skład.

Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), nie należy stosować preparatu Glimbax u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn, może być przyczyną napadu astmy, pokrzywki lub alergicznego nieżytu nosa. Ciąża i laktacja Brak danych klinicznych dotyczących stosowania preparatu Glimbax w czasie ciąży.

Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu preparatu na przebieg ciąży, rozwój zarodka / płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Diklofenak podany ogólnie (podobnie jak w przypadku innych NLPZ, wykazujących działanie hamujące syntezę prostaglandyn), może prowadzić do przedwczesnego zamykania przewodu tętniczego i wystąpienia nadciśnienia płucnego u płodu, skąpomoczu, małowodzia, zwiększenia ryzyka krwawień, atonii macicy oraz nasilenia obrzęków obwodowych.

 • Preparatu Glimbax nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 • Informacje dodatkowe Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Służymy Państwu pomocą pod adresem [email protected], Glimbax w formie płynu – do płukania jamy ustnej i gardła Glimbax to lek w formie roztworu o smaku brzoskwiniowym, który jest przeznaczony do płukania jamy ustnej i gardła Produkt jest sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed działaniem słońca.

Wyrób jest przeznaczony do stosowania w miejscowym i objawowym leczeniu stanów zapalnych, które występują na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła, np. zapalenia jamy ustnej, podrażnienia mechanicznego lub po zabiegach stomatologicznych. W składzie płynu Glimbax znajdują się: ● diklofenak, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny, który należy do grupy pochodnych kwasu fenylooctowego.

Przeciwdziała bólowi, gorączce i rozwojowi stanów zapalnych. Dodatkowo zapobiega produkcji prostaglandyn, czyli składników, które odpowiadają za pojawianie się stanów zapalnych. Substancja aktywna łagodzi również odpowiedź organizmu na rozwój stanu zapalnego, czyli zmniejsza obrzęk, ból i podwyższoną temperaturę.

Jednocześnie diklofenak nie przeciwdziała drobnoustrojom i w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia, zatem nie działa ogólnoustrojowo. Substancja aktywna przenika przez powierzchnię błon śluzowych i gromadzi się w tkankach, które zostały dotknięte stanem zapalnym. Dzięki temu szybko redukuje ból; ● benzoesan sodu, czerwień koszenilowa, cholina, sorbitol, edetynian sodu, acesulfam potasowy, naturalne aromaty brzoskwiniowy i miętowy oraz woda oczyszczona.

Produktu należy używać dwa-trzy razy dziennie po 15 ml. Jamę ustną i gardło trzeba płukać przez od 30 do 60 sekund. Płyn Glimabax nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 14. roku życia. Nie należy spożywać go także w okresie ciąży czy karmienia piersią. Dodatkowo długotrwałe stosowanie może doprowadzić do rozwoju nadwrażliwości.

Czy Glimbax jest dobry na anginę?

Działanie – Diklofenak zawarty w preparacie wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Lek stosuje się w miejscowych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. W anginie i nieżycie gardła.

Czy Glimbax zawiera alkohol?

Działanie – Glimbax zawiera jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Podczas stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła diklofenak wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Czy miód nawilża gardło?

Dlaczego miód pomaga na przeziębienie? – Miód to jeden z niezastąpionych naturalnych wspomagaczy w walce z infekcją. Przede wszystkim dostarcza ogromną dawkę witaminy C, która wzmacnia odporność. Miód rozgrzewa, co jest niezwykle istotne w trakcie infekcji, gdyż nasila potliwość organizmu, a co za tym idzie dochodzi do procesu naturalnego usuwania nadmiaru toksyn (w tym drobnoustrojów) z organizmu.

Oprócz tego miód ma silne właściwości przeciwzapalne i nawilżające, pomaga więc złagodzić objawy towarzyszące przeziębieniu, szczególnie męczący kaszel oraz suchość śluzówki gardła. Miód może także działać przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Ma właściwości antyseptyczne i rozrzedza nieco wydzielinę w drogach oddechowych, co ułatwia jej odkrztuszanie.

See also:  Dlaczego Pies Lize Po Twarzy

Inne właściwości zdrowotne miodu to:

regulacja ciśnienia krwi, poprawa metabolizmu komórkowego i pracy mózgu, profilaktyka niektórych chorób, np. miażdżycy, szybsze gojenie się ran, usprawnienie pracy serca i jego wzmocnienie, ukojenie układu nerwowego, wsparcie przy problemach z bezsennością.

Czym nawilżać nos w środku?

Nawilżenie śluzówki nosa – czym i jak nawilżyć nos Glimbax Wycofany Dlaczego Nawilżenie śluzówki nosa jest bardzo ważne, jeśli chodzi o zdrowie i higienę górnych dróg oddechowych. Dowiedz się, czym i jak nawilżyć śluzówkę nosa tak, by nie sprawiała żadnych problemów i była w jak najlepszym stanie! Czym grozi suchość w nosie? Nawilżony nos, to zdrowy nos.

Umożliwia swobodne oddychanie, nawilża i ociepla pobierane powietrze, chroniąc organizm przed zanieczyszczeniami. Prawidłowa ilość śluzu, jak dobry strażnik wyłapuje niebezpiecznych gości, blokując dostęp bakteriom i wirusom do dalszych partii dróg oddechowych. Gdy spada poziom nawilżenia nosa, dochodzi do uszkodzenia śluzówki.

W następstwie pojawia się nieprzyjemne uczucie suchości nosa. Jest to nie tylko przyczyna dyskomfortu, ale także silnie odczuwalnych dolegliwości: bólu, trudności w oddychaniu, swędzenia i drapania oraz krwawienia. Finalnie, powstaje miejscowy stan zapalny, ze strupkami i rankami.

Niski poziom nawilżenia śluzówki nosa, powoduje także uczucie ciężkości, wrażenie zatkanego nosa i bólów głowy. Pogarsza samopoczucie, zwiększa poczucie rozbicia i rozdrażnienia. Niewystarczające nawilżanie nosa, poprzez suchą śluzówkę otwiera drogę bakteriom i wirusom. A to już mały krok do zapalenia, gardła, zatok czy oskrzeli.

Dlaczego warto nawilżać nos? Na spadek poziomu nawilżenia śluzówki nosa i wystąpienia bolesnej suchości, narażeni jesteśmy regularnie. Zimą, w sezonie grzewczym i latem, w pomieszczeniach z klimatyzatorem i wentylatorem, suche powietrze uszkadza śluzówkę nosa, która nie nadąża z produkcją śluzu.

 1. Drażniące intensywne zapachy, pył i kurz dodatkowo osłabiają wydajność śluzówki i zmniejszają poziom nawilżenia nosa.
 2. Wystarczy zatem 8 godzin spędzonych w ogrzewanym, wentylowanym pomieszczeniu biurowym, krótki dojazd samochodem z włączoną klimatyzacją i wizyta u fryzjera lub kosmetyczki, aby wystąpiły problemy z poziomem nawilżenia śluzówki nosa i produkcją śluzu.

A to tylko wycinek działań, bo przecież kilka razy w ciągu dnia jeździmy samochodem, zdarza się wycieczka po zakupy do klimatyzowanego supermarketu, czasem remont i malowanie pomieszczeń farbą o mocnych, chemicznych zapachach, sprzątanie kuchni i łazienki intensywnymi środkami czystości i wiele innych.

 • To bardzo dużo jak na jeden, mały nos.
 • W takich okolicznościach nawilżanie nosa to nie tylko zabieg higieniczny, ale konieczność i dobry nawyk, którego celem jest ochrona organizmu przed zanieczyszczeniami, bakteriami i wirusami.
 • Czym nawilżać nos? Nawilżanie nosa można podzielić na dwa typy działań: prewencyjne, gdy chcemy regularnie dbać o odpowiednie nawilżenie śluzówki nosa i te, kiedy suchość nosa jest bolesna i doszło do uszkodzenia śluzówki.

Do codziennych, dobrych nawyków należy nawilżanie pomieszczeń, głównie miejsc w których śpimy. Na rynku dostępnych jest wiele nawilżaczy do użytku domowego, które doskonale sprawdzą się zwłaszcza w sezonie grzewczym. Ważnym nawykiem wspomagającym nawilżenie nosa, o którym zapominamy, jest spożywanie napojów, głównie wody w ilości minimum 1,5 litra dziennie oraz wysokiej jakości olejów, bogatych w witaminę A, B, D i E.

Do codziennych zabiegów higienicznych i ochronnych, zwiększających poziom nawilżenia nosa i bezpiecznych dla organizmu, warto stosować wodę morską w stężeniu fizjologicznym 0,9%. Dostępna jest w aptekach w formie sprayu, który ułatwia jej aplikację. Wodę morską do nosa, można dozować kilka razy dziennie, przez dłuższy czas.

Dobre działanie nawilżające śluzówkę nosa i gardła wykazują również inhalacje z roztworu wody i soli fizjologicznej oraz solanek. W aptekach można kupić gotowe ampułki do inhalacji, o odpowiednim stężeniu i składzie. Ponadto w aptekach dostępne są preparaty łagodzące bolesne objawy suchości nosa, oraz odbudowujące i nawilżające śluzówkę.

 1. Mają postać sprayów, żeli i maści.
 2. Preparaty te, mogą zawierać aloes, olejki, kwas hialuronowy, mogą być wzbogacone w d-panthenol i witaminy.
 3. Preparaty w formie sprayu, pozwalają zaaplikować w formie delikatnej mgiełki, odmierzoną, dokładną dawkę preparatu.
 4. Zaletą preparatów w żelu jest ich długie utrzymywanie się w miejscu aplikacji i nie spływanie do gardła.

Dostępne w aptekach preparaty o działaniu nawilżającym i łagodzącym dolegliwości związane z suchością nosa, przeznaczone są do stosowania z podziałem dla osób dorosłych i dla dzieci. Jak nawilżać nos? Idealny poziom nawilżenia nosa osiągnąć można regularnie dbając o dobre nawyki higieniczne i żywieniowe.

 • Tylko taka kombinacja działań pozwoli chronić nasz organizm przed drastycznym wysuszeniem śluzówki nosa.
 • Jak więc nawilżać nos? To przede wszystkim unikanie zadymionych pomieszczeń, spacer w lesie, na polach i łąkach z dala od miasta i cywilizacji, szczególnie w dni mgliste i deszczowe, nawilżanie powietrza w domu, zwłaszcza w sezonie grzewczym jest niezwykle ważne, podobnie jak regularne oczyszczanie nosa z kurzu i pyłów i nawilżanie dostępnymi środkami.

Natomiast w sytuacji wystąpienia objawów suchości nosa, warto sięgnąć po preparaty o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym śluzówkę nosa, łagodzącym ból i uczucie ciężkości. Należy tylko pamiętać, aby dokładnie czytać załączoną ulotkę i nie stosować zbyt długo tego typu preparatów.

Co się stanie jak wypije płyn do płukania?

Listeryna nie jest tucizną, nic się nie stanie jeśli połknięto niewielką ilość (jeden łyk lub dwa ). Listeryna nie zawiera już alkoholu, a środek czynny czyli chlorheksydyna jest w bardzo niskim stężeniu. Należy wypić dużą ilość niegazowanej wody i uważać przy płukaniu.

Po jakim czasie zaczyna dzialac Glimbax?

Glimbax – działanie, skład, przeciwwskazania, dawkowanie Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

 • Do opakowania z roztworem Glimbax, w której znajdziemy podstawowe informacje dotyczące działania leku oraz sytuacji, kiedy można go stosować, jest dołączona ulotka.
 • Będą tam dane opisujące środki ostrożności, a także przeciwwskazania do dawkowania roztworu Glimbax.
 • Glimbax jest stosowany w celu leczenia objawów związanych ze i gardła.

Stan taki może się rozwinąć w obrębie dziąseł, jamy ustnej, czy gardła. Glimbax ma również właściwości łagodzące ból po zabiegach stomatologicznych lub związanych z urazami i podrażnieniami mechanicznymi.

Substancją czynną Glimbaxu jest Diclofenacum. W 1 ml preparatu znajduje się 0,74 mg tej substancji. Wśród substancji pomocniczych należy wymienić:

 1. benzoesan sodu;
 2. czerwień koszenilową;
 3. cholinę roztwór 50 proc.;
 4. sorbitol;
 5. edetynian sodu;
 6. acesulfam potasowy;
 7. naturalny aromat brzoskwiniowy;
 8. naturalny aromat miętowy;
 9. wodę oczyszczoną.

Glimbax nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 14 roku życia. Nie powinny go również stosować osoby, które są nadwrażliwe na którykolwiek składnik Glimbaxu. Przeciwwskazaniem do dawkowania Glimbaxu jest również uczulenie na kwas acetylosalicylowy, który mógł wywołać atak astmy czy katar alergiczny.

W badaniach klinicznych nie wykazano żadnych działań niepożądanych preparatu Glimbax. Mogą się one pojawić jedynie w przypadku długotrwałego stosowanie leku. Wiążą się one z podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej wywołującym pieczenie oraz pojawieniem się,

 • Zdarzają się również przypadki rozwoju reakcji nadwrażliwości.
 • Należy wówczas przerwać stosowanie Glimbaxu i udać się do lekarza, który zmieni przyjmowany lek na inny.
 • W czasie długiego stosowania lub połknięcia Glimbaxu mogą się też pojawić niepożądane objawy ogólnoustrojowe.
 • Glimbax należy stosować wyłącznie do płukania jamy ustnej.

Płynu używa się 2-3 razy na dobę. W każdej dawce jamę ustną należy wypłukać 15 ml roztworu. Glimbaxu nie należy rozcieńczać (ewentualnie rozcieńczyć małą ilością wody). Aby osiągnąć efekt, powinno się płukać jamę ustną przez co najmniej minutę. Po wypłukaniu jamy ustnej należy wypluć resztki.

Taki sposób dawkowania stosuje się niezależnie od wieku pacjenta. Jeżeli po 7 dniach objawy nie ustępują, należy odstawić Glimbax i udać się do lekarza. Należy pamiętać, że stosując Glimbax miejscowo może rozwinąć się nadwrażliwość, zwłaszcza w przypadku długotrwałego stosowania. Gdy do tego dojdzie, należy przerwać stosowanie i w razie konieczności wprowadzić odpowiednie leczenie.

Należy uważać, aby Glimbax nie dostał się do oczu. Zawarty w nim benzoesan sodu może wywoływać podrażnienia błon śluzowych. Natomiast czerwień koszelinowa może powodować, Istnieje również możliwość, że metabolity leku Glimbax skumulują się u osób, które mają ciężką niewydolność nerek.

Przyjmowanie jakichkolwiek leków w ciąży lub podczas karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Te zastrzeżenia dotyczą również Glimbaxu. Jeśli chcemy go stosować w czasie ciąży i w okresie powinniśmy na temat porozmawiać z ginekologiem lub farmaceutą.

 1. Diclac;
 2. Dicloziaja;
 3. Majamil PPH;
 4. Olfen Hydrożel;
 5. Voltaren;
 6. Naklofen TOP;
 7. Diklofenak Omega Forte.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

: Glimbax – działanie, skład, przeciwwskazania, dawkowanie

Po jakim czasie pomaga Glimbax?

Produkt dostępny Szacowany czas wysyłki: 24h Koszt dostawy od 9,99 zł Ten lek wysyłamy wyłącznie kurierem Poltraf i Pocztex na terenie Polski Formy płatności Formy dostawy Glimbax w formie płynu – do płukania jamy ustnej i gardła Glimbax to lek w formie roztworu o smaku brzoskwiniowym, który jest przeznaczony do płukania jamy ustnej i gardła Produkt jest sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed działaniem słońca.

Wyrób jest przeznaczony do stosowania w miejscowym i objawowym leczeniu stanów zapalnych, które występują na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła, np. zapalenia jamy ustnej, podrażnienia mechanicznego lub po zabiegach stomatologicznych. W składzie płynu Glimbax znajdują się: ● diklofenak, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny, który należy do grupy pochodnych kwasu fenylooctowego.

Przeciwdziała bólowi, gorączce i rozwojowi stanów zapalnych. Dodatkowo zapobiega produkcji prostaglandyn, czyli składników, które odpowiadają za pojawianie się stanów zapalnych. Substancja aktywna łagodzi również odpowiedź organizmu na rozwój stanu zapalnego, czyli zmniejsza obrzęk, ból i podwyższoną temperaturę.

Jednocześnie diklofenak nie przeciwdziała drobnoustrojom i w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia, zatem nie działa ogólnoustrojowo. Substancja aktywna przenika przez powierzchnię błon śluzowych i gromadzi się w tkankach, które zostały dotknięte stanem zapalnym. Dzięki temu szybko redukuje ból; ● benzoesan sodu, czerwień koszenilowa, cholina, sorbitol, edetynian sodu, acesulfam potasowy, naturalne aromaty brzoskwiniowy i miętowy oraz woda oczyszczona.

Produktu należy używać dwa-trzy razy dziennie po 15 ml. Jamę ustną i gardło trzeba płukać przez od 30 do 60 sekund. Płyn Glimabax nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 14. roku życia. Nie należy spożywać go także w okresie ciąży czy karmienia piersią. Dodatkowo długotrwałe stosowanie może doprowadzić do rozwoju nadwrażliwości.

Leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).

See also:  Dlaczego Nimy

Skład 1 ml roztworu zawiera 0,74 mg Diclofenacum (diklofenak w postaci kwasu). Substancje pomocnicze: Cholina roztwór 50%, Sorbitol, Sodu benzoesan, Sodu edetynian, Acesulfam potasowy, Naturalny aromat brzoskwiniowy, Naturalny aromat miętowy, Czerwień koszenilowa (E124), Woda oczyszczona.

Dawkowanie Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną i gardło przez około 30-60 sekund. Po użyciu roztwor należy wypluć. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po 7 dniach stosowania preparatu Glimbax, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie ma potrzeby modyfikacji schematu dawkowania leku Glimbax u pacjentów w podeszłym wieku. Przeciwwskazania Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 14 lat. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w jego skład.

Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), nie należy stosować preparatu Glimbax u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn, może być przyczyną napadu astmy, pokrzywki lub alergicznego nieżytu nosa. Ciąża i laktacja Brak danych klinicznych dotyczących stosowania preparatu Glimbax w czasie ciąży.

Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu preparatu na przebieg ciąży, rozwój zarodka / płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Diklofenak podany ogólnie (podobnie jak w przypadku innych NLPZ, wykazujących działanie hamujące syntezę prostaglandyn), może prowadzić do przedwczesnego zamykania przewodu tętniczego i wystąpienia nadciśnienia płucnego u płodu, skąpomoczu, małowodzia, zwiększenia ryzyka krwawień, atonii macicy oraz nasilenia obrzęków obwodowych.

Preparatu Glimbax nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Informacje dodatkowe Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Służymy Państwu pomocą pod adresem [email protected], Glimbax w formie płynu – do płukania jamy ustnej i gardła Glimbax to lek w formie roztworu o smaku brzoskwiniowym, który jest przeznaczony do płukania jamy ustnej i gardła Produkt jest sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed działaniem słońca.

 1. Wyrób jest przeznaczony do stosowania w miejscowym i objawowym leczeniu stanów zapalnych, które występują na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła, np.
 2. Zapalenia jamy ustnej, podrażnienia mechanicznego lub po zabiegach stomatologicznych.
 3. W składzie płynu Glimbax znajdują się: ● diklofenak, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny, który należy do grupy pochodnych kwasu fenylooctowego.

Przeciwdziała bólowi, gorączce i rozwojowi stanów zapalnych. Dodatkowo zapobiega produkcji prostaglandyn, czyli składników, które odpowiadają za pojawianie się stanów zapalnych. Substancja aktywna łagodzi również odpowiedź organizmu na rozwój stanu zapalnego, czyli zmniejsza obrzęk, ból i podwyższoną temperaturę.

 1. Jednocześnie diklofenak nie przeciwdziała drobnoustrojom i w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia, zatem nie działa ogólnoustrojowo.
 2. Substancja aktywna przenika przez powierzchnię błon śluzowych i gromadzi się w tkankach, które zostały dotknięte stanem zapalnym.
 3. Dzięki temu szybko redukuje ból; ● benzoesan sodu, czerwień koszenilowa, cholina, sorbitol, edetynian sodu, acesulfam potasowy, naturalne aromaty brzoskwiniowy i miętowy oraz woda oczyszczona.

Produktu należy używać dwa-trzy razy dziennie po 15 ml. Jamę ustną i gardło trzeba płukać przez od 30 do 60 sekund. Płyn Glimabax nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 14. roku życia. Nie należy spożywać go także w okresie ciąży czy karmienia piersią. Dodatkowo długotrwałe stosowanie może doprowadzić do rozwoju nadwrażliwości.

Czy można przedawkować Glimbax?

1. Co to jest Glimbax i w jakim celu się go stosuje Glimbax zawiera jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Podczas stosowania miejscowego w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła diklofenak wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

 1. Glimbax stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np.
 2. Objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).2.
 3. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Glimbax Kiedy nie stosować leku Glimbax: – jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (diklofenak) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); – jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np.

po podaniu ibuprofenu, ketoprofenu, aspiryny wystąpił napad astmy, pokrzywka lub katar alergiczny); – u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Ostrzeżenia i środki ostrożności Przed rozpoczęciem stosowania leku Glimbax należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

 1. Podczas miejscowego stosowania leku, szczególnie długotrwałego, może dojść do rozwoju uczulenia (nadwrażliwości).
 2. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne.
 3. Należy unikać kontaktu leku Glimbax z oczami.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Teoretycznie istnieje możliwość kumulacji leku oraz jego metabolitów w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, lecz jej znaczenie kliniczne jest nieznane.

Nie ma potrzeby modyfikacji schematu dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. Lek Glimbax a inne leki Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie są znane oddziaływania tego leku z innymi lekami do stosowania miejscowego w jamie ustnej.

Ciąża i karmienie piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Leku Glimbax nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 • Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Glimbax nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 • Glimbax zawiera sodu benzoesan i czerwień koszenilową Lek zawiera 150 mg sodu benzoesanu w każdych 15 ml, co odpowiada 10 mg/ml.
 • Sodu benzoesan może powodować miejscowe podrażnienie.

Czerwień koszenilowa może powodować reakcje alergiczne.3. Jak stosować Glimbax Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka Dzieci w wieku poniżej 14 lat Leku Glimbax nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody i płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund.

Po użyciu roztwór należy wypluć. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania leku Glimbax, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Glimbax Przypadkowe, nieumyślne połknięcie jednej dawki roztworu do płukania jamy ustnej nie stanowi zagrożenia dla pacjenta, ponieważ potencjalna połknięta dawka leku stanowiłaby od jednej piątej do jednej szóstej dawki zalecanej do stosowania ogólnego.

 • Nie zgłaszano przypadków przedawkowania leku Glimbax.
 • W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 • Pominięcie zastosowania leku Glimbax W przypadku pominięcia dawki leku nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki, lecz zastosować ją w czasie wynikającym z zaleconego schematu dawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.4. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 1. Podczas stosowania leku (zwłaszcza długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i kaszel.
 2. Może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości.
 3. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.
 4. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania leku Glimbax.

Działanie niepożądane o częstości nieznanej (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): – uczucie pieczenia w jamie ustnej. Zgłaszanie działań niepożądanych Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do: Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel. + 48 22 49 21 301, faks: + 48 22 49 21 309, strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl Działania niepożądane można również zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.5. Jak przechowywać Glimbax Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 • Nie stosować tego leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i pudełku.
 • Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.
 • Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa.
 • Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.6.

Zawartość opakowania i inne informacje Co zawiera Glimbax Substancją czynną leku jest diklofenak. Jeden ml roztworu zawiera 0,74 mg diklofenaku. Pozostałe składniki to: cholina roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, disodu edetynian, acesulfam potasowy, substancja poprawiająca smak i zapach brzoskwiniowa, substancja poprawiająca smak i zapach miętowa, czerwień koszenilowa (E124), woda oczyszczona.

Jak wygląda Glimbax i co zawiera opakowanie Glimbax ma postać roztworu do płukania jamy ustnej i gardła. Opakowaniem leku jest butelka przezroczysta ze szkła typu III w kolorze bursztynowym z zakrętką polietylenową z zabezpieczeniem przed dziećmi oraz miarką dozującą o pojemności 15 ml, w tekturowym pudełku.1 butelka po 200 ml Podmiot odpowiedzialny i wytwórca Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska Sp.

z o.o. Aleje Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa tel.: (22) 70 28 200 e-mail: [email protected] Wytwórca: Vamfarma S.r.l. Via Kennedy, 5 26833 Comazzo (LO) Włochy Doppel Farmaceutici S.r.l. Via Martiri delle Foibe, 1 29016 Cortemaggiore (PC) Włochy Ulotka dla pacjenta w formie właściwej dla niewidomych i słabowidzących dostępna w siedzibie podmiotu odpowiedzialnego.