Dlaczego Z Pochwy Leci Woda Podczas Stosunku

Czemu po stosunku leci woda?

W momencie stosunku wypływa z mojej pochwy woda w dużych ilościach. Jak podczas porodu, kiedy odchodzą wody płodowe. Co to może być problem. Dodam, że członek partnera jest gość duży i mocno przekrzywiony. Czy może to mieć wpływ? Jakiego pochodzenia mogą być wody? Dlaczego Z Pochwy Leci Woda Podczas Stosunku Obfita wodnista wydzielina może być spowodowana szybkim uwodnieniem dużej ilości spermy. Nie ma możliwości zmniejszania lub pozbycia się wodnistej wydzieliny, ponieważ jest to cecha spermy. Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza. Inne porady tego eksperta

Czemu leci mi woda z pochwy?

Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy? Wydzielina z pochwy jest naturalnym sposobem ciała na utrzymanie prawidłowego pH oraz odpowiedniej flory bakteryjnej i stanowi pierwszą linię obrony organizmu przed infekcją. Pewnie zauważyłaś, że jednego dnia wydzielina z pochwy jest bardziej wodnista, a innego przypomina konsystencją białko jajka i w związku z tym zastanawiasz się, od czego to zależy.

Onsystencja wydzieliny zmienia się w zależności od równowagi hormonalnej organizmu. Oznacza to, że stany takie jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza wpływają na ilość i konsystencję wydzieliny. Moment, w którym jesteś w cyklu miesiączkowym wpływa również na wydzielinę, czasami powodując jej wodnistość.

Zdarza się, że po okresie wydzielina jest bardziej wodnista. W miarę zmiany poziomu estrogenu i zbliżania się owulacji, wydzielina stanie się gęstsza. Wiele kobiet doświadcza również wodnistych upławów podczas seksu i tuż po nim. To jest całkowicie normalne i zdrowe.

 1. Jeśli pojawiła się u Ciebie wodnista wydzielina i uczucie świądu, to znak, że możesz mieć infekcję – na przykład bakteryjne zapalenie pochwy lub pleśniawki.
 2. W takim wypadku udaj się do lekarza, aby Cię zbadał i zalecił odpowiednie leczenie.
 3. Natomiast dopóki tej wodnistej wydzielinie nie towarzyszy ból ani swędzenie, zwykle nie ma powodów do niepokoju.

Obfita, wodnista wydzielina z pochwy może powodować u niektórych kobiet dyskomfort. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje proste i wygodne rozwiązanie! Wkładki higieniczne pomagają czuć się świeżo przez cały dzień, ponieważ doskonale wchłaniają wilgoć.

 • Mają różne stopnie chłonności, więc w zależności od potrzeb możesz wybrać odpowiednią wkładkę.
 • Misją jest obalenie popularnych mitów dotyczących wydzieliny z pochwy,
 • Tak naprawdę wydzielina z pochwy jest całkowicie normalną rzeczą i dotyczy wszystkich kobiet.
 • Po co robić z tego temat tabu? Chcemy przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, jakich możesz potrzebować, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.

: Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy?

Czy wodnista wydzielina z pochwy jest normalna?

Wodnista wydzielina z pochwy – Warto wiedzieć, że nawet prawidłowa wydzielina z pochwy może zmieniać swój wygląd, konsystencję oraz obfitość, i że nie zawsze jest to związane ze stanem patologicznym. Zmiany towarzyszą bowiem wahaniom hormonów, które mają miejsce wraz z trwaniem cyklu menstruacyjnego.

 1. Cykl zaczyna się miesiączką charakteryzującą się krwawieniem trwającym zwykle 4-5 dni.
 2. Iedy krwawienie ustaje, wydzielina z pochwy jest wodnista, właściwie bezbarwna, ma jednolitą, ale rzadką konsystencję.
 3. Później jednak zaczyna się zwiększać swoją obfitość i elastyczność, który to proces osiąga moment szczytowy w czasie owulacji,

Wodnista wydzielina z pochwy przypomina wówczas białko jaja kurzego – jest niemal przezroczysta i bardzo rozciągliwa, dzięki czemu stanowi najlepszy nośnik dla męskich komórek rozrodczych. Zmiany w konsystencji śluzu mają więc swoje praktyczne zastosowanie i zwiększają jego naturalną funkcjonalność.

 • Iedy dni płodne i owulacja przemijają, ilość wydzielanego przez gruczoły śluzu znów spada i jest mniejsza aż do kolejnej miesiączki.
 • Wraz z cyklem, może zmieniać się nieco również barwa wydzieliny.
 • Przez zwiększenie gęstości w momencie płodnym bywa ona bardziej biaława lub nawet nieco żółtawa.
 • U niektórych kobiet śluz przybiera barwę brunatną na dzień czy dwa przed oraz po menstruacji, co jest związane ze śladową obecnością w nim krwi.

Z reguły nie jest to powodem do niepokoju, jednak jakiekolwiek wątpliwości należy zgłosić swojemu lekarzowi. Ilość śluzu rośnie także w momentach seksualnego podniecenia. Wodnista wydzielina z pochwy podczas stosunku ma za zadanie zapewnić komfort i uchronić błonę śluzową pochwy oraz skórę wokół jej ujścia przed otarciami, uszkodzeniami i podrażnieniem.

Co to jest wodnista wydzielina?

Upławy przeźroczyste lub lekko białawe – wodniste upławy. – Przezroczysta lub lekko biaława, bezwonna wydzielina nie powinna zaniepokoić żadnej kobiety, Taka wydzielina jest prawidłowa. Warto pamiętać, że ilość wydzieliny z pochwy może zwiększać się pod wpływem różnych czynników np.

 1. Podczas stresu albo podczas noszenia złej – tzn.
 2. Nieprzewiewnej bielizny oraz ciasnych dżinsów.
 3. Ważne jest również, aby odpowiednio dbać o higienę osobistą.
 4. Wydzielina z pochwy zmieniająca nieco swój wygląd i konsystencję w trakcie całego cyklu owulacyjnego, to całkiem naturalny objaw zdrowej kobiety.
 5. Może być ona przezroczysta i rzadka, żółta lub biała i gęsta a także o nieco brunatnym zabarwieniu w okolicy miesiączki.

Ilość śluzu jest niewielka i ma specyficzny, ale niebrzydki zapach. Problem pojawia się w momencie, gdy tej wydzieliny jest naprawdę dużo, gdy tworzą się wodniste upławy, które mogą być sygnałem nie tylko niegroźnej infekcji intymnej, ale także stanów nowotworowych.

Gdy upławy są wodniste i obfite mogą być wynikiem zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego pochwy. Dodatkowo może występować także świąd i pieczenie oraz ból w czasie stosunku czy oddawania moczu. Wodniste upławy mogą być również wynikiem nadżerki szyjki macicy a także zaburzeń hormonalnych. Są to schorzenia dość poważne, które należy leczyć.

W każdym przypadku nieprawidłowej wydzieliny z pochwy, należy udać się do ginekologa, który postawi odpowiednią diagnozę.

Co wyplywa z pochwy podczas stosunku?

Woda wypływa z pochwy w momencie stosunku – nawet na początku stosunku – nie podczas szczytowania partnera. Co to może oznaczać? Dlaczego Z Pochwy Leci Woda Podczas Stosunku Podczas stosunku zwiększa się produkcja śluzu. Być może u Pani ma on mniejszą lepkość, stąd uczucie wodnistej wydzieliny. Nie można też wykluczyć obecności przetoki moczowej. Dla rozwiązania problemu wskazane jest badanie ginekologiczne. Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza. Inne porady tego eksperta

Jak odróżnić śluz płodny od podniecenia?

Prawidłowa wydzielina z pochwy – Kobieca pochwa nie jest środowiskiem sterylnym. Wręcz przeciwnie, bytuje w niej ponad sto mikroorganizmów, również takich, które wywołują choroby. W zdrowej mikrobiocie pochwy bakterie, grzyby i drożdżaki pozostają we wzajemnie kontrolującej się równowadze, co przeciwdziała infekcjom.

W pierwszej połowie cyklu śluz jest rzadki, lejący, przejrzysty i może być obfity. Podczas owulacji staje się bardziej śliski i konsystencją przypomina białko jaja kurzego. W drugiej połowie cyklu pochwa staje się bardziej sucha. Śluz zanika, jest nieprzejrzysty, kłaczkowaty, gęsty, może mieć lekko białawy odcień.

Czy wodnisty śluz oznacza ciążę?

Jaki śluz przed okresem, a jaki po zapłodnieniu? – Na podstawie wyglądu śluzu można oszacować, czy kobieta ma dni płodne, czy niepłodne oraz, czy doszło do zapłodnienia. Jaka jest wydzielina przed okresem, a jaki śluz po zapłodnieniu ? Przed owulacją wydzielina ma zwykle biały lub żółtawy kolor, jest mętna i kleista.

Co wydziela pochwa podczas podniecenia?

Śluz z pochwy wynikający z podniecenia – Zwiększona ilość śluzu podczas podniecenia to naturalna reakcja organizmu. Jest to reakcja zarówno fizjologiczna, jak i psychologiczna. Śluz wynikający z podniecenia może być podobny do śluzu płodnego, który występuje w dniach okołoowulacyjnych.

 1. Również daje on uczucie nawilżenia i poślizgu, ale śluz wynikający z podniecenia jest zazwyczaj trochę bardziej wodnisty i mniej rozciągliwy od śluzu płodnego.
 2. W takiej sytuacji nie zapisuj śluzu w aplikacji OvuFriend, bezpośrednio po pobudzeniu seksualnym – odczekaj jakiś czas, a później ponownie sprawdź, jaki śluz danego dnia u Ciebie występuje.

Fizyczne pobudzenie seksualne, czyli to uczucie, kiedy czujesz, że Twoja pochwa zaczyna robić się wilgotna, zaczyna się od fazy pobudzenia. W trakcie pobudzenia seksualnego, krew zaczyna krążyć szybciej, przez co narządy rozrodcze stają się bardziej ukrwione, wrażliwe i obrzęknięte.

 • Wzrost przepływu i ciśnienia krwi sprawia, że śluz jest „wypychany” na powierzchnię ścian pochwy.
 • Stąd charakterystyczne uczucie wilgotności.
 • Jest to również reakcja fizjologiczna, która ma na celu przygotowanie pochwy do bezbolesnej penetracji.
 • Analogicznie, gdy występują problemy ze śluzem, stosunki mogą być bolesne, mogą pojawiać się otarcia i delikatne uszkodzenia ścian pochwy, które mogą prowadzić do rozwoju infekcji.
See also:  Dlaczego Z Inhalatora Nie Leci Para

Dlatego problemów ze śluzem nie powinno się bagatelizować (czytaj więcej: co może zakłócać produkcję śluzu szyjkowego? ). Od czego zależy, czy śluz wynikający z podniecenia się pojawia, czy nie?

od wahania poziomu estrogenów w czasie całego cyklu miesiączkowego, od Twojego samopoczucia (czytaj więcej: dlaczego warto zapisywać nastrój w aplikacji OvuFriend? ), od leków, w szczególności od tego, czy stosujesz antykoncepcję hormonalną (leki mogą powodować problemy ze śluzem i obniżenie libido), od tego, czy stosunek rozpoczynacie od gry wstępnej (czy Twoje ciało ma czas na podniecenie i przygotowanie się do stosunku), od tego, czy karmisz piersią (przy karmieniu piersią, libido często jest znacznie obniżone).

Najwięcej estrogenów jest w dniach okołoowulacyjnych, najmniej estrogenów jest na początku i na końcu cyklu miesiączkowego. W tym czasie, możesz zaobserwować, że pomimo tego, że jesteś pobudzona i podniecona, śluzu szyjkowego jest mniej. Problemy ze śluzem wynikającym z podniecenia mogą pojawiać się również, gdy Twój nastrój jest obniżony, Twoje libido jest na niskim poziomie, albo wkraczasz w okres menopauzy.

Czy przed okresem jest mokro w pochwie?

Podczas cyklu menstruacyjnego wpływ na barwę pojawiającego się śluzu ma progesteron. Wraz z cyklem menstruacyjnym śluz staje się coraz bardziej gęsty, a jego zabarwienie staje się coraz bardziej mleczne. Tuż przed pojawieniem się miesiączki śluz może być biały, a nawet lekko żółty. Jest gęsty i obfity.

Jaka wydzielina z pochwy jest Niepokojaca?

Zabarwienie wydzieliny – Fizjologiczna wydzielina z pochwy u zdrowej kobiety charakteryzuje się przezroczystą, białą lub żółtawą barwą. Śluz płodny jest z reguły przezroczysty, choć może też przyjmować kolor białawy. Śluz niepłodny przybiera z reguły mętną, białawą lub żółtawą barwę, a naloty w tym kolorze mogą pozostawać na bieliźnie.

upławy o białawym zabarwieniu – w połączeniu z serową, twarożkową, grudkowatą konsystencją i lekkim zapachu pleśni, drożdży lub lekko słodkawej woni zwykle oznaczają grzybicę pochwy; upławy szaro – białe – do tego rzadkie, pieniste, jednolite, zwykle o rybim zapachu, wskazują na waginozę bakteryjną; upławy żółto-zielonkawe lub szarawe – do tego pieniste, nierozciągliwe, obfite, o ostrym, bardzo nieprzyjemnym zapachu, zwykle oznaczają zakażenie rzęsistkiem; upławy żółtawe, czasami z domieszką krwi – do tego kleiste, ropne lub ropno-śluzowe, zwykle bezwonne, mogą wskazywać na rzeżączkę; upławy brązowe – u kobiety w ciąży może świadczyć nawet o poronieniu, a jeżeli nie są efektem ciąży, mogą być spowodowane nadżerką szyjki macicy, mięśniakami, polipami lub różnego rodzaju infekcjami; upławy zabarwione krwią – mogą towarzyszyć rozwojowi raka szyjki macicy, mięśniaków, polipów, nadżerki szyjki macicy bądź innych poważnych infekcji.

Tego rodzaju objawy wymagają każdorazowej konsultacji ginekologicznej.

Co powoduje nadmierne wydzielanie śluzu?

Odpowiedziała –

 • specjalista medycyny rodzinnej Poradnia Lekarza POZ
 • Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera w Krakowie

Opisywane przez Panią dolegliwości nie są specyficzne dla jednej, określonej choroby. Mogą być one przejściowe i ustąpić samoistnie. Cztery dni to nie jest długi okres, dlatego proponowałabym obserwację i ewentualnie wychwycenie innych niepokojących objawów, jeśli takie wystąpią.

Nadmiar wydzieliny w organizmie może być zjawiskiem wtórnym do niektórych chorób, np. zaburzeń endokrynologicznych, infekcji, alergii, może być wynikiem zażywania niektórych leków lub skutkiem niewłaściwej diety. Nadmiar śliny może wynikać z chorób w obrębie jamy ustnej, np. zmian na błonach śluzowych jamy ustnej, zapaleń gardła czy migdałków, stanów zapalnych zębów i dziąseł, a także chorób przewodu pokarmowego, np.

choroby refluksowej. Może też występować w przypadku zakażeń żołądkowo-jelitowych. W niezmiernie rzadkich przypadkach nadmiar śliny może być objawem choroby neurologicznej czy jamy ustnej lub przewodu pokarmowego (przełyku). Obfity śluz z pochwy może być zjawiskiem fizjologicznym w niektórych dniach cyklu miesięcznego.

 1. Nadmiar śluzu w nosie zwykle jest spowodowany infekcją – zapaleniem błony śluzowej nosa, zatok, alergią czy stosowaniem leków.
 2. Nadmierne pocenie może występować podczas infekcji, być skutkiem zaburzeń hormonalnych, czy mieć podłoże emocjonalne.
 3. W razie utrzymywania się opisywanych dolegliwości proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierając z Panią szczegółowy wywiad oraz przeprowadzając badanie, będzie mógł ocenić czy potrzebna jest dalsza diagnostyka, a jeśli tak – w jakim kierunku.

: Czym może być spowodowany nadmiar wydzielin w organizmie?

Jaki jest śluz Gdy dojdzie do zapłodnienia?

Śluz na początku ciąży a śluz przed okresem – czym się różnią? – Obserwacja i znajomość własnego ciała pozwalają każdej kobiecie rozpoznać, w jakiej fazie cyklu się znajduje: czy zbliża się owulacja czy też dni są potencjalnie niepłodne. Można to ocenić m.in.

 • Na podstawie śluzu, który w każdej fazie cyklu ma nieco inną konsystencję.
 • W czasie owulacji, czyli w dniach płodnych, śluz pomaga stworzyć środowisko sprzyjające plemnikom.
 • Jest on przejrzysty, śliski, lepki i rozciągliwy, może nieco przypominać białko jaja kurzego.
 • Dzięki takiej konsystencji śluzu plemniki nie tylko mogą szybciej się poruszać, ale także dłużej przetrwać w drogach rodnych.

Po fazie owulacyjnej sytuacja się zmienia. Kiedy następuje faza niepłodności, śluz staje się zazwyczaj gęstszy i mniej przejrzysty, co utrudnia transmisję oraz przeżycie plemnikom. Nie oznacza to, że zapłodnienie nie jest możliwe, jednak szanse na nie maleją.

Śluz w takim stanie utrzyma się aż do miesiączki. Jeśli jednak doszło do zapłodnienia – również będzie można to poznać po śluzie szyjkowym, choć – niestety – nie jest to regułą. Zazwyczaj po zapłodnieniu zwiększa się ilość śluzu, który ma za zadanie „zbudowanie” tarczy ochronnej dla zarodka i dróg rodnych przez infekcjami.

Może być on gęsty, często jest bezwonny, o przezroczystym, lekko żółtym lub kremowym zabarwieniu. Niektóre z kobiet mogą zauważyć lekkie, brązowawe zabarwienie, co może świadczyć o plamieniu implantacyjnym.

Jak odróżnić upławy od śluzu?

Jak wyglądają upławy? – Zwykle różnią się od zdrowego śluzu nie tylko zapachem, ale również kolorem. Mogą być szarawe, zielonkawe, żółte, kremowe lub podbarwione krwią. Mogą być też przezroczyste, ale obfite i bardziej wodniste niż wcześniej wspomniane płodne „białko jaja kurzego”.

 1. Prościej mówiąc, jeśli mają kolor inny niż białawy lub przezroczysty, lepiej zgłosić się do ginekologa.
 2. Inną cechą, która odróżnia upławy od fizjologicznego śluzu, może być konsystencja wydzieliny.
 3. Jeśli zaobserwujemy w niej grudki, a sam śluz przypomina nieco rzadki twarożek – nawet jeśli jest zupełnie biały – udajmy się do lekarza, gdyż najprawdopodobniej nabawiłyśmy się kandydozy.

Nawiasem mówiąc, paradoksalnie tego rodzaju wydzielina bywa też czasem objawem waginozy cytolitycznej – rzadkiej choroby powodowanej przez nadmierne namnażanie się pałeczek kwasu mlekowego, które są pożądanymi mieszkańcami waginy i kandydozie zapobiegają.

Co jeszcze zwykle nas martwi? U niektórych kobiet tuż przed spodziewaną miesiączką lub podczas owulacji może się pojawić również brązowa wydzielina lub ślady krwi. Przyczyn jej występowania może być kilka. Jedną z nich jest niewydolność ciałka żółtego, która jest związana z niedostatecznym poziomem progesteronu.

To z kolei może być powodem problemów z zajściem w ciążę czy utrzymaniem jej. Jednak tego objawu nie należy lekceważyć nawet wówczas, gdy nie chcemy być w ciąży, Zbyt niski poziom progesteronu często objawia się bowiem silnym napięciem przedmiesiączkowym czy bolesnością piersi.

Zamiast cierpieć, idźmy do ginekologa, a najlepiej ginekologa-endokrynologa, gdyż w przypadku tego rodzaju problemów leczenie jest jak najbardziej możliwe. Brązowe upławy tym bardziej warto skonsultować z lekarzem, gdyż mogą być też objawem infekcji czy innych chorób dróg rodnych. Warto wiedzieć również, że delikatne, zwykle jednodniowe plamienie lub krwawienie w okresie poowulacyjnym może być wczesnym objawem ciąży.

Mowa tu o krwawieniu implantacyjnym, które występuje wtedy, gdy doszło do zagnieżdżenia się zarodka w macicy. Jeśli więc tego rodzaju plamienie wystąpiło, a miesiączka nie pojawiła się na czas, istnieje spore prawdopodobieństwo ciąży. Czymś, co upewni nas w przekonaniu, że padłyśmy ofiarą choroby, prócz wydzieliny o niepokojącym kolorze czy zapachu, są też inne dolegliwości, takie jak swędzenie, ból okolic intymnych, pieczenie, szczypanie, wszelki inny dyskomfort związany z oddawaniem moczu.

See also:  Dlaczego W Chinach Wprowadzono Program Kontroli Urodze

Jak wygląda śluz podczas stosunku?

Śluz płodny i niepłodny – obserwacja i szanse na zapłodnienie Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Śluz z pochwy może pojawić się na każdym etapie, jednak w różnych jego fazach różni się obfitością, gęstością czy lepkością. W przypadku infekcji czy innych chorób dróg rodnych różni się także zapachem, a nierzadko i kolorem. Zmiany w konsystencji i obfitości śluzu są wywołane zmieniającym się stężeniem dwóch podstawowych grup hormonów, czyli estrogenów i progesteronu.

Warto też zauważyć, że śluz może zmieniać się w przypadkach stosowania leków, stresu czy zmian w diecie. Cykl miesiączkowy każdej kobiety można podzielić na trzy fazy: przedowulacyjną, owulacyjną i poowulacyjną. Podczas dni płodnych u kobiety tworzy się śluz płodny, natomiast w dni niepłodne mamy do czynienia ze śluzem niepłodnym.

 • W okresie płodnym wzrasta poziom estrogenów, natomiast w okresie niepłodnym rośnie stężenie progesteronu.
 • Śluz płodny jak już zostało wspomniane, jest wydzieliną z pochwy, która pojawia się w okresie,
 • Charakteryzuje się gładką konsystencją, a dodatkowo jest kleisty, śliski, przezroczysty i rozciągliwy.

Z wyglądu śluz płodny może przypominać surowe białko jajka. Kiedy pojawia się śluz płodny, kobieta odczuwa wilgotność w okolicy pochwy. Śluz płodny wyróżnia się tym, że chroni, odżywia je i wspomaga ich przemieszczanie w kierunku komórki jajowej. Plemniki nie dotrą do komórki jajowej, jeśli w pochwie i szyjce macicy nie będzie się znajdował śluz płodny.

Im bardziej rzadki i przejrzysty jest śluz, tym większa jest szansa na, Śluz niepłodny to wydzielina, z którą mamy do czynienia w dni niepłodne. Pojawia się wtedy, gdy w organizmie kobiety wzrasta poziom progesteronu. W czasie dni niepłodnych kobiety mają uczucie suchości w pochwie, ponieważ śluz niepłodny nie jest ani śliski, ani elastyczny.

Charakteryzuje się on białawą lub żółtawą barwą, jest nieprzezroczysty i mętny. Śluz niepłodny nie przepuszcza plemników do, co uniemożliwia zapłodnienie. Gęsty i lepki śluz, który występuje po miesiączce, zatyka ujście szyjki macicy, co zamyka drogę plemnikom, a zarazem różnym patogenom.

 • Obserwacja śluzu płodnego wymaga od każdej kobiety systematyczności i dokładności.
 • Można stwierdzić, że dopiero po kilku miesiącach obserwacji śluzu, kobieta nabiera takiej wprawy, która daje jej pewność co do rodzaju aktualnego śluzu.
 • Najwygodniejszą formą obserwacji śluzu jest przyłożenie do ujścia pochwy papieru toaletowego i sprawdzenie, czy towarzyszy temu uczucie suchości, wilgotności czy mokrości.

Wilgotność wskazuje na dni płodne, natomiast mokrość zwiększa znacznie szanse na zapłodnienie. Jeżeli pojawia się widoczny gołym okiem śluz, można ocenić jego konsystencję, kolor i elastyczność. Jeżeli śluz jest przezroczysty, gładki i elastyczny, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jest to śluz płodny. : Śluz płodny i niepłodny – obserwacja i szanse na zapłodnienie

Czy pochwa powinna być mokra?

Dlaczego w mojej pochwie jest dużo śluzu? – Na pytanie odpowiada Redakcja abcZdrowie Witam, podobny problem został opisany w pytaniu znajdującym się pod linkiem:, Wilgotność to naturalny stan fizjologiczny, na który nie mamy wpływu. Wydzielina jest potrzebna do oczyszczania pochwy, sprawia, że stosunek jest bezbolesny oraz nie dochodzi do powstawania otarć.

 • Ilość wydzieliny zwiększa się podczas owulacji oraz w czasie,
 • Bywa jednak, że zwiększona wilgotność pochwy bywa kłopotliwa, zwłaszcza podczas stosunku, kiedy pojawia się jej więcej na skutek podniecenia.
 • Jeśli ginekolog wykluczył infekcje dróg rodnych oraz, podczas której mogą pojawiać się wzmożone, to taki stan może być normalny.

W takim przypadku należy pamiętać o dokładnej higienie okolic intymnych. Mogą również Państwo wypróbować inną – być może nadmierna wilgotność przestanie być wówczas tak bardzo odczuwalna. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

Co powoduje podniecenie u kobiet?

Podniecenie – jak rozpoznać? Jak reaguje ciało? Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Podniecenie jest powodowane przez hormony. Osoba, która wywołuje w nas uczucie podniecenia jest czynnikiem, który wywołuje uwalnianie fenyloetyloaminy. może pełnić w organizmie funkcję neuroprzekaźnika. Dzięki niej odczuwamy pociąg do osoby, która wpadła nam w oko. Pochodne fenyloetyloaminy wchodzą w skład amfetaminy.

Źródeł podniecenia należy się także doszukiwać w wytwarzaniu wspomnianej wcześniej adrenaliny, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie tętna, zwiększa ilość oddechów na minutę. Do głosu dochodzą również dopamina i endorfiny – hormony szczęścia.

 1. Badania wykazały, że osoby cierpiące na depresję mają zmniejszone stężenie – prekursora dopaminy.
 2. Dlatego też u osoby zakochanej i co za tym idzie, podnieconej, stężenie dopaminy będzie rosło.
 3. Liczne badania udowodniły, że naukowcy są w stanie wyczytać podczas rezonansu magnetycznego mózgu, który jego obszar reaguje na podniecenie.

Ciało migdałowate jest odpowiedzialne za odczuwanie emocji, jego uszkodzenia doprowadzają z kolei do zaburzeń z odczuwania m.in. przyjemności seksualnych. Z kolei podczas lektury czasopism dla dorosłych powoduje to reakcje ze strony kory czołowo-oczodołowej.

 1. Szaleństwo hormonów we krwi ma swoje zewnętrzne objawy.
 2. Podniecenie najłatwiej odczytać z twarzy, a przede wszystkim z oczu.
 3. U osoby podnieconej źrenice silnie się powiększają (mają zdolność do 10-krotnego zwiększania swojej średnicy).
 4. Jest to jeden z pierwszych objawów podniecenia, którego sprawcą jest,

Naukowcy tłumaczą tę reakcję tym, że osoby z dużymi oczami wydają się – z psychologicznego punktu widzenia – bardziej atrakcyjne. Jeśli chodzi o reakcję reszty ciała na podniecenie, z pewnością należy wspomnieć o tym, że wyrzut adrenaliny z kory nadnerczy powoduje przyspieszenie bicia serca i lepsze ukrwienie mięśni.

 1. W przypadku kobiet dochodzi do zwiększenia rozmiaru piersi nawet o 25 procent, a także sztywnienia brodawek sutkowych i powiększenia ich.
 2. Czasami pojawiające się na twarzy, szyi czy piersiach zaczerwienie jest spowodowane zablokowaniem naczyń krwionośnych.
 3. Jeśli chodzi o kolejne symptomy podniecenia, nie sposób nie wspomnieć o nadmiernym poceniu się dłoni – wyrzut hormonów doprowadza do zdenerwowania i wręcz oszołomienia sytuacją.

Doprowadza to także do ocieplenia kończyn. Narządy płciowe w fazie podniecenia również ulegają zmianie – śluz zaczyna nawilżać ściany pochwy, łechtaczka staje się większa. U mężczyzn dochodzi do erekcji. Każdemu z nas zdarzyło się usłyszeć o tzw. motylach w brzuchu.

Takie mrowienie w brzuchu jest spowodowane przez wspomnianą już fenyloetyloaminę uwalnianą nie tylko w trakcie odczuwania podniecenia, ale także w innych stresujących sytuacjach. Treści z serwisu Medonet mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem a jego lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny.

Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. : Podniecenie – jak rozpoznać? Jak reaguje ciało?

Co oznacza glut z pochwy?

Czy biały śluz z pochwy to coś groźnego? Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące białego śluzu, jaki ostatnio u siebie zauważyłam. Mam 35 lat, dwa lata temu urodziłam dziecko, ale od tego czasu wszystko z moim zdrowiem było w najlepszym porządku. Dopiero kilka dni temu zauważyłam u siebie biały śluz z pochwy, czego nigdy wcześniej u siebie nie zauważyłam.

Nigdy w ogóle nie miałam żadnych dziwnych wydzielin, aż do teraz. Czy biały śluz z pochwy to coś groźnego? Czy to już powód, żeby pilnie iść do lekarza? Zazwyczaj do ginekologa chodzę na NFZ, więc na termin będę musiała poczekać, ale trochę się boję, że są jakieś poważne przyczyny białego śluzu z pochwy,

See also:  Dlaczego PiKarze Noszą Maski

Dodam jeszcze, że śluz jest raczej płynny, nie ma w nim żadnych grudek. Martwi mnie jedynie zmiana koloru śluzu z pochwy na biały, a właściwie mlecznobiały. Czy biały śluz z pochwy świadczy o infekcji? A może biały śluz to objaw jakiejś choroby? Bardzo proszę o informację, czy powinnam iść pilnie do lekarza.

Biały kolor śluzu z pochwy nie musi występować z powodu przyczyny infekcyjnej, często jest fizjologiczną wydzieliną dróg rodnych podczas lub przed miesiączką. Zwykle nie ma powodu, aby się przejmować śluzem z pochwy jeśli nie ma on silnego lub nieprzyjemnego zapachu oraz jeśli jest przezroczysty lub biały.

 1. Odnośnie konsystencji fizjologicznego śluzu – może on być gęsty i klejący, ale również śliski i mokry.
 2. Gęściejszy śluz może występować podczas ciąży, podczas korzystania z antykoncepcji hormonalnej, w dniu owulacji lub przed miesiączką.
 3. Znakiem infekcji może być nagła zmiana w zapachu, kolorze lub fakturze.

Zapach rybny może świadczyć o zakażeniu bakteryjny. Z kolei gęsty, grudkowy, biały może być objawem zakażenia grzybiczego. Natomiast jeśli występuje żółtozielona, pienista wydzielina, świąd oraz objawy dyzuryczne (czyli częste oddawanie moczu, ból podczas mikcji) może to świadczyć o zakażeniu patogenem Trichomonas vaginalis,

Natomiast jeśli występuje ból podbrzusza lub zewnętrzny (narządów płciowych) – zakażenie patogenami przenoszonymi droga płciową. Zaleca się odwiedzić lekarza, jeśli nastąpi zmiana zapachu, koloru i faktury, produkowana jest znacznie większa ilość wydzieliny niż wcześniej, występuje uczucie świądu lub bólu, występuje krwawienie pomiędzy miesiączkami lub po stosunku, ból podczas mikcji lub podbrzusza.

Aby zapobiec wystepowaniu nieprawidłowej wydzieliny z pochwy należy przemywać okolice zewnętrznych narządów moczowo-plciowych wodą lub delikatnym mydłem, nie używać perfumowanych mydeł lub innych środków, chusteczek perfumowanych. Takie środki mogą zaburzać równowagę kwasowo-zasadową środowiska pochwy i powodować, że patogeny chorobotwórcze będą łatwiej zalęgać się niż flora fizjologiczna.

Dlatego warto jeść różne rodzaje produktów mlecznych, które zawierają bakterie z grupy Lactobacillus spp. np. sery, jogurty, kefiry. Zaleca się również pobieranie probiotyków. – Lek. Katarzyna Darecka Redakcja poleca: Przez długi czas nie mogłeś znaleźć przyczyny swoich dolegliwości lub wciąż jej szukasz? Chcesz nam opowiedzieć swoją historię lub zwrócić uwagę na powszechny problem zdrowotny? Napisz na adres [email protected].

#RazemMożemyWięcej Treści z serwisu Medonet mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem a jego lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. : Czy biały śluz z pochwy to coś groźnego?

Dlaczego kobieta po stosunku oddaję mocz?

Sikanie podczas seksu – jak sobie z nim radzić? – Oddawanie moczu podczas stosunku jest bardzo kłopotliwą przypadłością, z którą jednak można poradzić sobie w relatywnie prosty sposób. Istotne jest jednak, by nie bagatelizować problemu i koniecznie udać się z nim do lekarza pierwszego kontaktu, który najprawdopodobniej dalej pokieruje pacjenta do urologa bądź ginekologa.

Opróżnianie pęcherza: chociaż jest to czynność wymagająca wprowadzenia odrobiny zorganizowania w kwestie seksualne, które nierzadko charakteryzują się spontanicznością, opróżnienie pęcherza przed seksem może bardzo zwiększyć komfort osobie cierpiącej na nietrzymanie moczu. Pusty pęcherz, nawet podczas nacisku spowodowanego seksem, będzie dawał większą swobodę ruchów. Wybieranie odpowiednich pozycji: siła nacisku na pęcherz podczas seksu zależna jest od wybranej pozycji seksualnej. By zapewnić sobie jak największe poczucie komfortu i zminimalizować ryzyko popuszczania moczu, warto decydować się przede wszystkim na pozycję boczną, „na jeźdźca” bądź od tyłu. Ćwiczenia mięśni dna miednicy: ćwiczenia wspierają pracę tak zwanych mięśni Kegla, które odpowiadają między innymi za regulację prawidłowej pracy zwieracza cewki. Dzięki temu utrzymanie moczu, nawet przy nacisku na pęcherz, jest znacznie łatwiejsze. Mięśnie dna miednicy odpowiadają także za osiąganie satysfakcji seksualnej, a u mężczyzn za utrzymanie dłuższej erekcji. O mięśniach oraz ćwiczeniach wspomagających ich pracę pisaliśmy w tym artykule, Higiena osobista: unikanie infekcji intymnych oraz dbanie o higienę przed i po stosunku to niezwykle istotne działania, pomagające uniknąć epizodów nietrzymania moczu, także w trakcie seksu. Dodatkowo warto mieć przy łóżku zestaw chusteczek do higieny intymnej, by nawet po niewielkim wycieku móc szybko wytrzeć wilgoć i odświeżyć się.

Jak wygląda śluz po stosunku?

Jaki śluz po zapłodnieniu powinien wzbudzić niepokój? – Fizjologiczny śluz w ciąży jest zwykle przezroczysty, bezwonny i o bezbarwnym, białawym lub lekko żółtym zabarwieniu. W ciągu kilku pierwszych dni może się pojawić brązowe plamienie – jest to tzw.

 1. Krwawienie implantacyjne,
 2. O tym, że dzieje się coś niedobrego może natomiast świadczyć nagła zmiana zabarwienia śluzu, np.
 3. Na kolor zielonkawy.
 4. Wizyta u ginekologa jest konieczna także wtedy, gdy wydzielina nieprzyjemnie pachnie lub ma grudkowatą konsystencję.
 5. Poprzedni akapit odpowiadał na pytanie, jaki jest śluz po zapłodnieniu,

Pierwsze dni ciąży to czas ogromnych zmian w kobiecym organizmie, jednak konsystencja i kolor śluzu zmieniają się także wcześniej, przed zapłodnieniem, w zależności od faz cyklu miesiączkowego oraz działania hormonów – estrogenu i progesteronu. Obserwacja wydzieliny jest jedną z metod naturalnego planowania rodziny, ponieważ skrupulatnie prowadzona pozwala oszacować, czy kobieta ma akurat dni płodne, czy niepłodne.

 1. Tuż przed owulacją śluz jest mętny i kleisty, w trakcie owulacji staje się śliski oraz rzadki, aby ułatwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej, natomiast po owulacji z powrotem gęstnieje, staje się zawiesisty i nieprzejrzysty – jest to tzw.
 2. Śluz niepłodny,
 3. Jeśli śluzu przed okresem jest bardzo dużo, taki objaw może świadczyć o ciąży.

Na wygląd śluzu mają wpływ także inne czynniki, np. przyjmowanie przez kobietę określonych leków, długotrwały stres lub infekcja. W przypadku zakażenia zwykle obserwowane są także inne objawy, np. przykry zapach wydzieliny, swędzenie pochwy czy też zaczerwienienie dróg intymnych.

Co oznacza śluz po stosunku?

Sporadyczne lekkie krwawienie po seksie zwykle nie jest powodem do niepokoju. Jednak może również wynikać z infekcji, a w rzadkich przypadkach to oznaka raka szyjki macicy. Dlatego jeśli posiadasz pewne czynniki ryzyka lub przeszłaś menopauzę – wymaga to wizyty u lekarza.

Co oznacza dużą ilość śluzu z pochwy?

Odpowiedziała –

 • specjalista medycyny rodzinnej Poradnia Lekarza POZ
 • Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera w Krakowie

Opisywane przez Panią dolegliwości nie są specyficzne dla jednej, określonej choroby. Mogą być one przejściowe i ustąpić samoistnie. Cztery dni to nie jest długi okres, dlatego proponowałabym obserwację i ewentualnie wychwycenie innych niepokojących objawów, jeśli takie wystąpią.

 1. Nadmiar wydzieliny w organizmie może być zjawiskiem wtórnym do niektórych chorób, np.
 2. Zaburzeń endokrynologicznych, infekcji, alergii, może być wynikiem zażywania niektórych leków lub skutkiem niewłaściwej diety.
 3. Nadmiar śliny może wynikać z chorób w obrębie jamy ustnej, np.
 4. Zmian na błonach śluzowych jamy ustnej, zapaleń gardła czy migdałków, stanów zapalnych zębów i dziąseł, a także chorób przewodu pokarmowego, np.

choroby refluksowej. Może też występować w przypadku zakażeń żołądkowo-jelitowych. W niezmiernie rzadkich przypadkach nadmiar śliny może być objawem choroby neurologicznej czy jamy ustnej lub przewodu pokarmowego (przełyku). Obfity śluz z pochwy może być zjawiskiem fizjologicznym w niektórych dniach cyklu miesięcznego.

 1. Nadmiar śluzu w nosie zwykle jest spowodowany infekcją – zapaleniem błony śluzowej nosa, zatok, alergią czy stosowaniem leków.
 2. Nadmierne pocenie może występować podczas infekcji, być skutkiem zaburzeń hormonalnych, czy mieć podłoże emocjonalne.
 3. W razie utrzymywania się opisywanych dolegliwości proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierając z Panią szczegółowy wywiad oraz przeprowadzając badanie, będzie mógł ocenić czy potrzebna jest dalsza diagnostyka, a jeśli tak – w jakim kierunku.

: Czym może być spowodowany nadmiar wydzielin w organizmie?