Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją

Co jeśli kochasz za bardzo Serial turecki?

Serialowy hit z Turcji podbił serca widzów. Konkurencyjna stacja szykuje następcę – „Zapukaj do moich drzwi” z miejsca pobił rekordy oglądalności w Turcji. Serial miał premierę w 2020 roku na tureckim kanale telewizji FOX. Szybko stał się hitem na międzynarodowej scenie, również w Polsce.

 1. Popularność produkcji była tak duża, że na Twitterze został pobity rekord wpisów.
 2. Zapukaj do moich drzwi” zdetronizował ówczesnego rywala — „Grę o tron”.
 3. Serial opowiada o losach pochodzącej z biednej rodziny Edy, która spotyka bogatego Serkana Bolata.
 4. Przez mężczyznę traci stypendium, ale on składa jej nietypową ofertę.

Jeśli przez dwa miesiące będzie udawała jego narzeczoną, przywróci jej stypendium. W rolę Edy wcieliła się turecka aktorka i modelka, Hande Erçel. Serkana zaś zagrał Kerem Bürsin, którego możemy oglądać w nowej produkcji. Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie obejrzeć tureckie seriale po polsku?

Jednym z miejsc, gdzie dostępne są tureckie seriale jest platforma TVP VOD. Aktualnie można tam oglądać kilkanaście propozycji, w tym uwielbiane telenowele Polaków, a także kilka nowości. Jakie produkcje znad Bosforu dostępne są na TVP VOD? Sprawdź to z nami!

Dlaczego lubimy tureckie seriale?

1. Piękni aktorzy – Tureckie seriale w przeważającej części mogą pochwalić się naprawdę urodziwą obsadą. Odtwórcy najważniejszych postaci wyglądają jak profesjonalni modele, którymi zresztą niejednokrotnie są. Trzeba przyznać, że zawsze nieco przyjemniej ogląda się kolejne perypetie bohaterów, którzy są nieziemsko przystojni czy piękni.

Jaki nowy serial turecki 2023?

Fani tureckich seriali mają powody do radości! Lada dzień na antenie TVP1 zadebiutuje nowy serial prosto znad Bosforu. Mowa o „Złoty chłopak”, który w oryginale nosi tytuł „Yalı Çapkını”. Zobacz, o czym jest i kto występuje w nowym serialu, który wkrótce będzie można oglądać w telewizyjnej Jedynce.

 • Spis treści Znakomite wieści dla fanów tureckich produkcji! Na antenie TVP 1 ma pojawić się lada chwila nowa produkcja znad Bosforu.
 • Mowa o serialu „Złoty chłopak” (tur.
 • Yalı Çapkını ), który, według nieoficjalnych informacji, zadebiutuje na antenie TVP1 28 sierpnia 2023 r.
 • O godz.14:00 i to także ma być jego stała godzina emisji.

To jednak może ulegać zmianie z tytułu świąt i innych wydarzeń wpływających na program TV.

Jest prawdziwą mistrzynią metamorfoz! Mamy na to dowody

Jaki nowy serial turecki WP 2023?

Koniec tureckich seriali w TVP. Stacja szykuje nową telenowelę W ramówce TVP szykują się spore zmiany. Nowy prezes robi gruntowne porządki. Zapowiedział, że w przyszłym roku z anteny znikną popularne tureckie seriale. W zamian za to widzowie otrzymają kolejne rodzime produkcje, w tym nową telenowelę. Nowy prezes TVP rezygnuje z tureckich seriali Źródło: Materiały prasowe „Telenowele z Turcji zostaną wyparte przez polskie telenowele i seriale historyczne” – To stanowcza decyzja nowego prezesa TVP. Zapowiedział już, że zimą na antenie ma się pojawić zupełnie nowa polska telenowela. A to nie koniec zmian. Mateusz Matyszkowicz opowiedział podczas prezentacji nowego serialu „Polowanie na ćmy”.

Podkreślił, że polskie seriale są obszarem, w który w najbliższych latach TVP będzie chciała mocno inwestować. Na antenie mają pojawić się rodzime produkcje kostiumowe i historyczne. Przedsmakiem zmian jest właśnie „Polowanie na ćmy”. To adaptacja powieści Wacława Holewińskiego, która „zachwyciła go wiele lat temu”.

– Czytając, myślałem sobie, jak wspaniale, żeby kiedykolwiek została zekranizowana. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym, że do tej realizacji doszło – wyznał. Serial ma być emitowany w niedzielne wieczory – od 19 marca o 20:20 na TVP1. Szef stacji dodał także, że skoro telewizja jest finansowana ze środków publicznych, tym większy nacisk powinien być kładziony na polskie produkcje i to one powinny mieć zagwarantowaną ekspozycję na głównych antenach. – Naszą ambicją jest, by na głównych antenach, czyli na Jedynce i Dwójce, docelowo w ogóle nie było seriali licencyjnych. Nie dlatego, że ich nie lubię, czy że je potępiam. To raczej wynika z odpowiedzi na pytanie, czemu mają służyć publiczne środki. Moim zdaniem mają służyć polskiemu widzowi, który ma oglądać produkt, który powstaje tutaj.

Jak to się mówi: „dobre, bo polskie” – mówił Matyszkowicz. Jak relacjonuje portal wirtualnemedia.pl, prezes TVP dodał także, że latem 2023 roku rozpoczną się zdjęcia do serialu obyczajowego „Matylda”, którego emisja przewidziana jest w niedzielnym paśmie jesienią 2024 roku. – To historia obyczajowa napisana przez Ilona Łepkowską – zdradził.

„Matylda” będzie osadzoną w II połowie XIX wieku opowieścią o nauczycielce w pensji dla panien. Co więcej, widzowie otrzymają zupełnie nową polską telenowelę, która ma trafić do emisji zimą. Docelowo będzie pokazywać ją TVP1. Przypomnijmy, że za prezesury poprzedniego prezesa, na antenie TVP królowały zagraniczne produkcje. Przodowały tureckie, na które apetyt rozbudziło kostiumowe „Wspaniałe stulecie” – później zaczęło pojawiać się coraz więcej seriali obyczajowych. Nie mniejszą popularnością cieszyła się ukraińska „Zniewolona”, w powstawanie której zaangażowani byli zresztą także polscy filmowcy. Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. WP Teleshow na: : Koniec tureckich seriali w TVP. Stacja szykuje nową telenowelę

Jaki serial zastąpi przysięgę w Polsce?

Miejsce „Przysięgi’ na antenie TVP1 zajmie tytuł „ Emanet ’, czyli po polsku „Dziedzictwo’.

Co z serialami tureckimi w telewizji?

Mateusz Matyszkowicz, fot. Arsen Petrovych/TVP Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Okazją dla spotkania prezesa Matyszkowicza z dziennikarzami był pokaz jednego z seriali TVP, który 19 marca wejdzie na antenę Jedynki – „Polowanie na ćmy”, To kostiumowa produkcja, przedstawiająca historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. W centrum znalazły się losy kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie.

 • Ten serial odsłania rosyjski mechanizm zarządzania podbitymi terytoriami poprzez wzniecanie waśni na tle etnicznym” – powiedział Mateusz Matyszkowicz.
 • Przyznał, że „’Polowanie na ćmy’ to adaptacja powieści Wacława Holewińskiego, która „zachwyciła go wiele lat temu”.
 • Czytając, myślałem sobie, jak wspaniale, żeby kiedykolwiek została zekranizowana.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym, że do tej realizacji doszło – powiedział. – Uważam, że pod wieloma względami jest to serial referencyjny. Spływa do nas bardzo dużo scenariuszy – 90 proc. z nich, chyba nawet więcej niż 90 proc., odrzucamy. Bo są słabe, bo nie opowiadają historii – mówił. Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Serial „Polowanie na ćmy” będzie emitowany w niedzielne wieczory w TVP1 o godz.20.20 od 19 marca. Pojawi się zaraz po zakończeniu emisji serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. Rolę główną Yvette (Towarzyszki Aleksandry) zagra Sonia Mietielica. Reżyserem siedmioodcinkowego serialu jest Michał Rogalski.

Polowanie na ćmy” jest serialową wersję filmu historycznego „Pogrom 1905. Miłość i hańba”. Trwają prace nad realizacją drugiej części tryptyku Wacława Holewińskiego „Pogrom 1906”. Scenariusz na podstawie powieści „Pogrom 1905” napisały Anna Garyś i Katarzyna Tybinka. W wiosennej ramówce TVP1 codziennie oferuje polski serial w wieczornym paśmie.

See also:  Dlaczego Trzeba Czeka 6 Tygodni Po śMierci

Od poniedziałku do środy można oglądać „Koronę Królów”, w czwartki – „Ojca Mateusza”, w piątki – „Krucjatę”, w soboty – „Komisarza Alexa”, a w niedziele – nowość, czyli „Polowanie na ćmy”. – Niedziela to miejsce na naszą produkcję premium, najlepiej oglądany serial na rynku telewizji linearnej.

Konkurencja nie może się pochwalić wtedy 2,5-3 mln widzów – mówił prezes TVP. – Będziemy wtedy pokazywać seriale kostiumowe. Chciałbym, żeby opowiadały historie bliskie ludziom – dodał. TVP idzie w stronę polskiego serialu Serial „Polowanie na ćmy” – jak zapowiada publiczny nadawca – jest dopiero początkiem realizacji planów Telewizji Polskiej, dotyczących prezentowania polskiej historii w serialach.

Podczas rozmowy z dziennikarzami Mateusz Matyszkowicz podkreślał, że „Polowanie na ćmy” nie jest jedynym wartościowym serialem, jaki zagości w najbliższych miesiącach na antenach TVP. – Idziemy w stronę polskiego serialu, to się stanie bardzo ważnym elementem strategii całej spółki.

 • Serial będziemy chcieli mocno doinwestować – powiedział prezes TVP.
 • Chciałbym, żeby telewizja publiczna, która jest finansowana ze środków publicznych, opowiadając dobrą historię, opowiadała też historię Polski, czyli żeby nasza wspaniała opowieść była w kostiumie, dotykała istotnych momentów naszej tożsamości” – powiedział.

– I tak jest z powieścią 'Pogrom 1905′, i tak jest z serialem opartym na tej powieści. Jesteśmy w roku 1905, w Warszawie trwa powstanie. Historycy mówią, że bez roku 1905 nie byłoby roku 1918. Prezes nadawcy odniósł się także do obecnych realiów: – Widzimy (w serialu) zaborcę rosyjskiego, który robi to, co robi także dzisiaj. Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Matyszkowicz: dobre, bo polskie Publiczny nadawca bardzo poważnie traktuje zapowiedź usunięcia zagranicznych seriali z programu TVP1 i TVP2 i zastąpienia ich produkcjami o polskich korzeniach. – Już w tej ramówce codziennie po „Alarmie” znalazło się pasmo polskiego serialu.

 1. Naszą ambicją jest, by na głównych antenach, czyli na Jedynce i Dwójce, docelowo w ogóle nie było seriali licencyjnych.
 2. Nie dlatego, że ich nie lubię, czy że je potępiam.
 3. To raczej wynika z odpowiedzi na pytanie, czemu mają służyć publiczne środki.
 4. Moim zdaniem mają służyć polskiemu widzowi, który ma oglądać produkt, który powstaje tutaj.

Jak to się mówi: „dobre, bo polskie” – mówił Matyszkowicz. Telewizja Polska planuje, żeby TVP 1 i TVP 2 już w 2024 roku emitowały jedynie polskie seriale. – Na pewno nie wydarzy się to z dnia na dzień. Nie jest tak, że chcemy nagle zawalić anteny słabą polską produkcją.

 • Dobrze przygotowany serial to cztery lata pracy, średnio przygotowany dwa lata – odpowiedział szef Telewizji Polskiej.
 • O planach względem polskich seriali Mateusz Matyszkowicz mówił już w styczniu : – Chcę, żeby na głównych antenach TVP było miejsce wyłącznie dla polskich seriali.
 • Za każdym razem, kiedy TVP przypomina „Noce i dnie” albo „Nad Niemnem”, odnotowujemy ogromne oglądalności.

To dowodzi, że można zrobić polski film, serial kostiumowy mający duże walory misyjne, edukacyjne, i zdobywać dużą oglądalność. Niewątpliwie Polscy widzowie szukają dobrego kina kostiumowego – możemy powiedzieć, że telewizja publiczna je zapewni – stwierdził.

Prezes TVP podał, że latem 2023 roku rozpoczną się zdjęcia do serialu obyczajowego „Matylda”, którego emisja przewidziana jest w niedzielnym paśmie jesienią 2024 roku. – To historia obyczajowa napisana przez Ilona Łepkowską – zdradził. „Matylda” będzie osadzoną w II połowie XIX wieku opowieścią o nauczycielce w pensji dla panien.

Autorami scenariusza serialu „Matylda” są: Marcin Grabowski, Andrzej Staszczyk, Iwona Siemieniuk, Anna Gutowska i Sylwia Ziętek (jako pomysłodawczyni serii). Kolejna polska telenowela pod koniec roku Ale Matyszkowicz zapowiedział także, że zimą na antenę TVP1 trafi nowa polska telenowela.

Szczegóły na razie nie są znane, trwają bowiem prace przy wyborze scenariuszy. Jak się dowiedzieliśmy, miałby zastąpić w ramówce turecki serial „Wspaniałe stulecie”, nadawany o godz.14:00 na TVP1. Mateusz Matyszkowicz mówił dziennikarzom, że „nie ma nic przeciwko tureckim serialom”, lecz – jak sugerował – mogą one trafić na inne anteny, niż TVP1 i TVP2.

– Ich oglądalność jest już coraz mniejsza – stwierdził. W grudniu ub. roku w ofercie TVP VOD było aż 11 tureckich seriali. Nadawca publiczny rozesłał newsletter dla użytkowników swojego serwisu streamingowego pod tytułem „Tych tureckich seriali nie obejrzysz w telewizji”.

Mocno eksponował również tureckie telenowele w interfejsie TVP VOD. W 2021 r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł, Nadawca otrzymał 1,71 mld zł z rekompensaty i 330 mln zł z opłat abonamentowych.

Do 2016 r. TVP dostawała środki tylko z opłat abonamentowych, w minionej dekadzie było to najwyżej 444 mln zł rocznie. W planie finansowym na ub.r. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej,

Kiedy nowy serial turecki w TVP?

Zobacz ZDJĘCIA. Emisja serialu 'Złoty chłopak’ w TVP1 rozpocznie się już w poniedziałek, 28 sierpnia 2023 r. 'Yali Capkini’ będzie można oglądać od poniedziałku do piątku, o godz.14:00.

Gdzie nagrywaja tureckie seriale?

Najpopularniejsza bohaterka drugiego planu – Turcja – Stambuł, Göbeklitepe czy Góra Nemrut to tylko kilka przykładów miejsc, malowniczo zaprezentowanych w popularnych tureckich serialach. Na mapie Turcji trudno jednak wskazać obszar, na którym nie nakręcono by jednej z uwielbianych przez widzów produkcji! I tak na przykład serial „Meandry uczuć” (tur.

 1. Cesur ve Güzel) powstał na obszarze Polonezköy, dawnej osadzie polskich emigrantów, zlokalizowanej na obrzeżach Stambułu, popularną „Wieczną Miłość” (tur.
 2. Ara Sevda) kręcono w Zonguldak nad Morzem Czarnym, przełomowy „Grzech Fatmagül” (tur.
 3. Fatmagül’ün Suçu Ne?) zrealizowano w regionie Çeşme na Wybrzeżu Egejskim, a Czarna Róża (tur.

Karagül) została nakręcona w Halfeti, leżącym w południowo-wschodniej prowincji Şanlıurfa, Jak Turcja długa i szeroka, nie brakuje w niej znakomitych scenerii, z których chętnie i umiejętnie korzystają tureccy producenci. Nic tylko oglądać i podróżować! 🙂 Agnieszka Maury Cześć, jestem Aga, a Styk Kultur to jeden z najstarszych i najpopularniejszych blogów podróżniczych o Turcji (i reszcie świata), Stronę rozwijam nieprzerwanie od 2013 roku. Współtwórcą Styku Kultur i autorem większości zdjęć jest Marcin Bąkiewicz,

Jaki serial turecki zastapi Zranione ptaki?

„Zranione ptaki” znikają z anteny. Ostatni odcinek na początku stycznia – Serial „Zranione ptaki” zadebiutował na polskich ekranach 21 marca 2022 roku, zastępując tym samym doskonale znaną wszystkim „Elif”. Zawiła, dramatyczna i skomplikowana, lecz także niezwykle romantyczna oraz wzruszająca historia Meryem i Leventa od razu przypadła polskim widzom do gustu.

Jak kochają się Turcy?

Turek kocha całym sercem – Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że Turcy nie potrzebują specjalnego komercyjnego dnia, aby wyznawać sobie miłość. Owszem, obchodzą Walentynki, we wszystkich witrynach w rytm klimatyzacji bujają się czerwone balony z sercem.

 • Ale takie balony można kupić na co dzień na ulicy.
 • Turczynki z bukietami róż, to norma.
 • Do każdego klubu i większości restauracji wchodzą sprzedawcy, którzy podchodzą do każdej pary i proponują kwiaty ze swoich koszy (raz daliśmy się nabrać, ale dla tej ceny nie warto).
 • Słyszałam, że wielkim faux pas jest odmówienie zakupu, jeśli kobieta wymarzyła sobie kwiaty.
See also:  Dlaczego Drukarka Nie Drukuje

Turcy stają więc na głowie, aby kobietę zadowolić – takie odniosłam wrażenie mieszkając w tym kraju. Turcy piszą wiersze, bardzo szybko wyznają miłość, zapraszają na śniadania z widokiem na port i kolacje przy zachodzie słońca. Turcy cierpią, gdy mają złamane serce i wylewają swoje żale wszystkim znajomym.

Ich serca są jednak tak ogromne, że dość szybko znajdują ukojenie. Nigdy w życiu nie zaznałam tureckiej miłości (chyba, że tej platonicznej do Tarkana), ale widziałam zupełnie inne podejście. Uśmiechałam się od ucha do ucha słysząc, jak koleżanka mówiła do męża „aşkım”, czyli kochanie. Czy to nie jest piękne? Turcy chodzą na randki, piją szampany, kupują kwiaty i robią to przez cały rok.

Kochają się nie tylko od ś więta. Tagi: Miłość, Turcja

Kto oglada tureckie seriale?

Aktorki i aktorzy – Twórcy tureckich seriali niemal zawsze na parę głównych bohaterów wybierają ludzi nieprzeciętnej urody! To gwarantuje sukces. Wśród aktorek i aktorów tureckich seriali nierzadko możemy znaleźć byłe miss i misterów. Widzowie dużo chętniej oglądają seriale z pięknymi kobietami i mężczyznami.

Ile trwa turecki serial?

Kiedy zobaczymy ostatni odcinek „Przysięgi”? – Emisja 4. sezonu serialu „Przysięga” rozpoczęła się 31 stycznia 2022 roku. W oryginale jeden turecki odcinek serialu trwa ponad 60 minut i w sumie w Turcji wyemitowano 503 odcinki. W Polsce jednak pocięto serial inaczej i TVP zaplanowała emisję aż 826 odcinków. Co wydarzy się w ostatnim odcinku serialu „Przysięga”? Oto kadry i streszczenie z finału:

Jak się zakończy serial turecki przysięga?

„Przysięga” zakończy się happy endem? Wiemy, co wydarzy się w finale! Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Autor: Screenshot Youtube/ The Promise Official „Przysięga” zakończy się happy endem? Wiemy, co wydarzy się w finale! „Przysięga” to jeden z najpopularniejszych tureckich seriali, jakie doczekały się polskiej emisji. Wiemy już, jak skończyła się telenowela, a zatem poznaliśmy odpowiedź na najważniejsze pytania – czy Emir i Gulperi będą wreszcie razem, i czy czeka nas happy end? Sprawdźcie, co wiemy o finale „Przysięgi”.

 1. Tak zakończył się serial,
 2. Wiele (a można by stwierdzić nawet, że wszystkie) nie kończy się szczęśliwie.
 3. W finale zazwyczaj dochodzi do tragicznych wydarzeń, zdrad, złamanych serc oraz nagłych śmierci.
 4. Czy w „Przysiędze” również nie uświadczymy happy endu? Serial dobiega i już wiemy, co wydarzy się w ostatnim odcinku.

Mamy dobre wieści! Choć w Polsce emisja „Przysięgi” potrwa jeszcze jakiś czas, tureccy widzowie pożegnali tę popularną produkcję. Co ciekawe – serial zakończono znacznie wcześniej, niż pierwotnie planowano. Gdy telenowela zawitała na tureckich ekranach w 2019 roku, wywołała wielką furorę, z czasem jednak zainteresowanie widzów znacząco osłabło.

 1. Przyczyniło się do tego przede wszystkim odejście głównej gwiazdy, Özge Yağız.
 2. Spadek oglądalności spowodował, że twórcy postanowili zakończyć serial o cały sezon wcześniej i w efekcie „Przysięga” doczekała się łącznie 503.
 3. Odcinków (tureckich oczywiście, w Polsce numeracja jest zupełnie inna ze względu na zmianę długości epizodów).

Ostatni odcinek „Przysięgi” wyemitowano w październiku 2022 roku i tak – historia ta kończy się happy endem. W życiu Gulperi ponownie pojawi się jej ojciec, z którym kobieta postanowi wyjechać. Tak się ostatecznie nie stanie i bohaterka. poślubi Emira! Zła wiadomość jest taka, że nie przyjdzie nam zobaczyć ich ślubu.

 • W finałowym odcinku „Przysięgi” ujrzymy zaś, jak planować będą podróż poślubną, a Yigit po raz pierwszy nazwie Gulperi mamą.
 • Szczęśliwego zakończenia doczeka się również wątek Narin i Kemala, którzy doczekają się bliźniąt! Wkrótce po urodzeniu dzieci podejmą też decyzję o wyjeździe z Turcji i osiedleniu się w Wiedniu, gdzie Kemal będzie rozwijać filię swojej firmy.

Ponadto Mert dostanie stypendium w szkole informatycznej i zacznie rozwijać swoją karierę programisty, zaś Masal wróci do szkoły.

Kiedy kończy się przysięga serial turecki?

Koniec serialu „Przysięga”. Kiedy ostatni odcinek w tv? – Telemagazyn.pl dowiedział się, że TVP pokaże ostatni odcinek „Przysięgi” w środę, 29 marca, o godz.16:05 na antenie telewizyjnej Jedynki. Turecka telenowela zakończy się szczęśliwie. Emir Tarhun i Gulperi przypieczętują swoje małżeństwo – w ostatnim odcinku udadzą się w podróż poślubną! Więcej o tym, co wydarzy się w finale serialu „Przysięga” dowiesz się z galerii.

Kiedy się skończy turecki film przysięga?

Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją fot. youtube.com/ThePromiseOfficial Przysięga to turecki serial, który polscy widzowie oglądają od września 2019 roku. Po ponad trzech latach emisji historia burzliwych miłości Emira zbliża się ku końcowi. Ostatni odcinek serialu Przysięga zostanie wyemitowany w środę 29 marca 2023 roku o godz.16:05 na TVP1, Będzie to odcinek numer 838.

Jaki serial zastąpi piękniejsza niż ty?

'Senden Daha Güzel’, czyli 'Piękniejsza niż Ty’ zajmie miejsce 'Sen Çal Kapımı’.

Co zastąpi zakazany owoc?

Kirli Sepeti zastąpi Zakazany Owoc – „Kirli Sepeti” to produkcja twórcy „Zakazanego Owocu”. Nowy serial jest dopiero w przygotowaniu, ale już wiemy, że zastąpi w tureckiej ramówce słynne „Yasak Elma” i wszystko wskazuje na to, że dorówna popularności swojemu poprzednikowi.

Czy będzie 5 sezon przysięgi?

Pożegnanie z serialem „Przysięga” – Turecki serial o losach Emira Tarhuna (w tej roli Gökberk Demirci) nie doczekał się 5. sezonu, choć początkowo zakładano, że zostanie nakręcony. Niestety, tak się nie stało i telewidzów o decyzji producentów poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Co zrobić gdy kocha się za bardzo?

01 Co to znaczy kochać za bardzo? – Kochać za bardzo, to być w związku w którym jesteś nieszczęśliwa, cierpisz, czujesz się poniżana i odrzucana i mimo to nie potrafisz odejść. I choć prawdziwa miłość jest cierpliwa, wiele potrafi wytrzymać i wybaczyć to jednak mieści się w zdrowych granicach, których nie wolno przekraczać.

Co z serialami tureckimi w telewizji?

Mateusz Matyszkowicz, fot. Arsen Petrovych/TVP Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Okazją dla spotkania prezesa Matyszkowicza z dziennikarzami był pokaz jednego z seriali TVP, który 19 marca wejdzie na antenę Jedynki – „Polowanie na ćmy”, To kostiumowa produkcja, przedstawiająca historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. W centrum znalazły się losy kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie.

 1. Ten serial odsłania rosyjski mechanizm zarządzania podbitymi terytoriami poprzez wzniecanie waśni na tle etnicznym” – powiedział Mateusz Matyszkowicz.
 2. Przyznał, że „’Polowanie na ćmy’ to adaptacja powieści Wacława Holewińskiego, która „zachwyciła go wiele lat temu”.
 3. Czytając, myślałem sobie, jak wspaniale, żeby kiedykolwiek została zekranizowana.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym, że do tej realizacji doszło – powiedział. – Uważam, że pod wieloma względami jest to serial referencyjny. Spływa do nas bardzo dużo scenariuszy – 90 proc. z nich, chyba nawet więcej niż 90 proc., odrzucamy. Bo są słabe, bo nie opowiadają historii – mówił. Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Serial „Polowanie na ćmy” będzie emitowany w niedzielne wieczory w TVP1 o godz.20.20 od 19 marca. Pojawi się zaraz po zakończeniu emisji serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. Rolę główną Yvette (Towarzyszki Aleksandry) zagra Sonia Mietielica. Reżyserem siedmioodcinkowego serialu jest Michał Rogalski.

„Polowanie na ćmy” jest serialową wersję filmu historycznego „Pogrom 1905. Miłość i hańba”. Trwają prace nad realizacją drugiej części tryptyku Wacława Holewińskiego „Pogrom 1906”. Scenariusz na podstawie powieści „Pogrom 1905” napisały Anna Garyś i Katarzyna Tybinka. W wiosennej ramówce TVP1 codziennie oferuje polski serial w wieczornym paśmie.

Od poniedziałku do środy można oglądać „Koronę Królów”, w czwartki – „Ojca Mateusza”, w piątki – „Krucjatę”, w soboty – „Komisarza Alexa”, a w niedziele – nowość, czyli „Polowanie na ćmy”. – Niedziela to miejsce na naszą produkcję premium, najlepiej oglądany serial na rynku telewizji linearnej.

Konkurencja nie może się pochwalić wtedy 2,5-3 mln widzów – mówił prezes TVP. – Będziemy wtedy pokazywać seriale kostiumowe. Chciałbym, żeby opowiadały historie bliskie ludziom – dodał. TVP idzie w stronę polskiego serialu Serial „Polowanie na ćmy” – jak zapowiada publiczny nadawca – jest dopiero początkiem realizacji planów Telewizji Polskiej, dotyczących prezentowania polskiej historii w serialach.

Podczas rozmowy z dziennikarzami Mateusz Matyszkowicz podkreślał, że „Polowanie na ćmy” nie jest jedynym wartościowym serialem, jaki zagości w najbliższych miesiącach na antenach TVP. – Idziemy w stronę polskiego serialu, to się stanie bardzo ważnym elementem strategii całej spółki.

See also:  Dlaczego Kmicic Porwa KsięCia BogusłAwa

Serial będziemy chcieli mocno doinwestować – powiedział prezes TVP. – Chciałbym, żeby telewizja publiczna, która jest finansowana ze środków publicznych, opowiadając dobrą historię, opowiadała też historię Polski, czyli żeby nasza wspaniała opowieść była w kostiumie, dotykała istotnych momentów naszej tożsamości” – powiedział.

– I tak jest z powieścią 'Pogrom 1905′, i tak jest z serialem opartym na tej powieści. Jesteśmy w roku 1905, w Warszawie trwa powstanie. Historycy mówią, że bez roku 1905 nie byłoby roku 1918. Prezes nadawcy odniósł się także do obecnych realiów: – Widzimy (w serialu) zaborcę rosyjskiego, który robi to, co robi także dzisiaj. Dlaczego W Tureckich Serialach Si Nie CałUją Matyszkowicz: dobre, bo polskie Publiczny nadawca bardzo poważnie traktuje zapowiedź usunięcia zagranicznych seriali z programu TVP1 i TVP2 i zastąpienia ich produkcjami o polskich korzeniach. – Już w tej ramówce codziennie po „Alarmie” znalazło się pasmo polskiego serialu.

 • Naszą ambicją jest, by na głównych antenach, czyli na Jedynce i Dwójce, docelowo w ogóle nie było seriali licencyjnych.
 • Nie dlatego, że ich nie lubię, czy że je potępiam.
 • To raczej wynika z odpowiedzi na pytanie, czemu mają służyć publiczne środki.
 • Moim zdaniem mają służyć polskiemu widzowi, który ma oglądać produkt, który powstaje tutaj.

Jak to się mówi: „dobre, bo polskie” – mówił Matyszkowicz. Telewizja Polska planuje, żeby TVP 1 i TVP 2 już w 2024 roku emitowały jedynie polskie seriale. – Na pewno nie wydarzy się to z dnia na dzień. Nie jest tak, że chcemy nagle zawalić anteny słabą polską produkcją.

Dobrze przygotowany serial to cztery lata pracy, średnio przygotowany dwa lata – odpowiedział szef Telewizji Polskiej. O planach względem polskich seriali Mateusz Matyszkowicz mówił już w styczniu : – Chcę, żeby na głównych antenach TVP było miejsce wyłącznie dla polskich seriali. Za każdym razem, kiedy TVP przypomina „Noce i dnie” albo „Nad Niemnem”, odnotowujemy ogromne oglądalności.

To dowodzi, że można zrobić polski film, serial kostiumowy mający duże walory misyjne, edukacyjne, i zdobywać dużą oglądalność. Niewątpliwie Polscy widzowie szukają dobrego kina kostiumowego – możemy powiedzieć, że telewizja publiczna je zapewni – stwierdził.

 • Prezes TVP podał, że latem 2023 roku rozpoczną się zdjęcia do serialu obyczajowego „Matylda”, którego emisja przewidziana jest w niedzielnym paśmie jesienią 2024 roku.
 • To historia obyczajowa napisana przez Ilona Łepkowską – zdradził.
 • Matylda” będzie osadzoną w II połowie XIX wieku opowieścią o nauczycielce w pensji dla panien.

Autorami scenariusza serialu „Matylda” są: Marcin Grabowski, Andrzej Staszczyk, Iwona Siemieniuk, Anna Gutowska i Sylwia Ziętek (jako pomysłodawczyni serii). Kolejna polska telenowela pod koniec roku Ale Matyszkowicz zapowiedział także, że zimą na antenę TVP1 trafi nowa polska telenowela.

 • Szczegóły na razie nie są znane, trwają bowiem prace przy wyborze scenariuszy.
 • Jak się dowiedzieliśmy, miałby zastąpić w ramówce turecki serial „Wspaniałe stulecie”, nadawany o godz.14:00 na TVP1.
 • Mateusz Matyszkowicz mówił dziennikarzom, że „nie ma nic przeciwko tureckim serialom”, lecz – jak sugerował – mogą one trafić na inne anteny, niż TVP1 i TVP2.

– Ich oglądalność jest już coraz mniejsza – stwierdził. W grudniu ub. roku w ofercie TVP VOD było aż 11 tureckich seriali. Nadawca publiczny rozesłał newsletter dla użytkowników swojego serwisu streamingowego pod tytułem „Tych tureckich seriali nie obejrzysz w telewizji”.

 • Mocno eksponował również tureckie telenowele w interfejsie TVP VOD. W 2021 r.
 • Przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc.
 • Do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc.
 • Do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł,
 • Nadawca otrzymał 1,71 mld zł z rekompensaty i 330 mln zł z opłat abonamentowych.

Do 2016 r. TVP dostawała środki tylko z opłat abonamentowych, w minionej dekadzie było to najwyżej 444 mln zł rocznie. W planie finansowym na ub.r. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej,

Gdzie obejrzeć Kiedy kochasz za bardzo?

The Chosen jest dostępne za darmo w aplikacji The Chosen (1 & 2 sezon z lektorem i polskimi napisami, 3 z napisami) lub na stronie internetowej The Chosen: (w zakładce „gdzie obejrzeć’ -> „oglądaj online’).

Ile kosztuje DIZI?

Netflix, HBO, Player, Ipla, Amazon, Viaplay – kolejne marki zapewniające video przez internet rosną jedna po drugiej. Do tego gąszczu dotychczasowych dołącza kolejna. To Dizi – usługa uruchomiona przez SPI International. Brzmi tajemniczo? Nieprzypadkowo.

Oferuje to, co – m.in. dzięki TVP – okazało się zaskakująco interesujące dla widzów z Polski: tureckie seriale. Seriale z Turcji to bazowy produkt Dizi. Zapewnia je w modelu na życzenie oraz kanały na żywo. Usługa jest dostępna na całym świecie. W Polsce można ją odbierać poprzez stronę internetową oraz w formie aplikacji na urządzenia mobilne ( iOS i Android ) i telewizory smart (LG, Samsung).

Ile kosztuje Dizi? W Polsce cena za miesięczny dostęp do serwisu Dizi to bardzo niewiele w porównaniu do konkurencyjnych serwisów – tylko 4,99 zł.