Dlaczego Tous Jest Taki Drogi

Czy Tous to marka premium?

W dniu 19 grudnia marka premium powitała klientów w nowej części Designer Outlet Warszawa. Pierwszy i jedyny salon w formacie outletowym w Polsce otworzyła znana hiszpańska marka biżuteryjna Tous. – Tous to sto lat tradycji zegarmistrzowskiej i jubilerskiej.

Powstał w 1920 roku w niewielkiej pracowni w Manresie – małym katalońskim miasteczku. Ale słynny symbol misia, który rozsławił projekty marki znany jest dopiero od lat 80., i od tego czasu podbija serca wielbicielek biżuterii i pięknych akcesoriów. Dzieje się tak, ponieważ uroczy miś budzi skojarzenia z ciepłymi wspomnieniami z dzieciństwa i przypomina o najszczęśliwszych chwilach.

Tous to też niepowtarzalne pachnące opakowania z dzwoneczkiem, które same w sobie sprawiają radość obdarowywanej osobie. W wyjątkowej ofercie cenowej, zawsze tańszej o minimum 30 proc. od cen regularnych, klienci znajdą niepowtarzalną biżuterię, dodatki oraz akcesoria tej kultowej hiszpańskiej marki.

Dlaczego Tous Jest Taki Drogi Dlaczego Tous Jest Taki Drogi

Designer Outlet Warszawa oferuje dzięki ponad 100 markom i wyjątkowym rabatom najlepsze możliwości zrobienia zakupów. Zaledwie 30 minut od przepięknego centrum Warszawy i 20 minut od Lotniska Chopina w Warszawie. Architektura budynku nawiązuje do warszawskiego Starego Miasta, w którym widoczne są wpływy późnego baroku.

 • Marki obecne w obiekcie to m.in: Boss, Tommy Hilfiger, Liu Jo, Furla, Michael Kors oraz wiele innych brandów, oferujących najwyższej jakości produkty.
 • Asortyment sklepów oferowany jest przez cały rok w cenach niższych o 30 do 70%.
 • Designer Outlet Warszawa zqarządzany jest przez ROS Retail Outlet Shopping z siedzibą w Wiedniu i partnerami w Polsce, we Włoszech oraz Francji.

Firma zajmuje się niezależnym doradztwem na rynku nieruchomości dla handlu detalicznego oraz zarządza centrami handlowymi. Specjalizuje się w zarządzaniu siecią Designer Outlet oraz obejmuje swoim działaniem wszystkie etapy projektu, od znalezienia odpowiedniej lokalizacji do ukształtowania i rozwoju wszystkich aspektów zarządzania operacyjnego. Dlaczego Tous Jest Taki Drogi Dlaczego Tous Jest Taki Drogi

Co oznacza Miś Tous?

B iżuterię marki Tous trudno pomylić z jakąkolwiek inną. Prawdziwe arcydzieła sztuki jubilerskiej cechuje unikatowe wzornictwo, najwyższa jakość i podążanie za modowymi trendami, dzięki czemu wszystkie kolekcje są tak wyjątkowe. Każdą z linii Tous łączy jeszcze jeden wspólny element – uroczy miś, który już od ponad 30 lat jest znakiem rozpoznawczym hiszpańskiej firmy.

 1. Jaka jest historia słynnego emblematu i co spowodowało, że zdobył serca kobiet na całym świecie? Jak twierdzi Rosa Oriol, która stworzyła uroczego misia Tous, każda z nas ma w sobie dziecko i czuje tęsknotę za młodzieńczą beztroską, której symbolem jest właśnie uroczy niedźwiadek.
 2. Tous bear to także symbol ciepłych uczuć, którymi marka kieruje się niemal od początków swego istnienia.

Geneza powstania firmy jest równie niezwykła i fascynująca, jak każda kolejna kolekcja, która wychodzi z rąk doświadczonych hiszpańskich jubilerów. U podstaw sukcesu marki Tous stoi wielka romantyczna miłość, pasja do tworzenia pięknych rzeczy oraz solidne więzi, które sprawiają, że rodzinny biznes wciąż rośnie w siłę. Dlaczego Tous Jest Taki Drogi W ubiegłym roku rodzina Tous świętowała 100-lecie istnienia swojej firmy. Patrząc na sukcesy hiszpańskiego koncernu, aż trudno uwierzyć, że wyrósł on z niewielkiego zakładu, który początkowo trudnił się naprawą zegarków. Działalność prowadzona przez Salvadora Tous Blaviego i Teresę Ponsę Masn znajdowała się w miejscowości Manersa, nieopodal Barcelony, a jej właściciele początkowo nie myśleli o jakiejkolwiek ekspansji rodzinnej firmy.

 • Przełomowym momentem w historii marki było przejęcie przedsiębiorstwa przez syna państwa Tous oraz jego żonę, Rosę Oriol.
 • Para wniosła do rodzinnej firmy wiele świeżości i kreatywnych pomysłów, a z połączenia ich talentów powstała wyjątkowa biżuteria, która szybko zyskała grono zwolenniczek.
 • Tous bear – symbol dziecięcej radości Rosa Oriol nie ustawała w poszukiwaniu nowych pomysłów, które pozytywnie wpłynęłyby na dalszy rozwój marki.

Źródłem inspiracji dla pani Tous były przede wszystkim podróże. To właśnie podczas jednej z nich w 1985 r. kobieta zobaczyła na wystawie sklepowej pluszowe misie. Pocieszne zabawki obudziły w niej skojarzenia z poczuciem bezpieczeństwa, dziecięcą beztroską i czułością.

Jeden z pluszowych niedźwiadków wrócił z Rosą do Hiszpanii, a następnie posłużył jako wzór do stworzenia symbolu rodzinnej marki. Państwo Tous zatrudnili w tym celu rysownika, który przygotował kilka różnych wersji sylwetek, jednak to właśnie ten najprostszy, dwuwymiarowy miś stał się symbolem sklepów jubilerskich Tous na całym świecie, a czułość, jaką wywołuje w odbiorcach, jest naczelną wartością, którą hiszpańskie przedsiębiorstwo kieruje się na każdym etapie produkcji swoich wyjątkowych wyrobów.

Kultowy motyw misia znajdziemy we wszystkich liniach biżuterii Tous, Pojawia się jako element naszyjników, pierścionków, bransoletek, kolczyków oraz zawieszek. Czasem występuje w postaci trójwymiarowej, a czasem widzimy jedynie jego kontury. Trzeba jednak przyznać, że w każdej postaci zachwyca kobiety, bez względu na wiek.

 • Rosa Oriol deTous dała nam klucz do krainy dziecięcych wspomnień.
 • Nosząc ozdoby sygnowane wizerunkiem uroczego niedźwiadka, przypominamy sobie, jak cudownie jest czerpać radość z każdego, nawet najmniejszego drobiazgu.
 • Wszystko, co ważne Co ciekawe, nazwisko, od którego wywodzi się nazwa hiszpańskiej marki, ma ukryte znaczenie w innym języku.

Po francusku „tous” oznacza „wszystkich” lub „wszystko”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to kolejne motto słynnego jubilerskiego klanu. W tworzenie unikalnej biżuterii angażują się kolejne pokolenia rodziny Tous, a to sprawia, że firma wciąż się rozwija i wkracza na nowe obszary.

 1. Obecnie asortyment marki nie zawęża się jedynie do biżuterii.
 2. W salonach sygnowanych kultowym misiem znajdziemy też szeroki wybór stylowych akcesoriów damskich: okularów, zegarki, szale, apaszki, długopisy, a nawet ubranka dla dzieci.
 3. Idąc tropem symboliki rodzinnego nazwiska założycieli, możemy domyślać się, że to dopiero początek wielkiej rynkowej ekspansji, która w przyszłości obejmie także inne dziedziny oraz branże.
See also:  Dlaczego Warto Uprawia Sport

Rozwijając jubilerskie imperium, rodzina nie zapomina o tym co najważniejsze – o uczuciach. Każda kolekcja tworzona jest z miłości do piękna, którym marka Tous pragnie otoczyć każdą ze swoich klientek. Tous girls. Kobiety, które pielęgnują w sobie dziecko Wbrew temu, co może się wydawać, produkty Tous nie mają żadnej granicy wieku.

Marka jest skierowana do kobiet młodych duchem, a jak wiadomo, ten stan można nosić w sobie na każdym etapie życia. Żywym dowodem są ambasadorki Tous, Na przestrzeni lat twarzami kampanii biżuterii z misiem były takie gwiazdy jak np.: Kylie Minogue, Jennifer Lopez czy Gwyneth Paltrow. Żadna z nich nie była już wówczas dwudziestolatką, ale wszystkie łączyła młodzieńcza energia i radość życia.

Podobnie jest z klientkami salonów Tous – marka nie dzieli asortymentu na wiek czy poszczególne kraje. Siostry Tous, które obecnie trzymają ster w rodzinnym przedsiębiorstwie, wierzą, że unikalna, barwna biżuteria z misiem zachwyci kobiety w każdym wieku i każdej narodowości, bo przecież wszystkie mamy w sobie dziecko.

Czy Tous to polska firma?

Historia marki Tous – Firma Tous to doskonale znane hiszpańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się projektowaniem i produkcją biżuterii z charakterystycznym motywem misia. Początki marki to warsztat zegarmistrzowski prowadzony przez małżeństwo Salvadora Tous Blavi i Teresy Ponsa w Manresie nieopodal Barcelony.

 1. Oficjalnie przedsiębiorstwo Tous powstało w 1920 roku, a wraz z biegiem lat zmieniło profil działalności i rozpoczęło produkcję biżuterii i dodatków biżuteryjnych.
 2. Luczowym momentem w historii Tous był rok 1965.
 3. Wtedy to firmę przejęli syn założycieli Salvador Tous i jego żona Rosa Oriol.
 4. Doprowadzili oni do bardzo szybkiego rozwoju marki i w 1970 roku otworzyli pierwsze atelier jubilerskie.

W 1985 roku zaprojektowano znak rozpoznawczy marki, czyli misia. Pierwszy sklep w Barcelonie otwarto w 1989 roku, po czym rozpoczęła się międzynarodowa ekspansja marki Tous.

Czy Tous to zloto?

Złoty naszyjnik – poczuj się kobieco i elegancko! – Szlachetne złoto od tysiącleci zdobi kobiecą szyję, nadając jej pożądanej smukłości i wyjątkowego blasku. Część z naszych propozycji ozdobiliśmy dodatkowo kamieniami szlachetnymi lub perłami słodkowodnymi, które nadają prestiżu biżuterii zakładanej na specjalne okazje.

Jak się wymawia słowo Tous?

Tous – wszystkie czy jednak nie? J’adore tous mes amis. Je vais manger tous ces croissants. W takiej konfiguracji czytamy /tu/ bez „s’, podążając za generalnymi zasadami fonetyki francuskiej.

Kto nosi Tous?

GWIAZDY KOCHAJĄ BIŻUTERIĘ TOUS Dlaczego Tous Jest Taki Drogi

Utworzono: 28 Marzec ’13Zmodyfikowano: 28 Marzec ’13

Zastanawiacie się, jaką biżuterię noszą polskie gwiazdy ? Odpowiedź jest prosta. Małgorzata Socha, Anna Czartoryska i Edyta Herbuś wybrały projekty włoskiej marki Tous, Kto nie kojarzy słynnego symbolu misia włoskiej marki Tous ? Jest nie tylko ulubieńcem kobiet na całym świecie, ale także naszych rodzimych gwiazd.

Biżuteria sygnowana jego wizerunkiem sprawdza się zarówno podczas wieczorowych wyjść jak i mniej formalnych spotkań. Polskie celebrytki – aktorki Małgorzata Socha, Anna Czartoryska i Katarzyna Zielińska oraz tancerka Edyta Herbuś a także córka byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewska – są wiernymi fankami marki.

Już wielokrotnie przed obiektywami fotografów na premierach oraz pokazach mody prezentowały najnowsze propozycje marki od zegarków poprzez kolczyki i na pierścionkach kończąc. Ambasadorka Tous, Małgorzata Socha upodobała sobie również czarną, skórzaną torbę zwieńczoną złotym symbolem misia,

Kto jest właścicielem marki Tous?

Nie chciała ich żadna galeria w Polsce, dziś ustawiają się kolejki. Biżuteryjne szaleństwo aktualizacja 14.07.2020 15:22 Markę Tous Agnieszka Pala-Jasikowska poznała przez przypadek, gdy znalazła na plaży bransoletkę firmy. Zakochała się w hiszpańskiej biżuterii do tego stopnia, że postanowiła sprowadzić ją do Polski, mimo braku jakiegokolwiek doświadczenia w biznesie. Jak Polce udało się podbić hiszpańskie serca i zbudować sieć blisko 60 salonów biżuteryjnych, o które dziś biją się wszystkie galerie handlowe – Agnieszka Pala-Jasikowska mówi Nino Dżikiji. Sortuj według Popularne Najnowsze Najstarsze 4 lata temu Fajnie robić biznes jak nie musisz martwić się o finansowanie. Jak można dopuścić do mikrofonu kogoś kto rozmawia z takim sowieckim akcentem? Żyjemy w Polsce a nie w Rosji! Czy naprawdę brakuje w Wirtualnej Polsce dziennikarza lub dziennikarki, który/a poprawnie mówiłby po polsku? Nie da się tego słuchać! nie piszta „nikt ich nie chciał” bo może któś tam chciał. walczycie z hejtem. i to mi się podoba. ale to wy często redaktorzy jesteście zalążkiem takiego hejtu, bo po prostu wkurzacie ludzi artykułami. ten jest o jakiejś żonie bogatego facia, która otworzyła sieć sklepów z biżuterią i jest to przedstawione, jako objawienie się mądrej pani bizneswomen, która z niczego stworzyła coś. : Nie chciała ich żadna galeria w Polsce, dziś ustawiają się kolejki. Biżuteryjne szaleństwo

Czy Tous jest modny?

Biżuteria jak ze snu i twórczości surrealistów. Tous zachęca do eskapizmu i odwagi w marzeniu W nowej kolekcji marki Tous na sezon wiosna-lato 2023 mieszają się jawa i sen. Granica między rzeczywistością a światem fantazji była zatarta również podczas polskiej premiery kolekcji.

Z Anaïs Durand, dyrektorką ds. marketingu i komunikacji Tous, porozmawiałyśmy m.in. o Leonorze Carrington, DNA marki i o tym, że „biżuteria jest na zawsze”. Surrealistyczne kształty, inspiracje marzeniami sennymi i żywiołem wody oraz reinterpretacje ikonicznych motywów marki – to wszystko można znaleźć w nowej kolekcji Tous na wiosnę-lato 2023.

See also:  Dlaczego PodkAd Się WażY

Towarzyszy jej kampania promocyjna pod hasłem „Dare to dream”, która nawołuje do kreatywności, podążania za marzeniami i nieskrępowanego wyrażania siebie. Podczas warszawskiej premiery kolekcji można było podziwiać m.in. surrealistyczne obłości masywnych kolczyków, nausznic, bransolet i pierścionków z linii Tabit ze złota oraz srebra Vermeil, nowe odsłony symboli marki Tous (serca, motyla, kwiatu i słynnego misia), a także torby, torebki, portfele, portmonetki i kosmetyczki utrzymane w soczystych kolorach i przypominające miękkie poduszeczki.

Co to za firma Tous?

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tous

Państwo Hiszpania
Siedziba Manresa
Data założenia 1920
Forma prawna Firma rodzinna
Strona internetowa

Tous – hiszpańska firma zajmująca się biżuterią, akcesoriami i modą, założona w 1920 roku w Manresa ( Katalonia ) przez Salvadora Tous Blavi i jego żonę Teresę Ponsa Mas. Obecnie posiada blisko 700 sklepów w 50 krajach,

Czy są zwroty w TOUS?

Jak zwrócić produkt. TOUS zwróci pełną kwotę ceny produktu przy pomocy tej samej metody płatności, jaka została przez Ciebie użyta podczas transakcji zakupu. Zwrot zostanie wykonany w ciągu 14 dni kalendarzowych od odbioru towarów w magazynie TOUS.

Ile idzie paczka z TOUS?

Czas dostawy zamówienia wynosi od 2 do 5 pełnych dni roboczych od daty złożenia zamówienia i zapłaty. Dni robocze to dni od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem świąt oznaczonych w oficjalnym kalendarzu. W okresach zwiększonej sprzedaży czas dostawy może być wydłużony.

Kiedy dni TOUS?

Podczas TOUS Days w promocji oferujemy tylko wybrane kolekcje. W tym roku w naszej ofercie nie znalazł się produkt, o który pytasz. Kiedy zaczyna się Promocja TOUS Days? Promocja w sklepie internetowym rozpoczyna się 29.05.2023, a kończy 06.06.2023.

Czy złoto w Turcji jest prawdziwe?

Złota biżuteria w Turcji – Tureccy rzemieślnicy i jubilerzy codziennie prześcigają się w wymyślaniu wzorów jakiego nie było, zatem możemy czuć się naprawdę wyjątkowo. Tutejsze złoto jest rzadko spotykane w Polsce, i w Europie, mimo że coraz częściej mówi się o eksporcie właśnie tych wyrobów. Dlaczego Tous Jest Taki Drogi Turecka biżuteria bardzo często jest kolorowa, Kolory zieleni, czerwieni, złoto żółte, białe i różowe to zdecydowanie elementy tureckiej biżuterii. Bardzo częste używane są kamienie szlachetne, dzięki którym możemy przenieść się do czasów Imperium Osmańskiego.

Dla niektórych może się to wydawać zabawne, ale naprawdę taka biżuteria kupowana jest najczęściej. No bo kto by nie chciał poczuć się jak Roksolana – zwana inaczej Hürrem, żona Sulejmana Wspaniałego? No właśnie 🙂 Jeżeli macie obawy z zakupem tureckiego złota, to rzeczywiście warto udać się do salonu jubilerskiego,

Tak jak wspomniałam wcześniej, jest ich naprawdę sporo, i idąc nawet główną ulicą w Alanyi, dostrzeżecie ich naprawdę sporo. Co do samego zakupu, w takich salonach nie musicie martwić się o wiarygodność i autentyczność złota. Złote wyroby w Turcji objęte są gwarancją, i certyfikatem oryginalności.

Ile kosztuje tureckie złoto?

Type Rate
Aktualna cena złota za gram 1.661,75 TL

W jakim kraju tanie złoto?

Złota biżuteria – Jeżeli zamierzamy kupować złoto w postaci biżuterii powinniśmy wiedzieć, że na cenę finalnego produktu, oprócz ceny czystego kruszcu na rynku międzynarodowym, ma wpływ sytuacja na lokalnym rynku jubilerskim. Kluczową rolę odgrywają takie czynniki, jak: koszty produkcji biżuterii (w tym robocizna), cła importowe, podatki, konkurencja, stopy procentowe, podaż i popyt.

 • W cenie wyrobu jubilerskiego jest zawarty również koszt projektu, kamieni i marża sprzedawcy.
 • Biżuterię wykonaną ze złota można oferują sklepy jubilerskie i platformy internetowe.
 • W niektórych krajach, w których nie ma dużych obciążeń cłem i podatkami na złoto i biżuteria jest wytwarzana lokalnie można kupić złote precjoza taniej, np.

w Hong Kongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Turcji, Tajlandii, Indiach czy Republice Południowej Afryki. Należy zaznaczyć, że kupowanie złota w postaci biżuterii, jako inwestycja nie ma sensu. Jest ona wykonana ze stopu złota z innymi metalami i zawiera kosztowne dodatki.

Jak się czyta Zara?

Lubisz zakupy w Zarze? Prawdopodobnie cały czas wymawiałeś jej nazwę niepoprawnie Są takie rzeczy w życiu, których nie da się poddawać w wątpliwość. Kończy się to bowiem sporą terapią szokową. Jedną z tych rzeczy jest na przykład wiadomość, że Zara nie wymawia się Zara.

 • Jak się okazuje, pewne niepodważalne fakty mogą być podważalne.
 • Jako, że Zara pochodzi z hiszpańskiego Arteixo, a ichnieszy akcent jest odrobinę inny, to pozornie oczywista wymowa okazuje się inna.
 • Otóż według północnokastylijskiego akcentu Z wymawia się jak delikatne angielskie „Th”, a R jak D, to koniec końców Zara to Tha-da! Czyli, bardziej po polsku, Fada.

Jeśli wciąż nie łapiecie, obejrzyjcie wideo poniżej. Nie wiemy, jak szybko przestawimy się i przyjmiemy do wiadomości te doniesienia.

Źródło: ()

Tagi : Lubisz zakupy w Zarze? Prawdopodobnie cały czas wymawiałeś jej nazwę niepoprawnie

Dlaczego Tous zmienia nazwę?

Odświeżony wizerunek i nowe logo Tous, już bez misia – Nowe logo Tous zostało oparte jedynie na prostej, mocnej typografii. W znaku nie znajduje się już utrwalony przez lata miś, ani żaden inny symbol. Celem obecnego rebrandingu jest ponowna zmiana interpretacji marki, tym razem w brand, który ma się kojarzyć z przebojowością, kreatywnością i wyrażaniem siebie.

Firma chce dotrzeć z przekazem do młodszego pokolenia, zdobyć uznanie nowych odbiorców i stać się tym samym marką międzypokoleniową. Proces ten mają wspomóc podjęte działania, takie jak przeprojektowanie dotychczasowej identyfikacji wizualnej oraz mocniejsze podkreślanie biżuteryjnego charakteru marki.

Odświeżony wizerunek będzie komunikowany poprzez spójną dla wszystkich rynków kampanię informacyjno-promocyjną „Tous? Tous.” Źródła: Tous, Brandemia, Wirtualne Media

See also:  KsiGa Henocha - Dlaczego Zakazana

Jak się wymawia Tomahawk?

Tomahawki mają w polszczyźnie wymowę opartą na pisowni, tzn. Można powiedzieć, ale to będzie – mniej więcej – po angielsku. Czytać, gdzie 'ə’ to jakby słabe 'y’, zaś 'o:’ to przedłużone 'o’.

Jak dolaczyc do klubu Tous?

Jak mogę dołączyć do My Tous? Dołącz bezpłatnie do MYTOUS, tworząc konto na TOUS.com, w aplikacji, albo w jednym z naszych salonów podając swój adres e-mail.

Czy Tous jest modny?

Biżuteria jak ze snu i twórczości surrealistów. Tous zachęca do eskapizmu i odwagi w marzeniu W nowej kolekcji marki Tous na sezon wiosna-lato 2023 mieszają się jawa i sen. Granica między rzeczywistością a światem fantazji była zatarta również podczas polskiej premiery kolekcji.

Z Anaïs Durand, dyrektorką ds. marketingu i komunikacji Tous, porozmawiałyśmy m.in. o Leonorze Carrington, DNA marki i o tym, że „biżuteria jest na zawsze”. Surrealistyczne kształty, inspiracje marzeniami sennymi i żywiołem wody oraz reinterpretacje ikonicznych motywów marki – to wszystko można znaleźć w nowej kolekcji Tous na wiosnę-lato 2023.

Towarzyszy jej kampania promocyjna pod hasłem „Dare to dream”, która nawołuje do kreatywności, podążania za marzeniami i nieskrępowanego wyrażania siebie. Podczas warszawskiej premiery kolekcji można było podziwiać m.in. surrealistyczne obłości masywnych kolczyków, nausznic, bransolet i pierścionków z linii Tabit ze złota oraz srebra Vermeil, nowe odsłony symboli marki Tous (serca, motyla, kwiatu i słynnego misia), a także torby, torebki, portfele, portmonetki i kosmetyczki utrzymane w soczystych kolorach i przypominające miękkie poduszeczki.

Co to jest marka premium?

Marka premium – definicja – Marka premium to marka oferująca produkty lub usługi uważane za wysokiej jakości i często sprzedawane w wyższej cenie w porównaniu do innych marek w tej samej kategorii. Produkty lub usługi marek premium są często postrzegane jako ekskluzywne i pożądane, a ich wartość często wykracza poza sam produkt, obejmując również wizerunek marki, jakość obsługi klienta i inne.

Co to jest jakość premium?

Pewnie nieraz słyszałeś o artykułach typu premium i tych określanych mianem luksusowych. Ale właściwie czy są między nimi jakieś różnice? Wielu klientów zadaje sobie to pytanie, wielu również myli te dwa pojęcia. Co nas nie dziwi, w sieci ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź, która na zawsze rozwieje wszelkie wątpliwości. źródło: Nowy Styl Marka premium, czyli jaka? Nazywamy tak produkty, które wyróżniają się wysoką jakością użytych surowców i materiałów, co również odzwierciedla ich cena. Klient wybierający asortyment premium chce, by zakupiony towar był starannie wykonany, z dbałością o szczegóły – więc jest w stanie zapłacić więcej.

Wciąż panuje przekonanie, że jeśli coś jest droższe, to na pewno jest lepsze i dłużej posłuży. W większości przypadków tak faktycznie jest, trzeba jednak zachować czujność i dokładnie sprawdzać skład, zawartość czy jakość kupowanego produktu. Jak sama nazwa wskazuje premium oznacza coś wyjątkowego, lepszego od reszty, ale dostępnego.

Różnią się detalami od artykułów podstawowych, które kupimy w niższej cenie. Co ważne, są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Owszem, często występują w limitowanych edycjach, jednak każdy może się starać o zdobycie takiego egzemplarza. Wśród marek premium znajdziemy m.in.: – Lacoste, Hugo Boss, Calvin Klein oraz Tommy Hilfiger, – Marcedes, BMW, Audi, Volvo, – Apart, W.Kruk – Dr. Fotel Ergohuman Plus Elite, marki Grospol O co chodzi z markami luksusowymi? Produkty luksusowe to dobra dla wąskiego, rzec można, elitarnego grona odbiorców, tzw. wybrańców losu. Możliwość zdobycia asortymentu z „wyższej półki” świadczy o przynależności do wysokiej grupy społecznej.

Limitowane edycja – 2-3 sztuki, wykonanie na specjalne zamówienie, często ręczna robota przy użyciu specjalnych metod lub produkcja z wyjątkowego, unikalnego tworzywa. Wszystkie te elementy składają się na miano LUKSUSU. Do produktów luksusowych dopisane są również historia oraz ideologia. To produkty ponadczasowe, znane większości, ale dostępne dla nielicznych.

Idealnym przykładem jest marka Chanel – ikona stylu, przez wiele lat dostępna na wybiegach, do kupienia tylko dla najzamożniejszych. Luksusowe marki samochodów: Rolls-Royce, Bentley, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Aston Martin, Porsche. Co za tym wszystkim idzie oczywiście cena.

 • W tej kategorii nie ma opcji basic, standard czy premium.
 • Jest jedna, najdroższa opcja – luksus.
 • Bywa i tak, że luksus jest na pokaz – wówczas produkty kupowane są z myślą o sobie, bo mogę, bo mnie na to stać, ale i o tym, by się „pokazać”, udowodnić swoją wartość, status społeczny.
 • Marki luksusowe nie zważają na panujące mody, trendy.

Same kreują styl i ustalają powszechnie panujące w branży reguły. Dzięki swojej unikalności są ponadczasowe. Muszą być znane i pożądane przez wszystkich. Dlaczego marki luksusowe dostępne dla nielicznych znane są przez wielu? Produkt luksusowy ma być pożądany, marzą o nim miliony, a mogą go mieć nieliczni. krzesła Chelsea Plus wood marki Snap Zacieranie się granic Dlaczego jest taki problem z definicją produktów premium i luksusowych. Marki takie jak: Gucci, Dior, Chanel, Louis Vuitton, które jeszcze kilkanaście lat temu można było śmiało nazwać luksusowymi, teraz wychodzą „ do ludzi”, tworząc kolekcje dostępne dla szerszego grona odbiorców. Krzesło Chelsea marki Snap