Dlaczego SUchawki Nie DziałAją Po PodłąCzeniu Do Telefonu

Co zrobić żeby słuchawki działały w telefonie?

Włączanie i wyłączanie przełącznika dźwięku Na urządzeniu z Androidem otwórz aplikację Ustawienia. Kliknij Połączone urządzenia. Kliknij Przełącznik dźwięku. Aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję, wybierz Używaj przełącznika dźwięku.

Co zrobić gdy telefon nie wykrywa słuchawek?

Podsumowanie – Dlaczego telefon nie widzi słuchawki Bluetooth? Najczęściej przez: zawieszenie się lub brak włączonego modułu Bluetooth, włączone NFC, sparowanie słuchawki z innym telefonem, zerwanie połączenia między urządzeniami, rozładowanie bądź awarię któregoś z nich.

 1. Większość powodów jest błaha, więc nie trać czasu i po kolei je sprawdź.
 2. W razie dodatkowych pytań skorzystaj z sekcji komentarzy.
 3. Łukasz Proszek Właściciel i redaktor naczelny PROrankingów.
 4. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się testami sprzętów, tworząc przy okazji rankingi oraz poradniki (nie tylko zakupowe).

Jestem pasjonatem urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza RTV, AGD, mobile czy gadżetów dla kierowców. Interesuję się także sportem, gamingiem oraz muzyką, co również ma powiązanie z różnymi urządzeniami. Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.

Dlaczego słuchawki nie działają po podłączeniu do telefonu iPhone?

Upewnij się, że iPhone lub iPad ma najnowszą wersję systemu iOS lub iPadOS, Następnie ponownie uruchom iPhone’a lub ponownie uruchom iPada, Jeśli słuchawki nadal nie działają, wykonaj poniższe czynności odpowiednio do problemu.

Sprawdź, czy gniazdo słuchawkowe iPhone’a lub iPada nie jest zanieczyszczone. Zbadaj przewód, złącze, pilota i końcówki słuchawek pod kątem uszkodzeń i zużycia. Sprawdź, czy siatki końcówek słuchawek są zanieczyszczone. Aby usunąć brud, delikatnie przetrzyj wszystkie otwory czystą, suchą i miękką szczoteczką. Mocno dociśnij wtyczkę słuchawek. Jeśli korzystasz z etui na iPhone’a lub iPada, zdejmij to etui w celu dokładnego dociśnięcia wtyczki.

Dostosuj głośność przy użyciu przycisków głośności iPhone’a lub iPada albo suwaka głośności w centrum sterowania na iPhonie lub centrum sterowania na iPadzie, Aby sprawdzić, czy słuchawki wymagają wymiany, spróbuj użyć innych. Jeśli inne słuchawki działają, skontaktuj się z producentem wadliwych słuchawek i dowiedz się, czy należy je wymienić. Jeśli inne słuchawki również nie działają, skontaktuj się ze Wsparciem Apple,

Upewnij się, że słuchawki mają wbudowany mikrofon. Sprawdź, czy mikrofon nie jest zasłonięty — na przykład przez zanieczyszczenia, włókna czy plastikowe opakowanie. Aby sprawdzić, czy słuchawki wymagają wymiany, spróbuj użyć innych. Jeśli inne słuchawki działają, skontaktuj się z producentem wadliwych słuchawek i dowiedz się, czy należy je wymienić. Jeśli inne słuchawki również nie działają, skontaktuj się ze Wsparciem Apple,

Jeśli słuchawki nadal nie działają, skontaktuj się ze Wsparciem Apple, Data publikacji: 22 sierpnia 2023,

Jak naprawić wejście na słuchawki w telefonie?

3.Wyczyść gniazdo słuchawkowe – Kurz i kłaczki mogą przedostać się do gniazda słuchawkowego. To może być przyczyną problemu, ponieważ brud może rzeczywiście zablokować połączenie między słuchawkami i gniazdem. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest po prostu spojrzenie do gniazda, aby zobaczyć, jak bardzo jest ono brudne.

 • Przydać do tego może się latarka.
 • Następnym krokiem jest spróbowanie oczyszczenia go.
 • Jedną z opcji jest po prostu dmuchnięcie w gniazdo słuchawkowe, z którego powinna wylecieć przynajmniej część kurzu i kłaczków znajdujących się w środku.
 • Można również użyć puszki ze sprężonym powietrzem.
 • Świetnym rozwiązaniem jest użycie wacika.

Wepchnij go do gniazda i obracaj nim trochę, aby wydostać kurz i kłaczki. Bądź bardzo ostrożny, gdy to robisz, by nie spowodować dalszych uszkodzeń urządzenia. Możesz również zwilżyć wacik alkoholem, ale upewnij się, że nie używasz go za dużo. Po zakończeniu zajrzyj ponownie do gniazda słuchawkowego, aby zobaczyć, ile kurzu i kłaczków udało Ci się wydostać.

See also:  Dlaczego Kubacki Nie Skacze W Lotach

Jak włączyć parowanie słuchawek?

Jak połączyć słuchawki Bluetooth z Androidem? – – Najpierw przełącz słuchawki w tryb parowania, tak, jak każe instrukcja obsługi. Najczęściej wymaga to naciśnięcia i przytrzymania przycisku zasilania w czasie, gdy słuchawki są wyłączone.- Lampka zasilania informuje o tym, że słuchawki przeszły w tryb parowania.- Włącz bluetooth w telefonie – w większości modeli możesz zrobić to wchodząc w ustawienia i wybierając Bluetooth.- Następnie z listy urządzeń wybierz swoje słuchawki i sparuj urządzenie.

Dlaczego Bluetooth nie widzi urządzenia?

Sprawdź swoje urządzenie Bluetooth – Upewnij się, że urządzenie jest włączone, naładowane lub ma świeże baterie oraz znajduje się w zasięgu komputera, z którym chcesz nawiązać połączenie. Następnie zrób tak:

 • Wyłącz urządzenia Bluetooth, odczekaj kilka sekund, a następnie włącz je ponownie.
 • Upewnij się, że urządzenie Bluetooth znajduje się w zasięgu. Jeśli urządzenie Bluetooth działa wolno lub nie odpowiada, upewnij się, że nie jest zbyt blisko innego urządzenia USB podłączonego do portu USB 3.0. Nieekranowane urządzenia USB mogą czasami zakłócać połączenia Bluetooth.

Dlaczego po odłączeniu słuchawek nie działają głośniki?

Możliwe rozwiązania: –

 1. Uszkodzone głośnik i – konieczna wymiana na nowe – naprawa możliwa do wykonania samodzielnie, jednak wymagana jest podstawowa wiedza na temat naprawy urządzeń elektronicznych oraz zalecane jest posiadanie instrukcji serwisowej do danego modelu laptopa, która ułatwi demontaż starych i montaż nowych głośników.
 2. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe – konieczna wymiana gniazda na nowe. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe może nie przełączać poprawnie obwodu odpowiedzialnego za wykrywanie podłączenia słuchawek, z tego powodu głośniki zostają wyciszone. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi, wymiana gniazda słuchawkowego możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 3. Uszkodzony układ logiczny przełączający źródło dźwięku – konieczna wymiana układu na nowy. Uszkodzony układ logiczny nie rozpoznaje poprawnie podłączania i odłączania kabla słuchawek w gnieździe słuchawkowym, z tego powodu głośniki mogą pozostawać wyciszone. Z racji konieczności posiadania odpowiednich narzędzi i wiedzy, wymiana układu możliwa jest jedynie w serwisie laptopów.
 4. Błąd sterownika systemowego – zalecane usunięcie starego sterownika oraz instalacja najnowszej wersji ze strony producenta. Naprawa możliwa do wykonania samodzielnie. Uszkodzony sterownik systemowy może nie rozpoznawać poprawnie podłączenia oraz odłączenia kabla w gnieździe słuchawkowym, w efekcie czego nie przełącza poprawnie źródła dźwięku.

Jak odblokować dźwięk?

Jeżeli ikonka dźwięku jest przekreślona oznacza to, że nasz komputer jest wyciszony. Klikamy wówczas na ikonę i dźwięk zostanie przywrócony. Jeśli dalej nie ma dźwięku, powinniśmy zajrzeć do ustawień w Panelu Sterowania i wybrać „Sprzęt i dźwięk’. Następnie wybierzmy przycisk „Dźwięk’.

Jak sparować telefon ze słuchawkami?

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe z telefonem Android: Jeśli na obudowie słuchawek znajduje się przycisk parowania, wciśnij go lub przytrzymaj według instrukcji producenta. Gdy dioda zacznie szybko migać lub urządzenie wyda specyficzny sygnał, będzie to oznaczało, że słuchawki są widoczne dla innych urządzeń.

Jak Sparowac słuchawki iPhone?

Przejdź na urządzeniu do Ustawień, stuknij w Bluetooth, a następnie włącz Bluetooth. Otwórz etui ze słuchawkami AirPods w środku i umieść je w pobliżu urządzenia. Postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, a następnie stuknij w Gotowe.

See also:  Dlaczego KrL ElfóW Nie Znosił BaśNi Pdf

Jak wyczyścić wejście na słuchawki w telefonie?

Czyszczenie portów telefonu Czyszczenie portów telefonu Paweł Wolniewicz 06.01.2009 07:33, aktualizacja: 06.01.2009 08:33 Port pozwalający na podłączenie telefonu do komputera lub skorzystanie z zestawu słuchawkowego może łatwo ulec zabrudzeniu. Nie zawsze musi się to kończyć wizytą w serwisie. Niekiedy złącze można w prosty sposób oczyścić. Port pozwalający na podłączenie telefonu do komputera lub skorzystanie z zestawu słuchawkowego może łatwo ulec zabrudzeniu. Nie zawsze musi się to kończyć wizytą w serwisie. Niekiedy złącze można w prosty sposób oczyścić. Istotna jest jednak metoda czyszczenia.

Jeśli dobierzemy się do fastportu stosując alkohol i/lub mokrą szmatkę, to możemy w łatwy sposób uszkodzić telefon. Warto więc rozważyć alternatywne metody czyszczenia portu, a także, jeśli nie czujemy się na siłach, oddanie komórki do serwisu. I uwaga: wszystkie opisane tu metody stosujemy na własną odpowiedzialność.

Są to jedynie propozycje przedstawione przez internautów na forach poświęconych telefonom komórkowym marki Sony Ericsson. Wykorzystanie ołówka. Najlepiej miękkiego (2B wystarczy). Delikatnie nakładany grafit nie powinien uszkodzić portu, przywracając go jednocześnie do życia. Igła. Oczyszczenie portu igłą to metoda uważana za skuteczniejszą. Trzeba jednak uważać, by nie zarysować i uszkodzić fastportu. Z drugiej strony metoda ta pozwala na dośc skuteczne usunięcie zabrudzeń. Manewrowanie zwykła igłą może okazać się trudne. W praktyce należałoby wykorzystać zestaw, w którym igła przymocowana jest do uchwytu.

Ile kosztuje wymiana gniazda słuchawek w telefonie?

Wymiana gniazda waha się od 50 do 100 zł.

Czemu nie wykrywa mi słuchawek?

Wykonaj podstawową diagnostykę słuchawek – Poszukaj fizycznych uszkodzeń swoich słuchawek przewodowych. Słuchawki mogą nie działać, jeśli wtyczka audio jest zgięta lub złamana albo gdy kabel jest uszkodzony lub ma zdartą izolację.

Słuchawki mogą być uszkodzone nawet wtedy, gdy nie widać żadnych fizycznych uszkodzeń. Jeśli masz inne urządzenie, do którego możesz podłączyć słuchawki, wypróbuj je na tym urządzeniu. Sprawdź, czy wtyczka słuchawek jest włożona do końca do gniazda audio urządzenia. Jeśli nie, słuchawki mogą nic być rozpoznawane i dźwięk może wydobywać się z głośnika urządzenia.

Naciśnij przycisk regulacji głośności z boku urządzenia, aby sprawdzić, czy działa. Jeśli masz zapasowe słuchawki, podłącz je do urządzenia, aby sprawdzić, czy będą działać. Jeśli problem nadal będzie występować, zaświeć latarką w wejście słuchawkowe, aby sprawdzić, czy nie jest uszkodzone. Jeśli któryś ze styków jest zgięty, niezbędny jest serwis. Udaj się do naszego, aby zarezerwować termin naprawy. Uwaga:

Położenie przycisku regulacji głośności i wejścia słuchawek mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia.

W trybie Dźwięk dzwonek telefonu i dźwięki powiadomień są odtwarzane zarówno w słuchawkach, jak i na głośniku. Jeśli chcesz, aby dźwięk był odtwarzany tylko w słuchawkach, zmień tryb Dźwięk w sposób opisany poniżej.

Wibracja: sygnalizuje wibracją otrzymanie powiadomienia. Urządzenie nadal może odtwarzać muzykę i filmy. Wycisz: nie odtwarza sygnału dźwiękowego ani nie wibruje po otrzymaniu powiadomienia. Urządzenie nadal może odtwarzać muzykę i filmy.

Uwaga: Widok na zrzutach ekranu i w menu może się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji oprogramowania. W przypadku problemów z telefonem komórkowym, tabletem, słuchawki lub smartwatch Samsung możesz wysłać do nas zapytanie za pośrednictwem aplikacji Samsung Members. Dowiedz się więcej na temat przesyłania raportu o błędach. : Co zrobić, jeśli w słuchawkach przewodowych nie słychać dźwięku | Samsung Polska

See also:  Dlaczego Badura Zamyka Sklepy

Jak odświeżyć słuchawki?

Namocz wacik w alkoholu izopropylowym. Wilgotnym wacikiem z alkoholem przetrzyj słuchawki. Podczas tej czynności nie spiesz się. Dzięki temu alkohol dokładnie rozpuści zabrudzenia.

Co zrobić żeby obydwie słuchawki działały?

Dlaczego działa tylko jedna słuchawka bezprzewodowa? Najczęstsze problemy ze słuchawkami – Żeby uporać się z usterką, najpierw trzeba dowiedzieć się, dlaczego działa tylko jednak słuchawka bezprzewodowa. Jak się bowiem okazuje, przyczyn może być co najmniej kilka. Jak więc łatwo się domyślić, podobnie jest z ewentualnymi rozwiązaniami. Poniżej prezentujemy najczęstsze sytuacje.

 • Jeśli jedna słuchawka nie działa, zazwyczaj oznacza to, że nie udało się jej połączyć ze źródłem dźwięku, a więc urządzeniem docelowym – telefonem, tabletem, laptopem itd. Dlaczego? Powodem może być zbyt duża odległość, w jakiej słuchawka znajduje się od sprzętu, fizyczne przeszkody (na przykład ściana) lub inne zakłócenia. W takiej sytuacji najlepiej ponownie sparować ze sobą oba sprzęty. Oczywiście najpierw zadbaj o to, aby znajdowały się blisko siebie. Jak sparować słuchawki bezprzewodowe? Najpierw je uruchom, a w urządzeniu docelowym włącz łączność Bluetooth. Na liście dostępnych sprzętów znajdź swoje słuchawki (najczęściej podpisane są nazwą producenta i modelem), a następnie wybierz opcję „połącz”. Jeśli ponowne sparowanie słuchawek nie dojdzie do skutku, wyłącz i włącz urządzenie, a następnie spróbuj raz jeszcze.
 • Jeżeli nie słuchać dźwięku w jednej słuchawce, może to oznaczać, że po prostu uległa rozładowaniu. Pamiętaj, że modele TWS mogą tracić energię w różny sposób. Z tego powodu czasem zdarza się, że jedna słuchawka jeszcze działa, podczas gdy druga się wyłącza. Żeby więc móc z nich ponownie korzystać, należy obie umieścić w etui ładującym. Zrób to dokładnie, ponieważ czasem zdarza się, że jedna ze słuchawek jest niedomknięta, przez co jej bateria pozostaje rozładowana.
 • Słuchawki TWS łączą się między sobą przez synchronizację, która może zostać zerwana. Całość działa w taki sposób, że urządzenie docelowe (na przykład smartfon) wysyła sygnał do głównej słuchawki (najczęściej prawej), ta zaś przesyła go do drugiej słuchawki. Jeżeli coś w tym procesie pójdzie nie tak (pojawią się zakłócenia), dźwięk odtwarzany będzie wyłącznie z jednej słuchawki, tej głównej. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy wyłączyć słuchawki, włączyć je ponownie i jeszcze raz sparować z urządzeniem poprzez połączenie Bluetooth. To powinno pomóc.

Powyżej zaprezentowaliśmy możliwe przyczyny usterki, przez którą nie działa jedna słuchawka bezprzewodowa. Jeżeli wskazane rozwiązania tego problemu nie przynoszą skutku, może to oznaczać, że doszło do jej uszkodzenia. W takim przypadku możesz spróbować naprawy w autoryzowanym serwisie. Niekiedy jednak jest ona niemożliwa albo kosztowna – wtedy nie pozostaje nic innego, jak kupić nowy produkt.

Co zrobić aby dźwięk był tylko w słuchawkach?

Panel Sterowania/ Dźwięk – zakładka Odtwarzanie – wyłącz głośniki a włącz słuchawki. Lub kliknij PPMyszki na głośniczek, otwórz Opcje regulacji – odfajkuj głośniki. Lub kliknij na głośniczek a pokaże Ci się urządzenia – wyłącz głośniki lub je wycisz na maxa.

Jak włączyć słuchawki w telefonie Samsung?

1 Przejdź do „Ustawienia’.2 Dotknij „Połączenia’.3 Dotknij „Bluetooth’.4 Wybierz słuchawki Galaxy Buds / Galaxy Buds+ z listy sparowanych urządzeń.