Dlaczego Nigdy Nie Wygrasz W Lotto

Dlaczego Nigdy Nie Wygrasz W Lotto

Czy wygrane w Lotto to prawda?

Czy da się wygrać w lotto? – Chyba nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu zadał sobie to pytanie. Czy to w ogóle możliwe? Jak znaleźć sposób na wygranie tej bajońskiej sumy pieniędzy, która odmieni nasze życie? Może istnieje jakiś wzór, jakaś zależność? Może wystarczy złamać jakiś tajny szyfr lub skreślić liczby odpowiadające ważnym dla nas datom? Niestety, nie ma sposobu na wygranie w Lotto,

 1. Swojego czasu Totalizator Sportowy wypuścił świetną kampanię reklamową Lotto, w której wybrzmiewało trafne i prawdziwe hasło: ” Żeby wygrać, trzeba grać!”,
 2. Jest w tym dużo prawdy, jednak warto sobie uświadomić, że nawet jeśli każdego dnia swojego życie wyślesz 50 losów, szansa na trafienie szóstki jest tak znikoma, że żegnając się z tym światem, zabierzesz ze sobą również marzenia o życiu w bogactwie.

Szansa na główną wygraną wynosi o 1 do 13 983 816. Dla jednych to zachęta, dla innych jasny znak, że raczej to nie dla nich. Mimo tego, że szanse są niewielkie, nie możemy przemilczeć faktu, że jednak komuś się udało. Są osoby, które wygrały naprawdę duże pieniądze.

Najwyższa wygrana to aż 36 milionów złotych. Wydaje się więc, że j edyną receptą na sukces jest szczęście! Aż tyle i tylko tyle. Ważne też, żeby umieć zachować zimną głowę. Warto mieć na uwadze, że jest to forma hazardu. Niektórzy grają całe życie i mogą poszczycić się dwiema trójkami, niektórzy idą zagrać raz i wygrywają miliony.

W Polsce od każdej wygranej należy odprowadzić podatek. Jak wygląda to w przypadku Lotto? Dla każdej wygranej powyżej 2280 zł jesteśmy zobligowani zapłacić do Skarbu Państwa 10 proc. sumy, W przypadku kwoty poniżej 2280 zł wygrana nie jest opodatkowana, a dodatkowego zastrzyku gotówki nie trzeba umieszczać w rozliczeniu rocznym.

Mimo że kwota ta na pierwszy rzut oka wydaje się dość mała, to warto wziąć pod uwagę, że w przypadku loterii gdzie do wygrania są nagrody rzeczowe, nieopodatkowana wartość przedmiotu to 760 zł. W przypadku Lotto oraz innych gier, gdzie do zdobycia są pieniądze, 10 proc. podatku niezależne jest od wielkości wygranej — musi być ona jednak wyższa niż 2280 zł.

Tak więc jeśli wygrasz 2500 złotych, czeka na Ciebie 250 zł do zapłaty Urzędowi Skarbowemu. Gdy wygrasz 10 milionów, musisz zapłacić milion złotych podatku.

Co się dzieje z ludźmi ktorzy wygrali w Lotto?

Memento z Kujaw – Losy polskich zwycięzców w Lotto wskazują, że wygrana w losowaniu często zamienia się w pasmo nieszczęść dla obojga małżonków. Przykładem może być historia małżeństwa z Kujaw, które wygrało główną nagrodę. Rodzice zainwestowali w dzieci, kupując córkom mieszkania,

Jak zwiększyć szanse na wygrana w Lotto?

Swoje szanse na wygraną zwiększysz stosując grę systemową w Lotto lub Lotto Plus. Polega ona na tym, że typujesz więcej liczb – od 7 do 12 spośród 49, dzięki czemu obstawisz wszystkie 6-liczbowe kombinacje, jakie można z nich utworzyć. Łatwiej trafić, gdy typujesz więcej liczb.

Jak najłatwiej wygrać w Lotto?

Nasza odpowiedź to – MINI lotto!

Czy Lotto to ściema?

Czy strona Totolotek jest przejrzysta i przyjazna graczom? – Nie ulega wątpliwości, że Totolotek to bukmacher, któremu można zaufać. Na rynku zakładów wzajemnych to doświadczony podmiot, który oferuje wiele możliwości. Mając tu konto, można grać zakłady sportowe w tradycyjnej formie, ale też w popularną przed laty TOTO-LIGĘ.

Totolotek zakłady bukmacherskie posiada szeroką ofertę, zarówno pre-match, jak i live. Wiele do zarzucenia nie można mieć również zakładom na żywo. Na tej płaszczyźnie to absolutna czołówka, jeśli chodzi o polskich bukmacherów, z których można korzystać w pełni legalnie, bez obaw o sankcje z tytułu gry w nieuprawnionym podmiocie.

Strona Totolotek przyjazna użytkownikom jest też pod kątem przygotowanego layoutu. Szata graficzna strony jest przejrzysta, a kolejne podstrony ładują się naprawdę szybko. Układ witryny jest też czytelny, a wszystkie najważniejsze jej sekcje dostępne są z poziomu strony głównej.

zakłady sportowe zakłady LIVE sporty wirtualne bonusy aplikacja mobilna pomoc czat na żywo

Totolotek to także najwyższy poziom bezpieczeństwa i wykluczone oszustwo. Każdy gracz, który założy tu konto, nie powinien mieć obaw o to, że jego dane zostaną wykradzione, trafiając w ręce osób trzecich i internetowych przestępców. Tyczy się to samego konta gracza, jak i przelewów czy innych transakcji przy wpłatach/wypłatach.

Czy kiedykolwiek padły te same liczby w Lotto?

Nieodebrane miliony, dwie szóstki jednego gracza, najczęściej padające liczby. Tego o Lotto nie wiedziałeś W historii Lotto tylko dwóch wygranych nigdy nie odebrało głównej nagrody. Tylko raz w 60-letniej historii losowań „szóstkę” trafiła dwa razy ta sama osoba. Choć wszystkie kule mają jednakową szansę losowaniu, to są liczby, które padają najczęściej. Tego z pewnością o Lotto nie wiedziałeś. Źródło: Shutterstock.com 13 mln zł – tyle w sobotę zgarnął jeden z graczy Lotto. Na konto wpadnie mu o 130 tys. zł mniej, bo tyle będzie musiał odprowadzić na poczet, Za pozostałe 12 mln zł spokojnie można kupić sobie blisko 30 mieszkań w dużym mieście. Jak wygrać miliony? Sposobu nie ma, można liczyć tylko na los.

 • Ale warto wiedzieć, że niektóre kule padały częściej niż pozostałe.
 • Od 1 stycznia 1957 roku do dziś było już 6135 losowań Lotto (wcześniej jako Toto-Lotek i Duży Lotek).
 • Choć matematyczne na trafienie każdej kuli są identycznie, to jednak istnieją numery, które padały najczęściej.
 • I tak 17 (z 49 w puli) w tym okresie padły w 13 proc.

losowań. „34″ padło w 818 losowaniach. „17″ padła z kolei w 802 losowaniach. Podium zamyka 21, które padło w 799 losowaniach. Wśród pięciu najpopularniejszych numerów znalazły się jeszcze 6 i 4. Z kolei najrzadziej padającą liczbą jest 48, która była w zaledwie 11 proc. Z badań wynika, że co drugi Polak grywa w, Wygrać udaje się niewielu, bo prawdopodobieństwo trafienia szczęśliwej „szóstki” wynosi 1:13 983 816. Oznacza to, że szanse na zostanie, dzięki skreśleniu kilku liczb, są niewielkie. A jednak ponad 20 lat temu trafiło ją równocześnie aż 80 osób.

 1. Ażda z wygranych miąła wynosić poniżej 7 tys.
 2. Zł, czyli 70 mln „starych” złotych.
 3. Główna wygrana wynosiła wtedy dokładnie miliard starych złotych.
 4. Wylosowano wówczas liczby to: 11, 16, 23, 30, 35 i 41.
 5. Od 1994 roku taka sytuacja już nie miała miejsca.
 6. Ryszard Rembiszewski, były prowadzący losowania, w rozmowie z mediami kilka lat temu wspominał, że wygrani z tamtego dnia często się do niego zgłaszali.

Głównie tylko po to, by wyrzucić z siebie nieco frustracji.3 lutego 1996 roku padło aż 15 „szóstek”. Wygrani zamiast liczyć miliony, musieli zadowolić się kwotą rzędu 100 tys. zł. Co ciekawe, jedna z najniższych szóstek padła miesiąc później, czyli w marcu 1996 roku.12 osób wygrało po 116 738 zł. W historii Totalizatora Sportowego najszczęśliwszym miejscem na mapie Polski jest Skrzyszów. W tej niewielkiej, 14-tysięcznej miejscowości, padł rekord wszech czasów. Łupem gracza padło dokładnie 36 mln 726 tys.210 zł 20 groszy. Podobnie szczęśliwe były Ziębice z Dolnego Śląska. Dziesięć lat temu gracz z Wejherowa (a przynajmniej tam wysłał wygrany kupon) nie odebrał 11,8 mln zł. Nie zadzwonił, nie przyszedł do oddziału. O wygranej zapomniał również zwycięzca z Chojnic. On w listopadzie 2012 roku trafił 17,1 mln zł. Pieniędzy nigdy nie dostał.

Totalizator Sportowy szukał zwycięzców. Ogłaszał się w lokalnej prasie, przypominał w radiu. I nic. Szczęśliwcy nigdy nie zgłosili się po wygrane, a miliony im przepadły. Dlaczego nie odebrali wygranej? Być może zgubili kupon. Może wyrzucili kupon zanim losowanie się w ogóle odbyło. A może wciąż leży gdzieś w domowych papierach.

Zgodnie z regulaminami gier liczbowych, wygrane wypłacane są w ciągu 60 dni licząc od następnego dnia po losowaniu – tłumaczy Wirtualnej Polsce Jarosław Tomaszewski z Totalizatora Sportowego, – Klient sam decyduje, kiedy zgłosić się po wygraną. Nawet jeśli zjawi się u nas 60.

dnia po losowaniu, to nadal jest to wygrana odebrana w czasie przewidzianym regulaminem – dodaje. A później? Szanse na otrzymanie wygranych pieniędzy się nie kończą. – Po upływie tego terminu grającemu przysługuje prawo do składania roszczeń. Przedawniają się one z upływem 6 miesięcy liczonych od dnia losowania wyników gier.

Na stronach internetowych Lotto jest dostępny formularz reklamacyjny – dodaje Tomaszewski. I w ten sposób po pieniądze można się zgłosić nawet po pół roku od wygranej. Później przepadają. Odsetek nieodebranych wygranych na tym poziomie jest minimalny. Gracze zazwyczaj pamiętają o sprawdzeniu kuponu – mówi Tomaszewski. Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. WP Finanse na: : Nieodebrane miliony, dwie szóstki jednego gracza, najczęściej padające liczby. Tego o Lotto nie wiedziałeś

Jak wygląda życie po wygranej w Lotto?

Krok 1: Oceń ile warta jest Twoja wygrana. – W specjalistycznych artykułach Lotto-laureatom udziela się zwykle dwóch sprzecznych rad. Otóż jedni sugerują, że po wygranej powinno się niezwłocznie rzucić pracę i zająć się zarządzaniem majątkiem. Inni zaś radzą by utrzymywać poziom życia zbliżony do dotychczasowego, w tym nadal chodzić do pracy.

 • To więc ma rację? Odpowiedź oczywiście brzmi: to zależy.
 • To zależy od tego, ile wygrałeś,
 • Przecież nie wywrócisz swojego życia do góry nogami, jeśli wygrałeś „ledwie” 1-2 mln złotych.
 • Jeśli wygrałeś dużo więcej, to sytuacja może zmienić się diametralnie.
 • Wyższe wygrane sprawią, że Twoim głównym zajęciem może być zarządzanie majątkiem po wygranej w Lotto.

W pierwszej kolejności powinieneś więc ocenić ile wygrałeś i – co najważniejsze – jaki stabilny przychód pozwala Ci generować Twoja wygrana. Popatrz na poniższy przykład: Jeśli wygrałeś 2 mln złotych, to możesz za to sobie kupić 5 mieszkań w Poznaniu.

 • Ażde z nich możesz wynająć za 2 tysięcy złotych (przed opodatkowaniem).
 • Oznacza to, że Twoja wygrana pozwala na generowanie 10 tys.
 • Zł brutto stabilnego przychodu co miesiąc.
 • Oczywiście powyższa symulacja jest bardzo uproszczona.
 • Nie uwzględnia bowiem różnych możliwości opodatkowania takiego przychodu, amortyzacji, kosztów nakładów, okresów, w których mieszkania pozostają bez najemców, awarii i wielu innych okoliczności.

Nie uwzględnia także różnych alternatywnych form zainwestowania kapitału, które pozwolą na wygenerowania wyższych przychodów. Jej celem było zobrazowanie Ci, że jeśli wygrałeś 2 miliony złotych, to ten kapitał pozwala Ci na osiągane stabilnych przychodów na poziomie mniej więcej 10 tys.

Ile najwiecej ktos wygral w Lotto?

Po dwie wielomilionowe wygrane w Lotto nikt się nie zgłosił. Polacy grają na chybił-trafił Prawdopodobieństwo poprawnego skreślenia sześciu wygranych liczb w Lotto to 1 do 13 983 816. Dotychczas wygrało ponad 1340 osób. Czasami się jednak udaje. Najwyższą wygraną w historii Lotto było 36 726 210,20 zł.

 • Szóstka” padła 16 marca 2017 roku w Skrzyszowie (powiat tarnowski).
 • Wygrane powyżej 30 mln zł padały już sześciokrotnie od 2012 r.
 • A tylko w 2020 r.
 • Główne wygrane wylosowano łącznie 34 razy.
 • Szansa na jakąkolwiek wygraną, wliczając te najniższe, to już „tylko” 1 do 54.
 • Według danych Totalizatora Sportowego najczęściej padającą w losowaniach liczbą jest 34 – od 1957 roku do 30 stycznia 2020 r.

wystąpiła 853 razy. Zestawienie sześciu najczęściej losowanych liczb uzupełniają: 17, 27, 21, 6, 24.

Ile dni na odebranie wygranej w Lotto?

W okresie do 60 dni liczonym od dnia losowania, a w przypadku wygranej I stopnia w okresie do 60 dni liczonym od dnia następującego po dniu losowania.

Gdzie padła 6 w lotto z wczoraj?

Wiemy, w którym mieście padła wygrana. W ostatnim losowaniu Lotto padła główna wygrana w wysokości prawie 20 milionów złotych. Szóstkę odnotowano w Bielanach Wrocławskich – poinformował Totalizator Sportowy.

W jakiej grze jest największe prawdopodobieństwo wygranej?

Finance – Woman looking at piggy bank Przed nami okres świąteczny, a zatem wiele osób zastanawia się skąd wziąć dodatkowy zastrzyk gotówki na prezenty czy kreacje sylwestrowe. Oczywiście sposobów jest wiele – jedni przez cały rok oszczędzają, by grudniowe wydatki ich nie zaskoczyły, tak jak pierwszy śnieg zaskakuje drogowców w popularnych ostatnio żartach.

Inni, specjalnie na te cele, zaciągają pożyczki albo kredyty. Są też jednak tacy, co z optymizmem patrzą w kierunku najbliższej kolektury Lotto. Dosłownie. Nie odpowiemy dziś na pytanie czy granie w loterie liczbowe ma sens i czy jakieś metody na „szóstkę” załatwią nam „Święta na miarę milionera”. Przedstawimy Wam jednak kilka sprawdzonych faktów dotyczących dostępnych w Polsce gier.

Które – według statystyk i obliczeń matematycznych – są faktycznie najbardziej opłacalne? W co gramy najchętniej? Postanowiliśmy „wziąć na tapetę” trzy ulubione gry liczbowe w naszym kraju, a następnie je porównać. Wzięliśmy pod uwagę takie czynniki jak cennik zakładów lotto poszczególnych loterii, prawdopodobieństwo trafienia nagrody, oraz wysokość nagród i częstotliwość ich wypadania.

See also:  Dlaczego Fundusze Inwestycyjne Spadaj

Cóż się okazało? Lotto, Multi Multi, czy Mini Lotto? Która z tych gier jest najbardziej opłacalna? Wspomniane wyżej loterie są najczęściej wybieranymi w naszym kraju. Jak pokazują badania oraz najnowsze statystyki, zainteresowanie grami liczbowymi w Polsce z roku na rok wzrasta, o czym świadczą chociażby zmiany w kalendarzach losowań.

Dla przykładu – kiedyś w Lotto można było grać tylko raz w tygodniu, później dwa razy, o czym przypominało hasło: „milion w środę, milion w sobotę”. Natomiast obecnie szansę na „szóstkę” w Lotto czy Lotto Plus mamy w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Jeszcze ciekawiej jest w przypadku Mini Lotto i Multi Multi, w które obecnie zagramy w każdy dzień tygodnia, od poniedziałku do niedzieli.

Mini, Multi, czy z Plusem? Oto jest pytanie! Biorąc pod uwagę cenę pojedynczego kuponu lotto, zdecydowanie zwycięży Mini Lotek. Za pojedynczy zakład zapłacimy bowiem tylko 1,25 zł. W przypadku klasycznego „Totolotka” przyjdzie nam wydać 3 zł za każdą skreśloną „szóstkę”, natomiast opcja z „Plusem” to dodatkowa złotówka doliczona do kwoty podstawowej.

Wielbiciele Multi Lotka niejako sami decydują o cenie swojego kuponu, w zależności od tego o jaką kwotę decydują się grać. Jeżeli chodzi o wysokość nagród I stopnia, to nietrudno się domyślić, że Lotto oferuje największe wygrane, dzięki kumulacjom. Do tej pory najwyższą nagrodą, jaka kiedykolwiek padła w naszym kraju było ponad 35 milionów złotych, które trafił pewien mieszkaniec Ziębic w 2015 roku.

Niemniej jednak warto sobie przypomnieć, że kumulacje mogą być jeszcze wyższe i w zasadzie „górna granica” tutaj nie istnieje. Inaczej jest w przypadku Multi Lotka, gdzie maksymalnie można wygrać 25 milionów złotych. Lotto z Plusem oferuje nagrody gwarantowane w wysokości 1 miliona zł. Natomiast Mini Lotek ma w ofercie nagrody I stopnia równe mniej więcej 350 tysięcy złotych.

Oczywiście mówiąc o opłacalności gier liczbowych trzeba również wspomnieć o rachunku prawdopodobieństwa dotyczącym trafienia wspomnianych nagród. Szanse na wygranie nagrody I stopnia są zdecydowanie najwyższe w przypadku Mini Lotto i wynoszą 1: 850 668.

 • Większe wyzwanie będzie nas czekało jeśli zagramy w Multi Lotka, gdzie prawdopodobieństwo wytypowania nagrody I stopnia równe jest już 1: 8 911 711.
 • Natomiast najtrudniej będzie w przypadku ulubionej gry Polaków, czyli Lotto.
 • Prawdopodobieństwo celnego „ustrzelenia” sześciu wylosowanych numerów wynosi 1: 13 983 816.

Podsumowując, naszym zdaniem najbardziej opłacalną z wszystkich dostępnych u nas gier jest bez wątpienia Mini Lotto. Nie dość, że niewiele wydamy na zakłady, to jeszcze mamy ogromne szanse na trafienie nagrody – oczywiście w przypadku, gdy kilkaset tysięcy złotych to dla nas wystarczająca wygrana.

Jak trafić Szostke w duzego lotka?

Jak wygrać w Lotto? To niezawodny sposób, ale. – Dla matematyków sprawa jest prosta. Prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” w Lotto wynosi 1:13 983 816 (w tylu bowiem kombinacjach może ułożyć się sześć zwycięskich spośród 49 biorących udział w losowaniu liczb).

 • Aby zatem być pewnym sukcesu, wystarczyłoby kupić tyle kuponów, na każdym podać inną kombinację liczb i potem już tylko czekać na wygraną.
 • Proste? Jasne, że proste.
 • Trzeba mieć tylko na zbyciu niecałe 42 miliony złotych (kupon kosztuje 3 złote).
 • Pytanie tylko, czy taki manewr się opłaca? Wartość najwyższej w dziejach Lotto kumulacji (27.09.2011 r.) sięgnęła co prawda 56 mln złotych, ale już wartość samej wygranej jeszcze nigdy nie przekroczyła 40 mln złotych.

A zatem gdzie tu zysk? A jeśli ktoś inny jeszcze trafi szóstkę i trzeba będzie podzielić się nagrodą? Czyli mamy genialny sposób, ale jego zastosowanie nam się jakby nie kalkuluje.

W co najlepiej grać żeby wygrać?

6. Jak wygrać w kasynie internetowym? – Jeśli interesują Cię gry gdzie można wygrać pieniądze, najlepszym wyborem w naszej opinii są karcianki, takie jak poker oraz blackjack. Wysoki poziom umiejętności oraz odpowiednia strategia znacznie zwiększa szanse gracza.

 • Wymienione gry są również mniej losowe od ruletki, w których pierwsze skrzypce odgrywa zazwyczaj szczęście.
 • Nie dziwi zatem fakt, że wymieniając gry na prawdziwe pieniądze forum, doświadczeni gracze najczęściej wskazują właśnie pokera oraz inne tytuły karciane.
 • Natomiast jeśli interesują Cię rekordowe wygrane, niezależnie od pozostałych czynników, znajdziesz je w automatach slotowych wyposażonych w progresywny jackpot.

Można na nich wygrać nawet do kilkudziesięciu milionów dolarów za sprawą jednego, pomyślnego obrotu. Uzyskanie tak spektakularnej wygranej wymaga jednak olbrzymiego szczęścia.

Jak najlepiej grać w LOTTO?

Lotto. Jak grać systemem, by wygrać? – Gra systemowa jest możliwa w Lotto i Lotto Plus. To oficjalna metoda, nie trzeba się więc obawiać, że to rodzaj oszustwa, czy łamania zasad gry. Na czym polega gra systemem w Lotto i Lotto Plus? – Polega ona na tym, że typujesz więcej liczb – od 7 do 12 spośród 49, dzięki czemu obstawisz wszystkie 6-liczbowe kombinacje, jakie można z nich utworzyć.

 1. Łatwiej trafić, gdy typujesz więcej liczb.
 2. Na przykład grając systemem „8″, typujesz 8 z 49 liczb, które utworzą 28 prostych zakładów 6-liczbowych.
 3. Gdy trafisz w ten sposób „szóstkę”, jednocześnie wygrywasz 12 „piątek” oraz 15 „czwórek” – czytamy na stronie,
 4. W jaki sposób gra systemem zwiększa prawdopodobieństwo wygranej w Lotto? Zasada jest prosta: im więcej typowanych liczb, tym większe szanse na wygraną, a prawidłowe trafienia premiowane są zwielokrotnieniem wygranej! Jest jednak pewien haczyk: zakłady Lotto do gry systemem są droższe od standardowych kuponów,

Możliwość skreślenia 7 liczb w Lotto kosztuje 21 złotych, 8 liczb – już 84 złote, a 12 liczb – 2772 złote. Szanse na trafienie szóstki w Lotto w grze systemowej są jednak dużo wyższe, na przykład:

przy systemie 7 liczb – 1 do 1 997 688 przy systemie 8 liczb – 1 do 499 422 przy systemie 12 liczb – 1 do 15 134

Szczegóły dotyczące gry systemowej w Lotto i Lotto Plus znajdują się : Jak wygrać w Lotto? Większość graczy nie wie o tym sposobie! Wypróbuj go i zostań milionerem

Jakie są szanse na wygranie w totolotka?

Permutu | gra na bazie funkcji VMPC Blog Nieformalny Bartosza Żółtaka Matematyczne uzasadnienie, dlaczego nie opłaca się grać w lotto Pieniądze podobno szczęścia nie dają. Ale kto nie chciałby przekonać się o tym samemu? Próżno szukać łatwego sposobu na zdobycie fortuny.

 1. Jednym z kuszących wydaje się gra w lotto.
 2. Miliony Polaków 3 razy w tygodniu wyjmują z portfela 3 zł lub więcej z nadzieją, że tym razem to ich liczby wypadną.
 3. Ale jest inny sposób na zdobycie milionów.
 4. Oto on: wyjmij, drogi czytelniku, z portefa 2 zł.
 5. I wyrzuć je.
 6. To wszystko.
 7. Absurdalne? Cóż.
 8. Może trochę.

Ale gra w lotto jest jeszcze gorszym sposobem! Gdy kupujemy za 3 zł zakład lotto, to wyrzucamy z portfela nie 2 zł, ale 2 zł i 6 groszy, Gdy dokupujemy opcję „plus” za dodatkową złotówkę, to wyrzucamy z portfela kolejne 59 groszy, Jak to możliwe? Nie ma w tym żadnych uprzedzeń, pseudonauki ani teorii spiskowych.

Jest tylko matematyka. Najobiektywniejsza i najwiarygodniejsza z nauk. Jeśli wierzysz, że liczby nie kłamią (a nie kłamią!), to z łatwością zrozumiesz wytłumaczenie. Do napisania tego artykułu zainspirował mnie widok ludzi wydających znaczne kwoty w kolekturach lotto. Jeśli ktoś kupuje np.3 zakłady lotto z plusem w każdym losowaniu, to w ciągu roku wyda aż 1872 zł (12 zł na losowanie * 13 losowań w miesiącu * 12 miesięcy = 1872 zł rocznie).

Gdyby zamiast grać w lotto odkładał te pieniądze – po roku mógłby kupić nową pralkę i lodówkę. Aby jeszcze łatwiej zrozumieć ten prosty problem, wyobraźmy sobie taką grę: Płacisz, drogi czytelniku, 10 zł. A ja rzucam monetą. Jeśli wypadnie orzeł, wręczam Ci 15,88 zł.

Jeśli wypadnie reszka, nie otrzymujesz nic. Czy zagrasz? Wszak ryzykując 10 zł możesz otrzymać 15,88, a więc zyskać 5,88 zł. Kuszące? Cóż, tak się złozyło, że ta gra jest bardzo nieuczciwa dla Ciebie. Na każdej takiej grze tracisz bowiem właśnie 2 złote i 6 groszy. Jak to policzyć? Bardzo prosto. Orzeł pozornie jest by wart 15,88.

Owszem, tak by było, gdyby. orzeł wypadał zawsze. Ale orzeł wypada tylko w co drugim rzucie, a więc wypada z prawdopodobieństwem 50%. Oznacza to, że faktycznie orzeł jest wart 50% (połowę) z kwoty 15,88 zł. Czyli 7,94 zł. Matematykom tak się spodobało takie spojrzenie, że aż nadali mu nazwę – wartość oczekiwana.

Prawdopodobieństwo trafienia szóstki wynosi 1/13.983.816. Jeśli trafimy, otrzymujemy 2 miliony zł (lub kumulację).

Prawdopodobieństwo trafienia piątki wynosi 1/54.201. Jeśli trafimy, otrzymujemy 7 tys. zł.

Prawdopodobieństwo trafienia czwórki wynosi 1/1.032. Jeśli trafimy, otrzymujemy 250 zł.

Prawdopodobieństwo trafienia trójki wynosi 1/57. Jeśli trafimy, otrzymujemy 24 zł.

Teraz wystarczy policzyć faktyczną wartość naszej wygranej w lotto, a więc jej wartość oczekiwaną! Dokładnie tak samo, jak liczyliśmy przy nieuczciwej grze z rzutem monetą. Prawdopodobieństwo razy wartość. Wygrana w lotto =, = 0,94. Więc za każdy zakupiony zakład za 3 zł otrzymujemy w nagrodę tylko 0,94 zł. Na każdym losowaniu lotto tracimy więc 3 zł – 0,94 zł = 2,06 zł.

Koszt zakładu to 3 zł (PLUS kosztuje 1 zł)

Szansa trafienia szóstki (kumulacji) wynosi 1/13.983.816. Jeśli trafimy, wygrywamy kumulację. W opcji PLUS wygrywamy natomiast 1.000.000 zł

Szansa trafienia piątki wynosi 1/54.201. Za trafienie piątki otrzymujemy 7 tys. zł (zwykle około 6 tys.). W opcji PLUS za trafienie piątki wygrywamy 3.500 zł

Szansa trafienia czwórki wynosi 1/1.032. Za trafienie otrzymujemy 250 zł (zwykle około 200 zł). W opcji PLUS za trafienie czwórki wygrywamy 100 zł

Szansa trafienia trójki wynosi 1/57. Za trafienie trójki otrzymujemy gwarantowane 24 zł. W opcji PLUS za trafienie trójki wygrywamy 10 zł

Reszka także wypada z prawdopodobieństwem 50% kupno każdego zakładu lotto za 3 zł jest – matematycznie rzecz biorąc – tym sa czyli prawdziwie rzecz biorąc Mało przekonujący Nienajlepszy sposób? Coż, przZwariowałem? Cóż, okazuje się, że gra w lotto jest jeszcze gorszym sposobem! Wizja milionów kusi.

 1. Ale czy opłaca się grać w lotto? Otóż nie opłaca się! Wyjmij, drogi czytelniku, z portfela 2 zł.
 2. I wyrzuć je.
 3. Gdyby ktoś Ci tak zaproponował, puknąłbyś się w głowę.
 4. Prawda? Tymczasem gra w lotto jest jeszcze gorsza,
 5. Przy podstawowej kumulacji 2 milionów – na każdym zawartym zakładzie tracisz 2 złote i 6 groszy.

Z każdą wykupioną opcją „plus” tracisz dodatkowe 59 groszy (więc razem na zakładzie z plusem tracisz 2,65 zł, czyli 2,06 + 0,59). Do napisania tego artykułu zainspirował mnie widok ludzi wydających znaczne kwoty w kolekturach lotto. Dla przykładu – ktoś kupuje 3 zakłady lotto z plusem w każdym losowaniu.

 1. Niby niewiele.
 2. Ale jednak w ciągu roku wyda na to aż 1872 zł (12 zł na losowanie * 13 losowań w miesiącu * 12 miesięcy = 1872 zł rocznie).
 3. Gdyby zamiast grać w lotto odkładałby te pieniądze – po roku mógłby kupić sobie nową pralkę i lodówkę.
 4. Wydaje na to 12 (=4*3) zł.
 5. Czyli 156 (=4 zł * około 12 losowań w miesiącu) miesięcznie i 1872 zł rocznie.

Za taką kwotę mógłby kupić pralkę i lodówkę, Gdy kumulacja wynosi 10 milionów, na każdym zakładzie lotto tracimy średnio 1,49 zł, Gdy dokupujemy opcję ” PLUS „, tracimy dodatkowe 59 groszy, Z poniższej tabeli możemy odczytać, ile średnio tracimy lub zyskujemy na każdym zakładzie lotto w zależności od wielkości kumulacji.

Kumulacja Ile tracisz/zyskujesz na jednym losowaniu
2.000.000 tracisz 2,06 zł
3.000.000 tracisz 1,99 zł
5.000.000 tracisz 1,85 zł
7.000.000 tracisz 1,70 zł
10.000.000 tracisz 1,49 zł
15.000.000 tracisz 1,13 zł
20.000.000 tracisz 0,77 zł
30.000.000 tracisz 0,06 zł
35.000.000 zyskujesz 0,30 zł
40.000.000 zyskujesz 0,65 zł
50.000.000 zyskujesz 1,37 zł
PLUS tracisz 0,59 zł
See also:  Dlaczego Jestem CiGle ZmęCzona

Dlaczego tak jest? To bardzo proste – w tabeli podano wartości oczekiwane wyniku gry w lotto. Wartość oczekiwana mówi nam wprost, czy dana gra nam się opłaca, czy nie. W przypadku lotto – ewidentnie gra nam się nie opłaca! Jeśli poznałeś pojęcie wartości oczekiwanej na zajęciach ze statystyki, to wszystko jest dla Ciebie jasne.

 1. Ale nawet jeśli nie, to pojęcie to jest tak proste i naturalne (i przydatne w życiu!), że można je zrozumieć nawet jeśli nie lubi się matematyki! Wyobraźmy sobie taką grę: Rzucamy 100 razy monetą.
 2. Za każdym razem, gdy wypadnie orzeł, dostajemy 1 zł.
 3. Ale żeby zagrać, musimy zapłacić 60 zł.
 4. Czy opłaca nam się zagrać? Otóż nie! Na każdej grze (na każdych 100 rzutach) tracimy średnio 10 zł.

Żeby się o tym przekonać, wystarczy policzyć wartość oczekiwaną wyniku gry. Średnio w co drugim rzucie zyskamy 1 zł (ponieważ prawdopodobieństwo wyrzucenia orła wynosi oczywiście 1/2). Po 100 rzutach zyskamy więc średnio 50 zł (100 rzutów razy 1/2 razy 1 zł = 50).

Koszt zakładu to 3 zł (PLUS kosztuje 1 zł)

Szansa trafienia szóstki (kumulacji) wynosi 1/13.983.816. Jeśli trafimy, wygrywamy kumulację. W opcji PLUS wygrywamy natomiast 1.000.000 zł

Szansa trafienia piątki wynosi 1/54.201. Za trafienie piątki otrzymujemy 7 tys. zł (zwykle około 6 tys.). W opcji PLUS za trafienie piątki wygrywamy 3.500 zł

Szansa trafienia czwórki wynosi 1/1.032. Za trafienie otrzymujemy 250 zł (zwykle około 200 zł). W opcji PLUS za trafienie czwórki wygrywamy 100 zł

Szansa trafienia trójki wynosi 1/57. Za trafienie trójki otrzymujemy gwarantowane 24 zł. W opcji PLUS za trafienie trójki wygrywamy 10 zł

Teraz wystarczy podstawić te dane do wzoru na wartość oczekiwaną wyniku gry w lotto – w identyczny sposób jak liczyliśmy to dla gry „sto rzutów monetą”. Np. dla kumulacji wynoszącej podstawowe 2 miliony zł będzie to: Średnia wygrana = 2.000.000 / 13.983.816 + 7.000 / 54.201 + 250 / 1.032 + 24 / 57 = 0,94 zł.

Koszt gry = 3 zł. Nasza strata na każdym zakładzie lotto = 3 zł – 0,94 zł = 2,06, Dla opcji PLUS będzie to: Średnia wygrana = 1.000.000 / 13.983.816 + 3.500 / 54.201 + 100 / 1.032 + 10 / 57 = 0,41 zł. Koszt gry = 1 zł. Nasza strata na każdym zakładzie lotto PLUS = 1 zł – 0,41 zł = 0,59, Jak interpretować te wyniki? Bardzo prosto.

Zagranie w lotto przy kumulacji wynoszącej podstawowe 2 miliony zł jest równoważne z wyjęciem z naszego portfela 2 zł i 6 groszy i przekazaniem ich Skarbowi Państwa jako dobrowolnego dodatkowego podatku, Jeśli kupujemy opcję lotto PLUS, wówczas z każdym zakładem przekazujemy Państwu 59 groszy dobrowolnego podatku,

Jeśli czujemy dużą potrzebę zagrania, mamy przeczucie, że szczęście nam sprzyja, chcemy poczuć nadzieję na miliony, to kupmy te emocje w najtańszej ofercie. Kupmy je w jednym zakładzie za 3 zł, na którym stracimy tylko 2,06 zł przy kumulacji wynoszącej 2 miliony albo np. stracimy 1,49 zł przy kumulacji wynoszącej 10 milionów.

Jeśli kupimy więcej zakładów, stracimy więcej. Tu rachunek jest już całkiem prosty.10 zakładów lotto przy kumulacji wynoszącej 2 miliony to strata 10 * 2,06 zł = 20,60 zł. Za to możemy już kupić sobie obiad. A po roku za zaoszczędzone pieniądze możemy kupić sobie np.

lodówkę. Liczmy wartość oczekiwaną gier, w które gramy i nie dajmy się nabrać na gry, które nam się nie opłacają! Drogi czytelniku, zadasz pytanie, czy ja gram w lotto. Z zasady nie gram! Bo się to nie opłaca. Ale czasami, może raz na miesiąc, może rzadziej, gdy mam nastrój, zamiast niepotrzebnej butelki coli kupię sobie jeden los lotto.

Tylko przy dużej kumulacji. Zawsze bez PLUSa. Tylko jeden los. Rzadko. Tracę na tym około 1,49 zł miesięcznie (zakładając 1 grę w miesiącu przy kumulacji 10 milionów). To daje 12 * 1,49 = 17,88 zł mojego dobrowolnego podatku od nadziei na miliony rocznie.

 • Tyle wystarczy 🙂 Więcej szczegółów dla wnikliwych: Przy jakiej kumulacji warto grać w lotto? Pozornie przy około 32 milionach,
 • Wtedy wygrywamy 32.000.000 / 13.983.816 + 7.000 / 54.201 + 250 / 1.032 + 24 / 57 = 3,08.
 • Pozornie jesteśmy nawet na lekkim plusie – płacimy 3 zł za zakład, a wygrywamy 3,08, czyli zyskujemy 8 groszy.

Jednak przy wysokiej kumulacji wpadamy w pułapkę, która sprawia, że naprawdę wciąż tracimy. Zwykle przy dużych kumulacjach znacznie więcej osób gra. Wówczas rośnie ryzyko, że kilka osób trafi szóstkę, Wtedy wygrana (32 milionów) dzielona jest po równo wśród zwycięzców.

 1. Jeśli szóstkę trafią dwie osoby, to do wygrania jest już nie 32, a 16 milionów.
 2. A przy 16 milionach na każdym zakładzie tracimy już 1,06 zł (ponieważ 3zł – (16.000.000 / 13.983.816 + 7.000 / 54.201 + 250 / 1.032 + 24 / 57) = 1,06).
 3. Grając systemem (skreślając 7,8,9,10,11 lub 12 cyfr) także nie zmieniamy sytuacji,

Gra systemem to nic innego jak zawarcie kilku osobnych zakładów, tyle że na jednym kuponie. Za skreślenie 7 cyfr płacimy 7*3=21 zł i mamy 7 osobnych zakładów. Przy kumulacji np.10 milionów na każdym zakładzie tracimy 1,49. Nasza strata na całym systemowym zakładzie wynosi więc 7 * 1,49 = 10,43 zł.

Dla opcji z 8,9,10,11 i 12 skreśleniami sytuacja jest analogiczna. Np. skreślenie 12 liczb (za co musimy zapłacić 2772 zł) to nic innego jak zawarcie 924 osobnych zakładów. Przy kumulacji 10 milionów na każdym tracimy średnio 1,49 zł. Na całym zakładzie systemowym tracimy więc 924 * 1,49 = 1377 zł. Jeśli więc np.

kusi nas przeznaczyć 2772 na ostrą zagrywkę w lotto przy kumulacji 10 milionów, a pod kolekturą spotkamy osobę, która zaproponuje, że jak damy jej 1000 zł gotówką, to ona przekona nas, abyśmy nie grali, to jest to okazja! Warto z niej skorzystać i wyjąć z portfela tysiąc złotych. Podziel się swoja opinią: : Permutu | gra na bazie funkcji VMPC

Czy ktoś wygrał w lotto dwa razy?

Wygrała na loterii dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Niebywałe szczęście Amerykanki 400 tysięcy dolarów, czyli równowartość niemal dwóch milionów złotych, wygrała 70-letnia mieszkanka stanu Deleware. Nie byłoby w tym nic przesadnie nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to suma z dwóch osobnych wygranych, które seniorka trafiła w zaledwie kilkudniowym odstępie. Wygrała na loterii dwa razy w ciągu jednego tygodnia – w sumie 400 tys. dol. Niebywałe szczęście Amerykanki Źródło: Adobe Stock, fot: JackF O farcie 70-letniej Amerykanki napisał we wtorek serwis CNBC. Tegoroczny październik okazał się dla kobiety wyjątkowo szczęśliwy, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Jak czytamy, najpierw seniorka kupiła za 20 dolarów los na stacji benzynowej w Newark w stanie Deleware.

 1. Po zdrapaniu pól odkryła, że wygrała 100 tysięcy dolarów.
 2. Wtedy fortuna uśmiechnęła się do niej po raz pierwszy – szansę na wygraną wynoszą bowiem w przypadku tej zdrapki 1:120 tysięcy.
 3. Na tym jednak nie koniec.
 4. Iedy kobieta zgłosiła się do siedziby firmy organizującej loterię i potwierdziła wygraną, zdecydowała, że uczci to, biorąc udział w kolejnej loterii.

W drodze powrotnej do domu kupiła trzy zdrapki po 30 dolarów każda. Choć szansa na wygraną wynosiła 1:150 tysięcy, seniorka znów trafiła. Tym razem zainkasowała 300 tysięcy dolarów. W sumie więc wzbogaciła się o 400 tysięcy dolarów, czyli przy obecnym kursie złotego – o równowartość 1,9 miliona złotych. Dalsza część artykułu pod materiałem wideo Serwis podkreśla, że nie tylko mieszkanka stanu Deleware miała takie ogromne szczęście. Podobne przypadki, w których ta sama osoba wygrała na loterii dwa razy, zdarzały się już w przeszłości, choć od pierwszej do drugiej wygranej mijało więcej czasu. Szczęśliwiec kupił kupon przy ul. Kościuszki 106 w Kętach. Nie korzystał z metody „na chybił-trafił”, sam wytypował liczby. Co ciekawe, w Kętach już kiedyś padła szóstka – było to w 2005 roku, zwycięzca wygrał wtedy nieco ponad 1,6 mln zł. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. WP Finanse na: : Wygrała na loterii dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Niebywałe szczęście Amerykanki

Czy Lotto może wstrzymać wypłatę wygranej?

5. TS nie ma obowiązku badania uprawnień okaziciela losu, może jednak wstrzymać wypłatę wygranej na okres nieprzekraczający 30 (słownie: trzydziestu) dni, jeżeli zachodzą wątpliwości co do uprawnień okaziciela do rozporządzania losem lub czytelności zapisów i znaków na losie.

Kto kontroluje lotto?

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Totalizator Sportowy

Siedziba spółki przy ul. Targowej 25 w Warszawie
Państwo Polska
Siedziba Warszawa
Adres ul. Targowa 25 03-728 Warszawa
Data założenia 17 grudnia 1955
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Prezes Olgierd Cieślik
Przewodniczący rady nadzorczej Marcin Eckert
Udziałowcy Skarb państwa
Nr KRS 0000007411
Zatrudnienie 5 451
Dane finansowe (2021 )
Przychody 26 288 mln PLN
Wynik operacyjny 369 mln PLN
Wynik netto 300 mln PLN
Aktywa 2 361 mln PLN
Kapitał własny 1 237 mln PLN
Kapitał zakładowy 279 142 000 PLN
Położenie na mapie Warszawy ( Przełącz na mapę Polski )
52°14′59,2385″N 21°02′28,2581″E / 52,249788 21,041183
Multimedia w Wikimedia Commons

/td> Strona internetowa

Siedziba oddziału terenowego Totalizatora Sportowego w Bydgoszczy Totalizator Sportowy – polskie przedsiębiorstwo. Jego głównymi obszarami działalności są gry liczbowe, loterie pieniężne i zakłady wzajemne, Jest organizatorem loterii Lotto, Nadzór właścicielski nad Totalizatorem Sportowym sprawuje Ministerstwo Aktywów Państwowych,

Ile najwiecej osób trafiło 6 w Lotto?

Wygrałeś, idziesz odebrać nagrodę, a tam dowiadujesz się, że zamiast milionów otrzymujesz marne tysiące. Niemożliwe? A jednak. Kilkamiesięcy temu Europę obiegła informacja o szczęśliwcach, którzy wygrali w niemieckim Lotto, Okazało się, że sześć szczęśliwych liczb zakreśliło.78 graczy. Do legendy urosła historia wygranej z 1994 r. Jeden ze szczęśliwców, którzy trafili „szóstkę”, postanowił urządzić prywatkę, jakiej nie widział nikt w całej wsi. Problemy zaczęły się, gdy imprezowy wybraniec losu zgłosił się po odbiór milionów. Okazało się, że główną nagrodą musi się podzielić z 80 osobami! Każda z wygranych wyniosła poniżej 7 tys.

 • Zł – 70 mln „starych” złotych.
 • Podobno, by spłacić długi zaciągnięte na wspomnianą imprezę, komornik musiał zlicytować jego ciągnik.
 • Przedstawiciel Totalizatora sportowego przypomina sobie inną „rekordową” wygraną.
 • Miała ona miejsce dwa lata później.
 • Rzeczywiście 3 lutego 1996 r.
 • Padło aż 15 „szóstek”, każda po 100 000 zł – zauważa Przemysław Stasz z Totalizatora Sportowego.

Ogólnie początek 1996 r. nie był szczęśliwy dla potencjalnych milionerów. Druga najniższa „szóstka” w licząc od 1991 r. padła miesiąc później.12 osób wygrało po 116 738,6 zł. Kolejny rekord padł 29 sierpnia 2007 r. główną nagrodę zgarnęło 9 wygranych. Dostali po 455 880,10 zł. Czasem los jest bardziej łaskawy. I choć szczęściem musimy się dzielić się ze sporą grupą innych osób. Wygrana i tak jest duża. Dniem milionera był 29 września 2009 r. Kumulacja przekroczyła 37 mln zł. Szczęśliwe liczby skreśliło osiem osób (przypomnijmy, że szansa na trafienie „szóstki” jest jak jeden do 13 milionów).

Ażda z nich zgarnęła po 4 670 943,30 zł. Właśnie padła rekordowa wgrana. Szczęśliwiec z Gdyni wygrał blisko 34 mln zł. Wcześniej najwyższa wygrana padła 27 września 2011. Dwóch szczęśliwy zwycięzców zgarnęło po 28 083 296,60 zł. Kumulacja sięgnęła 56 mln zł. Oczywiście są miejsca gdzie „szóstkę” trafiano wielokrotnie.

W Warszawie już 82 osoby wygrały ponad milion złotych w Lotto. W Krakowie były 32 takie przypadki. Zdarzały się wręcz sytuacje, że w jednym losowaniu przybyło dwóch „szóstkowiczów” z jednego miasta. – W rankingu Lottomilionerów wystąpiła trzy razy taka sytuacja. (fot. Lotto/PAP) Źródło: (fot. Lotto/PAP)

Czy liczby w Lotto mogą się powtarzac?

Fani loterii i gier liczbowych z całego świata poszukują najlepszego sposobu na typowanie wyników swoich ulubionych lotto. W końcu każdy chciałby posiadać przepis na wielką wygraną i zostać milionerem. – Fani loterii i gier liczbowych z całego świata poszukują najlepszego sposobu na typowanie wyników swoich ulubionych lotto.

 1. W końcu każdy chciałby posiadać przepis na wielką wygraną i zostać milionerem.
 2. Poszukując wskazówek w internecie bardzo często można natknąć się na sugestie, iż niektóre kombinacje numerów mają mniejsze szanse powodzenia.
 3. Pośród nich najczęściej można znaleźć te, które składają się z sekwencji numerów występujących kolejno po sobie.

Prawdopodobnie każdy, kto gra w Lotto, słyszał o tym, by nie wybierać kombinacji 1, 2, 3, 4, 5, 6. Jeśli jednak zapytamy o to pierwszego napotkanego matematyka, to każdy odpowie to samo. Otóż, zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa, każdy numer ma takie same szanse na znalezienie się pośród wylosowanych liczb.

 • W ten sposób, bez względu na to, czy wybierzemy dowolne niezwiązane ze sobą liczby, czy postawimy na te, które występują bezpośrednio po sobie, prawdopodobieństwo, iż trafimy główną wygraną, będzie dokładnie takie samo.
 • Co więcej, szanse na wylosowanie danych liczb nie zmienia się z losowania na losowanie, przez co wbrew temu, co sugerują niektórzy „specjaliści” zwycięskie kombinacje mogą się powtarzać.

Jeśli jednak dalej nie wierzycie teorii, warto zwrócić uwagę na ciekawe historie z całego świata, które niejednokrotnie potwierdziły, iż wszystko jest możliwe.

Jak często pada szóstka w Lotto?

8, 12, 31, 39, 43, 45. Tajemniczy kod? Nie, to pierwsza szóstka w Lotto Przygoda Polaków z zakładami oraz grami liczbowymi zaczęła się dokładnie 65 lat temu.25 stycznia 1956 roku Włodzimierz Reczek, ówczesny przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Głównego Komitetu Kultury Fizycznej, wydał zarządzenie powołujące przedsiębiorstwo o nazwie,

To na pamiątkę tego wydarzenia 25 stycznia obchodzimy Dzień Gracza LOTTO. Za decyzją ówczesnych władz stała prosta kalkulacja. W połowie lat 50. XX wieku Polacy tęsknili za pozytywnymi emocjami i sportowymi sukcesami. O tym jednak, w kraju, który był kompletnie zniszczony przez wojnę, marzyło niewielu. To wtedy w kręgach związanych z PKOl powstał pomysł zorganizowania zakładów sportowych, z których dochód miał być przeznaczony na remonty istniejących i budowę nowych obiektów sportowych.

Początkowo Totalizator Sportowy organizował zakłady na rozgrywki piłkarskie polskiej ligi. Z uchwały Rady Ministrów w sprawie zorganizowania Totalizatora Sportowego: Totalizator Sportowy ma polegać na organizowaniu wzajemnych zakładów pieniężnych wśród miłośników sportu, dotyczących odgadywania wyników imprez sportowych. Rok później, 27 stycznia Totalizator Sportowy wprowadził Toto-Lotka (późniejszego Dużego Lotka i współczesne Lotto), grę liczbową, w której gracze typują 6 z 49 liczb. Zwycięska „szóstka” w pierwszym losowaniu to liczby: 8, 12, 31, 39, 43, 45. Co ciekawe, każdej liczbie odpowiadała określona dyscyplina sportowa. Pod 8 kryła się gimnastyka, 12 to jazda szybka na lodzie, 31 – skoki narciarskie, 39 – strzelectwo, 43 – trójskok, a 45 – tenis stołowy. Od pierwszego losowania sporo się wydarzyło. A Polakom często towarzyszyły #WielkieChwile. Pierwsza kolektura Totalizatora Sportowego powstała w 1956 roku w Warszawie, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Wspólnej. Dziś w całym kraju jest ponad 18 tys. punktów LOTTO. Co więcej, od 1991 roku Totalizator Sportowy rozpoczął wprowadzanie na rynek terminali zwanych Lottomatami. W 1973 roku miało miejsce pierwsze losowanie z udziałem kamer. Dziś, w najpopularniejsze gry LOTTO, możemy też grać online na stronie www.lotto.pl. Losowania gier LOTTO odbywają się codziennie, a popularnej gry Lotto: we wtorki, czwartki i soboty. Prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” w Lotto wynosi 1 do 13 983 816. Do zaskakującej sytuacji doszło w 1994 roku. Wówczas zwycięskie liczby: 11, 16, 23, 30, 35 i 41 skreśliło aż 80 osób. Wysokie wygrane w Lotto są możliwe dzięki kumulacji. Mechanizm, w którym pula na główną wygraną w momencie, gdy nikt po nią nie sięgnie, przechodzi na kolejne losowanie, Totalizator Sportowy wprowadził w listopadzie 1996 roku. Wyższe wygrane padają tylko w Eurojackpot Polska dołączyła w 2017 roku do grona 17 europejskich państw organizujących tę największą pod względem liczby państw uczestniczących grę liczbową w Europie. Kumulacje sięgają tu nawet 90 mln euro. Historyczna wygrana w Polsce padła w 2019 roku w powiecie piotrkowskim i wyniosła ponad 193 mln zł.

Co ciekawe, graczom zdarza się nie odebrać wygranej. W dotychczasowej historii LOTTO taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie. Do pierwszego przypadku doszło w grudniu 2008 roku w Wejherowie, gdy w puli pozostało 11,8 mln zł. Drugiej wygranej w wysokości 17,1 mln zł gracz z Chojnic nie odebrał w listopadzie 2012 roku.

Zdarzają się także opóźnienia w odbiorze. Według regulaminu po wygraną należy się zgłosić w ciągu 60 dni liczonych od następnego dnia po losowaniu. Gracz z Tarnowskich Gór, który trafił „szóstkę” w 2010 roku, po swoje 10,6 mln zł zgłosił się po miesiącu.

 1. Dwa lata później właściciel szczęśliwego kuponu nabytego w Bolimowie z odbiorem 29,4 mln zł zwlekał 1,5 miesiąca.
 2. Na co Polacy przeznaczyliby wygraną? Według badań przeprowadzonych przez Totalizator Sportowy dla młodych rodzin liczą się bliscy, stabilizacja zawodowa i hobby.
 3. Single z kolei stawiają na rozwój osobisty, niezależność finansową i realizowanie pasji.

Dojrzałym grającym zależy najbardziej na wsparciu rodziny, chcą też inwestować w marzenia i ulepszać to, co już mają. Zobacz także: Totalizator Sportowy – największy mecenas sportu i kultury w Polsce od 65 lat Dodatkowo warto wspomnieć, że przecież z każdej złotówki wydanej na gry liczbowe LOTTO przez gracza, Totalizator Sportowy przekazuje 19 groszy na rozwój sportu i kultury w Polsce.

Od 1994 roku wsparcie wynosi ponad 15 mld zł. Z tych środków finansowane są polskie związki sportowe, obiekty rekreacyjne, wydarzenia, a także instytucje kulturalne, takie jak galerie, muzea czy teatry. Gdy kumulacja rośnie przez wiele tygodni, miliony, które trafiają dzięki graczom LOTTO na cele społeczne, mogą przewyższać nawet te za trafioną „szóstkę”! W rosnącej właśnie od początku roku kumulacji wygrane w Lotto wyniosły w sumie ponad 46,5 mln zł.

Grający trafili już ponad milion razy „trójki”, „czwórki” i „piątki”. Oznacza to też, że dzięki graniu w Lotto tylko w samym styczniu 2021 roku uzbieraliśmy 30,5 mln zł na wsparcie polskiego sportu i ponad 8 mln zł dla instytucji i inicjatyw z sektora kultury. Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. Sortuj według Popularne Najnowsze Najstarsze ten przyklad z trafienien szóstki przez kilkudziesięciu, świadczy że wyniki gry są modyfikowane wzależności od analizy na bieżąco Dlaczego kiedy były papierowe kupony z Adres imię i nazwisko szóstki padały w każdym losowaniu i to kilka kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt.

Teraz przy komputerach ciągle są kumulacje, a są by pobudzić wyobrażenie o wygranej przez każdego kto gra lub zechce zagrać bo nie oprze się pokusie przechodząc obok kolektury widząc miliony do wygrania. W kulkach coś jest co je programuje, to prosta sprawa. Maszyna jest widoczna, kulki są widoczne, ale wnętrze kulek jest niewidoczne, a to ono jest najważniejsze!.

Naiwny człowiek myślący, że za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt zakładów po 3 zł za sztukę może trafić kiedykolwiek 6 z 49 i wygrać gwarantowane 2 mln, nie mówiąc o wielu milionach. Niedawno w mini lotto powtórzyły się trzy liczby z losowania dzień wcześniej.

Były to liczba trzecia, czwarta i piąta. Przypadek?, a kto powiedział, że to był przypadek. Zobaczcie wyniki w Keno na 3, 4, 5 liczb z dnia poprzedniego, na przykład na 20 losowań. Ile osób trafiło z całego kraju 3 z 70, 4 z 70 czy 5 z 70, no niewiele, często nikt ! A co dopiero 5 mln, 10 mln czy 30 mln, myślicie, że ktoś skreślając 6 z 49 liczb otrzyma te miliony?.

Bzdury. To jakbyście mieli salony Lamborghini np w każdym województwie i dawali byście wszystkim chętnym model jaki zechce, a to min milion, a czasem ponad 2 mln za samochód – a kasę da potem, oczywiście nie pytali byście o nazwisko, adres zameldowania czy mają pieniądze.

 • Lient nasz Pan, na pewno sprawdzi auto na test jazdy i kupi nasze auto, więc to nieelegancko pytać klienta czy ma pieniądze i oglądać jego dowód.
 • Tak wygląda lotto nikt nie wygra, dlatego bo gra.
 • To wasze jedyne prawo, grać, grać, grać i tak bez końca.
 • Leki mają was leczyć, a nie wyleczyć, po to są apteki.

Sciema ściema a ja lubię grać i sobie gram Gracz z Chojnic nie odebrał bo zjawili się u niego z walizką pieniędzy i zarządali kuponu. za pieniądze wygrane w totolotka Lechu obalił komunę. I jeszcze na flaszkie zostało : 8, 12, 31, 39, 43, 45. Tajemniczy kod? Nie, to pierwsza szóstka w Lotto

Czy wygrana w Lotto jest dziedziczona?

Czy środki uzyskane w loterii pieniężnej wejdą w skład wspólności majątkowej małżeńskiej – W pierwszej kolejności należy rozważyć, czy środki uzyskane w loterii pieniężnej wejdą w skład wspólności majątkowej małżeńskiej. W tym celu należy sięgnąć do przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Z przepisów wynika, że nie wchodzą do majątku wspólnego nagrody za osobiste osiągnięcia, a więc nagrody artystyczne, literackie, naukowe, techniczne, nagrody uzyskane na różnego rodzaju konkursach. W konsekwencji wygrana na loterii nie mieści się w kategoriach „nagrody za osobiste osiągnięcia”, nie wejdzie do majątku osobistego małżonka.

Oznacza to zatem, że pieniądze wygrane w radiowej loterii lotto należą do majątku wspólnego. W konsekwencji możliwość dysponowania tym majątkiem jest uzależniona od wyrażenia zgody przez drugiego małżonka.

Czy wygrana w Lotto jest niebezpieczna?

Czy granie w gry LOTTO lub Zdrapki może doprowadzić do uzależnienia? w hazardzie dla tych gier jest stosunkowo niewielki (dla gier Totalizatora Sportowego wynosi 2,5% a dla Zdrapek 2,6%). Jednocześnie jednak należy pamiętać, iż uzależnić się można od każdego rodzaju gry.

Jaka jest szansa na wygraną w Lotto?

Prawdopodobieństwo trafienia w Lotto

Liczba trafionych numerów Liczba w pełnym zbiorze Szansa wygranej
6* 1 (0,0000072%) 1:13 983 816
5* 258 (0,0018%) ~1:54 201
4* 13 545 (0,097%) ~1:1032
3* 246 820 (1,77%) ~1:57

Czy ktoś wygrał w Lotto dwa razy?

Wygrała na loterii dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Niebywałe szczęście Amerykanki 400 tysięcy dolarów, czyli równowartość niemal dwóch milionów złotych, wygrała 70-letnia mieszkanka stanu Deleware. Nie byłoby w tym nic przesadnie nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to suma z dwóch osobnych wygranych, które seniorka trafiła w zaledwie kilkudniowym odstępie. Wygrała na loterii dwa razy w ciągu jednego tygodnia – w sumie 400 tys. dol. Niebywałe szczęście Amerykanki Źródło: Adobe Stock, fot: JackF O farcie 70-letniej Amerykanki napisał we wtorek serwis CNBC. Tegoroczny październik okazał się dla kobiety wyjątkowo szczęśliwy, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Jak czytamy, najpierw seniorka kupiła za 20 dolarów los na stacji benzynowej w Newark w stanie Deleware.

 • Po zdrapaniu pól odkryła, że wygrała 100 tysięcy dolarów.
 • Wtedy fortuna uśmiechnęła się do niej po raz pierwszy – szansę na wygraną wynoszą bowiem w przypadku tej zdrapki 1:120 tysięcy.
 • Na tym jednak nie koniec.
 • Iedy kobieta zgłosiła się do siedziby firmy organizującej loterię i potwierdziła wygraną, zdecydowała, że uczci to, biorąc udział w kolejnej loterii.

W drodze powrotnej do domu kupiła trzy zdrapki po 30 dolarów każda. Choć szansa na wygraną wynosiła 1:150 tysięcy, seniorka znów trafiła. Tym razem zainkasowała 300 tysięcy dolarów. W sumie więc wzbogaciła się o 400 tysięcy dolarów, czyli przy obecnym kursie złotego – o równowartość 1,9 miliona złotych. Dalsza część artykułu pod materiałem wideo Serwis podkreśla, że nie tylko mieszkanka stanu Deleware miała takie ogromne szczęście. Podobne przypadki, w których ta sama osoba wygrała na loterii dwa razy, zdarzały się już w przeszłości, choć od pierwszej do drugiej wygranej mijało więcej czasu. Szczęśliwiec kupił kupon przy ul. Kościuszki 106 w Kętach. Nie korzystał z metody „na chybił-trafił”, sam wytypował liczby. Co ciekawe, w Kętach już kiedyś padła szóstka – było to w 2005 roku, zwycięzca wygrał wtedy nieco ponad 1,6 mln zł. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści. WP Finanse na: : Wygrała na loterii dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Niebywałe szczęście Amerykanki