Dlaczego Nie Mog Dodać PrzesyłKi Olx

Jak dodać przesyłkę do istniejącego ogłoszenia na OLX?

Jak włączyć przesyłkę OLX w wystawionym ogłoszeniu? – Przesyłkę OLX możesz dodać zarówno w już istniejącym ogłoszeniu, jak i również w ogłoszeniu, które dopiero planujesz dodać. W trakcie dodawania ogłoszenia na pewno nie przeoczysz opcji, w której ustawisz typ przesyłki, a więc jej dokładne gabaryty i wagę, a także przewoźnika.

 • OLX oferuje możliwość wysyłki różnymi operatorami logistycznymi.
 • W przypadku już istniejącego ogłoszenia należy wejść w opcjach naszego konta w zakładkę ogłoszenia.
 • W liście naszych ogłoszeń obok poszczególnych ofert pojawi się przycisk „Dodaj przesyłkę”.
 • Przycisk ten nie pojawi się, jeśli cena sprzedawanego przedmiotu nie mieści się w zakresie od 1 złotówki do 4989 złotych.

Jeśli przedmiot wystawiony jest za darmo lub z opcją zamienię, przycisk również się nie pojawi.

Ile można mieć ogłoszeń na OLX?

Możesz opublikować 1 ogłoszenie jednocześnie za darmo. Możesz opublikować 4 ogłoszenia za darmo w roku. Jeśli dodasz darmowe ogłoszenie z Mieszkaniem, Domem lub Garażem na Wynajem, możesz przedłużyć je za darmo dopiero po 90 dniach od pierwszej publikacji.

Gdzie jest przycisk KUP NA OLX?

Nie ma żadnego przycisku — oznacza to, że oferta znajduje się w jednej z kategorii, w których nie jest dostępna możliwość korzystania z Przesyłek OLX.

Jak wystawić przedmiot na sprzedaż na OLX?

OLX sprzedaż – od czego należy zacząć? – Pierwszym krokiem jest oczywiście założenie konta na OLX, aby móc dodać jakiekolwiek ogłoszenie. Można zrobić to przy wykorzystaniu adresu e-mail lub za pomocą konta na Facebooku czy Google. W przypadku pierwszej opcji należy podać w formularzu rejestracyjnym swój adres mailowy, następnie hasło i na koniec zaakceptować regulamin serwisu.

 • Na podany e-mail zostanie przesłana wiadomość zawierająca link aktywujący konto na OLX,
 • Wystarczy w niego kliknąć, a cała procedura zostanie przeprowadzona automatycznie.
 • Będąc już zalogowanym, można przejść do wystawiania przedmiotów na OLX,
 • Nie ma w tym niczego skomplikowanego, a cały proces zajmuje dosłownie chwilę.

Wystarczy wpisać w formularzu tytuł ogłoszenia, dodać opis wystawianego przedmiotu i zdjęcia. Określić trzeba też kategorię i lokalizację oraz cenę. Potencjalnego kupca należy również poinformować o tym, czy dany przedmiot jest używany czy nowy. Konieczne będzie również zaznaczenie tego, kto dodaje ogłoszenie – może to być osoba prywatna lub firma.

Jak zrobić przesylki OLX?

Przygotowanie paczki do wysyłki przez OLX – Kiedy jakaś osoba zdecyduje się na kupienie od Ciebie danego przedmiotu na OLX, zostaniesz o tym powiadomiony na stronie lub w aplikacji mobilnej. Jeśli ogłoszenie jest wciąż aktualne, to w ciągu 24 godzin należy przejść do Zakładki „Twoje przesyłki” i zaakceptować sprzedaż.

Jak działa Przesyłka OLX dla sprzedającego?

Przesyłki OLX – jak to działa? –

 1. Sprzedający udostępnia Przesyłkę OLX w swoim ogłoszeniu.
 2. Kupujący wybiera tę opcję i wprowadza niezbędne dane.
 3. Kupujący opłaca towar i przesyłkę przy użyciu bezpiecznych Płatności Online.
 4. Sprzedawca nadaje przesyłkę.
 5. Po odebraniu przesyłki przez Kupującego, OLX przekazuje pieniądze Sprzedawcy.

Przesyłka OLX jest dostępna tylko dla wybranych kategorii ogłoszeń. I wciąż dodajemy kolejne!

Do jakiej kwoty można sprzedawac na OLX?

Do jakiej kwoty można sprzedawać bez podatku? – Jeśli chodzi o sprzedaż rzeczy używanych przez osobę prywatną, nie obowiązuje limit przychodu z tego tytułu, tylko wspomniane już zasady. Produkt można sprzedać bez zapłaty daniny, kiedy upłynie więcej niż 6 miesięcy od jego zakupu.

Jeśli zrobimy to wcześniej i osiągniemy zysk, musimy zapłacić podatek od sprzedaży. Należy go również uregulować, jeśli dany przedmiot z góry kupiliśmy z zamiarem odsprzedaży. Kolejną kwestią jest wielkość przychodu. Jeśli w danym miesiącu sprzedaż przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia, to w terminie 7 dni konieczne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej.

Termin ten liczy się od dnia, w którym doszło do przekroczenia takiej sprzedaży. Zatem w 2023 roku są to kwoty 1745 zł do końca czerwca i 1800 zł od 1 lipca. Co istotne, chodzi tutaj o przychód, a nie o dochód. Zatem nie mają znaczenia koszty uzyskania przychodu, czyli to, ile wydaliśmy na daną rzecz, zanim ją sprzedaliśmy.

Czego nie można wystawiać na OLX?

Fajerwerki, petardy, świece dymne, materiały wybuchowe, materiały pirotechniczne, race dymne, race hukowe, granaty dymne, petardy hukowe, rybackie narzędzia i urządzenia połowowe, których posiadanie jest ograniczone przepisami prawa, np.

Jak ominąć opłaty na OLX?

W OLX możesz dodać ogłoszenie: za darmo — jeżeli w danej podkategorii jest darmowa liczba ogłoszeń (limit) do wykorzystania. Pula darmowych ogłoszeń odnawia się co 30 dni (z wyjątkiem części podkategorii w kategorii Nieruchomości). Za każde ogłoszenie dodane ponad limit będzie trzeba zapłacić.

Jak dodać przesyłkę OLX w aplikacji?

Dlaczego Nie Mog Dodać PrzesyłKi Olx Niedawno wprowadziliśmy usługę – Przesyłki OLX. Dzięki niej możesz kupować i sprzedawać z dostawą. Naszymi partnerami są Poczta Polska, InPost, Adyen (właściciel Dotpay) i Sendit – największa w Polsce platforma wysyłkowa. Z tego wpisu dowiesz się jak krok po kroku sprzedawać z Przesyłkami OLX.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają Przesyłki OLX od strony Kupującego – przeczytaj nasz drugi wpis: Kupuj z dostawą! Czyli jak działają Przesyłki OLX – instrukcja dla Kupujących Jeśli chcesz sprzedać przedmiot korzystając z opcji Przesyłki OLX sprawdź, czy dostępna jest ona w kategorii, w której powinieneś zamieścić swoje ogłoszenie.

Aktualną listę takich kategorii znajdziesz tutaj, Twój przedmiot pasuje do którejś z tych kategorii? Świetnie, w takim razie możesz skorzystać z tej możliwości! Aby dodać przesyłki do swojego ogłoszenia, dodaj ogłoszenie tak jak zwykle. Po jego dodaniu pojawi się opcja włączenia Przesyłek OLX.

Tam wybierz odpowiadający Twojej paczce rozmiar oraz wagę paczki, a następnie wybierz opcję dostawy. Do wyboru masz Pocztę Polską i/lub Inpost. W kolejnym kroku poprosimy Cię o kilka dodatkowych danych (imię, nazwisko i adres e-mail). Są one potrzebne do późniejszej wypłaty pieniędzy za sprzedaż. Wpisane przez Ciebie informacje powinny być zgodne z tymi widocznymi na Twoim dokumencie tożsamości.

Po ich uzupełnieniu kliknij przycisk Wyślij. Pamiętaj, że usługę Przesyłki OLX możesz włączyć w swoim ogłoszeniu tylko raz. Jeżeli Kupujący dokonał zakupu z przesyłką na podstawie Twojej oferty, ponowne włączenie w niej Przesyłki OLX nie będzie możliwe. Teraz wszystko w rękach Kupujących. Gdy tylko ktoś kupi od Ciebie wystawiony przedmiot oraz za niego zapłaci, Ty dostaniesz o tym powiadomienie mailowe. Po otrzymaniu powiadomienia o zakupieniu Twojego przedmiotu, przejdź na swoje konto OLX i potwierdź sprzedaż w zakładce Twoje przesyłki. Pamiętaj, że masz na to tylko 24h. Gdy czas będzie się kończył, na numer telefonu, którym Twoje konto zostało zweryfikowane, możesz otrzymać przypomnienie o konieczności zatwierdzenia sprzedaży. Poza różnicą w podanej dacie i godzinie, wiadomość od OLX wyglądać będzie dokładnie tak, jak poniżej: Zwróć uwagę, że SMS zawiera wyraźny link do Twojego konta w OLX. Jeśli otrzymasz SMS, w którym zawarty będzie link skrócony (np. zaczynający się od goo.io) – najprawdopodobniej jest to fałszywa wiadomość, w której oszust podszywa się pod OLX. Jeśli taką otrzymasz – nie klikaj w link i zgłoś nam próbę oszustwa. Teraz wypełnij swoje dane, aby wysłać przedmiot. Następnie wybierz na mapie punkt nadania przesyłki. Dla pewności sprawdź jeszcze raz swoje dane i potwierdź, jeśli są prawidłowe. Jeśli wkradł się błąd, możesz je edytować poprzez przycisk Edytuj dane. Podczas akceptacji pierwszej prośby o sprzedaż, poprosimy Cię o dodatkowe informacje. Uzupełnij swoje dane i numer rachunku, na który chcesz otrzymać pieniądze za sprzedane przedmioty. Zwróć szczególną uwagę, aby dane były poprawne, ponieważ błędne ich uzupełnienie może spowodować, że środki trafią do innej osoby lub wymagane będzie od Ciebie przesłanie dodatkowych informacji. Numer konta podajesz tylko raz i będzie on obowiązywał dla wszystkich kolejnych transakcji, dlatego upewnij się, że jest on aktualny i nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Teraz poczekaj na wygenerowanie etykiety (może to potrwać do 24h). O jej wygenerowaniu dostaniesz informację mailem. I to wszystko! Teraz możesz wysłać paczkę do Adresata. Informację o tym, jak ją zapakować odnajdziesz tutaj, Naklej list przewozowy na paczkę. W przypadku korzystania z przesyłki przez Pocztę Polską pamiętaj, aby do placówki pocztowej zabrać z sobą potwierdzenie nadania.

W przypadku przesyłek InPost potwierdzenie nie jest konieczne do wysłania paczki i nie musisz go umieszczać w Paczkomacie. Na wysłanie przesyłki masz 72h. Gdy tylko kupujący ją odbierze, my wyślemy do Ciebie pieniądze. Jeśli nie wyślesz paczki w ciągu 72h, transakcja zostanie anulowana, pieniądze wrócą do Kupującego i nie będzie już możliwości przekazania ich Tobie.

Pamiętaj, że czas wypłaty w przypadku płatności przez OLX,wynosi środki będą na Twoim koncie do 3 dni roboczych. W przypadku ogłoszeń z opcją Przesyłek OLX udostępnioną przed 9 września – jeśli skorzystałeś z opcji płatności przy odbiorze – środki dotrą na Twoje konto w ciągu 10 dni.

Kupujący ma 7 dni na odebranie przesyłki z wybranego punktu Poczty Polskiej. Jeśli jej nie odbierze, przesyłka wróci do tego samego punktu, w którym została nadana. W przypadku przesyłki InPost, Kupujący ma 3* dni na odebranie przesyłki z paczkomatu, a następnie jeśli jej nie odbierze, przesyłka trafia na kolejne 3 dni do najbliższego (punktowi odbioru) oddziału InPost.

Jeśli stamtąd nie zostanie odebrana, przesyłka wróci do oddziału InPost najbliższemu paczkomatowi nadawczemu. *Ważne! W okresie pandemii COVID-19, przesyłki zamówione do Paczkomatów będą czekać na odbiór jedynie 48h. Po tym okresie nieodebrane przesyłki nie będą odsyłane do Oddziału InPost, gdzie czekają na odbiór kolejne 3 dni, ale zostaną zwrócone bezpośrednio do Nadawcy.

 1. Pamiętaj, że szukając Klientów w Internecie, możesz trafić na oszustów, którzy również szukają okazji, aby wyłudzić Twoje dane oraz pieniądze.
 2. Dlatego pragniemy przypomnieć, że jeśli w adresie strony związanej z Przesyłkami OLX przed „olx.pl” widnieje inny tekst, niż w tych 3 adresach (marketplace.olx.pl/, delivery.olx.pl/ i przesylki.olx.pl /) – nie są to strony naszej firmy i może to być oszustwo! Jedyną inną stroną, do której przekierujemy Cię, gdy chcesz zapłacić za towar, będzie strona DotPay,
See also:  Dlaczego Nerwica Atakuje Rano

Nigdy nie poprosimy Cię o kod CVV/CVC do Twojej karty bankowej! Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działają Przesyłki i Płatności OLX, zachęcamy do lektury naszego Centrum pomocy: – Przesyłki OLX – sprzedawaj i kupuj z dostawą! – Jak dodać opcję przesyłki do ogłoszenia? – W których kategoriach dostępne są Przesyłki OLX? – na bieżąco uaktualniana przez nas lista – Sprzedaj z dostawą – instrukcja dla Sprzedającego – Kup z dostawą – instrukcja dla Kupującego – Terminy związane z wysyłką i odbiorem paczek oraz reklamacją – kompendium wiedzy o terminach zarówno dla Kupujących, jak i Sprzedających – Wygląd i rozmiar paczki – jak powinna wyglądać paczka? Jakie może mieć wymiary? – Instrukcja weryfikacji danych – jak może wyglądać weryfikacja danych podczas korzystania z Przesyłek OLX? O jakie dane możemy poprosić? – Dlaczego weryfikujemy dane i kto jest ich administratorem – Jak i kiedy weryfikujemy dane do Przesyłek OLX – Płatności OLX – jak zapłacić za przedmiot? – kupujesz przedmiot z Przesyłką OLX? Tu dowiesz się, jak możesz za niego zapłacić.

Czy na OLX jest opcja kup teraz?

Jak tanio kupować na OLX? – Jeśli chcesz zrobić zakupy na OLX, wybierz opcję „Kup teraz z wysyłką”. Większość uczciwych kontrahentów oferuje wysyłkę jeszcze tego samego lub następnego dnia roboczego za pomocą paczkomatów lub firmy kurierskiej. Jeśli zależy Ci na tym, aby przedmiot dotarł do Ciebie w nienaruszonym stanie, poproś sprzedającego, aby zapakował przedmiot w specjalne pudełko do paczkomatu lub dobrej jakości pudełko z tektury falistej zabezpieczone za pomocą taśmy do pakowania.

Czy osoba prywatna może sprzedawać na OLX?

Od czego zacząć sprzedaż na OLX? – Pierwszym krokiem do podjęcia działań sprzedażowych jest założenie konta na OLX. Zakładanie konta jest proste: wystarczy podać adres e-mail, hasło i zaakceptować regulamin serwisu. Na podany adres e-mail system wyśle nam wiadomość z linkiem aktywującym konto na OLX (wystarczy w niego kliknąć).

See also:  Dlaczego Pralka Nie Wiruje

Jak sprzedawać na OLX bez firmy? Okazuje się jednak, że pewne kwoty nie wymagają zakładania firmy czy odprowadzania podatku dochodowego od sprzedaży. Od 2018 roku obowiązują przepisy podatkowe dotyczące działalności nierejestrowanej i zgodnie z nimi, nawet ciągła sprzedaż w Internecie nie musi wiązać się z koniecznością zakładania firmy, o ile przychód należny ze sprzedaży nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia. W 2022 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł brutto, także jeśli przychód ze sprzedaży OLX nie przekroczy w żadnym miesiącu 1505 zł, nie musimy zakładać działalności gospodarczej i możemy sprzedawać jako osoba prywatna w ramach działalności nierejestrowanej. Jak sprzedawać na OLX jako firma? W przypadku gdy posiadamy własną firmę, nie musimy obawiać się o przekroczenie przychodu w danym miesiącu. Jest jednak inna ważna kwestia dotycząca podatku VAT – ten musi być uiszczany bezwarunkowo przez wszystkie firmy od realizowanych transakcji. Inaczej jest w przypadku osób prywatnych nieposiadających działalności – te nie są zobowiązane do odprowadzania podatku VAT. Wyjątkiem jest sprzedaż towarów objętych obowiązkiem opłacania VAT-u, czyli np. kosmetyków lub sprzętu elektronicznego.

Dlaczego Nie Mog Dodać PrzesyłKi Olx

Kto płaci za przesyłkę w OLX?

Gdy otrzymasz powiadomienie, że ktoś kupił Twój przedmiot, przejdź do zakładki Twoje Przesyłki / Sprzedajesz i potwierdź sprzedaż towaru w ciągu 24 h ( Kupujący już zapłacił za przedmiot i koszty przesyłki – pieniądze otrzymasz, gdy Kupujący odbierze paczkę i potwierdzi, że zamówienie jest OK.

Gdzie lepiej sprzedawać na allegro czy na OLX?

Który serwis warto wybrać? – Jeśli od czasu do czasu chcecie coś sprzedać w sieci, to zdecydowanie warto postawić na OLX-a. Zapewnia on bowiem potężne grono odbiorców oraz możliwość wystawiania ogłoszeń bezpłatnie, bez prowizji w podstawowych kategoriach.

Możemy więc sprzedać zbędne szpargały szybko, łatwo i przyjemnie. Jeśli natomiast często korzystacie z Allegro i co ważniejsze – korzystacie z usług giganta (takich jak Allegro Smart!) to ciekawym wyborem może być dla Was serwis Allegro Lokalnie – choćby ze względu na obecną promocję umożliwiającą zaoferowanie kupującemu darmowej dostawy.

Obsługa serwisu będzie bardzo wygodna dla osób na co dzień poruszających się po podstawowej stronie giganta branży e-commerce. Czytaj też: Adobe Creative Cloud – świetne narzędzia dla kreatywnych A z którego z wymienionych serwisów z ogłoszeniami lokalnymi Wy korzystacie chętniej?

Jak działają oszuści na OLX?

Oszustwo na OLX polega na udawaniu przez cyberprzestępcę kupującego w celu wyłudzenia od ofiary (sprzedającego) wrażliwych danych. W tym przypadku chodzi o dane z karty płatniczej. Sporadycznie oszuści próbują w ten sposób wyłudzić dane do logowania do bankowości elektronicznej.

Jak nadac paczke InPost z OLX?

InPost – lider nowoczesnych usług logistycznych wprowadza dla użytkowników serwisu OLX możliwość wysyłania przesyłek bez konieczności drukowania etykiet. OLX to pierwszy serwis ogłoszeniowy, specjalizujący się w organizacji sprzedaży przez osoby prywatne, któremu InPost udostępnił ten znany i lubiany sposób nadawania przesyłek, dostępny dotychczas tylko dla użytkowników aplikacji InPost Mobile.

Onieczność drukowania etykiety adresowej to dla klientów indywidualnych jeden z najczęstszych problemów z jakimi się mierzą podczas nadawania przesyłki. Nieważne, czy wynika on z braku papieru, tuszu w drukarce czy samego urządzenia. Dzięki współpracy z InPost, sprzedający w serwisie OLX mogą wybrać nadanie z tradycyjną etykietą lub skorzystają z nowej możliwości – z nadania bez etykiety.

Nadawca otrzyma teraz specjalny kod w aplikacji InPost. Z takiej formy mogą skorzystać osoby, którym do wysyłki posłuży Paczkomat® InPost. – InPost stał się firmą wyznaczającą kierunki rozwoju dla całej branży e-commerce w Polsce. Dzisiaj po raz pierwszy udostępniamy klientowi biznesowemu możliwość nadawania bez etykiety.

 • Takie rozwiązanie było dotychczas dostępne tylko dla klientów detalicznych InPost – od teraz zaczynając od OLX, przenosimy je do konsumenskiego e-commerce.
 • Zmiana ta z pewnością ucieszy wszystkich sprzedawców OLX, bo znacznie ułatwia nadawanie przesyłek w urządzeniu Paczkomat® InPost.
 • Od teraz wystarczy na czytniku maszyny zeskanować QR kod z aplikacji InPost lub na ekranie wpisać kod nadania i skrytka otworzy się automatycznie.

Resztą, czyli drukiem etykiety i transportem paczki do odbiorcy zajmie się InPost. W swojej działalności nieustannie staramy się poszukiwać i wspierać rozwiązania, które upraszczają sposób w jaki korzystamy z usług logistycznych. Zastąpienie drukowanych etykiet – dostępne od teraz także dla klientów OLX – czyni sposób w jaki korzystamy z sieci urządzeń jeszcze bardziej bezproblemowym i jeszcze bardziej bezpiecznym – podkreśla Michał Lis, Dyrektor Sprzedaży Krajowej w InPost.

 1. Wysłanie paczki bez etykiety jest niezwykle proste.
 2. Wystarczy, że sprzedający w trakcie tworzenia przesyłki w OLX zaznaczy opcję „Nadawaj bez etykiety”, a kod nadania otrzyma w Aplikacji InPost i komunikacie mailowym.
 3. Następnie nada ją w dowolnym urządzeniu Paczkomat® przy użyciu kodu QR lub kodu cyfrowego.
See also:  Dlaczego Zamiokulkas Nie RoNie

Jak zaznacza Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Rozwoju Produktu OLX, wcześniejsza udana współpraca z firmą InPost pozwoliła wdrożyć rozwiązanie, które znacznie ułatwi życie niejednemu użytkownikowi serwisu. – Chcemy dostarczać naszym użytkownikom bezproblemowe i wygodne rozwiązania Możliwość nadania paczki bez konieczności generowania i drukowania etykiety jest przykładem takich działań, które możemy realizować dzięki naszej udanej współpracy z InPost – mówi Agnieszka Dąbrowska,

​​​​​​​ O InPost InPost (AEX: INPST) to wiodąca platforma dostaw dla e-commerce w Europie. Założony przez Rafała Brzoskę InPost to obecnie wiodąca platforma dostaw dla e-commerce, która zrewolucjonizowała rynek przesyłek w Polsce. Pierwsze automaty Paczkomat® oznaczone żółto-czarnym logo pojawiły się w Krakowie w 2009 roku i bardzo szybko stały się charakterystycznym elementem polskich miast.

Dziś sieć urządzeń Paczkomat® InPost jest największą i najwygodniejszą automatyczną siecią odbioru i nadawania przesyłek w Europie – to łącznie ponad 22 tysięcy nowoczesnych urządzeń, z czego już niemal 17 tysięcy w Polsce. InPost świadczy także usługi kurierskie i fulfillment dla sprzedawców e-commerce w Polsce, współpracując z ponad 40 000 e-sprzedawców.

Tylko w roku 2021 firma w ramach usług kurierskich i w automatach Paczkomat® obsłużyła 517,6 milionów przesyłek. Od samego początku ambicją Rafała Brzoski było wyjście daleko poza granice kraju i stworzenie największego sukcesu biznesowego Polski na arenie europejskiej. Usługi InPost są dziś dostępne także dla klientów w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpani, Portugali i krajach Beneluxu.

W lipcu 2021 roku InPost przejął za 513 mln euro francuskiego potentata logistycznego Mondial Relay, co było największą polską prywatną inwestycją zagraniczną. Wejście firmy w 2021 roku na giełdę EURONEXT-Amsterdam było największym debiutem europejskiej spółki technologicznej w historii kontynentu.

 • Urządzenia Paczkomat® InPost zapewniają konsumentom tańszą, elastyczną, wygodną, przyjazną dla środowiska i bezdotykową opcję dostawy.
 • Dzięki temu InPost tworzy najbardziej ekologiczne rozwiązanie dostaw dla handlu elektronicznego – dostawa do automatów Paczkomat® redukuje emisję CO2 o dwie trzecie w porównaniu z dostawami kurierskimi na obszarach miejskich i aż o 90% na obszarach wiejskich.

Ponadto pozwala na zmniejszenie zatorów komunikacyjnych, a także zapewnienie wygodniejszego rozwiązania w zakresie dostarczania paczek konsumentom w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i bez konieczności oczekiwania na przesyłkę w domu. Aplikacja mobilna InPost „InPost Mobile” to jedna z najpopularniejszych aplikacji w Polsce.

W co zapakować paczke OLX?

Do pakowania polecamy użyć opakowań z grubego wielowarstwowego kartonu, kopert z zabezpieczającą folią bąbelkową, wypełniaczy oraz folii stretch, która zabezpieczy przesyłkę przed czynnikami atmosferycznymi.

Jakie są przesyłki OLX?

Wybór metody dostawy zależy od rozmiaru i wagi paczki. Jeżeli: rozmiar jest większy niż 41 x 38 x 64 cm — dostępna będzie wysyłka tylko Pocztą Polską, waga wynosi powyżej 20 kg — dostępna będzie wysyłka InPost Paczkomat® 24/7.

Jak działa Przesyłka OLX za 1 zł?

Przesyłki z OLX tylko za 1 zł Od 3.11 do 4.12 użytkownicy OLXa mogą korzystać z promocji na przesyłki. Za nadanie paczki do paczkomatu lub Pocztą Polską zapłacą tylko złotówkę. Serwis OLX udostępnia użytkownikom kupującym w kategorii Moda i Dla dzieci usługę przesyłki zakupionych przedmiotów w cenie 1 zł.

Promocja potrwa do 4.12. Żeby z niej skorzystać, wystarczy przejść procedurę zakupu przedmiotu z wysyłką. Promocja dotyczy przedmiotów zakupionych w trakcie jej trwania, objęte nią zostaną także ogłoszenia z opcją wysyłki dodane przed jej rozpoczęciem. – Promocja dotyczy kategorii Moda oraz Dla dzieci, z których miesięcznie korzysta milion poszukujących użytkowników OLXa.

Przesyłki za złotówkę to bezpieczna opcja, która pozwoli ograniczyć bezpośredni kontakt między użytkownikami i jednocześnie nie obciąży budżetu – tłumaczy Agnieszka Dąbrowska, program manager w OLX. Usługa Przesyłki OLX jest dostępna od marca, a jej partnerem jest platforma wysyłkowa sendit.pl.

W jej ramach kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, sprzedający wysyła paczkę, a po jej odbiorze środki są wypłacane na konto sprzedającego. Jak to działa krok po kroku? 1. Sprzedający dodaje opcję przesyłki na OLX,2. Kupujący wysyła prośbę zakupu i wpłaca określoną kwotę,3. Sprzedający akceptuje sprzedaż, przechodzi weryfikację i wysyła paczkę,4.

Kupujący odbiera paczkę, 5. Sprzedający otrzymuje pieniądze. : Przesyłki z OLX tylko za 1 zł

Co jesli sprzedawca nie potwierdził sprzedazy na OLX?

Sprzedający ma 24 h na potwierdzenie sprzedaży przedmiotu oraz kolejne 72 h na jego wysłanie. Jeżeli ten czas minie, a status Twojej przesyłki nie zmieni się, to w ciągu 7 dni roboczych zwrócimy wpłaconą przez Ciebie kwotę na rachunek bankowy, z którego opłacony był zakup.

Jak zmienić dane do przesyłki OLX?

Jeśli dane na już wygenerowanej etykiecie są nieprawidłowe, konieczne będzie anulowanie przesyłki. Nie ma możliwości zmiany danych na etykiecie samodzielnie, ponieważ wysłanie paczki będzie niemożliwe. Aby anulować sprzedaż z Przesyłką OLX, kliknij tutaj lub napisz do nas.

Jak zmienić treść ogłoszenia na OLX?

Jeśli uważasz, że Twoja oferta powinna znaleźć się w innej kategorii, zweryfikuj kategorię tutaj. Jeżeli nie masz pewności, którą kategorię wybrać lub chcesz dokonać jej zmiany, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Kto płaci za przesyłkę w OLX?

Gdy otrzymasz powiadomienie, że ktoś kupił Twój przedmiot, przejdź do zakładki Twoje Przesyłki / Sprzedajesz i potwierdź sprzedaż towaru w ciągu 24 h ( Kupujący już zapłacił za przedmiot i koszty przesyłki – pieniądze otrzymasz, gdy Kupujący odbierze paczkę i potwierdzi, że zamówienie jest OK.