Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony

Po jakim czasie jest nowa strona www widoczna w Google?

Wyświetlanie w wynikach wyszukiwania w Google jest możliwe, dopiero wtedy, gdy roboty wyszukiwarki trafią na Twoją stornę. Czasem może to długo trwać, dlatego istnieje możliwość dodania strony do Google we własnym zakresie. Zobacz jak samodzielnie zindeksować witrynę. 9 miesięcy temu 4-5 min. czytania Czego się dowiesz z tego artykułu?

Dlaczego Twoja strona nie pojawia się w Google od razu?Jak przyspieszyć proces dodawania strony do Google?Ile trwa indeksowanie strony w Google?Dlaczego Google może nie indeksować Twojej strony?

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google? Codziennie użytkownicy publikują tysiące strony internetowych. Każda z nich może mieć jakąś wartość, dlatego Google chce dodać wszystkie z nich do swojego zbioru. Proces ten jest automatyczny i przy domyślnych ustawieniach indeksowania, Google prędzej czy później doda Twoją stronę do swojego indeksu.

Jak dodac stronę do wyszukiwania Google?

Sposób I: dodaj stronę do Google przy pomocy narzędzia do zgłaszania nowych witryn – Narzędzie do zgłaszania stron do Google znajdziesz pod adresem https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url, W pierwszej kolejności zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego konta Google. Po zalogowaniu pojawi się formularz umożliwiający Ci dodanie strony do wyszukiwarki. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Formularz dodawania strony do Google. Źródło: google.com. W polu „Adres URL” wpisz adres swojej witryny, a następnie zaznacz: „Nie jestem robotem”. Po wysłaniu żądania, otrzymasz komunikat o jego odebraniu. Komunikat Google. Źródło: google.com. Za pośrednictwem tej metody dodawanie strony do Google dochodzi w oparciu o podany adres URL. Jest to szybki sposób na poinformowanie Google o nowej stronie, jednak w przypadku dużych serwisów niektóre podstrony mogą się nie zaindeksować.

Dlaczego Google nie wyszukuje mojej strony na Facebooku?

FAQ – 1. Dlaczego Google nie widzi mojej strony zaraz po jej utworzeniu? Najprawdopodobniej Google nie wie, że Twoja witryna istnieje. Aby zaindeksować nową stronę internetową, wyszukiwarka Google potrzebuje nawet kilku dni. Mapa witryny może przyspieszyć cały proces – wystarczy, że prześlesz ją przez Google Search Console.2.

 • Dlaczego Google nie widzi mojej strony, chociaż stosuję słowa kluczowe? Słowa kluczowe są ważne w rankowaniu, ale niektóre z nich są bardzo konkurencyjne, trzeba je więc dobierać na podstawie wnikliwej analizy oraz na podstawie opracowanej strategii pozycjonowania.
 • Podobne strony w Google, czyli Twoi rywale, zapewne korzystają z tych samych słów kluczowych.

Zamiast fraz o długości 1-2 słów, zastosuj frazy kluczowe long tailg, co poprawi widoczność Twojej strony www dla użytkowników sieci w rankingu wyszukiwania na mniej konkurencyjne, ale bardziej konwertujące hasła.3. Czemu Google nie widzi mojej strony wzorowanej na stronie konkurencji? Jeśli zbyt mocno wzorujesz się na stronie internetowej Twoich rywali, na przykład poprzez kopiowanie treści, Twoja witryna ma szansę spaść w wynikach wyszukiwania.

Ile trwa pozycjonowanie w Google?

2.2 Indeksowanie Google – ile trwa? – Niezmiernie istotne jest zrozumienie, że przed ich odzwierciedleniem w wynikach Google musi dokonać swego rodzaju akceptacji zmian wprowadzonych na stronie, Nie chodzi tutaj o weryfikację czy są to poprawne modyfikacje, a tylko o odnotowanie, że zostały wdrożone i niezbędne jest uaktualnienie wyników wyszukiwania.

Tłumacząc prościej: kluczową rolę w osiągnięciu wyników odgrywa indeksowanie Google, Ile trwa indeksowanie Google? Może zająć od zaledwie 24 godzin od nawet kilku miesięcy! Niestety wpływa to również na czas oczekiwania na efekty, o czym należy pamiętać podczas samodzielnej weryfikacji skutków pozycjonowania.

Warto zapytać specjalistę SEO czy strona została już przeindeksowana, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, bądź sprawdzić według instrukcji przedstawionej na naszym blogu SEO wyjaśniającym m.in. ile trwa indeksowanie,

Ile trwa stworzenie strony internetowej?

Ile trwa stworzenie strony internetowej? Wszystko zależeć będzie od tego, jaka to będzie strona. Dla prostej strony firmowej będzie to około tygodnia, dla rozbudowanego serwisu może ten czas przedłużyć się do 2-3 miesięcy. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i bardzo trudno jest z góry określić „jak długo” to potrwa.

Myślę, że w większości przypadków bezpiecznym określeniem terminu realizacji będzie przyjęcie okresu do 1 miesiąca od akceptacji projektu do pełnej funkcjonalności serwisu. Jak zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, tworzenie strony jest procesem twórczym i często najwięcej czasu pochłania dopieszczenie szczegółów.

Sam proces uruchomienia mechanizmu zwanego stroną internetową nie zajmuje aż tyle czasu. Więcej będzie wymagało dostosowanie strony do Twoich wymagań oraz ewentualne udoskonalenia, które będą wynikiem pomysłów pojawiających się już po fizycznym powołaniu do życia Twojej strony.

Więcej informacji o procesie tworzenia strony oraz o zmiennych mających wpływ na jego długość, znajdziesz czytając wpis z tego linku. Powołać do życia stronę www jest stosunkowo łatwo. Potem jednak zaczynają się prace związane z jej dostosowaniem do wymagań klienta, modyfikowanie wyglądu, testowanie różnych wariantów układu strony, fontów czy innych elementów wpływających na jej aspekt wizualny.

Te prace stosunkowo łatwo sobie wyobrazić, bo każda zmiana czy modyfikacja jest od razu zauważalna.

See also:  Dlaczego OgRek Jest Gorzki

Jak zaindeksować stronę?

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google – Tutorial Google Search Console Cześć! W dzisiejszym materiale opowiem o tym, jak dodać stronę do wyszukiwarki Google a właściwie co zrobić, aby strona pojawiła się w indeksie i wyświetlała w wynikach wyszukiwania.

 1. Skorzystamy z dawnych Narzędzi dla Webmasterów, które obecnie nazywają się Google Search Console,
 2. Ale po co to w ogóle robić? Jeżeli stworzyliście nową stronę internetową, to musi minąć trochę czasu, zanim Google ją zauważy.
 3. Jest kilka metod podejścia do tego tematu.
 4. Możemy czekać i nic nie robić.
 5. Możemy również przyspieszyć indeksację strony, pozyskując do niej linki, lub możemy właśnie skorzystać z Google Search Console (GSC).

Jeżeli interesują Was inne metody lub zagadnienia bardziej zaawansowane z tematu indeksowania stron w Google, to zachęcam do przeczytania jednego z innych moich artykułów –, Google Search Console to darmowe narzędzie udostępnione przez firmę Google, z którego może korzystać każdy.

 • Narzędzie pozwala na monitorowanie strony, jej kondycji, widoczności, błędów, linków przychodzących itd.
 • Zatem jest bardzo przydatne nie tylko przy uruchamianiu nowej strony.
 • Jeżeli jeszcze nie korzystacie z Search Console, to na pewno warto dodać tam swoją domenę.
 • Żeby swobodnie korzystać z usług Google, takich jak właśnie Search Console czy Google Analytics należy mieć założone konto Google.

Możemy wykorzystać do tego np. dane konta pocztowego na Gmail’u, jeżeli takie już posiadamy. Ok, po tym nieco przydługim wstępie przechodzimy do akcji. Otwieramy przeglądarkę internetową, wchodzimy w Google, wpisujemy „Google Search Console”, klikamy w pierwszy wynik. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Mamy do wyboru dwie możliwości: domena lub prefiks adresu URL. W zależności od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, będziemy mieli różne możliwości weryfikacji tego, że jesteśmy właścicielami tej domeny. Żeby podpiąć domenę do narzędzi Google Search Console, musimy być jej właścicielami.

 • Jeżeli zdecydujemy się na podpięcie domeny, czyli tego pierwszego rozwiązania – wszystkich możliwości adresów URL, subdomen itd.
 • Jedyną możliwością weryfikacji będzie weryfikacja poprzez DNS’y.
 • Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na drugie rozwiązanie, czyli prefiks adresu URL, czyli zweryfikowanie konkretnej wersji adresu URL naszej strony internetowej, np.

z adresem „www”, „bez www”, z „http” czy „https” to będziemy mieli tych możliwości weryfikacji zdecydowanie więcej. Jako że chcę je pokazać, to zdecydujemy się, na potrzeby tego materiału, na weryfikację korzystając z tej drugiej metody. Na potrzeby video stworzyłem taką stronę – domenabardzotestowa.co.pl, gdzie zainstalowałem po prostu WordPress’a. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony W tym przypadku wybieram plik HTML. Klikam i pobieram plik. Teraz trzeba umieścić go na serwerze. Aby to zrobić, najlepiej skorzystać z klienta FTP, czyli programu komputerowego, który umożliwia połączenie się z serwerem i umieszczaniem na nim plików. Ja korzystam z klienta o nazwie FileZilla. W programie należy wpisać nazwę serwera, nazwę użytkownika oraz hasło i połączyć się z serwerem. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Jestem już połączony, szukam domen – plik „domains”, wybieram „domenabardzotestowa.co.pl”, czyli tę, którą chcemy dodać do GSC, następnie „public_html” i w tym miejscu dodaję plik weryfikujący mnie jako właściciela domeny. Możemy sprawdzić, czy plik został poprawnie umieszczony na serwerze.

See also:  Dlaczego Pistacje S Drogie

Plik weryfikacyjny powinien znajdować się pod adresem: domenabardzotestowa.co.pl/adres-pliku-weryfikacyjnego.html. Wystarczy skopiować adres pliku i sprawdzić, czy wyświetla się pod nim komunikat Google: „google-site-verification: nazwa-twojego-pliku.html”. Jeżeli wszystko się zgadza, wracam do GSC i klikam „weryfikuj”.

Powinien wyświetlić się komunikat „Własność zweryfikowana”. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Po przejściu do usługi zobaczymy, na ten moment, brak danych. Dane pojawią się dopiero po jakimś czasie. Czasami jest to kilka dni, czasami jeden dzień. W moim przypadku jest to domena bez żadnej historii, dopiero co utworzona na potrzeby tego materiału, także zbyt wielu danych się tutaj nie spodziewam.

W Google Search Console, z czasem pojawiać się będą różnego rodzaju wykresy i informacje odnośnie stanu podpiętej witryny. Z lewej strony znajduje się menu, gdzie znajdziemy adres podpiętej strony internetowej i mamy opcję „+ Dodaj usługę”. Możemy w ten sposób dodawać kolejne rozszerzenia naszej domeny, np.

z „https” w adresie. Dobrą praktyką jest dodanie wszystkich opcji, tj. „z www”, „bez www” z „http” i „https” (jeżeli mamy certyfikat SSL). Zatem ja powinienem podpiąć: http://domenabardzotestowa.co.pl/ http://www.domenabardzotestowa.co.pl/ https://domenabardzotestowa.co.pl/ https://www.domenabardzotestowa.co.pl/ Po kliknięciu „+Dodaj usługę” wyświetli się takie samo okno jak na początku, gdy mieliśmy opcję podpięcia domeny jako całości lub prefiks adresu URL.

 • Wszystko odbywa się analogicznie jak wcześniej, z tą różnicą, że już nie musimy weryfikować siebie jako właścicieli.
 • W końcu plik został już dodany.
 • Założyliśmy konto w Google Search Console po to, aby wspomóc zaindeksowanie naszej strony w wyszukiwarce Google.
 • W tym materiale to było naszym głównym celem.

Zacznijmy zatem od sprawdzenia, czy nasza strona jest już w ogóle zaindeksowana w Google. Jest na to bardzo prosty sposób: wystarczy przejść do wyszukiwarki Google i skorzystać z komendy „site:”. Po dwukropku, bez odstępu, wpisujemy adres domeny, którą sprawdzamy.

Co możemy z tym zrobić? Po pierwsze – kopiujemy adres URL naszej strony i wklejamy go w pasku w Google Search Console:

Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Wyskoczy nam informacja „Adres URL nie znajduje się w Google” (oczywiście jeżeli adres nie jest już zaindeksowany). Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Klikamy zatem „Poproś o zaindeksowanie”. Chwilę to potrwa. Czasami trzeba poczekać około minuty, aż Google Search Console to sobie przetrawi. Po chwili wyświetli się komunikat „Przesłano prośbę o zaindeksowanie”. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Klikamy ok i wiemy już, że nasza strona została przesłana do Google z prośbą o zaindeksowanie. Druga bardzo ważna rzecz to mapa witryny, która również bardzo wspomaga indeksowanie całej struktury naszego serwisu. Dobrze jest taką mapę witryny utworzyć, dodać do strony i wgrać w Google Search Console. Jak to zrobić? Jeżeli posiadamy niewielki serwis, jak np. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Następnie klikamy „view sitemap details” i pobieramy wygenerowaną mapę strony w formacie XML. Mapę musimy wgrać na serwer analogicznie do pliku weryfikującego nas jako właścicieli domeny, którą podpinaliśmy do Google Search Console. Najczęściej ścieżka do mapy będzie wyglądać następująco: nazwadomeny.pl/sitemap.xml. Dlaczego Google Nie Wyszukuje Mojej Strony Jak widać, mapa została wygenerowana i dodana poprawnie. Dobrze jest zawsze sprawdzić, czy znajdują się tutaj najważniejsze adresy URL, na których nam zależy. A także czy nie ma tutaj adresów, których nie chcemy indeksować i wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Jeżeli nie chcemy, aby jakieś podstrony pojawiały się w wynikach wyszukiwania, dopilnujmy aby nie było ich również w mapie witryny. W moim przypadku wszystko działa, więc muszę dodać adres mapy do Google Search Console. W tym celu przechodzę do „Indeks” -> „Mapy witryn” (menu z lewej strony) i wklejam adres do mapy strony wgranej na serwer, a następnie wybieram „Prześlij”. Po chwili wyskoczy komunikat „Mapa witryny została przesłana pomyślnie” i pojawi się tabelka z danymi, gdzie zobaczymy datę przesłania, ostatniego odczytu, a także ilość wykrytych adresów URL. Wracając jeszcze do tematu indeksowania konkretnych podstron w Google, jak zrobiliśmy to na początku, gdy korzystaliśmy z funkcji „Poproś o zaindeksowanie”, możemy w ten sposób oczywiście przesyłać inne adresy podstron, nie tylko stronę główną. Warto z tego korzystać po dodaniu nowych podstron w serwisie, np. produktów w sklepie internetowym czy nowego wpisu na blogu, aby przyspieszyć jego indeksację w Google.Jeżeli chodzi o mapy strony, to możecie skorzystać z wielu dostępnych narzędzi i wygenerować mapy na wiele różnych sposobów (ten temat zasługuje na osobny wpis). W przypadku rozbudowanych stron internetowych może zaistnieć konieczność skorzystania z jakiegoś płatnego rozwiązania. W przypadku stron na WordPress’ie można skorzystać z wtyczek np. Yoast SEO, która ma wbudowaną opcję generowania mapy strony. Na dzisiaj to tyle, mam nadzieję, że materiał będzie przydatny! : Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google – Tutorial Google Search Console

See also:  Dlaczego Kogut Pieje

Jak szybko zaindeksować stronę w Google?

Zaplanuj strukturę silnych linków wewnętrznych i zadbaj o indeksowanie strony internetowej – Indeksacja Twojej witryny odbywa się dzięki powiązaniom pomiędzy adresami URL na Twojej stronie. Dlatego też problemy z indeksacją mogą wynikać z niewielkiej liczby linków wewnętrznych,

Jeśli struktura linków wewnątrz witryny jest ograniczona, algorytmy Google nie są w stanie się po niej poruszać i zapisać na swoich serwerach istniejących danych. Dlatego też powinieneś odpowiednio zaplanować strukturę linków wewnętrznych i zawrzeć je na istotnych dla Ciebie stronach. Takie strony mogą być częściej i szybciej indeksowane przez Google niż te mniej istotne.

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze podstrony swojej witrynie pod względem linków i ich mocy, przejdź do raportu Site Explorer w Ahrefs. Lista najlepszych podstron pod względem profilu linkowego w narzędziu Ahrefs W jakich miejscach warto umieścić linki wewnętrzne?

Na stronach kategorii i produktów w sklepie internetowym. We wpisach blogowych (linki do innych blogów, powiązanych tematycznie). Na podstronach dotyczących poszczególnych usług (np. do stron-rodziców oraz dzieci).

Jeśli chcesz przyspieszyć proces, możesz poprosić Google o ponowne zaindeksowanie witryny po dodaniu nowych linków, Wystarczy wkleić URL w Google Search Console i kliknąć w button „Poproś o zaindeksowanie”. Przykład linkowania wewnętrznego na blogu agencji widoczni

Jak zgłosić stronę w Google?

Formularze Google – Aby zgłosić naruszenie zasad:

 1. U dołu formularza kliknij Zgłoś nadużycie,
 2. Wybierz rodzaj nadużycia wykrytego w formularzu.
 3. Kliknij Prześlij zgłoszenie nadużycia,

Witryny Google Dysk Google Możesz zgłaszać PDF-y, zdjęcia i inne treści przechowywane na Dysku Google. Aby zgłosić naruszenie zasad:

 1. Na komputerze otwórz drive.google.com,
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz zgłosić.
 3. Kliknij Zgłoś lub zablokuj > Zgłoś,
 4. Wybierz rodzaj nadużycia wykrytego w pliku. Każdy rodzaj nadużycia ma opis, który pomaga określić, czy w pliku doszło do naruszenia naszych zasad.
 5. Kliknij Prześlij zgłoszenie nadużycia,

Zgłoszenie nie gwarantuje jednak usunięcia pliku ani żadnych innych działań ze strony Google. Treści, z którymi się nie zgadzasz lub które wydają się niewłaściwe, nie zawsze naruszają Warunki korzystania z usług i zasady programu.

Dlaczego Google blokuje strony?

Dlaczego google chrome blokuje strony? Google Chrome jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Jest to przeglądarka, która jest szybka, wygodna i bezpieczna. Jednak czasami Google Chrome może blokować dostęp do niektórych stron internetowych.

Jak uzyskać dostęp do strony internetowej?

Który sposób jest najlepszy? – Każda z przedstawionych przez nas metod ma swoje wady i zalety. Warto zwrócić również uwagę na kompatybilność – nie każde urządzenie pozwoli na przeglądanie internetu z wykorzystaniem VPN lub zmienionego serwera proxy. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie dostępu do zabezpieczonych i ukrytych stron internetowych jest wybranie płatnego klienta VPN,

Dlaczego w Google Chrome nie działają strony?

macOS –

 1. Naciśnij ⌘ + Option + Esc,
 2. Znajdź pozycję „Google Chrome”.
 3. Kliknij ją, a następnie kliknij Wymuś koniec,

Przyczyną problemów z Chrome mogą być aktualnie uruchomione programy lub procesy. Uruchom ponownie komputer i zobacz, czy to pomoże. Nadal nie działa? Włącz, by dowiedzieć się więcej. Następnie wyszukaj inne podobne problemy lub zadaj pytanie na, : Co zrobić, gdy Chrome się wyłącza lub nie chce się uruchomić