Debutir Dlaczego Si Tyje

Debutir Dlaczego Si Tyje

Czy po Debutir się tyje?

Przy zastosowaniu pełnowartościowej diety o bilansie kalorycznym odpowiednim dla prowadzonego trybu życia Debutir nie doprowadzi jednak do przyrostu tkanki tłuszczowej.

Czy Debutir ma skutki uboczne?

Zaparcia, wzdęcia, przewlekłe bóle brzucha. choroby zapalne błony śluzowej żołądka i jelit, np.

Ile czasu można brac Debutir?

Debutir – sposób użycia: – Dorośli: doustnie 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. Dzieci powyżej 7. roku życia: doustnie 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni.

Kiedy zaczyna działać Debutir?

Może być stosowany zarówno w leczeniu biegunki ostrej, jak i biegunki przewlekłej. Lek Stoperan zaczyna działać po 1-3 godzinach od zażycia kapsułki.

Czy Debutir jest dobry na jelita?

Działanie – Maślan sodu – nowość w postępowaniu dietetycznym przy chorobach jelit. Składnik ten odżywia błonę śluzową, poprawia pracę układu pokarmowego, chroni ściany jelit i sprzyja ich prawidłowej perystaltyce. Dzięki temu wspomaga leczenie zespołu jelita nadwrażliwego, chorób zapalnych, zaparć, zaburzeń w składzie mikroflory oraz choroby uchyłku jelita grubego.

W Debutirze wykorzystano też innowacyjną metodę mikrootoczkowania (technologia MSB: Microencapsulated Sodium Butyrate). Zapewnia ona rozprowadzenie aktywnego składnika wzdłuż całego przewodu pokarmowego, ze szczególnym uwzględnieniem jelit. Zapobiega to całkowitemu wykorzystaniu preparatu jedynie w górnym odcinku przewodu.

Debutir może być stosowany łącznie z doraźnymi środkami na zaparcia już od początku terapii.

Co powoduje maślan sodu?

Działanie maślanu sodu – Maślan sodu wykazuje głównie działanie przeciwzapalne. Proces przeciwzapalny polega na hamowaniu aktywności mediatorów zapalnych w nabłonku jelitowym, a więc inhibicji aktywacji NFκB makrofagów, które są najważniejszym źródłem cytokin w przebiegu procesu zapalnego nieswoistych chorób zapalnych jelit,

 1. Substancja ta wykazuje zdolność do redukcji sekrecji IL-8, przyczyniając się tym samym do blokowania przeciwzapalnej kaskady cytokin na poziomie lokalnym.
 2. Maślan sodu wywiera efekt troficzny, przyspiesza gojenie oraz regenerację jelitową.
 3. Do jego funkcji należy hamowanie aktywności deacetylazy histonowej (HDAC), czyli enzymu który upakowuje cząsteczki DNA w ciasne, zwarte struktury i zapobiega jego ekspresji.

Wykazuje również działanie stymulujące biosyntezę śluzu błony śluzowej nabłonka jelitowego. Ponadto jego obecność w świetle jelita pozwala na utrzymanie prawidłowego pH, tym samym zabezpieczając układ pokarmowy przed inwazją mikroorganizmów.

Kto powinien brac maślan sodu?

Maślan sodu (kwas masłowy) – co to jest, działanie, dawkowanie Maślan sodu jest substancją naturalnie wytwarzaną w jelitach w wyniku procesu fermentacji bakteryjnej niestrawionych węglowodanów, np. błonnika pokarmowego. Suplementacja maślanu sodu jest szczególnie wskazana w chorobach przewodu pokarmowego, takich jak zespół jelita nadwrażliwego (IBS) i zaburzenia mikrobioty jelitowej.

Czy Debutir dziala na zaparcia?

Polecam kapsułki Debutir. To preparat, który wspomaga prawidłowe działanie układu pokarmowego, między innymi zapobiega wzdęciom i zaparciom.

Czy maślan sodu pomaga w odchudzaniu?

Maślan sodu to naturalny związek wykazujący szerokie zastosowanie kliniczne. Znany jest głównie ze swoich właściwości regulujących funkcjonowanie układu pokarmowego i wspierających pracę jelit. Ale nie tylko. Pomaga również w redukcji tkanki tłuszczowej.

Czy Debutir jest na jelito drażliwe?

Zdjęcie ma charakter poglądowy. Opis Wskazania do stosowania: Chorobach jelita grubego przebiegajacych ze zmianami zanikowymi w obrebie błony śluzowej Zespole jelita nadwrażliwego (IBS) Zaburzeniach wchłaniania, prowadzących do niedoboru składników odżywczych, utraty masy ciała lub nieprawidłowego wzrastania u dzieci Zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, dyspepsja, biegunki, Niedoborach pokarmowych (niedostateczna podaż błonnika pokarmowego, dieta ubogoresztkowa) Zaburzeniach flory jelitowej, m.in.

Po długotrwałej antybiotykoterapii, w przebiegu niektórych chorób przewlekłych (choroby trzustki, wątroby, nerek). Dawkowanie Dorośli: doustnie 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. Dzieci powyżej 7. roku życia: doustnie 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem.

Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni. Kapsułkę należy połknąć w całości (bez rozgryzania i wysypywania zawartości), popijając letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku. Działanie Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka przewodu pokarmowego.

Zastosowanie nowoczesnej technologii mikrogranulek, w przeciwieństwie do standardowych form kwasu masłowego zabezpiecza przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego i pozwala na dostarczenie kwasu masłowego do jelita cienkiego i grubego. Zdecydowana większość mikrogranulek przechodzi z treścią pokarmową do jelita cienkiego i dalej do grubego, gdzie mikrogranulki uwalniane są kolejne ilości maślanu sodu.

Skład mikrogranulki jest tak dobrany, aby proces uwalniania maślanu sodu odbywał się na całej długości jelita cienkiego i grubego. Skład Debutir jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kapsułek, zawierających mikrootoczkowaną sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu). Co to jest kwas masłowy i dlaczego jest ważny u osób z zaburzeniami jelitowymi? Kwas masłowy jest produkowany naturalnie w organizmie w jelicie grubym. Kwas masłowy odżywia i wspomaga regenerację jelit. W badaniach klinicznych wykazano, że u pacjentów z zespołem jelita nadwrażliwego (z biegunką) stężenie kwasu masłowego jest znacząco obniżone i uzasadniona jest suplementacja kwasem masłowym. Odżywia jelita Wspomaga ich regenerację Przywraca równowagę w jelitach

Dawkowanie u osób dorosłych: 1 kapsułka 2 razy dziennie Możliwość stosowania u dzieci pow.7 r.ż. Dawkowanie u dzieci: 1 kapsułka raz dziennie

W badaniach wykazano, że włączenie na 3 miesiące mikrootoczkowanego maślanu sodu u osób z zespołem jelita nadwrażliwego przyczyniło się do znaczącej poprawy jakości życia, oraz zmniejszenia częstości i nasilenia objawów. 4,7/5

polecany przez lekarzy Gastrologów 2 skuteczny wydajny

*W oparciu o dane z serwisu Ceneo.pl, średnia z 141 opinii użytkowników z dnia 14.02.2022 ** Patent PL233287 1. Banasiewicz T i wsp. Kliniczne aspekty zastosowania kwasu masłowego w postępowaniu dietetycznym w chorobach jelit. Prz. Gastroenterol.2010; 5(6):329-334.2. Dane IQVIA (1.2022) PRODUCENT Zakłady Farmaceutyczne „POLPHARMA” S.A. ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Czy maślan sodu podnosi cholesterol?

Maślan sodu – działanie, wskazania, przeciwwskazania. Kiedy brać maślan sodu? Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Maślan sodu to sól kwasu masłowego, a dokładniej krótkołańcuchowy, stanowiący główne źródło energii dla komórek nabłonka jelit, czyli kolonocytów. Maślan sodu powstaje w podczas rozkładu pokarmowego, dzieje się to dzięki działaniu bakterii jelitowych. Charakterystyczną cechą maślanu sodu jest jego działanie przeciwzapalne.

W procesie przeciwzapalnym więc inhibicja aktywacji NFκB jest hamowana (to one są uważane za najważniejsze źródło w przebiegu procesu zapalnego nieswoistych chorób zapalnych jelit), a maślan sodu wykazuje zdolność do redukcji sekrecji IL-8, przyczyniając się tym samym do blokowania przeciwzapalnej kaskady cytokin na poziomie lokalnym.

Co więcej, maślan sodu przyspiesza gojenie oraz regenerację jelitową, hamuje aktywność deacetylazy histonowej (HDAC), czyli enzymu upakowującego cząsteczki DNA w ciasne struktury i zapobiega jego ekspresji. Dodatkowo maślan sodu stymuluje biosyntezę śluzu błony śluzowej nabłonka jelitowego. To maślan sodu odpowiada za utrzymanie prawidłowego pH, tym samym zabezpieczając układ pokarmowy przed inwazją mikroorganizmów.

Zobacz też: Dalsza część artykułu pod materiałem wideo. Kilka badań wykazało, że maślan sodu wpływa korzystnie na zdrowie naszych jelit, jednak wciąż nie do końca wiadomo, jak substancja ta działa w przypadku ludzi i jak duże korzyści niesie ze sobą jej stosowanie.

Istnieją badania, których wyniki sugerują, że przyjmowanie suplementów maślanu sodu może być potencjalnie stosowane w leczeniu i, W jednym z takich badań, opublikowanych w 2013 r. na łamach naukowego czasopisma „Colorectal Disease”, udział wzięło 66 osób chorujących na zespół jelita drażliwego. Pacjenci przyjmowali dziennie 300 miligramów (mg) maślanu sodu lub placebo.

Po 4 tygodniach uczestnicy z grupy przyjmującej maślan sodu zgłaszali znacznie mniejszy, Z kolei w innym badaniu, opublikowanym w 2005 r. w „Alimentary Pharmacology & Therapeutics”, 13 pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna otrzymywało maślan sodu przez 8 tygodni.

 • Okazało się, że pod koniec 8-tygodniowego leczenia u 9 z 13 uczestników objawy uległy poprawie.
 • Badania sugerują także pozytywne działanie maślanu sodu w przypadku zapobiegania lub leczenia raka okrężnicy.
 • W jednym badaniu, opublikowanym w 2016 r.
 • Na łamach naukowego czasopisma „PLoS One”, maślan sodu blokował wzrost komórek,
See also:  Dlaczego Dziecko Ulewa

Co więcej, to samo badanie wykazało również, że maślan sodu zwiększa szybkość śmierci komórek. Dzięki temu badacze doszli do wniosku, że większe spożycie błonnika pokarmowego, które może zwiększyć ilość maślanu sodu wytwarzanego w jelitach, może pomóc zmniejszyć ryzyko raka okrężnicy.

Według badania opublikowanego w 2014 r. na łamach medycznego czasopisma „Gut”, ma związek z niską ilością bakterii wytwarzających maślan sodu w jelitach. Badania na zwierzętach, opublikowane rok później w kolejnym naukowym magazynie „Adipocyte” wykazały, że zwiększenie spożycia błonnika pokarmowego może poprawić wrażliwość na i zmniejszyć ryzyko,

Należy jednak pamiętać, że brakuje obecnie wystarczającej ilości dowodów mogących potwierdzić, że zwiększenie ilości maślanu sodu u ludzi ma taki sam wpływ na wrażliwość na insulinę. Badacze doszli do wniosku, że maślan sodu może chronić i poprawiać jego zdolność adaptacji.

Badania opublikowane w 2019 r. w naukowym czasopiśmie „Frontiers in Neurology” sugerują, że maślan sodu może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu, i innych chorób, które wpływają na mózg, takich jak i, Z kolei inne badanie z tego samego roku wykazało, że myszy i szczury, które otrzymały maślan sodu, miały dłuższą bez szybkich ruchów gałek ocznych (NREM), bo aż cztery godziny po leczeniu.

Należy dodać, że faza NREM obejmuje ważne fazy snu dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Istnieją również inne badania sugerujące, maślan może pomóc chronić organizm przed powszechnymi, Dzięki temu maślan może zmniejszyć ryzyko pojawienia się tętnic,, wysokiego ciśnienia krwi lub udaru mózgu.

Istnieją pewne przeciwwskazania co do przyjmowania maślanu sodu w postaci suplementów diety. W badaniu przeprowadzonym na zwierzętach, opublikowanym w 2017 r. na łamach medycznego czasopisma „Oncotarget” wykazano, że podawanie maślanu sodu ciężarnym i karmiącym szczurom prowadziło do i zwiększonego magazynowania tłuszczu u ich potomstwa.

Chociaż brakuje odpowiednich badań na ludziach, to kobiety będą w ciąży lub, przed przyjmowaniem maślanu sodu, powinny skonsultować się z lekarzem. Niewielkie ilości maślanu sodu można znaleźć w pełnotłustych produktach mlecznych, takich jak:, ser, ghee, mleko.

Należy jednak uważać, ponieważ wspomniane produkty są bogate w i, dlatego najlepiej spożywać je z umiarem. Specjaliści radzą by, zamiast skupiać się na źródłach maślanu sodu, zainteresować się jak naturalnie zwiększyć jego produkcję. Maślan sodu powstaje w czasie rozkładu błonnika, dlatego należy zadbać, by tego składnika nie zabrakło w naszej diecie.

Produkty pozytywnie wpływające na produkcję maślanu, czyli bogate w błonniki, to:

 1. owoce (np.,,, kiwi, gruszki, maliny),
 2. warzywa i rośliny strączkowe (np.,,,, ciecierzyca,, zielony, cebula, ),
 3. produkty pełnoziarniste (np. kasza gryczana, kasza jęczmienna, ryż brązowy, pieczywo żytnie).

W tym miejscu warto jednak dodać, że błonnika należy dodawać powoli do swojej diety i pić dużo płynów, aby utrzymać prawidłowe nawodnienie i uniknąć, Częste mogą być problemy z gazami i wzdęciami, ale powinny one ustąpić w ciągu kilku dni. Maślan sodu to jedna z najczęściej spotykanych form suplementu maślanu, który można kupić w większości sklepów ze zdrową żywnością lub online.

Zobacz też: Niski poziom maślanu sodu może występować z kilku powodów. Po pierwsze, gdy nie przyjmuje się wystarczającej ilości pokarmów, które pomagają organizmowi wytwarzać maślan sodu. Po drugie, jeśli spożywa się produkty obniżające poziom wytwarzających maślan sodu w organizmie. Do czegoś takiego prowadzi dieta niskowęglowodanowa lub wysokobiałkowa i/lub tłuszczowa.

Po trzecie, organizm może nie być zdolny do wytwarzania oraz wchłaniania maślanu sodu oraz z powodu działania lub gdy pacjent ma zaburzenia mikrobiomu jelitowego z powodu choroby przewlekłej, takiej jak cukrzyca typu 2. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 • https://www.acs.org/molecule-of-the-week/archive/s/sodium-butyrate.html
 • https://health.clevelandclinic.org/butyrate-benefits/
 • https://www.healthline.com/health/butyric-acid
 • https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/leki/maslan-sodu-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-aa-i38i-APXW-vubr.html

: Maślan sodu – działanie, wskazania, przeciwwskazania. Kiedy brać maślan sodu?

Czy Debutir jest dobry?

Produkt bardzo dobry w leczeniu chorób układu pokarmowego. Polecił go lekarz i sama przekonuję się jak skutecznie działa. Polecam wszystkim mającym tego rodzaju problemy. Jak dla mnie rewelacja.

Czy Debutir jest lekiem?

Debutir Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność. Według ulotki dla pacjenta Debutir należy do grupy produktów określanych jako żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

 1. Chodzi o preparaty przeznaczone dla osób, które ze względu na pewne choroby, nie mogą dostarczyć organizmowi pełnego, często zwiększonego zapotrzebowania żywieniowego, bazując na tradycyjnej diecie.
 2. Debutiru nie można jednak traktować jako całkowitego zamiennika diety, ale jako produkt wspomagający dietę specjalistyczną.

Jedno opakowanie Debutiru składa się z 60 kapsułek – łącznie 36,12 g. Preparat dostępny jest w aptekach bez recepty. Producent Debutiru to Polpharma S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Substancją aktywną jest maślan sodu a także całkowicie uwodorniony olej palmowy,

Maślan sodu ma postać mikrogranulek. Taka forma pozwala na dostarczenie leku do jelita cienkiego i jelita grubego. Lek przechodzi przez górną część układu pokarmowego w niezmienionej formie, natomiast na całej długości jelit maślan sodu jest powoli uwalniany. Maślan sodu jest składnikiem charakteryzującym produkt.

Około 80 proc. tej substancji występuje w postaci kwasu masłowego. Niepokój, zwłaszcza rodziców, może wzbudzić obecny w leku olej palmowy. Ma on obecnie złą sławę. Tu trzeba wyjaśnić, iż ten tłuszcz dopiero w procesie częściowego utwardzania zmienia się w szkodliwy tłuszcz trans.

 1. hydroksypropylometyloceluloza – substancja otoczki kapsułki,
 2. alginian sodu – substancja zagęszczająca,
 3. dwutlenek tytanu – barwnik,
 4. monoglicerydy i diglicerydy kwasów tłuszczowych – emulgatory.

Wartość energetyczna 1 kapsułki to 1,71 kcal. Jeśli chodzi o wartościach odżywcze, jedna tabletka Debutiru zawiera:

 1. 0,14 g tłuszczów (kwasów tłuszczowych nasyconych),
 2. 0,05 g (w tym 0 g cukrów),
 3. 0,07 g soli.

Dowiedz się też: Debutir to produkt dla osób, u których wykryto pewne choroby i dolegliwości związane z układem pokarmowym. Produkt zaleca lekarz. Debutir należy stosować według wytycznych zapisanych w ulotce albo zaleceń lekarza specjalisty. Od jakiego wieku Debutir może być przyjmowany? Według informacji przedstawionej przez producenta produkt można przyjmować już w wieku 7 lat.

 • Oznacza to, że Debutir dla niemowlaka jest nieodpowiednim preparatem.
 • W przypadku potrzeby suplementacji tego typu preparatów na choroby układu pokarmowego u małego dziecka należy skonsultować się z lekarzem, który przepisze preparat przeznaczony dla najmłodszych.
 • Stosowanie produktu Debutir w ciąży lub w okresie karmienia piersią nie jest wykluczone, jednak wcześniej należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Niezbędna jest ocena potencjalnego, indywidualnego zagrożenia wynikającego z zażywania kapsułek w trakcie ciąży. Na co pomaga Debutir? Zalecany jest do postępowania dietetycznego w schorzeniach związanych z układem pokarmowym. Zastosowanie Debutir znajduje przede wszystkim w przypadku:

 1. chorób jelita grubego z towarzyszącym im zanikaniem błony śluzowe,
 2. zaburzeń wchłaniania, co prowadzi do niedoborów pokarmowych, a u dzieci także nieprawidłowego wzrastania,
 3. ,
 4. niedoborów pokarmowych – w przypadku diety ubogoresztkowej czy niedostatecznej ilości dostarczanego błonnika,
 5. zaburzeń flory jelitowej, np. po antybiotykoterapii czy przy chorób nerek, wątroby, trzustki,
 6. zaburzeń pokarmowych: zaleca się Debutir na wzdęcia,, bóle brzucha.

Prawidłowa praca jelit zależy od wielu czynników: perystaltyki jelit, odpowiednio ukrwionej błony śluzowej układu pokarmowego, produkcji określonej ilości śluzu, zachowania ciągłości nabłonka, szybkiej regeneracji nabłonka, występowania naturalnej flory bakteryjnej, a także sprawnego lokalnego układu odpornościowego.

 • Jeśli, któryś z tych czynników zostaje naruszony za sprawą stanu chorobowego, należy zastosować kurację, która pomoże jelitom powrócić do normy.
 • W tym właśnie celu stosuje się Debutir.
 • Debutir ma w swoim składzie kwas masłowy, rodzaj krótkołańcuchowego kwasu tłuszczowego, który jest produkowany drogą fermentacji bakteryjnej,

Proces zachodzi w warunkach fizjologicznych w, Gdy jednak brakuje błonnika, pojawiają się też niedobory kwasu masłowego. Ten z kolei stanowi najważniejszy materiał energetyczny dla nabłonka jelit. Debutir, dostarczając kwasu masłowego, pozwala uzupełnić jego niedobór w jelitach.

 • Dzięki temu zachowana jest prawidłowa ciągłość nabłonka, która blokuje wchłanianie się toksyn i bakterii z treści jelitowej do organizmu.
 • Preparat Debutir swoje właściwości zawdzięcza technologii pozwalającej na otrzymanie mikrogranulatu maślanu sodu.
 • To właśnie taka postać pozwala na uniknięcie wchłonięcia maślanu sodu w górnej partii układu pokarmowego i dotarcie w pełni do jelita cienkiego i okrężnicy, a także zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu naturalnego dla tej substancji.
See also:  Dlaczego SkrzydOkwiat Nie Kwitnie

Jak dawkować Debutir? Ulotka informuje, że dorośli powinni zażywać po jednej kapsułce 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 3 miesięcy, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Dzieciom zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki produktu Debutir dziennie przez co najmniej 6 tygodni, o ile lekarz nie zdecyduje inaczej.

 1. Przeczytaj też: Stosowanie Debutiru ma charakter doustny.
 2. Warto pamiętać, że kapsułek nie można rozgryzać, a także wysypywać ich zawartości.
 3. Przyjmuje się je w całości, popijając wodą.
 4. Nie zaleca się zażywania Debutiru na czczo.
 5. Najlepiej, żeby kapsułki przyjmować w trakcie posiłku.
 6. Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby na negatywne skutki przyjmowania preparatu Debutir z innymi lekami.

Poza tym można stosować Debutir przy antybiotyku i równocześnie z probiotykiem. Produkt Debutir należy zażywać na polecenie i zgodnie z wytycznymi lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Tak jak w przypadku wszystkich leków, również w przypadku Debutiru istnieją sytuacje, w których należy wstrzymać się od przyjmowania leku.

 1. brak objawów i badań potwierdzających u pacjenta określone we wskazaniach do zażywania leku chorób, schorzeń i zaburzeń stanu zdrowia,
 2. nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Debutir,
 3. zaburzenia połykania u dzieci albo sytuacje, w których połykanie tabletek u pacjenta jest z różnych przyczyn utrudnione,
 4. przekroczenie terminu przydatności określonego przez producenta Debutiru na opakowaniu,
 5. jednoczesne spożywanie alkoholu,
 6. przyjmowanie produktu przez dzieci poniżej 7. roku życia.

Debutir należy przechowywać poza zasięgiem dzieci, w suchym miejscu o temperaturze niższej niż 25 st.C. Ważne, żeby chronić produkt przed wilgocią. Nie ma danych mówiących o niepożądanych skutkach zażywania leku Debutir. Jedynie producent przestrzega przed samowolnym zwiększaniem zalecanej dawki.

 1. Intesta (kapsułki) – 60 kapsułek w cenie ok.30 zł
 2. Irbutin (kapsułki) – 60 kapsułek w cenie ok.23 – 25 zł
 3. Butiner 500 (tabletki dojelitowe) – 30 tabletek w cenie ok.32 – 35 zł
 4. Gastrobutin IBS (tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu) – 60 tabletek w cenie ok.18 – 20 zł

Wszystkie wymienione preparaty to zamienniki bez recepty. Debutir kosztuje średnio 22 – 25 zł za 60 tabletek. Pacjenci wskazują na skuteczność leku. Po jakim czasie działa Debutir? Pierwsze efekty można zauważyć już w trzecim tygodniu stosowania. Po 3 miesiącach następuje poprawa stanu zdrowia.

: Debutir

Jaka jest roznica między Debutir a debutir Forte?

Czym się różni Debutir od Debutir Forte? Preparaty Debutir i Debutir Forte różnią się ilością substancji czynnej w jednej kapsułce. Pierwszy zawiera 150 mg maślanu sodu, a drugi – 300 mg.

Jak długo można brać debutir Forte?

Debutir Forte – sposób użycia kapsułek: – Stosować pod nadzorem lekarza. Osoby dorosłe: zaleca się przyjmować po jednej kapsułce dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Preparat zaleca się stosować przynajmniej przez 3 miesiące. Dzieci powyżej 7. roku życia: zaleca się przyjmować po jednej kapsułce dziennie – najlepiej wieczorem.

Czy Debutir jest przeciwzapalny?

Debutir to preparat polecany w postępowaniu dietetycznym u pacjentów z chorobami jelit. Działa protekcyjnie, regenerująco i przeciwzapalnie.

Który maślan sodu najlepszy?

Maślan sodu – na co warto ją stosować? – Maślan sodu skutecznie oddziałuje na kilka obszarów, zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Jeśli będzie regularnie spożywany, wówczas wpływa pozytywnie na samopoczucie i może usprawnić pracę naszego ciała.

 1. Wcześniej wspomniany kwas jest idealny w przypadku komplikacji ze strony układu trawiennego.
 2. Niestety mogą się one przytrafić właściwie każdemu, w każdej chwili.
 3. W celu zabezpieczenia się przed biegunką, zaparciami, nudnościami, należy zwrócić uwagę na kwas masłowy, a dokładnie na jego prawidłowy poziom.

Suplement maślan sodu to świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy nasza codzienna dieta nie jest w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na wcześniej wspomniany związek. Niestety zmniejszenie naturalnej produkcji może być spowodowane infekcjami bądź chorobami przewlekłymi.

Tytułowy kwas może mieć bezpośredni wpływ na utratę masy ciała, w przypadku występowania otyłości i cukrzycy. Jeśli suplement zostanie połączony z optymalną i zdrową dietą, a także z aktywnością fizyczną, wówczas możemy liczyć na realne efekty, a dokładnie na spadek wagi. Maślan sodu może być z powodzeniem stosowany przez seniorów i osoby, które prowadzą stresujący tryb życia.

Okazuje się bowiem, że jest to substancja, która wspiera organizm w przypadku występowania chorób neurologicznych. Minimalizowane jest również ryzyko ich wystąpienia. Do pozostałych sytuacji, w których maślan sodu może być stosowany, zaliczamy występowanie następujących chorób: zaburzenia jelit, zaburzenia flory jelitowej, owrzodzenia żołądka, stany zapalne jelit, zakażenia jelit, choroby błony śluzowej.

Czy maślan sodu jest dobry na jelita?

Maślan sodu. Na straży zdrowych jelit! 15.03.2023 4 min. czytania Maślan sodu korzystnie wpływa na działanie przewodu pokarmowego. Specjaliści zalecają stosowanie tej substancji m.in. w chorobach jelit, biegunkach i zaparciach. Czy przyjmowanie maślanu może wpłynąć również na naszą wagę? Odpowiadamy! Maślan sodu jest pod względem chemicznym solą sodową kwasu masłowego. Kwas ten występuje naturalnie w jelicie grubym człowieka i ma dobroczynny wpływ na przewód pokarmowy. Wytwarzają go bakterie jelitowe, m.in. Clostridium spp., Eubacterium spp., Fusobacterium spp., Butyrivibrio spp,

Czy maślan sodu uszczelnia jelita?

Maślan sodu dla zdrowia jelit. Dlaczego warto go przyjmować? Kwas masłowy (nazywany również maślanem i kwasem butanowym) jest krótkołańcuchowym kwasem tłuszczowym (SCFA), który wraz z kwasem octowym i kwasem propionowym jest jednym z najczęściej występujących kwasów tłuszczowych w naszych jelitach.

Maślan sodu jest z kolei solą kwasu butanowego, formą kwasu masłowego w suplementach diety – w tej postaci jest bardziej stabilny i skuteczniej pełni swoje funkcje. Kwas masłowy wytwarzany jest w wyniku bakteryjnej fermentacji błonnika pokarmowego i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i integralności błony śluzowej jelit poprzez regulację równowagi między proliferacją, różnicowaniem i apoptozą komórek nabłonka.

Co ciekawe, tylko 5 proc. wytworzonych w jelitach kwasów tłuszczowych zostaje wydalonych z organizmu – pozostałe 95 proc. wykorzystywane przez komórki nabłonka jelitowego. Kwas masłowy dobrze znany jest również ze swoich właściwości wspomagających trawienie, redukujących stany zapalne i zmniejszających ryzyko chorób układu pokarmowego.

Co niezwykle istotne, służy jako główne źródło energii dla kolonocytów, komórek wyścielających jelito grubo (zapewnia nawet 70 proc. potrzeb energetycznych) — podczas gdy dla większości komórek naszego ciała głównym źródłem energii jest glukoza, komórki znajdujące się w okrężnicy wykorzystują głównie maślan.

Kwasy tłuszczowe zapewniają bowiem środowisko wolne od tlenu, które wspiera wzrost pożytecznych drobnoustrojów jelitowych i kontroluje stany zapalne w obrębie układu pokarmowego. Maślan sodu warto stosować do postępowania dietetycznego w: Zespole jelita drażliwego (IBS) Maślan sodu, wykazując właściwości przeciwzapalne i regeneracyjne, przynosi ulgę pacjentom cierpiącym na różne choroby jelita grubego.

Badania pokazują, że maślan sodu jest bardzo pomocny w przywracaniu równowagi mikrobiologicznej w środowisku jelitowym, co jest szczególnie ważne zwłaszcza dla osób borykających się m.in. z zespołem jelita drażliwego czy nieregularnymi wypróżnieniami. W jednym z badań 66 osób z zespołem jelita drażliwego (IBS), którzy przyjmowali dzienną dawkę maślanu sodu, już po czterech tygodniach suplementacji zgłaszało znacznie mniejsze dolegliwości bólowe, co po 12 tygodniach przełożyło się na regulację rytmu wypróżnień.

Zakażeniach jelit i chorobach zapalnych błony śluzowej jelit (choroba Leśniowskiego— Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego) Badania naukowe wskazują także na rolę maślanu w kontrolowaniu stanu zapalnego jelit, utrzymywaniu integralności bariery jelitowej i modulowaniu osi jelitowo-mózgowej.

 1. W jednym z najnowszych badań, 9 na 13 osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna już po ośmiu tygodniach regularnej suplementacji maślanu sodu zgłosiło znaczne zmniejszenie uciążliwych objawów, a u 7 pacjentów uzyskano remisję choroby.
 2. Ontrola stanu zapalnego jelit, którą może zapewnić maślan, może również pomóc w zapobieganiu zachorowania na raka jelita grubego.

Zaburzeniach flory jelitowej, np. po antybiotykoterapii Suplementacja maślanem sodu może złagodzić także objawy ze strony układu pokarmowego po przebytej antybiotykoterapii – poprawia bowiem środowisko mikrobiologiczne jelit, pozwala na utrzymanie prawidłowego pH i właściwą pracę enterocytów.

 1. Co ważne – maślan sodu można przyjmować również z zalecanymi trakcie i po antybiotykoterapii probiotykami.
 2. Ostrych biegunkach i zaburzeniach jelitowych różnego pochodzenia, wywołanch m.in.
 3. Przez chemioterapię, radioterapię, patogeny Kwas masłowy może również odgrywać zbawienną rolę w leczeniu infekcji żołądkowo-jelitowych.
See also:  Dlaczego Kobiety Zabijaj?

Jak pokazuje jedno z badań, podczas infekcji bakterią Shigella suplementacja maślanem zmniejszała przekrwienie i naciekanie komórek zapalnych, co skutkowało zmniejszoną ilością krwi i śluzu w kale. Niedoborach składników odżywczych (np. niedostatecznej podaży błonnika, diecie ubogoresztkowej) Związek między naszą mikroflorą jelitową a układem nerwowym to duża część osi jelitowo-mózgowej, która w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 • Jak pokazują badania, dieta bogata w kwas masłowy to skuteczny sposób na poprawę ogólnego stanu zdrowia oraz wyników leczenia w zakresie chorób psychicznych i schorzeń układu nerwowego.
 • Was masłowy odgrywa bowiem kluczową rolę w promowaniu efektów neuroprotekcyjnych, które wyzwalają funkcje mózgu i układu nerwowego – może być więc skutecznym wsparciem postępowania terapeutycznego takich chorób jak choroba Parkinsona i Alzheimera.

Co więcej, z uwagi, iż w zaburzeniach lękowych i depresji obserwowane są stany zapalne na poziomie mózgu, maślan sodu dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu może stanowić skuteczne wsparcie farmakoterapii tych schorzeń. Aby zadbać o różnorodność mikrobiotyczną w jelitach i tym samym o odpowiednią ilość wytwarzanego maślanu, należy prowadzić zdrową i zbilansowaną dietę bogatą w produkty przyczyniające się do zwiększenia produkcji kwasu masłowego – owoce, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, kasze, ziarna słonecznika czy pestki dyni. HealthLabs Care Maślan Sodu | Materiały prasowe Decydując się na suplementację kwasu masłowego, warto wybierać sprawdzone, przebadane suplementy diety. Takim produktem jest od Health Labs Care, którego czysty skład pozbawiony zanieczyszczeń potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależne, akredytowane laboratorium J.S.

 1. Hamilton Poland.
 2. Maślan sodu, którego substancją czynną jest kwas masłowy, dba o jakość i funkcjonalność komórek jelitowych, uszczelnia jelita oraz wpływa na ich lepszą regenerację.
 3. Utrzymanie integralności bariery jelitowej jest kluczem dla prawidłowego ich funkcjonowania! Oprócz oczywistych korzyści dla jelit, pełni także inne ważne funkcje: wspiera leczenie przeciwdepresyjne lub przyczynia się do zmniejszenia objawów w zespole suchego oka (oko jest bowiem przedłużeniem mózgu!)– dr Joanna Podgórska, doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN” Maślan Sodu FORTE w dziennej porcji (2 kapsułki) zawiera 1200 mg maślanu sodu, w tym aż 940 mg składnika aktywnego, czyli kwasu masłowego.

Co ważne, jest to produkt monoskładnikowy, zawierający wyłącznie maślan sodu, bez zbędnych konserwantów, wypełniaczy i barwników. Więcej dowiesz się na Źródła

1. Liu, H., Wang, J., He, T., Becker, S., Zhang, G., Li, D., & Ma, X. (2018). Butyrate: a double-edged sword for health? Advances in Nutrition, 9(1), 21-29., https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29438462/ 2. Roediger W.E., Moore A.: Effect of short-chain fatty acid on sodium absorption in isolated human colon perfused through the vascular bed. Dig. Dis. Sci., 1981; 26: 100-106, https://link.springer.com/article/10.1007/BF01312224 3. Facchin, S., Vitulo, N., Calgaro, M., Buda, A., Romualdi, C., Pohl, D.,, & Savarino, E.V. (2020). Microbiota changes induced by microencapsulated sodium butyrate in patients with inflammatory bowel disease. Neurogastroenterology & Motility, 32(10), e13914.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32476236/ 4. Facchin, S., Vitulo, N., Calgaro, M., Buda, A., Romualdi, C., Pohl, D.,, & Savarino, E.V. (2020). Microbiota changes induced by microencapsulated sodium butyrate in patients with inflammatory bowel disease. Neurogastroenterology & Motility, 32(10), e13914.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32476236/ 5. Banasiewicz, T., Krokowicz, Ł., Stojcev, Z., Kaczmarek, B.F., Kaczmarek, E., Maik, J.,, & Drews, M. (2013). Microencapsulated sodium butyrate reduces the frequency of abdominal pain in patients with irritable bowel syndrome. Colorectal Disease, 15(2), 204-209., https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22738315/ 6. Sabatino, A.D., Morera, R., Ciccocioppo, R., Cazzola, P., Gotti, S., Tinozzi, F.P.,, & Corazza, G.R. (2005). Oral butyrate for mildly to moderately active Crohn’s disease. Alimentary pharmacology & therapeutics, 22(9), 789-794., https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16225487/ 7. Sabatino, A.D., Morera, R., Ciccocioppo, R., Cazzola, P., Gotti, S., Tinozzi, F.P.,, & Corazza, G.R. (2005). Oral butyrate for mildly to moderately active Crohn’s disease. Alimentary pharmacology & therapeutics, 22(9), 789-794., https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16225487/ 8. Banasiewicz, T., Borycka-Kiciak, K., Kiciak, A., Kotunia, A., Pietrzak, P., Zabielski, R., & Krokowicz, P. (2010). Kwas masłowy w zapaleniach jelit. Przegląd Gastroenterologiczny, 5, 251-7., https://www.termedia.pl/Kwas-maslowy-w-zapaleniach-jelit,41,15573,1,0.html 9. Bourassa, M.W., Alim, I., Bultman, S.J., & Ratan, R.R. (2016). Butyrate, neuroepigenetics and the gut microbiome: can a high fiber diet improve brain health?. Neuroscience letters, 625, 56-63., https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4903954/ 10. Yamawaki, Y., Yoshioka, N., Nozaki, K., Ito, H., Oda, K., Harada, K.,, & Akagi, H. (2018). Sodium butyrate abolishes lipopolysaccharide-induced depression-like behaviors and hippocampal microglial activation in mice. Brain research, 1680, 13-38., https://kyushu-u.pure.elsevier.com/en/publications/sodium-butyrate-abolishes-lipopolysaccharide-induced-depression-l

: Maślan sodu dla zdrowia jelit. Dlaczego warto go przyjmować?

Jak dziala maślan sodu na jelita?

Maślan sodu – działanie – W wielu chorobach układu pokarmowego zauważa się obniżenie poziomu produkowanego w organizmie kwasu masłowego. Na przykład widać to u pacjentów z zespołem jelita drażliwego, cierpiących na przewlekłe biegunki i zaparcia czy też w chorobach zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

 • Maślan sodu podawany doustnie w formie pozwalającej na dotarcie do jelita, działa ochronnie, regenerująco i odżywiająco na nabłonek jelita,
 • Sól kwasu masłowego może pomóc chorym i poprawić ich komfort codziennego życia z chorobą układu pokarmowego – poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych (bólu trzewnego).

Dodatkowo działanie maślanu sodu obejmuje poprawę procesów regeneracyjnych jelit oraz pośrednio – wpływa na poprawę odżywienia pacjentów. Maślan sodu na jelita jest jednym z najlepszych rozwiązań wspomagających terapię chorób układu pokarmowego. Debutir Dlaczego Si Tyje

Czy maślan sodu powoduje tycie?

Maślan sodu a tycie – Maślan sodu jako pojedynczy składnik nie powinien bezpośrednio wpływać na tycie. Maślan sodu jest jednym z wielu składników stosowanych w przemyśle spożywczym i może być obecny w różnych produktach spożywczych w niewielkich ilościach.

 1. Nie jest typowo uważany za składnik, który samodzielnie prowadziłby do tycia.
 2. Ważne jest jednak pamiętać, że tycie jest wynikiem nieodpowiedniej diety, niewłaściwego bilansu energetycznego (spożycie kalorii przewyższające wydatki energetyczne) oraz innych czynników takich jak styl życia, genetyka i aktywność fizyczna.

Składniki, takie jak maślan sodu, nie są głównymi czynnikami wpływającymi na przyrost masy ciała. Jeśli martwisz się o utrzymanie prawidłowej masy ciała, zawsze warto skupić się na ogólnym stylu życia, który obejmuje zdrową i zrównoważoną dietę, regularną aktywność fizyczną i utrzymanie odpowiedniego bilansu energetycznego.

Po jakich lekach się tyje?

2.2. Leki psychotropowe – Tycie mogą powodować z grupy trójpierścieniowych (TLD, w tym: amitryptylina, nortryptylina, doksepina). Są to leki starszej generacji, które zwiększają poziom serotoniny i dopaminy, a także pobudzają apetyt. Z kolei antydepresanty z grupy SSRI (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) mają neutralny wpływ na masę ciała, pod warunkiem, że nie są przyjmowane długotrwale. – W przypadku depresji sama choroba często związana jest z ograniczeniem łaknienia i zmniejszeniem masy ciała. Wówczas pozytywnym „skutkiem” leczenia jest po prostu powrót do właściwie odczuwanego głodu – zauważa dr Piotrowska. Z leków psychotropowych jeszcze leki neuroleptyczne, stosowane w schizofrenii, mogą prowadzić do wzrostu masy ciała, wpływając na neurony sytości w jądrze brzuszno-przyśrodkowym podwzgórza i podwyższając stężenie leptyny w osoczu.

Jak długo można brać debutir Forte?

Debutir Forte – sposób użycia kapsułek: – Stosować pod nadzorem lekarza. Osoby dorosłe: zaleca się przyjmować po jednej kapsułce dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Preparat zaleca się stosować przynajmniej przez 3 miesiące. Dzieci powyżej 7. roku życia: zaleca się przyjmować po jednej kapsułce dziennie – najlepiej wieczorem.

Jaka jest roznica między Debutir a debutir Forte?

Czym się różni Debutir od Debutir Forte? Preparaty Debutir i Debutir Forte różnią się ilością substancji czynnej w jednej kapsułce. Pierwszy zawiera 150 mg maślanu sodu, a drugi – 300 mg.