Konkurs „K2 Klub Książki” – grudzień

Kochani!
Oto kolejne zagadki. Z rozwiązaniem napisanym na karteczce wraz z imieniem i nazwiskiem należy zgłosić się osobiście  do pani Marii Kominek do środy 4.12. Wśród prawidłowych odpowiedzi rozlosowani zostaną zwycięzcy.

Zagadka klasy 7,8:
Czy znacie jakieś stereotypy związane z Polakami? Jest ich całkiem sporo. Jeden z nich jest szczególnie popularny. Na jego temat powstała nawet seria kultowych filmów z niezapomnianymi rolami Władysława Hańczy i Wacława Kowalskiego. Książka, o której mowa, powstała dużo wcześniej, ale również odnosi się do tego stereotypu. Bohaterowie zamiast „płota” mają mur, który ich dzieli. Podobnie jednak jak filmowym bohaterom, udaje im się dojść do porozumienia. Podaj tytuł i autora książki, o której mowa.

Zagadka klasy 4,5,6:
Bohaterowie tej książki nie przypuszczali, że stary dom może kryć w sobie wiele tajemnic. Początkowo nie interesowali się specjalnie miejscem, w którym się zatrzymali, nie wspominając o znajdujących się tam… meblach. Szczególnie jeden okazał się kluczowy dla wydarzeń, które później nastąpiły. Podaj dokładny tytuł książki, o jaką chodzi.

Nagrody książkowe w grudniu:
„Siedem minut po północy” P. Ness- klasy 7,8
„Asiunia” J. Papuzińska-klasy 4,5,6