Spotkania z pisarzami

Tradycją szkolnej biblioteki przy Koncertowej 8 są spotkania autorskie z pisarzami książek dla dzieci. W murach naszej szkoły gościli: Joanna Olech autorka „Dynastii Miziołków”, Paweł Beręsewicz, Monika Oworuszko -autorka książek o zdrowym odżywianiu, Monika Kowaleczko-Szumowska autorka „Fajnej ferajny”, Małgorzata Kondej. Niezapomniane chwile z autorem cyklu „Magiczne drzewo” Andrzejem Maleszką miło wspominali nasi uczniowie. W pamięci pozostało również spotkanie z tłumaczką niezwykłej książki „Iqbal” – panią Joanną Berdyn. Dwukrotnie w murach naszej szkoły gościł Łukasz Wierzbicki. Po raz pierwszy jako autor książki „Dziadek i Niedźwiadek”. Pani Monika Połczyńska w dniu 7 listopada 2018 r. zorganizowała drugie spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim, który stał się znanym i chętnie czytanym autorem nie tylko „Dziadka i Niedźwiadka”, ale takich książek jak „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Ocean to pikuś”. W dniu 8 listopada wspólnie z panią Ewą Kobielską biblioteka przy Koncertowej 8 zorganizowała spotkanie z autorem komiksów panem Tadeuszem Baranowskim. Uczniowie klas V i VI mogli dowiedzieć się jak powstaje komiks od twórcy takich komiksów jak „Antresolka profesora Nerwosolka”, „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, „Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko”. Tym razem spotkania odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.