Ferie w Muzeum Narodowym 2018

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na ferie do muzeum, aby spędzić je twórczo i kolorowo, zimowo i rodzinnie.

Twórczo i kolorowo, zimowo i rodzinnie, czyli ferie w Muzeum Narodowym w Warszawie. W tym roku spędzimy wolny czas wraz dziećmi z obrazów Władysław Podkowińskiego i Jana Matejki, poszukamy zimowych pejzaży i poeksperymentujemy ze sztuką.

 

zbiórka w Holu Głównym / bilet warsztatowy: opiekun 15 zł, dziecko 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online od 8 stycznia lub w kasie (Przyjaciele MNW – telefoniczne od 3 stycznia) / ok. 75 min

 

 

14 stycznia / niedziela / 12.00

W wolnym czasie
Zapraszamy do zabawy!
Tadeusz i Mieczysław Kotarbińscy zostali uwiecznieni przez Józefa Pankiewicza, gdy jako dzieci spędzali wakacje w Chrzęsnem. Leon Wyczółkowski namalował dwie damy grające w krokieta. Na obrazie „Dzieciństwo” Jacka Malczewskiego i wielu innych dziełach z Galerii Sztuki XIX Wieku uwieczniono chwile odpoczynku i wytchnienia. W Muzeum można znaleźć wiele inspiracji do spędzenia wolnego czasu.
17 stycznia / środa / 12.00
Nowożytna zima
W XVII i XVIII wieku zimy bywały bardzo mroźne. Co robić, gdy śnieg zasypał drogę? Jak spędzano czas bez elektryczności, telewizji i Internetu? W co się bawiono, co jedzono, w co się ubierano i jak podróżowano?
18 stycznia / czwartek / 12.00
Eksperymentuj ze sztuką
Czy to możliwe, że Mona Lisa podróżuje pociągiem, zbójnik nosi garnitur, a małpa gra na banjo? Czy można pokazać emocje na papierze? Jak narysować ludzką sylwetkę z figur geometrycznych? Podczas warsztatów rozszyfrujemy język kształtów i kolorów. Stworzymy przy tym własne historie obrazkowe.
19 stycznia / piątek / 12.00
My się zimy nie boimy!
Marzymy o białej i mroźnej zimie. W co się bawić na śniegu? Jakimi kolorami namalować zimowy pejzaż? Poszukamy „zimnych obrazów” i wspólnymi siłami ocieplimy wizerunek Królowej Śniegu.
21 stycznia / niedziela / 12.00
Spotkania z królami
A to ciekawe!
Według legendy podczas wjazdu do Kijowa Bolesław Chrobry wyszczerbił swój miecz, uderzając nim o Złotą Bramę. Od tej pory nazywano go Szczerbcem. Henryk Walezy uciekł z Polski pod osłoną nocy. Stanisław August Poniatowski chciał stworzyć pierwsze w Polsce muzeum. Opowieści o królach, to nie tylko historie wielkich bitew i zwycięstw.
24 stycznia / środa / 12.00
W wolnym czasie
Zapraszamy do zabawy!
Tadeusz i Mieczysław Kotarbińscy zostali uwiecznieni przez Józefa Pankiewicza, gdy jako dzieci spędzali wakacje w Chrzęsnem. Leon Wyczółkowski namalował dwie damy grające w krokieta. Na obrazie „Dzieciństwo” Jacka Malczewskiego i wielu innych dziełach uwieczniono chwile odpoczynku i wytchnienia. W Muzeum można znaleźć wiele inspiracji do spędzenia wolnego czasu.
25 stycznia / czwartek / 12.00
Nowożytna zima
W XVII i XVIII wieku zimy bywały bardzo mroźne. Co robić, gdy śnieg zasypał drogę? Jak spędzano czas bez elektryczności, telewizji i Internetu? W co się bawiono, co jedzono, w co się ubierano i jak podróżowano?
26 stycznia / piątek / 12.00
Akcja! Abstrakcja
Rysuj, maluj i wycinaj! Za pomocą farb, flamastrów i wycinanek pobawimy się barwą i formą. I poznamy tajniki sztuki abstrakcyjnej.
28 stycznia / niedziela / 12.00
Historie rodzinne
Muzeum niczym album rodzinny!
Muzą Józefa Mehoffera była jego żona Jadwiga, często portretowana przez artystę. Na jednym z obrazów Kazimierz Stabrowski uwiecznił swoją żonę Julię, utalentowaną rzeźbiarkę. Z dzieł Jana Matejki spoglądają na nas Teodora, żona artysty, oraz jego dzieci: Tadeusz, Helena i Beata. Poznamy ciekawe historie artystów i osób im najbliższych.
*Zapisy na warsztaty dla członków Stowarzyszenia Przyjaciół MNW przyjmujemy telefonicznie w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00.
Koordynacja: Edyta Rubka-Kostyra / Dział Edukacji